Golf.cz Erpet – minulost, přítomnost, budoucnost

Jamka R. Reader

Aktivní člen
Autor vlákna
Robot 19.jamky
26.2.2019
136
51
1
Erpet – minulost, přítomnost, budoucnost (Golf.cz)

Luděk Eremiáš - Erpet Group
Luděk Eremiáš – Erpet Group


Erpet Golf Centrum, jeho indoor, jeho golfový klub, jeho hráči a činnost vůbec jsou zlatou nití novodobé historie českého golfu. Před pětadvaceti lety se v hale na Smíchově objevily první simulátory a začala se psát nová kapitola golfové hry v Čechách.
Ve své době byl Erpet se čtyřmi simulátory, šestnácti odpališti, malým hřištěm, kterému se neřeklo jinak než dvoreček, jedinečným a největším zařízením tohoto druhu v Evropě. V zimní sezóně zde pulzoval život, stáhla se sem většina golfových trenérů. Odpaliště, simulátory a hřišťátko byly věčně obsazené do pozdních večerních hodin.
Ústřední postavou dění v golfovém centru byl Karel Vopička, který sem přešel z Golf Clubu Praha. Pořádal zde dospělé, juniorské a dětské turnaje, mistrovství republiky na simulátorech, společenské akce. Nedělní dětská dopoledne pod Vopičkovým vedením provázely mraky dětí od nejmenších až do deváťáků, v Erpetu v těch chvílích bylo jako v úlu. Náš server tyto líbezné turnaje nejmenších dokumentoval patnáct let.

Erpet Golf Centrum ukončilo svojí činnost letos po dubnovém nočním požáru, hala se stala nepoužitelná. Samozřejmě se okamžitě vyrojily spekulace o důvodech požáru a následného uzavření haly. Většina pramení z neznalosti. Erpet Group společníků Eremiáše a Petra byl v hale generálním nájemcem, nebyl majitelem. Majetkové náležitosti se odehrávaly jinde.

S Luďkem Eremiášem jsme si popovídali o slavné minulosti, současnosti a budoucnosti Erpet Golf Centra a o tom, co bude s klubem, hráči, s halou, nebo místo ní. Povídání, které na závěr nastíní budoucnost lokality najdete na následujícím videu.

Pokračovat ve čtení...
 
Upraveno moderátorem:

davidfara

Člen fóra
26.6.2019
90
140
33
Praha
gcacademy.cz
Jméno
David Fára
"Erpet Golf Centrum ukončilo svojí činnost letos po dubnovém nočním požáru, hala se stala nepoužitelná. Samozřejmě se okamžitě vyrojily spekulace o důvodech požáru a následného uzavření haly. "

No, vzhledem k tomu, že už to měl ve vlastnictví někdo jiný dávno před požárem, tak dle mého názoru se o žádnou spekulaci nejedná.... Nehledě na to, že hořely kanceláře a ne golfové plochy...
 
WebGolf.cz