Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

FlightScope Mevo

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Tady trochu obsáhlejší recenze

 
Všiml jsem si dobře nutnosti nějakého "metallic dot" na míčku? Netuším co to je. Jinak super počin! Pokud to zobrazuje trajektorii i pravá levá.
 
Všiml jsem si dobře nutnosti nějakého "metallic dot" na míčku? Netuším co to je. Jinak super počin! Pokud to zobrazuje trajektorii i pravá levá.
Vsiml si si spravne, ale udajne to umi i bez:
"The Mevo seems to give you decent numbers even without the foil stickers on the ball"
 
Mevo mám a používám, stejné výsledky budeš mít i bez těch samolepek (metalic dots), přesnost úplně stejná jako Xi (vyzkoušeno v praxi)
 
Minuly tyden na me trener vytasil tuto pomucku. Celkem prima vecicka. Hezky to umi snimat i videa svihu atp.

Jedne veci ale uplne nerozumim: jak presne pocita trajektorii mice. Mozna je to k nevire, ale v prubehu treninku, jsem dokonce i nejakou ranu pokazil :D ... nicmene zarizeni mi napocitalo distance atp.

Dale pak to neukazovalo rychlost hlavy hole... to je kvuli tem metal dots?
 
Obsáhlá recenze v angličtině: https://thesandtrap.com/b/training/flightscope_mevo_personal_launch_monitor_review

Výrobce a prodej: https://flightscope.com/product/mevo/
Cena: 499 USD (cca 10 700 Kč)


Která hračička do toho jde? :)
Mám ho

Minuly tyden na me trener vytasil tuto pomucku. Celkem prima vecicka. Hezky to umi snimat i videa svihu atp.

Jedne veci ale uplne nerozumim: jak presne pocita trajektorii mice. Mozna je to k nevire, ale v prubehu treninku, jsem dokonce i nejakou ranu pokazil :D ... nicmene zarizeni mi napocitalo distance atp.

Dale pak to neukazovalo rychlost hlavy hole... to je kvuli tem metal dots?
Metal dots jsou kvůli přesně změřenému spinu

Všiml jsem si dobře nutnosti nějakého "metallic dot" na míčku? Netuším co to je. Jinak super počin! Pokud to zobrazuje trajektorii i pravá levá.
Pravá levá neukazuje. Malé kovové samolepky- je dobré lepit na míče, pokud pracujeme se spinem.
 
Mám ho

Jak si s nim spokojen? Snadnost obsluhy, výkon versus cena, něco by si vypíchnul? Má smysl si ho pořizovat individuálně k občasnými samotreninku na zahradě?
 
Minuly tyden na me trener vytasil tuto pomucku. Celkem prima vecicka. Hezky to umi snimat i videa svihu atp.

Jedne veci ale uplne nerozumim: jak presne pocita trajektorii mice. Mozna je to k nevire, ale v prubehu treninku, jsem dokonce i nejakou ranu pokazil :D ... nicmene zarizeni mi napocitalo distance atp.

Dale pak to neukazovalo rychlost hlavy hole... to je kvuli tem metal dots?
Video snímá telefon, aplikace páruje video s čísly....
 
Jak si s nim spokojen? Snadnost obsluhy, výkon versus cena, něco by si vypíchnul? Má smysl si ho pořizovat individuálně k občasnými samotreninku na zahradě?
Mevo je hezký kompaktní přístroj. Chvíli mi trvalo, než jsme namontovali appku a než jsem uchopil jak, kdy atd... Prošlo mi už rukama několik elektronických pomůcek. U Meva bych vypíchl,že je mu jedno, kdo švihá, na rozdíl od některých jiných, které jsou kalibrovány na daného hráče. Obsluha (po pochopení) snadná. Z mého pohledu bych si ho k samotréninku asi nepořizoval. Je vhodný na kalibraci vlastní hry a při tréninku změn.
 
Video snímá telefon, aplikace páruje video s čísly....
To je celkem zrejme. Me spise zajima
1) proc neni k dispozici udaj rychlosti hlavy hole. Snimali jsme bez samolepek, nevim zda to je k tomu nezbytne.
2) jak funguje vypocet trajektorie, neb obcas i neco, co evidentne nikam daleko neletelo bylo vyhodnoceno jako uspesna rana (trefil jsem prekazku trebas)

Jinak je to fajn. Presnost neumim posoudit... appka na ipadu zatim trosku blbla, pada. Video snimani zere hodne baterku, neb snima kontinualne. Ale vse v akceptovatelne rovine.
 
tedy pár postřehů od majitele
  • koupeno v US bez cla a poštovného (není to finančně úplně čestné, ale byla tady možnost), tedy cenově zařízení nemá konkurenci. Mimochodem jsou rozdílné ceny podle toho do jakého státu si to necháš poslat.
  • zařízení je zatraceně malé :) až vzbuzuje dojem hračky, ale opak je pravdou
  • nabíjení přes mini-usb není úplně ono
  • výdrž baterky je více než dostačující, min tři tréninky s nimi dám, pak nabíjím spíš pro sychr než že bych musel
  • existuje aplikace jako pro telefon tak pro tablet, to je fajn, stává se z toho hodně mobilní zařízení
  • tady je první výtka, data se samy nezálohují, je potřeba dělat ručně backup popř restore. Při používání jak telefonu tak tabletu trochu opruz, ale beztak velkou analýzu dělám až na PC
  • pro spuštění stačí jen chvilka (stisknout tlačítko na boku a spustit aplikaci, v ní spustit Session)
  • aplikace je jak v telefonu tak tabletu docela flexibilní, myšleno jak na šířku tak na výšku, nebo možnost si zobrazit jen to co mě zajímá od jednoho až po šest parametrů naráz. Ne vždy se hodí vidět vše. Takže to že nevidíš ClubHead speed neznamená že tam není.
  • Tady je prostor pro nekonečné debaty co je dobře, co golfista potřebuje.... (viz golfwrx apod.). Celkově měří osm parametrů a to Ball Speed, Club Head speed, Smash factor, Carry, Launch angle, Spin, Time, Height. Něco je přímé měření a něco nepřímé (dopočítané). Např carry mi řekne ještě dřív než míč dopadne :)
  • Měl jsem možnost mít hned vedle sebe Mevo a Flightscope Xi, data byly téměř identické. Čím rovnější rána tím víc shoda. Ano, když zahraju banán tak se data liší, ale takovou ránu beztak mažu. Statistická odchylka :)
  • Hodně se řešilo jak moc přesně se musí dodržet vzdálenost míčku a Mevo, nebo jako moc přesně musí mít "v lajně" odpověď: nemusí být zas tak na centimetr přesně
  • Hlasová odezva je fajn, ale trochu ruší ostatní na drivingu, jestli chceš dělat machra ok, jinak zobrazení je akorát.
  • GUI je v pohodě, změna hole čím hraji je nutná, ale dá se i pak opravit.
Toto byly veskrze pozitiva. Pojďme se podívat na negativa a co z toho plyne a hlavně pro koho je zařízení určené.
  • Rychlost hlavy hole občas není změřená (tak asi jedna z 50)
  • Spin, resp přesnost měření je diskutabilní. Metalické samolepky nejsou nezbytné, ale rozdíl tam je. Stejně rozdíl nový míč vs. starý ošoupaný drivingový
  • Data a co s nimi? to je ožehavé téma.
  • Samotné Carry je fajn, hodně fajn, zkalibruješ mezeru mezi holemi nicméně ideální je mít obojí, jak Carry tak Total. Takže spojení s další aplikací je na místě. Doporučuji GameGolf. Mít detailní tabulku (jak mám já :) ) pro všechny hole je trochu časově náročnější. Není to na jedno odpoledne.
  • ClubHead speed nebo Launch angle bez vědomí co s tím je na prd. Samostudium je na místě. Hodinové analýzy v excelu taky. Je potřeba mít data na porovnání. Doporučuji detailně analyzovat statistiky PGA. Důležité je nastavit si svůj vlastní osobní target.
  • Mám dvě tabulky. Jdu hrát turnaj tak na vozíku mám tabulku Carry a Total pro všechny hole včetně 1/2 švihu a 3/4 švihu od wedge až po 8i. Jdu na driving mám velkou A4 kde je ClubHead abych věděl zdali do toho moc neperu, nebo Launch kde vím co s tím...
  • To, že neměří attack angle, side spin nebo další detaily zamrzí, ale pořád jde o amatérské zařízení. Toto NEPATŘÍ do rukou profíka, ale zapáleného amatéra.
 
tedy pár postřehů od majitele
  • koupeno v US bez cla a poštovného (není to finančně úplně čestné, ale byla tady možnost), tedy cenově zařízení nemá konkurenci. Mimochodem jsou rozdílné ceny podle toho do jakého státu si to necháš poslat.
  • zařízení je zatraceně malé :) až vzbuzuje dojem hračky, ale opak je pravdou
  • nabíjení přes mini-usb není úplně ono
  • výdrž baterky je více než dostačující, min tři tréninky s nimi dám, pak nabíjím spíš pro sychr než že bych musel
  • existuje aplikace jako pro telefon tak pro tablet, to je fajn, stává se z toho hodně mobilní zařízení
  • tady je první výtka, data se samy nezálohují, je potřeba dělat ručně backup popř restore. Při používání jak telefonu tak tabletu trochu opruz, ale beztak velkou analýzu dělám až na PC
  • pro spuštění stačí jen chvilka (stisknout tlačítko na boku a spustit aplikaci, v ní spustit Session)
  • aplikace je jak v telefonu tak tabletu docela flexibilní, myšleno jak na šířku tak na výšku, nebo možnost si zobrazit jen to co mě zajímá od jednoho až po šest parametrů naráz. Ne vždy se hodí vidět vše. Takže to že nevidíš ClubHead speed neznamená že tam není.
  • Tady je prostor pro nekonečné debaty co je dobře, co golfista potřebuje.... (viz golfwrx apod.). Celkově měří osm parametrů a to Ball Speed, Club Head speed, Smash factor, Carry, Launch angle, Spin, Time, Height. Něco je přímé měření a něco nepřímé (dopočítané). Např carry mi řekne ještě dřív než míč dopadne :)
  • Měl jsem možnost mít hned vedle sebe Mevo a Flightscope Xi, data byly téměř identické. Čím rovnější rána tím víc shoda. Ano, když zahraju banán tak se data liší, ale takovou ránu beztak mažu. Statistická odchylka :)
  • Hodně se řešilo jak moc přesně se musí dodržet vzdálenost míčku a Mevo, nebo jako moc přesně musí mít "v lajně" odpověď: nemusí být zas tak na centimetr přesně
  • Hlasová odezva je fajn, ale trochu ruší ostatní na drivingu, jestli chceš dělat machra ok, jinak zobrazení je akorát.
  • GUI je v pohodě, změna hole čím hraji je nutná, ale dá se i pak opravit.
Toto byly veskrze pozitiva. Pojďme se podívat na negativa a co z toho plyne a hlavně pro koho je zařízení určené.
  • Rychlost hlavy hole občas není změřená (tak asi jedna z 50)
  • Spin, resp přesnost měření je diskutabilní. Metalické samolepky nejsou nezbytné, ale rozdíl tam je. Stejně rozdíl nový míč vs. starý ošoupaný drivingový
  • Data a co s nimi? to je ožehavé téma.
  • Samotné Carry je fajn, hodně fajn, zkalibruješ mezeru mezi holemi nicméně ideální je mít obojí, jak Carry tak Total. Takže spojení s další aplikací je na místě. Doporučuji GameGolf. Mít detailní tabulku (jak mám já :) ) pro všechny hole je trochu časově náročnější. Není to na jedno odpoledne.
  • ClubHead speed nebo Launch angle bez vědomí co s tím je na prd. Samostudium je na místě. Hodinové analýzy v excelu taky. Je potřeba mít data na porovnání. Doporučuji detailně analyzovat statistiky PGA. Důležité je nastavit si svůj vlastní osobní target.
  • Mám dvě tabulky. Jdu hrát turnaj tak na vozíku mám tabulku Carry a Total pro všechny hole včetně 1/2 švihu a 3/4 švihu od wedge až po 8i. Jdu na driving mám velkou A4 kde je ClubHead abych věděl zdali do toho moc neperu, nebo Launch kde vím co s tím...
  • To, že neměří attack angle, side spin nebo další detaily zamrzí, ale pořád jde o amatérské zařízení. Toto NEPATŘÍ do rukou profíka, ale zapáleného amatéra.

Moc jsem si s tim nehral, jen ta club head speed tam bylo vzdy prazdne pole. A to i v tabulkovem vypisu.
Divne je, ze to ukazovalo smash.

Jinak prislo mi, ze to nemusi byt v ose skoro vubec a presto to cetlo ok. Velikost je jak pises, uplne smesne male... az problem, aby na to nekdo neslapl.
Ta spotreba baterky je u ipadu pri uzivani dohromady s videem. Ono to nahrava kontinualne a nasledne sestrihne. Pry to detekuje zvuk impactu. Funguje to slusne, ale tato cast prave trosku padala. Mozna kombinace starsiho iOS. Who knows.

Moc hezka hracka. Velmi zajimavy parametr je vyska rany. Vzdalenost je casto podobna (u nas "profiku"), ale je rozdil jak se to tam dostane. :D
 
To je celkem zrejme. Me spise zajima
1) proc neni k dispozici udaj rychlosti hlavy hole. Snimali jsme bez samolepek, nevim zda to je k tomu nezbytne.
2) jak funguje vypocet trajektorie, neb obcas i neco, co evidentne nikam daleko neletelo bylo vyhodnoceno jako uspesna rana (trefil jsem prekazku trebas)

Jinak je to fajn. Presnost neumim posoudit... appka na ipadu zatim trosku blbla, pada. Video snimani zere hodne baterku, neb snima kontinualne. Ale vse v akceptovatelne rovine.
Dle dotazu u výrobce mají robustnější řešení pro Jabka .....To znamená, že se Android může kousat...
 
Dle dotazu u výrobce mají robustnější řešení pro Jabka .....To znamená, že se Android může kousat...
No ipad je zrovna apple :)
 
... Doporučuji detailně analyzovat statistiky PGA. ...

Tak to jako vazne chces na amaterske hrace naroubovat rychlost svihu, vzdalenost holi z PGA?

To mi hlava nebere :)

ANO, absolutně, a stojím si za tím, nicméně sluší se doříct celou pravdu :) ne v poměru 1:1

našel jsem detailní statistiku PGA, opsal do excelu a udělal graf pro všechny hole od Pw až po 1w
Začněme jen ClubHead speed.
Pak jsem si změřil své rychlosti pro všechny hole a dal je do stejného grafu. A ejhle, ty křivky se dost podobaly, samozřejmě ty moje byly nižší. Nikdo po mě v mých letech nemůže chtít úplně stejnou rychlost, už nejsem tak flexibilní, nesportuju 8x do týdne ...
Tedy ty hodnoty PGA jsem posunul o 9% dolů a přejmenoval to na etalon, chcete-li cíl. To mám sebou vytištěné na trénink na drivingu. Nechci být pod ale ani nijak moc nad cílem. A jak jsem přišel na 9% ? Postupně :) byl jsem na začátku sezony -14% teď -9% až -8%. Tedy upřímně mám tabulky dvě, jedna se jmenuje zima a jedna léto.
Každý si musí najít to své procento. To jsem opakoval i pro další parametry. Carry má jinou hodnotu procenta atd.
Nakonec je to jen fyzika a tu neošálíš.
 
Upraveno moderátorem:
Takze ve vysledku jakakoliv analyza z PGA vychazi v nivec....
Pak staci odmerit vzdalenosti jednotlivych holi, dodrzovat rychlost holi, byt konzistentni a hle.... mame tabulku se vzdalenostmi. Pak uz staci jen malickost, vzdy spravne trefit mic, aby neletel dal naz obvykle nebo nepribrat kus zeme navic

Ja se priznam asi bych toto nezvladl delat to takto vedecky...
V realu si pisu vzdalenosti holi, ktere hraji na hristi pomoci hodinek. Nevim cim to je ale driving je proste jiny nez na hristi a vypocitana draha dle radaru je taky vetsinou dost vzdalene realite. Jsou asi prinosne parametry jako uhly pod kterymi se nachazi hul, rychlost, spin - lze z toho asi vydedukovat jake delame chyby pri swingu
 
Uplne nerozumim, statistiku ceho a jaky graf.
Nebo myslis gapping parametru?

Ja bych tedy tez cekal, ze spousta veci z PGA pro me nebude relevantnich.

Btw. co si tedy z toho grafu zjistil a jaka byla akce z tve strany? Tedy co si s tim delal, trenoval atp. Fakt me to zajima.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom