Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Film Tommy´s Honor

JHGolf

Nováček
V minulém roce trochu zapadla premiéra nového golfového filmu Tommy´s Honor, který režíroval syn Seana Conneryho Jason (Bohužel u nás film nebyl v distribuci).

Vzhledem k tomu, že předevčírem se vzpomínalo narození (20. dubna 1851) Young Tom Morrise, tak bych ten film chtěl připomenout.

Je to příběh otce a syna Morrisových, natočený podle skutečných událostí. Film se odehrává v devatenáctém století v počátcích sportovního golfu a kulisách krásného prostředí Skotska.
Jedná se o vyprávění hrdého otce na svého syna, který si našel svoji cestu životem jako profesionální golfista.
Vztah otce a syna nebyl jednoduchý, ale nakonec vytvořili neporazitelnou dvojici ve své době. Mladý Tommy přerostl svého otce a ještě jako mladík vyhrál The Open čtyřikrát po sobě (Old Tom ho vyhrál „jen“ dvakrát). Z mladého Tommyho se stal takový Tiger Woods devatenáctého století a sledovaly ho davy lidí. Jeho kariéru však ukončila rodinná tragédie.
Ten závěr je drsný, ale bohužel podle skutečnosti.

Na filmu se mi líbilo, jak je autentický, včetně greenů, fervejí nebo i držení holí (Hammer grip) a písku, místo týčka, pod gutaperčovým míčkem.
St. Andrews před klubovnou bylo natočeno také jinde a vypadá to věrohodně.

Po zhlédnutí tohohle filmu, bych nejraději jel také do St. Andrews nebo si alespoň koupil staré hole.

Film v češtině ani s titulky jsem nikde nenašel. V angličtině se dá vidět online po zadání do googlu Tommy´s Honor full movie (na flenix.co).

Ještě jsem si oblíbil hlášku, kterou říkal Old Tom mladému Tommymu, když ho učil golf:
„Far and sure son“

<iframe width="560" height="315" src="
" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="
" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom