Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Flajty na přání

Umožnit požadavek na alespoň jednoho spoluhráče je zcela legitimní. Pokud jedu na turnaj s kamarádem přes celou republiku, tak si aspoň chceme pokecat o povedených a nepovedených ranách na hřišti :). Spíše je potřeba na turnajích hlídat tempo. V poslední době se mi ale stává, že nejvíce turnaj brzdí první flighty, kde jdou hráči se singl handicapy a Ti měří paty tak, že PGA TOUR proti tomu nestíhá :(.
 
se schováváním cen nesouhlasím. slušnost je počkat na závěr. ono je taky otázka co znamená "příště". Za rok? a co když už tam ten člověk nebude nikdy? mně se líbí, když cena propadá! buď úplně nebo na dalšího v pořadí
Tak ono je to o tom, jestli je to pravidelná tůra nebo ojedinělý turnaj. Zažil jsem obojí a nemám na to vyhraněný názor.
 
Někde ještě dělají to, že nejsou výsledky vidět aby udrželi lidi v restauraci, pravidelně to dělali na Slapech. Ok, taky mám rád překvapení ale 2h tam prostě čekat nevydržím.
Jj na Slapech to dělají, ale přijde mi, že je to spíš o pořadateli turnaje, který si to přeje pozdržet či nepřeje.
Já už taky většinou nečekám, podle STB odhadnu, jestli by mohlo něco klapnout či ne.
 
Na poslední flight se dá čekat, když se nepřihlásí moc lidí, jinak se vyhlašuje po kategoriích často........např. u víkendových turnajů ČGK Tour hrává dost běžně 80 - 100 lidí, tzn. 20 - 25 flightů......a singlisti, kteří jdou ráno jako první budou těžko čekat po skončení své rundy 3 - 4 hodiny na poslední flight.
Fakt jsem to ještě nezažil. A to už jsem byl také na turnaji pro 80+ lidí. Ale souhlasím, že čekat tak dlouho se nedá.
 
Někde ještě dělají to, že nejsou výsledky vidět aby udrželi lidi v restauraci, pravidelně to dělali na Slapech. Ok, taky mám rád překvapení ale 2h tam prostě čekat nevydržím.
Vysledky jdou videt v Teetime ve tvych hrach hned jak to zadaji do systemu, i kdyz celkove vysledky jsou zablokovane az do vyhlaseni :)
 
Pro mě je golf pořád především společensko-sportovní záležitost. A cíleně jsem dal dopředu to slovo "společenská". Možností, jak to řešit, je několik - klidně mohu udělat namixované flajty úrovní i dle přání, při canonu a plném hřišti je to pak jedno. Pokud je postupný start a hráčů 50+, tak už dává smysl dělat kategorie a citlivě třeba přidat i jednoho o kousek slabšího hráče. V podstatě se pak jedná o více turnajů "v jednom". Ale pokud je to turnaj společenský - tak mi hodně jako hráči odjinud záleží, abych ve flajtu pokud možno měl alespoň jednoho známého, kamaráda, člena rodiny. Jak padlo výše - za své peníze taky nechci jít pět hodin s nějakými všemi kokoty, se kterými si nemám co říct. O to hůř, kdybych si turnaj plně zaplatil - to je půldenní zážitek za všechny prachy a velmi si rozmyslím, jestli půjdu i příště. Samozřejmě ale volím turnaje, které jsou tak postavené a jsou spíše úrovně "hobby".

Btw. ale i v této úrovni mi přijde vyloženě špatně, když se na konec dávají jen samí začátečníci bez kohokoli alespoň trochu zkušenějšího, kdo by je alespoň trochu pohlídal a pomohl jim. A to jak tempo hry, tak alespoň základní pravidlové situace a i nějakou obecnou znalost pohybu po hřišti.

Pro ustálenou skupinu lidí, tak třeba do 20ti se mi moc líbí formát hry, že si zablokují 4-5 flajtů, před začátkem se všichni sejdou na odpališti jedničky a náhodně si vylosují partáky. To jsem zažil při návštěvě jednoho s turnajů friendly cupu od @HonzaS. Byť na tomto turnaji jsem šel i tak na přaní jako host s Honzou, tak zbytek se tuším sirkami rozlosoval.
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom