Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Financování golfu ze strany státu

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Včera jsem si pročítal článek na čgf - Způsob financování ze strany státu brzdí sport, tvrdí prezident ČGF. V krátkém článku pro media se toho příliš nedozvíte, je to taková informace k ničemu. Na mě osobně z toho dýchá jediné... tady nás máte a starejte se o nás a dokud nám nepošlete víc peněz, nic víc dělat nemůžeme. Nejvíce mě dorazil poslední odstavec:

---
Kdy se dají očekávat první konkrétní zásahy nového systému? „Ještě je třeba podniknout řadu legislativních kroků včetně změn zákonů, ale pokud mám správné informace, tak už v příštím roce má mít agentura svůj rozpočet a alespoň část peněz rozdělovat,“věří Zdeněk Kodejš, že v nejbližších letech by se mohla začít situace zklidňovat.
---
Ve světe je všechno v pořádku - pořád se dá plánovat na pětiletky, hlavně nic neuspěchat - a neopravovat, co nějak funguje. Je potřeba to pořádně promyslet. :)

Možná jim křivdím, uznávám, prd se v tom vyznám a soudím jen dle těch pár info, co se doslechnu... takže můj předchozí text je ryze subjektivní a pravděpodobně naivní. Ale jako výkop pro téma mi to přijde pěkné. Co myslíte, má se golf spoléhat na financování státu, nebo spíše ne? Je financí v golfu dost, a jsou spíše neefektivně rozdělovány, nebo jich je skutečně nedostatek?
 
Kdyby se stát staral hlavně o to , aby ho nikdo nerozkrádal možná by bylo i na takovýhle s prominutím "pitomosti".
Problém je v tom, že místní prostředí (nemyslím golfové ale obecně) je natolik prohnilé korupcí a jiným zlořádem, že lze těžko uvěřit, že by případná finanční podpora státu v rámci dalšího přerozdělování dopadla na úrodnou půdu, tedy na rozvoj sportu mládeže.
Takže já za sebe jsem velmi ale velmi skeptický ...
 
Tohle je krásné téma! Minimálně s jednou rovinou pohledu souhlasím - průhlednost, přehlednost, dosažitelnost, nárokovatelnost,...To se netýká jen sportu, ale každodenního života. Nekonečná potřeba vodit nás všude za ruku vede ke vzniku nepřehledné džungle nařízení, ve kterých se neorientují ani jejich tvůrci. V době, kdy lze vše snadno katagolizovat, třídit podle klíčových slov, atd. nemáte šanci zjistit, že abyste měli A, tak musíte splnit C a D. B jsem záměrně vynechal, protože o tom se dozvíte až za 2 roky, kdy vám vyměřej pokutu.

Takže nastavení transparentního jednoduchého systému by prospělo nejen financování sportu, ale jakékoli jiné lidské aktivitě.
 
Za me osobne jak se do neceho zacne angazovat stat, tak to smrdi neefektivitou, korupci a malou domu. On stat neni dobry hospodar a bezedna studanka je proste psychologicky efekt ktery funguje uz dlouho. Otazkou je i jak by mel stat golf financovat. Davat dotace ci statni golfova hriste? Nevim, zrovna sport typu golf by mel plne zustat v soukromych rukach a nenechat ho financovat statem.
Ale taky mozna neco spatne chapu :)
 
Za me osobne jak se do neceho zacne angazovat stat, tak to smrdi neefektivitou, korupci a malou domu. On stat neni dobry hospodar a bezedna studanka je proste psychologicky efekt ktery funguje uz dlouho. Otazkou je i jak by mel stat golf financovat. Davat dotace ci statni golfova hriste? Nevim, zrovna sport typu golf by mel plne zustat v soukromych rukach a nenechat ho financovat statem.
Ale taky mozna neco spatne chapu :)
Tak dle mého podpora sportu ze strany státu by měla směřovat JEN a POUZE do výchovy dětí a mládeže (a to všech sportů).
 
Tak dle mého podpora sportu ze strany státu by měla směřovat JEN a POUZE do výchovy dětí a mládeže (a to všech sportů).
Pokud tohle někdy někdo zařídí, to skončí sportu a sportovců..
Když si vezmu, kolik sportovců je "zaměstnáno" třeba v armádě ..
 
Pokud tohle někdy někdo zařídí, to skončí sportu a sportovců..
Když si vezmu, kolik sportovců je "zaměstnáno" třeba v armádě ..
Chápu, že peníze, který odevzdávám na daních se přerozdělej do zdravotnictví, důchodcům, ne z vlastní viny sociálně slabým, do armády a do budoucnosti , tedy do výchova a vzdělávání, včetně toho sportovního a do strategických investic (infrastruktura). Chápu i podporu neprofesionálního sportu a umění nemládeže nebo hendikepovaných. Ale ani trochu nechápu, proč by si z mejch daní měl platit ubytování na hotelu a startovný Standa Matuš. A pokud se týká armády, jako je hezký bejt hrdej na naše vrcholový armádní sportovce, ale pokud je to vykoupený tim, že kvalitní zdravotníci útíkají do Němec, a nás tu ošetřují exotický lékaři, který ani neumí pořádně česky, tak to mi nepřijde úplně OK.
 
Pokud tohle někdy někdo zařídí, to skončí sportu a sportovců..
Když si vezmu, kolik sportovců je "zaměstnáno" třeba v armádě ..
Pokud nějaká organizace placená z daní najde ve svém rozpočtu zdroje (a obhájí je) na “zaměstnávání” sportovců, ať je má. Jako marketingové náklady to určitě obháji.
Ale proč mají jít milióny na podporu dospělých sportovců (ať amatérů nebo i profíků) mimo tyto “struktury”?
Samozřejmě, kromě nezbytných nákladů na reprezentaci.
Už jenom to, kdyby byl stát schopen platit zejména trenéry, tak by to celému českému sportu (a moravskému také ;)) významně prospělo.
 
@Mirek_62 @Jerry
No, já nechápu, proč bych měl platit armádu za to, že zaměstnává atlety nebo třeba rychlobruslaře. Primární a jediný účel armády vidím jinde. Do rozpočtu státní instituce tyto věci prostě nepatří. A už vůbec ne pod hlavičkou marketingu.
Naopak nevidím rozdíl v placení hotelu nějakému Matušovi oproti trvalému zaměstnávání sportovce v organizaci určené k něčemu jinému. Připomíná mi to dobu, kdy jsem za mrzký peníz stál u rýsovacího prkna v CKD a každý měsíc přišlo stádo sportovců pro výplatu.
Jen jsem poukazoval na skutečnost, že pokud by se toto řešilo důsledně, nebudete mít v bedně kromě fotbalu a hokeje téměř komu fandit.
Zároveň bych ve financování sportu nedělal rozdíl, kdo má sakra právo určit, který sport se financovat bude a který ne?
Když syn chodil na fotbal, náklady pro mě vpodstatě nula, když přešel na tenis, platil jsem vše jako mourovatej.
 
Jen jsem poukazoval na skutečnost, že pokud by se toto řešilo důsledně, nebudete mít v bedně kromě fotbalu a hokeje téměř komu fandit.
Jak jsi sám napsal - za kluka na fotbalu jsi neplatil nic. Pokud by to tak bylo i v jiných sportech, tak bychom mohli “v bedně” fandit i jiným sportovcům, než jen nagelovaným a ufňukaným “fotbalistům”

Zároveň bych ve financování sportu nedělal rozdíl, kdo má sakra právo určit, který sport se financovat bude a který ne?
S tím souhlasím a bylo to i v mém příspěvku - dotace do sportu (všech) jen pro děti a mládež.
 
Jak jsi sám napsal - za kluka na fotbalu jsi neplatil nic. Pokud by to tak bylo i v jiných sportech, tak bychom mohli “v bedně” fandit i jiným sportovcům, než jen nagelovaným a ufňukaným “fotbalistům”


S tím souhlasím a bylo to i v mém příspěvku - dotace do sportu (všech) jen pro děti a mládež.
No, těžko. Jsou sporty, kterými se těžko uživíš. Pokud se nebude dělat co se dělá, žádný špičkový atlety, rychlobruslaře, biatlonisty atd. nevychováš, protože budou dřív dospělí a nebudou mít co žrát. Půjdou do rachoty a sportovat budou jen rekreačně.
Sponzoři se tady do toho moc nehrnou, sportovní stipendia jako ve státech taky moc nejsou a zase tolik bohatších rodičů s talentovanyma dětma taky není.
 
Asi naštvu úplně všechny mám značně asociální názory, ale stát se má starat o zdraví a bezpečnost obyvatel. Jejich zábava je jejich soukromá věc. Děti mají rodiče a ty se mají starat. Jakmile slyším slovo dotace otevírá se mi v kapse kudla. Kdo určuje který sport zaslouží zadotovat a který toho není hoden? Chceš sportovat tak si to zaplať.
 
Asi naštvu úplně všechny mám značně asociální názory, ale stát se má starat o zdraví a bezpečnost obyvatel. Jejich zábava je jejich soukromá věc. Děti mají rodiče a ty se mají starat. Jakmile slyším slovo dotace otevírá se mi v kapse kudla. Kdo určuje který sport zaslouží zadotovat a který toho není hoden? Chceš sportovat tak si to zaplať.
Je prokázáno, že pravidelný pohyb (v rámci sportovních aktivit) má pozitivní vliv na zdraví. Takže podporou sportu se stát stará (dle tvých slov) o zdraví obyvatel. A je také prokázáno, že většina dětí, které jsou k tomuto pohybu vedeny, sportují i v dospělosti. Zatímco z těch, kteří jako děti nesportovali, se k tomu už většina nedostane.
Takže za mne radši dotace na podporu VŠECH dětí a mládeže bez ohledu na druh sportu, než různé “sociální” dávky netáhlům :mad:
 
Je prokázáno, že pravidelný pohyb (v rámci sportovních aktivit) má pozitivní vliv na zdraví. Takže podporou sportu se stát stará (dle tvých slov) o zdraví obyvatel. A je také prokázáno, že většina dětí, které jsou k tomuto pohybu vedeny, sportují i v dospělosti. Zatímco z těch, kteří jako děti nesportovali, se k tomu už většina nedostane.
Takže za mne radši dotace na podporu VŠECH dětí a mládeže bez ohledu na druh sportu, než různé “sociální” dávky netáhlům :mad:
K pohybu mají být vedeny převážně rodinkou a školou a pohyb může být bez dotace, klidně běh vlese nebo parku.
Nemám žádné zkušenosti jak to z dotací dětského sportu funguje, dovoluji si ale pochybovat o efektivitě , spravedlnost a rovnosti při rozdělování.
Zrušit různé “sociální” dávky netáhlům -souhlasím !!!!!!
 
Stát je naprosto nejhorší hospodář. To je fakt.
Ať dělá cokoliv, znamená to, že velké procento (třeba 80) sežere na vlastní provoz.
Do zdravotnictví, školství, i těm netáhlům jdou jen drobné...
 
Nemám žádné zkušenosti jak to z dotací dětského sportu funguje, dovoluji si ale pochybovat o efektivitě , spravedlnost a rovnosti při rozdělování
Funguje špatně a nespravedlivě - ostatně jako všechny “dotační programy” v ČR. Na všechno “milión ouřadů”, statisíce směrnic a spousty nedočkavých “soukromých kapes” :mad:
 
Funguje špatně a nespravedlivě - ostatně jako všechny “dotační programy” v ČR. Na všechno “milión ouřadů”, statisíce směrnic a spousty nedočkavých “soukromých kapes” :mad:
Dotační programy fungují špatně a nespravedlivě všude na světě, nejsme v tom vyjímka.
Už samotná myšlenka "dotací" je nesmysl a nebyla za poslední desítky let aplikována aspoň v souladu s tou myšlenkou. Vždy je tam spousta přísavek a nesmyslů. Jsou celé státy, které žijí z dotací a přerozdělování ve jménu čehokoliv, hlavně že mají co žrát.
Mrkni na Belgii třeba.
 
Já osobně formu státní podpory pohybových aktivit u dětí vnímám z mnoha úhlů. Nejsem si úplně jist, jestli golf ale je zrovna ten správný sport, který toto zasluhuje - mnohem raději bych byl, kdyby na školách byl funkční tělocvik a rozvíjeli se pohybové dovednosti všeobecného zaměření (atletika) - už jen kvůli zdraví a nebyli to neschopní mrzáci. Než konkrétní jeden sport (golf, lyžování, skoky na lyžích, ale i fotbal, hokej atd), kde si myslím, že ta dotace být nemusí a nechť rozhoduje trh, sponzoři atd.

Na druhou stranu - znám několik trenérů různých sportů (ale i dalších organizátorů dětských aktivit), kteří trénují děcka ve svém okolí v podstatě zadarmo, jako koníček, službu společnosti, protože mají vlastní děti... a potom organizace čehokoli stojí je v podstatě mraky úsilí, dohledávání, včasných plateb atd, věnují tomu v podstatě desítky hodin práce a práce s rodiči, kteří nejsou schopni/ochotni zaplatit včas pitomé drobné poplatky atd. No, jasné, nezaplatíš, nehraješ, netrénuješ, nejedeš na soustředění. Ale to dítě za to v podstatě nemůže, že má rodiče, kterému je všechno jedno.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom