Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Florida 2020 - 13. Konečně zas na čtyřech kolech

1580216992328.png
Po obvyklých potížích s pronajmutím auta na letišti se mi fakt stýskalo! Vy, co už jste to absolvovali, víte o čem mluvím. Ošklivý hispánec na druhé straně pultu, zneužívajíc vaší otupělosti po dlouhé únavné cestě, se z vás snaží vyždímat co se dá. Nejdřív vás přesvědčí, že potřebujete větší auto. Pak že potřebujete předplacenou kartu na dálniční poplatky a předplacený deposit na čerpání pohonných hmot a já nevím co ještě. Výsledek je, že máte kromě kauce navíc zaplatit 600 USD. Naštěstí má skrblík limit na kartě, který něco takového naprosto znemožňuje. Ošklivý hispánec nakonec po zhruba čtyřiceti minutách vyjednávání kapituloval, strhnul si povinnou kauci 200 USD a přestože se za námi vytvořila slušná fronta čekatelů na vozidlo, odešel to rozdýchat do útrob kanceláře.

Považovali jsme to za vítězství, přesto že se nakonec ukázalo, že s tou nedostatečnou velikostí vozu ošklivý hispánec nebyl tak úplně mimo mísu. Ale co, já řidič byl v pododě a holt pojedu plynule a opatrně, aby si kluci nevyrazili zuby o kufry. Co bylo pro nás překvapivé, byl způsob převzetí vozu. Chlapík u vstupu nás ochotně nasměroval do sekce F, kterou jsme měli uvedenou na lístku z kanceláře. Dorazíme tam a hledáme na lístku nějaké vodítko, ze kterého bychom vytušili, který že to vůz je ten náš. Nic. Vydedukovali jsme tedy, že si nejspíš máme vybrat sami ale trochu jsme se ostýchali. Vyslali jsme Jirku aby se zeptal a opravdu to tak bylo. Krásný to svět, kdy každý den objevíš něco nového neznámého.

Víc než tři pruhy na silnici mě znervózňují. Po výjezdu z letiště v Tampě jsem byl nervózní dost. Navigátor @Pitching navíc nestál vůbec za nic. Výsledek byl ten, že jsem se čtyřikrát za sebou nestihl zařadit do správného pruhu abych odbočil nebo naopak neodbočil podle rad navigace. Když v golfovém švihu uděláte dostatečné množství dostatečně hrubých chyb, občas se stane, že se navzájem vyruší a je z toho parádní rána. A přesně to se stalo tu noc ve Fordu Fusion třem cestovatelům z Česka. Po tom čtvrtém přepočítání trasy zlí našeptávači od Waze pochopili, že nás nezmátnou a my se zcela nepochopitelně ocitli na správné dálnici. Jak jsme se vzdalovali od centra Tampy, pruhů ubývalo a s tím i mojí nervozity. Když už zbyly jen tři oklepal jsem se tak , že jsem se dokonce odhodlal jeden typický předimenzovaný americký koráb silnic předjet. Chtěl jsem si za to udělat svůj první zářez na pažbě, ale kluci mi to neuznali s tím, že to byla devadesátiletá babka s šesti dioptriemi. O pár kilometrů dál už jsem se ale předjel plnohodnotného řidiče a zářez si udělal. Zbytek cesty proběhl v klidu. Asi jako projevení respektu za vlastní názor nás Waze vedl tak, že jsme dokonce neplatili ani žádné dálniční poplatky a pomyslně jsme tak mohli ukázat zdvihnutý prostředníček ošklivému hispánci. Po zhruba hodině a půl jsem zacouval ke garáži naší vily.
 
Upraveno moderátorem:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom