Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz European Tour se mění na DP World Tour

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
European Tour se mění na DP World Tour (Golf.cz)

Dlouhodobý partner, logistický gigant DP World se stává se stává titulárním sponzorem a European Tour ponese od roku 2022 název DP Wordů Tour European Tour.

Změnou oslaví nové společenství 50. výročí trvání European Tour, která vznikla v roce 1972.
Nová Tour bude mít celkový objem 200 miliónů dolarů, minimálně 47 turnajů. Každý turnaje DP World Tour bude míst Prize Money nejméně 2 miliony dolarů. Závěrečný turnaj sezóny DP World Tour Championship bude mít poprvé v historii evropské túry celkovou částku odměn pro hráče v jednom turnaji 10 milionů dolarů.
Se zlepšením podmínek se počatá také pro Challenge tour.

V rámci mnoha novinek byla také oznámena nová cena John Jacobs Bursary Award, která bude udělena prvním pěti hráčům v pořadí Challenge Tour po finálovém turnaji Rolex Challenge Tour Grand Final, a která pomůže oceněným s náklady na cestování a dalšími výdaji na DP World Tour v následujícím roce.​

The post European Tour se mění na DP World Tour appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
 
prerusili turnaj, zitra se hrat nebude.

Screenshot_20220908-202953_Twitter.jpg
 
Nově se hráči z PGA Tour, kteří skončili po sezóně na 126. - 200. místě, mohou přihlásit o kartu na DP World Tour, kde je pro ně nově vytvořena kategorie č. 12. Z této kategorie je na každém turnaji zaručeno 5 míst.

Na oplátku 10 nejlepších z R2D (Race to Dubai) dostane kartu na PGA Tour.

 
Nově se hráči z PGA Tour, kteří skončili po sezóně na 126. - 200. místě, mohou přihlásit o kartu na DP World Tour, kde je pro ně nově vytvořena kategorie č. 12. Z této kategorie je na každém turnaji zaručeno 5 míst.

Na oplátku 10 nejlepších z R2D (Race to Dubai) dostane kartu na PGA Tour.

Tak to se mi teda vůbec nelíbí a plně souhlasím s jedním komentářem z článku na GolfExtra.cz.....cituju:
Takže vezmou všechny hráče, kteří nebyli dost dobří, aby si udrželi karty v USA, a na oplátku tam pošlou svých deset nejlepších hráčů jako poděkování. To mi hodně zavání jako podřadná tour. Stačí změnit název na Korn Ferry Tour Europe a bude to hotové:(
 
Tak to se mi teda vůbec nelíbí a plně souhlasím s jedním komentářem z článku na GolfExtra.cz.....cituju:
Takže vezmou všechny hráče, kteří nebyli dost dobří, aby si udrželi karty v USA, a na oplátku tam pošlou svých deset nejlepších hráčů jako poděkování. To mi hodně zavání jako podřadná tour. Stačí změnit název na Korn Ferry Tour Europe a bude to hotové:(
Možná by bylo dobré si důkladně přečíst celý původní článek a zamyslet se i nad uvedenými omezeními. 😉

1. Je tam uvedeno datum, do kdy se hráči musí o kartu na DPWT přihlásit (do 22.11.23), takže moc času na rozhodování nemají.
2. Na každém turnaji DPWT má kategorie 12. (kam budou tito hráči patřit) rezervováno jen 5 (slovy pět) míst.
3. Je třeba si porovnat náklady na sezónu „doma” a v „Evropě” (nota bene zejména, když se spousta DPWT turnajů hraje mimo Evropu) a vyhodnotit, co je ekonomicky únosné vč. šancí na dobré umístění. Do rozhodování určitě vstoupí i to, že charakter hřišt na DPWT je zhusta jiný, než v USA a hráči nemusí herně vyhovovat.

Budeš opravdu riskovat přesun do Evropy, kde většina z těch teoreticky 75 nově příchozích hráčů bude mít zajištěno jen 5 hracích míst? Nebo radši půjdeš hrát doma KFT, kde máš místo jisté?

Osobně si myslím, že tuto nabídku spíše využijí evropští hráči, kteří svou kartu na PGA Tour neudrželi a současně už nejsou držiteli karty na DPWT.

Ostatně po 22. listopadu uvidíme, jak „žhavé” to s tím přestupem do Evropy bude.

Mě naopak přijde zajímavé, že pro „evropské” hráče se otvírá nová možnost k získání plné roční hrací karty na PGA Tour. A ten počet 10 karet také není zanedbatelný (i s ohledem na již zmíněných 5 garantovaných místech na jednotlivých turnajích DPWT).
 
Tak to se mi teda vůbec nelíbí a plně souhlasím s jedním komentářem z článku na GolfExtra.cz.....cituju:
Takže vezmou všechny hráče, kteří nebyli dost dobří, aby si udrželi karty v USA, a na oplátku tam pošlou svých deset nejlepších hráčů jako poděkování. To mi hodně zavání jako podřadná tour. Stačí změnit název na Korn Ferry Tour Europe a bude to hotové:(
Tak jsem si teď přečetl článek na GolfExtra a chybí tam informace o těch dvou podmínkách, které jsem uvedl výše. Takže se tvé reakci (pokud jsi nečetl původní anglický článek) nedivím.

GolfExtra opět odvedl jen polovičatou novinářskou práci. :mad:

Neuvést zásadní informaci o počtu garantovaných míst na jednotlivé turnaje, je dost neprofesionální a tak trošku „bulvární” styl práce. 👎
 
Právě že je vastně divné, že na PGA počítají jinak sezonu (sezona 2022/23) než v Evropě (kalendářní rok 2023). Takže jestli sem to správně pochopil, tak pro tu kategorii 12 v Evropě je rozhodující pořadí na PGA po části sezony v USA?;)
A zároveň těch top 10 z Evropy co nemají místo na PGA jsou taky limitováni, protože naskočí až v průběhu sezony na PGA....
 
Tak to se mi teda vůbec nelíbí a plně souhlasím s jedním komentářem z článku na GolfExtra.cz.....cituju:
Takže vezmou všechny hráče, kteří nebyli dost dobří, aby si udrželi karty v USA, a na oplátku tam pošlou svých deset nejlepších hráčů jako poděkování. To mi hodně zavání jako podřadná tour. Stačí změnit název na Korn Ferry Tour Europe a bude to hotové:(
Já tak tedy European Tour vnímám už roky. Ne jako podřízenou, ale jako podřadnou (ale ne hanlivě) ano. Jsou na ní nižší prize money, hráčí jsou obecně níže na OWGR, jestli někdy vyhrál major hráč z European Tour, který by v tu dobu neměl kartu na i PGA Tour, tak to byla spíš výjimka a z hlavy si na nikoho nevzpomenu. A odhaduju, že většina hráčů o tu kartu na PGA Tour stojí.
 
Právě že je vastně divné, že na PGA počítají jinak sezonu (sezona 2022/23) než v Evropě (kalendářní rok 2023). Takže jestli sem to správně pochopil, tak pro tu kategorii 12 v Evropě je rozhodující pořadí na PGA po části sezony v USA?;)
A zároveň těch top 10 z Evropy co nemají místo na PGA jsou taky limitováni, protože naskočí až v průběhu sezony na PGA....
Nevím, ale mám někde v hlavě uloženo něco o tom, že by se v r. 2024 měla PGA vrátit ke "kalendářní" sezóně.
Ale možná jsem tomu jen špatně rozumněl nebo to špatně pochopil.

A to pořadí pro "přestup" je bráno z ukončené sezóny 22/23 a termín pro přihlášku na DPWT mohou hráči podat jen do 22.11.23

Update:
Tak jsem to měl v hlavě uložené dobře 🤭

"The 2024 FedExCup Regular Season, consisting of 36 events, begins in January with the “Opening Drive” at The Sentry and Sony Open in Hawaii – where all players start with zero FedExCup points and look to get off to a strong start in the race for the FedExCup. The Wyndham Championship once again serves as the culmination of the Regular Season, with only 70 players advancing to the FedExCup Playoffs. The Regular Season schedule includes the 50th playing of THE PLAYERS Championship and the four Major Championships, eight Signature Events (referred to as “Designated events” in 2023), 18 Full-Field Events and five Additional Events."

Zdroj: https://www.pgatour.com/article/new...dar-including-eight-signature-events-playoffs
 
Myslím, že není třeba vnímat ET jako "podřadnou" - prostě je to druhá nejlepší túra na světě a v posledních desítkách let to tak vždycky bylo. I tak jsou tam super hráči a myslím, že to přibližování s PGA Tour spíš pomůže - uvidíme v Evropě asi víc hráčů z PGA, i když třeba těch, kteří zrovna trochu hledají cestu zpět. I pro malé turnaje to může být zajímavé, uvidíme, kdo na těch 5 míst přijede třeba na turnaj v ČR. A že top 10 v ET má kartu i na PGA, no to je špička, který by stejně nejspíš odešla nebo už karty na obě série má. A je to i cesta, jak udržet opravdu dobré hráče delší dobu v Evropě, protože ta top10 může být lákavější cesta než třeba přes Korn Ferry tour.
V golfu vždycky rozhodovaly peníze a i když se to nyní trošku snaží maskovat přidělováním bodů (dřív byl money list a hotovo) , tak to tak bude i nadále - a prostě americké turnaje (a hodně asijských) mají prostě větší finanční sílu. Z tohohle pohledu můžeme být rádi, že Asie nešla cestou posílení Asian Tour a vlastní serie, ale že asijské turnaje jsou součástí ET. A třeba ET přitáhne i pár mladých amerických hráčů a nakonec i neamerických po absolvování americké university a cesta ke kartě PGA před ET bude pro ně lákavá (viz dřív např. Koepka a pár jiných, co šlo nebo zkoušelo jít přes ET a to ani tahle přímá cesta přes top10 nebyla možná).
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom