Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Flop shot

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Hrajete flop shot (vysoká a krátká rána s minimálním doběhem)? Daří se vám? Jakou hůl na to berete?

A daří se vám? Je to krásná rána, když se podaří. Ale hrozná, když se to nepodaří. :-D
Já s touto ránou bojuju. Hodila by se mi, ale na hřišti se nějak mentálně na ní nejsem schopen sebrat odvahu.


Např. na tom videu nejlepší rána, čas cca 0.43. Tak tam si nedokážu představit, že bych ji hrál. :)
 
Hrajete flop shot (vysoká a krátká rána s minimálním doběhem)? Daří se vám? Jakou hůl na to berete?

A daří se vám? Je to krásná rána, když se podaří. Ale hrozná, když se to nepodaří. :-D
Já s touto ránou bojuju. Hodila by se mi, ale na hřišti se nějak mentálně na ní nejsem schopen sebrat odvahu.


Např. na tom videu nejlepší rána, čas cca 0.43. Tak tam si nedokážu představit, že bych ji hrál. :)
Jak často flop shoty trénuješ a kolik jim věnuješ času?
Jak u každé rány v golfu jí musíš věřit, abys ji nezkazil, tak u flop shotu to platí dvojnásob.
Podle mne je to nejtěžší rána v golfu a i profíci ji hrají jen v nejkrajnějším případě (to ovšem neznamená, že se jí okrajově věnují i v tréninku 😉 ).
Já trénuji wedge min. 2xtýdně alespoň hodinu a končím vždy sérií flop shotů, přesto se snažím těmto ranám vyhýbat (i když nemám problém jim věřit).
A čím je hraji? Wedge 52st. - otevřená dle potřeby.
 
Flop shot prakticky vůbec. Vysoké rány lob wedgí ano, když není na greenu místo, ale flop shot ne. Za ten risk to nestojí.
 
Flop shot prakticky vůbec. Vysoké rány lob wedgí ano, když není na greenu místo, ale flop shot ne. Za ten risk to nestojí.
Tak ono jaký je rozdíl mezi flop shotem a vysokou ránou lob wedží... :D
 
Myšleno normální chip lob wedgí, který kvůli 60 stupňům loftu má relativně vysokou trajektorii a brzy zastaví. Ale flop je (aspoň si myslím) jiná technika úderu, a ještě mnohem vyšší rána. A riziko topnutí o dost vyšší.
 
už několik let nehraju flop shot vůbec, velké riziko, hraju vysoké čipy, když je potřeba
 
Flop shot se nejlépe trénuje v sypkém písku , to je taky třeba , když je tzv irský bunkr u grýnu( vysoká hrana).
Používám otevřenou 60 protože 64 nemám.
 
Flop shot se nejlépe trénuje v sypkém písku , to je taky třeba , když je tzv irský bunkr u grýnu( vysoká hrana).
Používám otevřenou 60 protože 64 nemám.
taky záleží jestli má ta hůl dostatečný bounce na to, aby to vůbec lze šlo stabilně z písku zahrát. Ale jo, dá se to taky tak trénovat.
 
Myšleno normální chip lob wedgí, který kvůli 60 stupňům loftu má relativně vysokou trajektorii a brzy zastaví. Ale flop je (aspoň si myslím) jiná technika úderu, a ještě mnohem vyšší rána. A riziko topnutí o dost vyšší.
Je, ale neliší se to zas o tolik, když jsi schopný hrát stabilní pitche 60tkou, tak zvládneš i flop. Ale na 90% českých hřišť jsou tak pomalý a měkký greeny, že flop opravdu není potřeba
 
Jo, já to párkrát i trénoval a nebyl to takovej průšvih. Ale za to riziko to nestojí, v nejhorším případě prostě budu mít 3 metry putt.

Až se budu chystat hrát na PGA greenech, tak se zamyslím, jestli to netrénovat :)
 
Z rafu hrozí podjetí, z fw tlustá nebo naopak tenká rána a u mě ještě celkem často socket☹️
 
Flop shot se nejlépe trénuje v sypkém písku , to je taky třeba , když je tzv irský bunkr u grýnu( vysoká hrana).
Používám otevřenou 60 protože 64 nemám.
Já myslel že čtyřiašedesátku má na světě jen Lefty😁
 
Já myslel že čtyřiašedesátku má na světě jen Lefty😁
Já tedy 64° wedge v bagu mám a většinou chipů a přihrávek do 60 metrů hraju s ní.
 
Ja jsem 64 hral docela dlouho a uspesne... ale pak se neco prihodilo a stal se z ni luxusni topinkovac. 😂
Zkratka 400% hul: rana je priblizne 4x delsi, nez byl zamer. Vhodne uzit kolem greenu s outy nebo vodni prekazkou. Diky takove holi si clovek o dost vice zahraje. :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom