Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Florida 2020 - 15. Jdeme na to ...

Během období čekání na neznámou zkušenost prožívám takovou zvláštní směs netrpělivosti, obav a nespokojenosti z nezodpovězených otázek. Jednou z takových nezodpovězených otázek byla pro mě povinnost buggy na zdejších hřištích. Měl jsem v hlavě nějaké dedukce ale žádnou odpověď. Prostupnost hřiště, moc teplo, dlouhé přechody. Zadat do vyhledávače heslo „proč je na golfových hřištích na Floridě povinná buggy“ se také ukázalo býti naivním. Po návštěvě pouhých tří hřišť jsem to ale pochopil. V podstatě všechny mé dedukce asi mířily správným směrem ale pravým důvodem je demografická struktura místní golfové populace. Jako hráči jsme tu zdaleka nejmladší. A to ne o něco, ani ne o parník, nýbrž o generaci. Průměrný věk návštěvníka místního golfového hřiště odhaduji na 65 let. A to jsem možná dost při zdi, protože s pár z nich, co vypadali přes šedesát, už jsme hovořili a ukázalo se, že jsme jim minimálně deset let ubírali. Možná kdybych zadal do vyhledávače heslo „V kolika letech se v USA odchází do důchodu“, zjistil bych kolik je nejmladšímu místnímu golfovému benjamínkovi. Podobně jako se naši staříci a stařenky stěhují do domů s pečovatelskou službou, ti místní se stěhují na Floridu a hrají tu golf. No a tím se po čtrnácti dílech mojí „ságy“ konečně dostáváme k tomu hlavnímu. Ke golfu na Floridě.

Čím začít? Zatím jsme navštívili čtyři hřiště. Dvě z toho byla hřiště z té nejnižší kategorie a jedno ze střední a jedno z vyšší. Na ta nejlevnější hřiště se znovu určitě nevrátíme. Ne snad proto, že by kvalita jejich ploch byla nějak výrazně špatná, ale jsou to krátká vcelku nudná a kolíbajícími se důchodci přeplněná hřiště. Tráva je tu jiná a jinak zelená než u nás. Když píšu jiná, myslím, že nevypadá vlastně ani jako tráva. Když píšu jinak, myslím méně. V rafech je to taková zvláštní roztomilá kudrdlinkatá suchá žlutá peřinka,vysoká zhruba jako míček. Vždy ho tam najdete, ale vždy je celý do ní ponořený. Na fairway-ích je asi stejná, jen taková vyblitě zelená a uválcovaná. Opticky máte pocit, jakože hrajete ze zeleného lina. Naštěstí po fervejích moc nehraju, ale když už, tak mě to znervózňuje. Když jsem studoval stránky toho nej z navštívených hřišť, dočetl jsem se, že je oseto trávou Bermuda. Tak už konečně vím, co to ta Bermuda je. Když jsem o ní slýchával na Golf Channel, myslel jsem, že je to prostě jen odolnější druh, který ale vypadá jako obyčejná tráva.

1580478879763.png



Pokud se týká servisu na hřišti, na těch nejlevnějších hřištích je to skoro jak u nás. Přijedete na parkoviště, dojdete na recepci, s příjemnou usměvavou důchodkyní domluvíte podmínky, zaplatíte, vyzvednete buggy a jdete na to. Kdyby teď snad čtenář chtěl reklamovat v mém porovnání s českým personálem mnou použitá slova „příjemný“ a „usměvavý“, tak si dovoluji upozornit, že jsem použil i slovo „SKORO“. A to se týkalo, právě tohoto. Nikde, a tím myslím opravdu nikde, jsme zatím nenarazili na to, že by člověk, který má pro nás vykonat nějakou službu, nebyl příjemný, usměvavý a komunikativní. Ať už jde o recepční v golfových resortech, servírky v restauracích, pokladní v supermarketu. Je to opravdu příjemné a na rozdíl od Bernudy mi to v Čechách bude chybět. Na těch lepších hřištích dojedete autem na překladiště. Tam se k vám přihrne opět příjemný chlapík, který vám vyndá bagy z kufru a buď je naloží rovnou na buggy nebo je odloží do stojanu. Věřte, že pokud tím příjemným chlapíkem je scvrklý dědoušek, kterého by jste měli nutkání podpírat, aby se nesesypal, není Vám to příjemné. On se ale nedá odbýt a tak musíte využít jeho zaměstnání jedním bagem, aby jste rychle vyndali ty zbylé dva a jen mu je podali. Možná mu tím způsobíte trauma, že si nedostatečně zasloužil svůj „tip“, ale máte dobrý pocit, že jste udělali dobrý skutek.

1580479013480.png



Na levných hřištích můžete zapomenout na jakékoliv mapky a další značení. Číslo, par a délka jamky je jediná dostupná informace. Kam jet na další jamku naštěstí poznáte podle podle asfaltové nebo betonové cestičky pro buggy. Ani na těch dražších to není žádná hitparáda. Mapku se vzdálenostmi k překážkám jsme ještě neviděli. Oni ti důchodci by na to stejně asi neviděli, tak je to vcelku zbytečné.

No a nakonec ještě stručně o našich golfových výsledcích. Vzhledem k momentálnímu stavu nemám vůbec chuť se o tom jakkoliv rozepisovat, takže jen opravdu krátce. Kdo si vsadil na mě, nechť není nervózní … třeba se to zlepší.

1580479293710.png
 
Upraveno moderátorem:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom