Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Existuje hřiště, které nesnášíte?

Existuje hřiště, které nesnášíte?

  • Ne, všechna hřiště mají něco do sebe

    Hlasy: 4 30,8%
  • Ano, existuje... (napíšu jaké a proč)

    Hlasy: 9 69,2%
  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    13

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Existují oblíbená a méně oblíbená hřiště. Každý to máme jinak, každý máme jiný vkus, jiné golfové dovednosti. Existuje nějaké hřiště, které skutečně nemáte rádi a neradi tam hrajete (a už alespoň jednou jste tam hráli, tzn. osobní zkušenost)? Resp. kde i když přijedete, tak vám vždycky něco na hřišti, v layoutu jamek, v prostředí zkazí náladu? Pokud ano, tak o jaké hřiště se jedná a proč vám prostě nesedne?

Pls. pouze konstruktivně a slušně. :)
 
Upraveno:
Napíšu sem Malacky. Stavoval jsem se tam po cestě domů z Bratislavy a nyní s odstupem času už nedokážu říci, jestli jsem se už tak těšil domů, nešlo mi to více než obvykle nebo můj pocit je způsobený opravdu samotným hřištěm. Zůstává pouze dojem: "sem už nikdy nechci"

Na pár jamkách jim úplně nepomáhá dálnice, která je vedle hned za lesem.... cca 20 metrů. Ten extrém je ale jen asi na 2 nebo 3 jamkách a dá se to přežít. Mě rozladila kvalita hřiště a značení. Když jsem si přečetl další recenze směrem k údržbě, tak si ani nemyslím, že mizerný stav byl daný náhodným výpadkem. Na odpalištích to někdy vypadalo jako v rafu minulý týden v Bukách - nemít natýčkováno, tak se skoro nedalo hrát. rozdíly mezi greeny jsem poznal i já (nejen v rychlosti, ale i v délce stébel) asi to sekají na etapy a ten den vzali zrovna jamky 6-12 atd....

Hřiště samotné bych nejspíš do této kategorie nedal, ale v kombinaci s údržbou hracích ploch a obsluhou to bylo asi to nejhorší co jsem kdy zažil. A to jsem hrál Hořehledy v dobách sucha a Trhový Štěpánov, když se otevíral po rekultivaci skládky :)
 
Slapy - nesmyslně „tvarované” grýny
Botanika - jamky „bez ladu a skladu”, prostě takové nesourodé, nic neříkající a jamky poskládané „jak to znova vyšlo”
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
Slapy - nesmyslně „tvarované” grýny
Botanika - jamky „bez ladu a skladu”, prostě takové nesourodé, nic neříkající a jamky poskládané „jak to znova vyšlo”


Slapy jsou krátký, takže tohle je asi jediný způsob jak se to hřiště může bránit. Paradoxně sem s tím nikdy problém neměl, spíš s 18. jamkou :)
Ale s Botanikou souhlasím, korunu tomu nasadily ty extra tři jamky navíc, to sem hrál jednou a stačilo.
 
Pokud vynecham mala nesmyslna hriste, tak jednoznacne Kaskada... nedokazu rict proc, ale to hriste mi proste nesedi a ikdyz jsem tam mel/bych mel letos odehrat 7 souteznich kol, tak jsem se rozhodl nejet, nez abych jel s negativni myslenkou na turnaj :( :D
 
Pokud vynecham mala nesmyslna hriste, tak jednoznacne Kaskada... nedokazu rict proc, ale to hriste mi proste nesedi a ikdyz jsem tam mel/bych mel letos odehrat 7 souteznich kol, tak jsem se rozhodl nejet, nez abych jel s negativni myslenkou na turnaj :( :D
Zajímavé - všechny tři devítky? Nebo jen nějaká kombinace?
 
Zajímavé - všechny tři devítky? Nebo jen nějaká kombinace?
Turnajove se vzdy hraje KD, zelezo jsem sel jednou pred mnoooha lety.
 
Malevil. Prostě tak.
 
Z těch co jsem hrál, asi bych taky zvolil Botaniku.

Vždycky ji tak dvakrát za rok dám šanci (mám ji nejblíž bydlišti), ale prostě si nejsme souzeni. Já to hřiště po všech stránkách nechápu, jediná jamka, která se mi tam docela líbí, je hned jednička... no a jen co jí odehraju, mohl bych jít domů. Pořád si říkám, že je chyba ve mně, že tomu nerozumím, že tam nějaký záměr ve skladbě jamek je... no a zhruba od 4. jamky (první z těch tří nových) se už těším na parkoviště a domů.
 
Kromě Botaniky, kde jsem nebyl snad 4 roky a ani mě tam už neuvidí asi Líšnice.
Dostala šanci mnohokrát a vždy se toho našlo dost proč tam nejít. Od prachbídné kvality hracích ploch, přes kameny v bunkerech až k tomu vrchnímu, kterej se buď schoval za noviny anebo úplně zmizel, aby nemusel obsluhovat. A je úplně fuk, že je to levné. Nechal jsem propadnout i hru zadarmo, tohle není pro mě.
 
Hřiště které už nepůjdu hrát je na Slovensku - Bernolákovo a v Čechách je to Harrachov.
 
Už jste někdo byl hrát v Mostě? Já už tedy dva roky ne, tak bych nerad křivě soudil, ale podle toho, co jsem tam zažil během dvou posledních pokusů o návštěvu rozhodně doporučuji masochistovi. Na recepci tě (ne)přivítá extrémě znuděná pani. Pochopíš, že jsi tam nechtěný a to tě vyrajcuje si zajít na driving. Zaplatíš 50 kč za vstup a 35 kč za 25 míčků (pro pomalejší tedy 3,40 za míček). Už to samo ti způsobí nádherně trýznivou bolest a co teprve, když tam dojdeš. Prodřený zkroucený rohožky s pár rozžvejkanýma týčkama a nádherný miniprostor pro odpalování z trávy (pardon z drnoviště) tě nutí porozhléednout se kolem, jestli tam opravdu nikdo není a udělat si to pravačkou i levačkou. Po orgasmu dojdeš na patovací grýn a lituješ že nemáš ještě třetí ruku. Malinkaté místy holé místy chlupaté žlutohnědé cosi tě zve do svého vášnivého objetí. Na hřiště už nevyrazíš, protože na takouvou bezmeznou vášeň nejsi fyzicky ani psychicky připraven. Přijdeš tím o zážitek z fairwyí připomínajících ručně posečenou louku udusanou stádem koní (hned vedle je koňodroum, tak to možná bude nějaká družba) a grýnů mnoha stavů a barev.
Přitom design jamek mi přijde zajímavej a chodil bych tam hrát rád. Ale fakt to nejde ...
 
Kácov. Protože... (vulgarismy jsou zakázané, takže jsem s popsáním skončil)
Abych se tedy vyjádřil. Slušně. Nějak nemohu přijít na to, pro koho je to hřiště určeno. Pro top hráče, kteří opravdu umí umisťovat? Protože i když je fairway Široká 50 m míček stejně musíte poslat na místo široké 10. Jinak máte problém. Pro horší hráče, kterým je víceméně ukradená nějaká ta rána navíc, a jsou spíše rádi za kvalitu hřiště, která je bez diskuze super? Za mě si tu průměrný hráč hru prostě neužije. Hřiště neumí odměnit. Pokud se opravdu netrefíte na to jedno jediné místo, tak trestá. Věčně slepá místa. Jamky. Dopadové zóny. Bez buggy se tu, díky delším přechodům, uchodíte. Jenže pokud jednu sdílí 2 hráči, většinu času jezdíte pravá levá. Pecka. Plynulost nikde. A jak známo s buggy nemůžete všude. Což je dost problém při výběru hole. Nakonec hrajete s tou, kterou jste si vzali s sebou, bez ohledu na to, že byste tu ránu nakonec hráli jinou a jinak. Ale jít zpět k buggy se vám prostě už nechce.

Kácov nemám rád a jezdit tam nechci. Včera jsem jel spíše jako podpora ženě. Turnaj byl na 27 jamek. Díky trojímu přerušení kvůli bouřce a následnému ukončení turnaje, nedohrála pouze 3 jamky. Klobouk dolů, že to dala. Já to vzdal po ráně z tee na naší druhé jamce. Poprvé v životě jsem odstoupil z turnaje. Tak mě to hřiště irituje. Když jsem pak viděl River, který jsem nikdy nehrál, byl jsem opravdu rád, že jsem přestal hrát a zvolil roli caddyho. "Půlka" devítky připomíná travnatou Hlubokou a druhá sraženou druhou devítku v Beřovicích.

Na Kácov herně už opravdu nikdy! Zlaté Mladé Buky. Zlatý Černý Most (který také moc nemusím)
 
Jednoznačně Motol.....o rovinu nezavadíš a arogantní maršál k tomu.....tak teda už fakt ne (a to jsem tomu dal dvě šance).....
.....a pak Hluboká....nesmyslné potůčky a stružky napříč hřištěm, že se nedalo normálně hrát ....přes deset ztracenýh a hlavně uopených míčků.......tak tam taky ne (naštěstí to mám z ruky)....ale prý už tam na tu nesmyslnost přišli a něco snad už zasypali....
 
a pak Hluboká....nesmyslné potůčky a stružky napříč hřištěm, že se nedalo normálně hrát ....přes deset ztracenýh a hlavně uopených míčků.......tak tam taky ne (naštěstí to mám z ruky)....ale prý už tam na tu nesmyslnost přišli a něco snad už zasypali....

90% z toho je pryč.
 
Už jste někdo byl hrát v Mostě? Já už tedy dva roky ne, tak bych nerad křivě soudil, ale podle toho, co jsem tam zažil během dvou posledních pokusů o návštěvu rozhodně doporučuji masochistovi. Na recepci tě (ne)přivítá extrémě znuděná pani. Pochopíš, že jsi tam nechtěný a to tě vyrajcuje si zajít na driving. Zaplatíš 50 kč za vstup a 35 kč za 25 míčků (pro pomalejší tedy 3,40 za míček). Už to samo ti způsobí nádherně trýznivou bolest a co teprve, když tam dojdeš. Prodřený zkroucený rohožky s pár rozžvejkanýma týčkama a nádherný miniprostor pro odpalování z trávy (pardon z drnoviště) tě nutí porozhléednout se kolem, jestli tam opravdu nikdo není a udělat si to pravačkou i levačkou. Po orgasmu dojdeš na patovací grýn a lituješ že nemáš ještě třetí ruku. Malinkaté místy holé místy chlupaté žlutohnědé cosi tě zve do svého vášnivého objetí. Na hřiště už nevyrazíš, protože na takouvou bezmeznou vášeň nejsi fyzicky ani psychicky připraven. Přijdeš tím o zážitek z fairwyí připomínajících ručně posečenou louku udusanou stádem koní (hned vedle je koňodroum, tak to možná bude nějaká družba) a grýnů mnoha stavů a barev.
Přitom design jamek mi přijde zajímavej a chodil bych tam hrát rád. Ale fakt to nejde ...
Já tam byl před pár lety - hřiště hodně dlouhé a kvalita hodně nízká. Recepci, driving a orgasmy jsem vynechal.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom