Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Florida 2020 - 4. Důvěřuj, ale prověřuj ...

1578592122759.png Říká se, že nejlepší akce jsou ty neplánované, spontánní. S tím rozhodně souhlasím. Nicméně v případě výletu našince skoroseniora do cizí země ,a ještě k tomu za velkou louží, to nevidím, jako správnou cestu k úspěchu. Možná bez vidiny ještě stále tří let hypotéky na krku, bych byl poněkud dobrodružnější, ale takhle? Hypotékový milionář prostě stále musí alespoň z takového toho rodinného makropohledu brát v ohled následky svých neuvážených, byť potencionálně „legendárních“, činů. A tak jsem se pustil do práce.

Zprostředkovatele jsem měl předběžně vybraného už z dřívějších průzkumů (https://www.oktours.cz/golf) . Spousta golfových cestovek nabízí pobyty v USA ,ale většinou, když kliknete na příslušný odkaz s bannerem „USA“, napíše to něco ve smyslu : „Momentálně nemáme žádný zájezd v nabídce, ale rádi Vám připravíme nabídku přímo na míru“. To ve mně osobně vyvolává pocit, že s tím nemají zkušenost a potažmo nedůvěru, že budu mít potřebný servis. Možná je to jen psychologická záležitost, ale pokud mě nedokáží uspokojit psychicky, dokáží to jinak? Nepravděpodobné … nepostupujete do dalšího kola. Když už existuje jakási reálně vypadající nabídka, nastupuje další kritický bod výběru. Tím je úroveň její konkrétnosti. Nenajdu v nabídce konkrétní termíny v realizovatelném spektru časové osy. Divil jsem se, kolik jsem našel hrdých a krásně vybarvených odkazů s termíny z nedávné i dávné minulosti. Stroj času nevlastním, takže ... lituji, nepostupujete do dalšího kola. Nenajdu v nabídce konkrétní hřiště či resorty … lituji, nepostupujete do dalšího kola. Hlásí mi nějaký podstatný odkaz na stránkách „error 404“ … lituji, nepostupujete do dalšího kola. Nemravná cena? Lituji , nepostupujete. Když se nad tím zamyslím, chovám se takto systematicky vlastně vždy při nákupu něčeho dražšího než je svačina. Občas se pravda stane, že v posledním kole už nezbude žádný adept na uskutečnění dané transakce a pak vstupují na scénu tři možná řešení. Vykašlat se na to, zmírnit nároky a celé martýrium absolvovat znovu nebo použít minci či intuici. Tentokrát naštěstí došlo k tomu, že po všech předkolech jeden potenciální partner zbyl. Záměrně píšu „předkolech“, protože tím stále ještě není vyhráno. Nastupuje test komunikace.

Možná podle toho jak píšu, bych se někomu mohl jevit jako hovorná, extrovertní osobnost. Ti ,co mě znají osobně ví, že to tak není. Například na dotaz, jak bylo v práci (případně kdekoliv jinde ,kromě golfu), zásadně odpovídám : „Dobrý“. Už se mě na to vlastně ani nikdo neptá. Tedy kromě tchýně, která to ale dělá jen proto, aby se ubezpečila, že je vše v pořádku a její dcera je v dobrých rukou. Důsledně se řídím tím, že pravého muže přeci dělají činy, ne nějaké žvanění. Písemnou komunikací si to ale rád kompenzuji. Ostatně něco napsat vlastně už jakýmsi viditelným, za určitých okolností dokonce i hmatatelným, činem je. Není tedy divu, že i při vyřizování tripu na Floridu raději upřednostním neverbální způsoby komunikace. Schopnost a ochotu komunikovat je třeba otestovat. Je důležité zahrnout partnera na druhé straně minimálně několika, lépe však mnoha, konkrétními dotazy a sledovat rychlost a fundovanost odezvy. Doporučuji také sem tam vypustit nějakou hloupost, kvůli prověrce, jestli je protistrana alespoň elementárně obeznámena s lekcemi pana doktora Špačka a projeví dostatečnou míru shovívavosti na dotaz „toho pitomce“. Že jste pitomec, si totiž můžou myslet, ale nesmíte to na nich poznat.

Slečna nebo paní Zdeňka Průchová tímto testem prošla na jedničku s hvězdičkou. Byla tak šikovně profesionální, že kdybych byl nějaký nezkušený začátečník, musel bych si myslet, že se do mě zamilovala. Chudák netušila, že potvrzením nabídky to pro ni nekončí. V podstatě už jsem to bral jako vztah a v následujících měsících jsem ji ještě mnohokrát obšťastnil svými dotazy a jelikož i z její strany to byl vztah opětovaný, tak ona mě naopak uspokojovala svými odpověďmi.

Ale zpět k věci. 25.7.2019 nastal ten zlomový bod, kdy už není cesty zpět (pokud tedy nepočítám pojištění storna). Objednávka byla potvrzena, letenka zaplacena a nastává čas zjistit, „do čeho jsi to chlapče vlez!“.

Florida 25.1.-15.2.2020Golf resort Inverness
Zpáteční letenka Praha Tampa20000Swiss air přes Curych
Balíček na 21 dní (Ubyt+golf) Ubytování v samostatných vilách s vlastním bazénem,
Všechny byty mají plně vybavenou kuchyň (lednice, myčka, trouba, sporák, kávovar, atd.),
obývací pokoj s jídelním koutem, 2 – 4 ložnice a 2 – 3 koupelny. V každém bytě
je kabelová TV, telefon a zdarma Wifi. K vybavení bytů patří i pračka, sušička a žehlící prkno.
V ložnicích je povlečení a koupelnách jsou ručníky.
21000Cena zahrnuje:
-ubytování na 21 nocí ve dvouložnicové Comfort vile
-Volný vstup do Fitness & wellness.
-21x golf s výběrem z 7-mi hřišť v okolí
-Welcome balíček
Buggy (15 – 40USD/osoba/hřiště.)10000odhad
Auto (na jednoho)6000
Golf set (Wilson) k zapůjčení v resortu.54€ na celý pobyt
Doprava Golf bagu200080€ za dopravu Praha – Curych , Curych – Tampa je zdarma
Pojištění včetně storna1500
Stravování4500odhad pokud si budeme vařit sami
Celkem (cca)65000

.
 
Upraveno moderátorem:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom