Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Fitting ano nebo ne..?

Na Starým Bělidle bylo lautr h...o co na práci, byl náhodně vcelku pěkný den, z kamarádů nikdo na golf nešel, tak jsem vybral z garáže 4x 7 železo, dva drivery a dvě trojky dřeva a vyrazil sám sebe nafittovat...:):):).
Teplota 5-6°, Míče Titleist Pro V1
1. Driver Callaway X Hot Project X 5,0 Reg 10,5° (2013)
Callaway Optiforce 460 Project X 5,5 Firm 10,5° (2014)

S X Hotem jsem odehrál celou sezónu, líp ho trefuju a i dnes jsem s ním byl proti Optiforce o cca 20m delší..
Mrzí mě že modely mají rozdílné fit hosely, rád bych zkusil záměnu shaftů. ale přelepovat to kvůli tomu nebudu..

2. 3W Titleist F913 15° Diamana 72 x5ct Reg (2014)
Callaway Razr fit 15° Grafolloy Snake Eyes Stiff (2012)

Callaway mám déle, na podzim jsem přidal Titleist, metry plus mínus stejný, líp mi sedí Titleist, favorit na jaro...

3. Irons 7i Callaway Razr X TT Dg R300(mám celý set) (2012) 32°
7i Cobra 3100 I/h NS Pro 1030H Reg (2007) nemůžu nějak dohledat specs
7i Ping G20 Tcf 160 i Reg Graphite (2012) 32°
7i Ping i10 Awt Stiff (2009) 34°
Set mám Callaway Razr X a já měnič jsem s ním vydržel celou sezonu...:):):), docela mi sedí a celkem je trefuju..
Železům jsem se věnoval nejvíc a jaké bylo moje překvapení, vítězem testu se stává nejstarší 7i od Cobry, jednoznačně nejdelší sedma.. Zhruba na stejno Cally a Ping G20(o 3-4m kratší), na i10 stiff nemám ruce, ztráta zhruba 8m na Cobru..
Takže zkusím sehnat nějaká přijatelná železa na Niponnech, ještě bych měl u @Michal Prokop zkoušet Srixony, tam by měli Niponny taky být..
No a proč to vlastně všechno smolím..? Ještě na jaře s Hcp 22 jsem měl ty sedmy +-2m, za tuto sezónu jsem změnil a trošku stabilizoval švih a snížil Hcp na 14.. Na jaře jsem o fittingu ani neuvažoval, každá rána jiná.. Teď už si myslím že by to jistý smysl mělo.. Ono když fittér přidá 20m na drivu a 10m na železech koho by to nepotěšilo.. Myslím to tak že kdybych hrál Optiforce a např i10 železa... Takže vhodně zvolená výbava může mít výrazný efekt pro délku ran, ale po nějakém tom ustálení švihu, u začátečníka podle mého nemá dynamický fitting žádný smysl, zato později může být velmi významný...

Kdo jste dočetl až sem...Berte to všechno s rezervou, jde přeci jen o výplod naprostého golfového amatéra...
A nakonec poděkování mně za zapůjčení hokejek a ještě jednou mně za provedené testování...:):):)
IMG_20171207_145827.jpg
 

Přílohy

  • IMG_20171207_145827.jpg
    IMG_20171207_145827.jpg
    516,9 KB · Zobrazení: 717
Upraveno moderátorem:
Jednoduchá rada postav někoho za sebe/video a podívej se kde je míč při založení a kde při odpalu, můj poznatek je, že při impaktu se ti prodlouží ruce= hraješ to patkou =letí to doprava. Pokud je toto správně a neprodlužují se ti ruce tak totéž , ale z čela , pozorovate/video je před tebou a sleduješ rovinu líce hole = kolmá správně otevřená letí vpravo zavřená letí vlevo. Hodně hráčům pomůže postavení míče ve směru hry +- od zvyklého natýčkování.
 
Ptám se těch co mají fitované hole jestli mají fitovaný driver a jaké tam mají ” lie”
Viděl si někdy driver?
Asi ne, jinak by se neptal na takovou ptákovinu.
Na dnešních driverech nemáš prakticky možnost lie upravit (resp. se mění společně se změnou loftu).
Navíc lie má u driveru minimální vliv na úder.

Zde něco k této „problematice” http://www.golfclub-technology.com/driver-lie-angle.html
 
Ahoj šlo by to tuto sobotu?

Tenhle i příští víkend jsem bohužel komplet mimo, respektive pokud bude Kuňka s 19. jamkou. Pokud nebude, tak příští víkend budu moct.
 
Ahoj šlo by to tuto sobotu?
Tenhle i příští víkend jsem bohužel komplet mimo, respektive pokud bude Kuňka s 19. jamkou. Pokud nebude, tak příští víkend budu moct.

Dořešte si termín pls. už soukromě (např. pomocí Soukromých zpráv tu na Jamce).
 
Upraveno:
Občas se tu člověk zasměje i mimo sekci golfové vtipy.. 😀
Nevím čemu se směješ, vždyť nastavitelné hlavy moderních "drajvů" mají úpravu "lie". (většinou "upright"). Krček nejde ohýbat jako u kovaných želez, nicméně nastavení "lie" může ovlivnit trajektorii, speciálně u nízkých nebo vysokých lidí.
 
Viděl si někdy driver?
Asi ne, jinak by se neptal na takovou ptákovinu.
Na dnešních driverech nemáš prakticky možnost lie upravit (resp. se mění společně se změnou loftu).
Navíc lie má u driveru minimální vliv na úder.

Zde něco k této „problematice” http://www.golfclub-technology.com/driver-lie-angle.html
D12FD8DB-B6DF-4CDD-9583-15332CBF5C4B.jpeg

Mirku, děkuji, za článek,přesto je v něm zmínka o tom,že lze i driver mít vyroben na “míru”. Neptal bych se, kdybych nenarazil na článek, viz výše, a tam u všech dřev bylo uvedeno “lie”.
 
Občas se tu člověk zasměje i mimo sekci golfové vtipy.. 😀
Karlosi, doporučuji si přečíst článek , co mi doporučil k problematice , Mirek, a tam by ses dočetl, že lie u dřev se liší u různých výrobců a pokud si dřevo nenecháš vyrobit na míru , tak se to řeší délkou shaftu .
 
Zobrazit přílohu 14501
Mirku, děkuji, za článek,přesto je v něm zmínka o tom,že lze i driver mít vyroben na “míru”. Neptal bych se, kdybych nenarazil na článek, viz výše, a tam u všech dřev bylo uvedeno “lie”.
Ano, vyrobit jde v podstatě vše - i pro neprofesionály či hráče nehrající PGA nebo ET.
Nicméně nejpodstatnější na článku je závěr

„In Conclusion:
Driver Lie angle is not much of a fitting factor in your driver because the lower loft of drivers combined with the greater droop of the shaft does not result in a marked misdirection tendency of the shot.
Unless the golfer’s physical size and address position are such that the normal range of lie angles and toe to heel sole radii offered on driver heads make the golfer so uncomfortable that they begin to change their set-up position and swing to a point that cause more swing errors, the common range of lie angles designed on the majority of drivers today will suffice.”
 
Karlosi, doporučuji si přečíst článek , co mi doporučil k problematice , Mirek, a tam by ses dočetl, že lie u dřev se liší u různých výrobců a pokud si dřevo nenecháš vyrobit na míru , tak se to řeší délkou shaftu .
Taky tam píšou že to prakticky nemá vliv na ránu.. ;)
 
Všeobecně se lie řeší u želez,aby došlo k rovnoměrnému kontaktu s podložkou a hůl nazadrhavala patkou nebo špičkou při impaktu a neovlivnilo to směr rány.. 99 procent hráčů hraje driver z týčka nad zemí a ke kontaktu nedochází.. akorát největší střelci hrají driver z ferveje..;)
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Taková malá hádanka, jeden je driver zakoupený po fittingu za 12 000, druhý je demo z regálu za polovinu koupené přes eshop. Oba hrané rok, průměrná délka osekaná o nejdelší a nejkratší rány při trefené ferveji.

1638193326088.png


Zde pak "all time" longest, opět při trefené ferveji.

1638193432142.png
 
Tuhle skladbu bagu jsem vám musel vyfotit. Ani jedna hůl stejná, ani jeden shaft, ani jeden grip…

0C915810-2146-46C5-91A9-C05143F5C53A.jpeg
7CB64EC8-8817-4458-9795-555FDD0EFF46.jpeg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom