Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Dynamické ceny fee na hřišti?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Už ani nevím, u jaké příležitosti jsem tuto myšlenku zaregistroval poprvé. V českých podmínkách jsou v podstatě na hřištích na ceny za fee pohledy následující:
  • běžné fee versus klubové
  • reciprocity s jinými hřišťmi
  • všední den versus víkend (někde +pátek)
  • ranní a večerní ceny
  • devítka vs 18tka
  • věk hráče (junior, dospělý, senior)
  • vyhraná fee + různé vouchery
  • slevomaty
  • barter
  • ... a určitě další jako flajty 3+1, narozeninový flajt a různé další bonusy
Je toho moře. Resp. pokud necestujete a jste pouze u jednoho hřiště domácího, tak se to u sledovat dá, u více hřišť spíše víte, po čem koukat atd. Přemýšlel jsem, proč nefunguje něco jako funguje u hotelů, u letenek... prostě nákup fee dynamicky - různé ceny, kdy by ceny rostli/klesali podle vytíženosti hřiště/nálady provozovatele. Nemyslím, že by to někde v ČR fungovalo. Netrvdím nutně, že je to dobrý nápad, ale dokážu si to představit, především z jiných oborů, kde tyto možnosti jsou (především zmíněné hotely) které pak umožní na exponovaný čas a posledních pár volných míst zvýšit cenu a naopak, když je mrtvo, tak jít s cenami na hranici postupně dolů...

Myslíte, že by to mohlo fungovat v ČR? Že by to mělo přínosy pro hráče případně provozovatele, nebo naopak by to fungovat nemohlo a současný systém (kdy jen "trdla" a "lenoši" hrají za běžné plné fee)? Nebo že už Češi jsou tak navyklí na systém slev?

PS: Nic nechystám a ani se neplánuji do toho vrhnout. Je to pro mě jen téma, které mě obecně zajímá, protože jsem frustrován množstvím a nepřehledností jednotlivých cen českých hřišt a různých výhod, které velmi často přehlédnu, atd.
 
Zajímavý nápad. Minimálně si myslím, že tolikrát zmiňované Pyšely, s něčím podobným jednorázově tento vikend přišly. Bylo osklivo, evidentně neměly obsazené teetimes dle předpokladu a vyhlásili 30% slevu na chladný a deštivy vikend. Je to jeden z usecase, kdy plníš extrémně volné kapacity. Moc si nedokáži představit, ze by mi z víkendového fee 1.690,- udělali na posledních x volných fee cenu 2.090,- jak tomu je v odvětvích co popisuješ.

Každopádně, když přejdeme hlouběji k porovnání s hotely a letenkami (ale i s vlaky) Modely v sobě zahrnují scan konkurence a její ceny pro dané období, rezervace s daleko delším předstihem než se golfisté rozhodují o hře a hlavně zálohy a storno poplatky, které u fee většinou nemame. (Vím, některé resorty, teetime, čgk a další mají platby předem a někdy i bonus za ni) Martin k tomu bude mít pohled u obou odvětví, ale nemyslím si, ze by naše golfové resorty měly kapacitu na vytvoření algoritmu a správu logiky. Vycházím z neschopnosti některých aktualizovat základní info na webu. Jen poznámka pod čarou..., že to nejen musí chtít resort, ale i podpořit pokladní sytém recepce i případného jiného prodejce...

Každopádně jestli ti dnešní stav se slevami a reciprocitou přijde nepřehledný, tak se obavám, ze by šlo o další rozšíření komlexity.
 
Moc si nedokáži představit, ze by mi z víkendového fee 1.690,- udělali na posledních x volných fee cenu 2.090,- jak tomu je v odvětvích co popisuješ.

Souhlas. Já si nedokážu představit, že by to fungovalo vedle běžných cen. Prostě buď tak (dynamická aukce) nebo běžný ceník. Pokud by to mělo znamenat, že to rozšíří jen rozšíří možnosti, tak si myslím, že by to nešlo právě z důvodu, který popisuješ. Na druhou stranu... dokážu si představit, že je narvaný víkend a prostě poslední volné flajty zkusím dát s jinou - vyšší cenou. Když to funguje jinde, proč ne tady?

Předpokládám ale, že by tento přístup mohl fungovat pouze u atraktivních hřišť - myšleno s vysokou návštěvností - kde prostě chodí mraky lidí, tam kde je deset lidí za běžný den to asi smysl nemá. A souhlasím s tím, že jakmile nad tím není systém, kde se to dá jednoduše nastavit, tak to fungovat nebude - málokdo tohle vymyslí a dokáže chvíli provozovat z patra z tužkou a papírem.
 
ted jsem videl na FB:
Chcete jako první vědět o zvýhodněných cenách fee? Sledujete rádi novinky z vašeho oblíbeného resortu a chcete mít přehled o připravovaných akcích na Zbraslavi? Není nic jednoduššího než si stáhnout do telefonu naší aplikaci Prague City Golf. V komentářích najdete odkazy jak pro Iphone, tak pro Android
1f642.png
:)
 
Už ani nevím, u jaké příležitosti jsem tuto myšlenku zaregistroval poprvé. V českých podmínkách jsou v podstatě na hřištích na ceny za fee pohledy následující:
  • běžné fee versus klubové
  • reciprocity s jinými hřišťmi
  • všední den versus víkend (někde +pátek)
  • ranní a večerní ceny
  • devítka vs 18tka
  • věk hráče (junior, dospělý, senior)
  • vyhraná fee + různé vouchery
  • slevomaty
  • barter
  • ... a určitě další jako flajty 3+1, narozeninový flajt a různé další bonusy
Je toho moře. Resp. pokud necestujete a jste pouze u jednoho hřiště domácího, tak se to u sledovat dá, u více hřišť spíše víte, po teresa fidalgo čem koukat atd. Přemýšlel jsem, proč nefunguje něco jako funguje u hotelů, u letenek... prostě nákup fee dynamicky - různé ceny, kdy by ceny rostli/klesali podle vytíženosti hřiště/nálady provozovatele. Nemyslím, že by to někde v ČR fungovalo. Netrvdím nutně, že je to dobrý nápad, ale dokážu si to představit, především z jiných oborů, kde tyto možnosti jsou (především zmíněné hotely) které pak umožní na exponovaný čas a posledních pár volných míst zvýšit cenu a naopak, když je mrtvo, tak jít s cenami na hranici postupně dolů...

Myslíte, že by to mohlo fungovat v ČR? Že by to mělo přínosy pro hráče případně provozovatele, nebo naopak by to fungovat nemohlo a současný systém (kdy jen "trdla" a "lenoši" hrají za běžné plné fee)? Nebo že už Češi jsou tak navyklí na systém slev?

PS: Nic nechystám a ani se neplánuji do toho vrhnout. Je to pro mě jen téma, které mě obecně zajímá, protože jsem více frustrován množstvím a nepřehledností jednotlivých cen českých hřišt a různých výhod, které velmi často přehlédnu, atd.

miluji cestování
 
Uznavam, ze z jisteho pohledu by to pro resorty bylo vyhodne, ale pro me osobne bych to nechtel. Je to jedna z veci kterou treba na letenkach nemam rad. Zpravidla kdyz potrebuji nekam letet, tak v dany termin a pak me stve, ze treba sezenu letenku 3x drazsi nez se da sehnat jindy. A zas cekat jestli se cena zmeni, atd. Chapu motivaci, ale nemam to rad. A stejne tak cihat na vyhodne fee by me nebavilo. Navic by ta sleva asi byla pri placeni predem a kupovat fee 14 dnu dopredu bych kvuli pocasi neriskoval. Pak me jakakoliv sleva nepotesi. Ale takhle to vnimam ja, subjektivni nazor :)
 
Uznavam, ze z jisteho pohledu by to pro resorty bylo vyhodne, ale pro me osobne bych to nechtel. Je to jedna z veci kterou treba na letenkach nemam rad. Zpravidla kdyz potrebuji nekam letet, tak v dany termin a pak me stve, ze treba sezenu letenku 3x drazsi nez se da sehnat jindy. A zas cekat jestli se cena zmeni, atd. Chapu motivaci, ale nemam to rad. A stejne tak cihat na vyhodne fee by me nebavilo. Navic by ta sleva asi byla pri placeni predem a kupovat fee 14 dnu dopredu bych kvuli pocasi neriskoval. Pak me jakakoliv sleva nepotesi. Ale takhle to vnimam ja, subjektivni nazor :)

Není současný stav stejný? Resp. skoro si už nepamatuji, kdy jsem náhodně šel někam hrát a okolí nemělo libovolnou slevu - reciprocita, bestgolf, golfoveslevy, cgk, voucher, nakup na golfoveslevy, vyprodej fee od nejakeho partnera, sleva o kterou jsem si na recepci neřekl, protože nečtu facebook atd?
 
Není současný stav stejný? Resp. skoro si už nepamatuji, kdy jsem náhodně šel někam hrát a okolí nemělo libovolnou slevu - reciprocita, bestgolf, golfoveslevy, cgk, voucher, nakup na golfoveslevy, vyprodej fee od nejakeho partnera, sleva o kterou jsem si na recepci neřekl, protože nečtu facebook atd?
No to sice ano, slevy jsou ruzne a z ruznych duvodu. Ale kdyz vidim cenu na teetime, tak vim,ze tam bude nejspis i za tyden. Kdezto u letenky je jeden den cena 20t, dalsi 18t, dalsi 22t, dalsi 14t, pak vyjimecne 700, atd. Takze ted kdy koupit
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom