Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

FEE za hodinu

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
zdroj: http://www.golfextra.cz/detail/1364/revoluce-v-placeni-za-golf-v-missouri-muzete-platit-za-hodinu

"S revoluční nabídkou platby za čas strávený na golfu přišli v americkém Missouri. V místním resortu The Lodge of Four Seasons nabízejí golfistům možnost platit nikoliv za 18 jamek, ale za čas strávený na hřišti. Můžete si tak koupit třeba jen hodinu."

---

Je to divný. V článku zazní "volně", že rychlejší hráči to mají pak levnější, případně manažeři si mohou zaplatit jen hodinu a pak tradá z hřiště. Docela by mě zajímalo, jak to v praxi funguje. Když půjdu sám, tak za tu hodinu možná 6 jamek dám, ale když náhodou do flajtu někoho dostanu, tak pak mě asi zaplacená hodina moc nepotěší, když budu teprve dohrávat třetí/čtvrtý green.

Co myslíte, je tohle dobrá cesta, využili byste hodinové fee?
 
Není. Pokud nemám možnost ovlivnit čas strávený na hřišti a je tu možnost být omezován pak je to nesmysl. Rychlí budou mega prudit a pomalí budou o to víc pod tlakem. Si myslím. Já chci mít "klid". Což mi stopky nedají.
 
zrovna jsem to sem chtel tez dat, jsi rychlejis :)
taky vidim problem v tom, ze lide budou moc hnat a nadavat na pomalejsi pred nima, a nebudou chtit lidi do flightu, ale me jako rychlemu golfistovi na prazdnem hristi by to vubec nevadilo, regulerni 18 bez lidi pod 3 hodiny vzdy dam
 
zrovna jsem to sem chtel tez dat, jsi rychlejis :)
taky vidim problem v tom, ze lide budou moc hnat a nadavat na pomalejsi pred nima, a nebudou chtit lidi do flightu, ale me jako rychlemu golfistovi na prazdnem hristi by to vubec nevadilo, regulerni 18 bez lidi pod 3 hodiny vzdy dam

Kolikrat mas praudne hriste? To by provozovatel byl sam proti sobe, kdyby ti dal cenu za tri hodiny, mensi, nez fee na 18.

Dokazal bych si to predstavit, kdyby se hriste rozdelilo jakoby na trojjamky a platila se prave hodina. Proste den trojjamek a jdu jen tri jamky, od jednicky, trojky, sestky...
 
Na takové pinkání je akademie.


Na pinkání a taky na trénink krátké hry...občas jdu rád. Navíc můžu hrát třeba 3-4 rány z jednoho místa a nikoho nezdržuju :)
 
Tak jsem si to trosku cele procetl a cele je to malinko jinak.
Ona sazba (od 10 USD / hodina) zahrnuje buginu (jak jinak v USA, ze?). Navic je sazba promenliva dle obsazenosti hriste a casu.
Cele je to jen o tom, aby bylo umozneno si lidem zahrat jen par jamek ala "mam hodku volno".
Tato myslenka je velmi dobra a kdyz si uvedomime, ze jde o hriste s 36 jamkami a predpokladam pokrocilejsi course management nez je u nas bezny (tedy marshalove vedi kde kdo je a vse monitoruji), tak to umozni velmi efektivne resit kapacitu hriste.
Zkratka prijdete, ze mate cca hodku cas. Tak vas navedou na jamku 24... v bugine muzete videt presnou mapku kam jet (to maji treba i na Dysine).

Z meho pohledu super. Clovek ma casto 2-3 hodiny volno v praci. To je malo i na 9tku (cesta...), ale na "hodku golfu" je to az az. A kdyz si vezmu, ze i fee je diky tomu mensi, pak parada. Ja bych za 10 USD s buggy chodil asi casto :D.

Jinak ta cena vice mene kopiruje cenu bezneho fee... tzn. kdo hraje 18tku, zaplati to same co nyni. Buginky a HCP limity resi to, ze by se to nemelo zasadne ucpat... pripadne navadi lepsi lidi na jine 9tky atp..

U nas to ale vidim jako nerealizovatelne. Uz jen proto, ze by nikdo neuhlidal kolik se hralo... a lidi by (jak jinak) nez podvadeli. Platba ex po v CZ je asi scifi. :D
 
S takovou organizací a propracovanosti se na to člověk kouká hned jinak.
Za těchto podmínek bych tomu dal určitě zelenou.
Ale jak psal Jan ......u nás je to vzhledem k lidským zdrojům prakticky nerealizovatelne :D

Asi právě i z toho důvodu u nás fungují publics ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom