Esporty

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
26,7
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Doba koronovirová: E sporty. Je budoucnost v Esportech?

"Esport je zkratka pro elektronický sport. Jde o organizované soutěžní hraní hráčů nebo týmů, v jakékoliv hře, na jakékoliv platformě (PC, konzole, mobil). Soutěže mají jasná pravidla a účastnit se jich mohou jak amatérští, tak profesionální hráči. Správný tvar zkratky je „esport“. Varianty eSport, e-sport a e-Sport jsou nesprávné. Částo se objevuje také pojem gaming. To je obecný výraz pro hraní her, zpravidla ale nejde o organizovanou soutěž mezi hráči nebo týmy, ale spíše hraní v tzv. single módu."
Zdroj: Česká Asociace Esportu: https://www.esport.cz/

Fifa, NHL atp. A co Golf? Čeká nás taková budoucnost, kdy profíci budou švihat pomocí gamepadu, či virtuální reality místo a veřejnoprávní TV nám budou tyto zážitky přenášet? Nebo v tom budoucnost esportu není a nepřeválcuje klasická venkovní klání?

Co vy a esporty, jak je vnímáte? Jaká nás čeká budoucnost? Co myslíte?

Seppper

Mazák fóra
Rok ZK
2012
HI (HCP)
13,2
P/L
Levák
19.jamka:
WITB
Golf asi ne ale je pravda, že v esportu už se teď točí víc peněz než ve filmovém průmyslu, sledovanost to mívá takovou, že klasické sporty si o tom mohou nechat zdát.
Tipuji, že časem se to dostane na olympiádu. Před pár dny dokonce Slavia představila svůj esport tým pro FIFU.

jan

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
V podstate vsechny velke fotbalove kluby maji sve semipro/pro esport tymy.
Ale jinak stale vedou klasiku jako CS, Lol ci Dota. Je to celkem zajimava vec i na sledovani.

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
26,7
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
No právě. Jsem zvědav, jestli aktuální situace ve světě s virem využijí asociace esportu k tomu, aby posilili svoji pozici. Pokud budou ty uzavirky klasicky sportu nejakou dobu trvat, tak je to jedinecna prilezitost pro "revoluci".

Mirek_62

Guru fóra
Jméno
Miroslav
Přijmení
Krejčí
Rok ZK
2010
Klub
KHGCS
P/L
Pravák
Značka
Mizuno
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Párkrát jsem koukal na eformuli (ne elektrickou), "jezdci" sedí v simulátorech.
Ostatně i eGolf s rozvojem "personal launch" monitorů a domácích indoorů už nabízí spousty on-line turnajů
a on-line her.

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
11,6
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Vás skutečně baví koukat na to, jak někdo hraje na počítači? Nemluvím o tom, že hrajete vy. Mě by asi bavilo koukat na to, jak třeba virtualni formuli řídí skutečný závodník nebo jak Tiger hraje za virtuálního Tigera, ale i tak asi jen chvíli. Představa čučet na upocenýho pupkáče jak rychle mačká čudlíky mě moc nebere...

JardaK

Guru fóra
19.jamka:
Představení
Vás skutečně baví koukat na to, jak někdo hraje na počítači? Nemluvím o tom, že hrajete vy. Mě by asi bavilo koukat na to, jak třeba virtualni formuli řídí skutečný závodník nebo jak Tiger hraje za virtuálního Tigera, ale i tak asi jen chvíli. Představa čučet na upocenýho pupkáče jak rychle mačká čudlíky mě moc nebere...
Nikdy jsem na esport nekoukal, ale mám představu, ze nečumíš na pupkáče, jak mačká čudle, ale na to, co se děje na jeho obrazovce ne?
Možná furt lepší, než koukat na nagelovanou kopačku, kterak předvádí vrcholnou scénu z válečného filmu "mina mi urvala hnátu" ?

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
11,6
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Nikdy jsem na esport nekoukal, ale mám představu, ze nečumíš na pupkáče, jak mačká čudle, ale na to, co se děje na jeho obrazovce ne?
Možná furt lepší, než koukat na nagelovanou kopačku, kterak předvádí vrcholnou scénu z válečného filmu "mina mi urvala hnátu" ?
No jasně, ale to co se děje na obrazovce dělá ten pupkáč:). O kopačkách nemluvim, na fotbal už 10 let nekoukám...

Seppper

Mazák fóra
Rok ZK
2012
HI (HCP)
13,2
P/L
Levák
19.jamka:
WITB
Evidentně se takových lidí ale najde dost, jen za rok 2019 prý vygeneroval esport příjmy 1,1 bilionu dolarů a sledovanost přes 450 milionů lidí.

JardaK

Guru fóra
19.jamka:
Představení
No jasně, ale to co se děje na obrazovce dělá ten pupkáč:). O kopačkách nemluvim, na fotbal už 10 let nekoukám...
To mi je celkem fuk kdo to dělá. Nicméně se tam objeví i celkem normální mladoši i hezký holky, pokud je pro tebe důležité, kdo řídí postavičku na obrazovce :)
Btw. Když jsem byl na operaci, tak anestezioložka byla fakt krásná, nicméně v hrudníku se mi rejpal člověk, kterej odpovídal tvému popisu esportovce docela dobře.

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
11,6
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
To mi je celkem fuk kdo to dělá. Nicméně se tam objeví i celkem normální mladoši i hezký holky, pokud je pro tebe důležité, kdo řídí postavičku na obrazovce :)
Btw. Když jsem byl na operaci, tak anestezioložka byla fakt krásná, nicméně v hrudníku se mi rejpal člověk, kterej odpovídal tvému popisu esportovce docela dobře.
No me je taky celkem jedno kdo to dela, chtel jsem tim spis ilustrovat to, ze v tom nevidim tu zabavnost...vnimam to podobne jako porady o vareni nebo kutilstvi...

JardaK

Guru fóra
19.jamka:
Představení
No me je taky celkem jedno kdo to dela, chtel jsem tim spis ilustrovat to, ze v tom nevidim tu zabavnost...vnimam to podobne jako porady o vareni nebo kutilstvi...
Vidím to u syna. Hraje x hodin denně. A pak dalších y hodin denně sleduje profesionální zápasy se snahou odkoukat, proč se mezi profíky ještě nedostal. Co dělají jinak.
Ale těch jako on jsou tisíce, nevysvětluje to ty statisíce a miliony fanoušků, kteří na to koukají bez ambicí. Prostě někoho baví na to čumět stejně, jako nás na masters anebo někoho jiného na ligu mistrů ve fotbale.

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
26,7
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Prostě někoho baví na to čumět stejně, jako nás na masters anebo někoho jiného na ligu mistrů ve fotbale.
Když se od toho odpíchnu, jak se "virtuální hrdina" liší pro nás v tomto od sledování hráče v reálné Lize Mistrů? Pro mě je to stejně virtuální a vzdálené - vidím to jen přes obrazovku. Trochu to přeháním, ale myslím, že fandit virtuálně člověk klidně můžu. A jestli jsou to pixelové postavičky, nebo roboti nebo něco reálný člověk, je dle mého jedno. Možná to není ani tak daleko a už to jako běžný divák ani nepoznáme.

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
11,6
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Když se od toho odpíchnu, jak se "virtuální hrdina" liší pro nás v tomto od sledování hráče v reálné Lize Mistrů? Pro mě je to stejně virtuální a vzdálené - vidím to jen přes obrazovku. Trochu to přeháním, ale myslím, že fandit virtuálně člověk klidně můžu. A jestli jsou to pixelové postavičky, nebo roboti nebo něco reálný člověk, je dle mého jedno. Možná to není ani tak daleko a už to jako běžný divák ani nepoznáme.
Já v tom rozdíl vidím, byť možná zkreslený a neférový. Mám pocit, že úsilí věnované tomu, abych byl světově proslulý golfista (fotbalista, tenista,...) je neporovnatelně větší, než abych podobného věhlasu dosáhl jako hráč her. Je to pro mne podobné, jako když bych měl srovnat povolání lékaře a hráče pokru. Nijak nezpochybňuju, že i hráč hazardní hry se musí připravovat, ale v porovnání s lékařem hraje tak možná III. ligu...

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
26,7
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Já v tom rozdíl vidím, byť možná zkreslený a neférový. Mám pocit, že úsilí věnované tomu, abych byl světově proslulý golfista (fotbalista, tenista,...) je neporovnatelně větší, než abych podobného věhlasu dosáhl jako hráč her. Je to pro mne podobné, jako když bych měl srovnat povolání lékaře a hráče pokru. Nijak nezpochybňuju, že i hráč hazardní hry se musí připravovat, ale v porovnání s lékařem hraje tak možná III. ligu...
Já s tebou naprosto souhlasím. Ale nedomnívám se, že to je pro toho spotřebitele u televize ten důvod. Pokud to bude akční, zajímavý, půjde na to sázet, ve výsledku si myslím, že bude jedno, na co budou masy koukat. Identifikovat se můžeš i s roboty, když k tomu dáš vhodný příběh. Myslím si, že to časem ani nepoznáš. Koneckonců, ne nadarmo mnoho z dnešní mládeže sleduje, jak hraje někdo jinej "ehry" místo toho, aby hltal kličky nějakého reálného fotbalisty. Alespoň se tedy domnívám.

No, jsou sporty, kde si to pravda, představit zatím neumím. :) Ale fotbal a snad i hokej si takhle na sledování představit bohužel směrem k budoucnosti umím.

JardaK

Guru fóra
19.jamka:
Představení
No, to bude asi proto, že o tom nic nevíš. Jak tvrdá a náročná ta příprava je, kolik zabere času. Počítej s osmi hodinama denně každej den minimálně, k tomu u většiny normálně škola. Je to pořád nápor na hlavu, neměníš práci hlavou s kondiční tréninkem apod. jako u jiných sportů. A výsledek je ještě míň predikovatelný. Hodně těch her je týmových a algoritmy ti přidělují i špatné spoluhráče, abys dotáhl tým k výhře i jim navzdory. Konkurence je od začátku celosvětová, nezačínáš kopat nebo pinkat raketou někde na vesnici. Nikdo ti nepomůže, aspoň u nás. Žádný kluby, tréninky, finance od státu, nic.
Ve světě ano, tady ne.

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy