Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Dropování od kolen

Je to proti pravidlum? Je. Tak co vymejslis...
Třeba to, že sebou na golf nenosím vodováhu, takže je klidně možný že jsem toto pravidlo už mnohokrát porušil. K mému velkému štěstí jsi nebyl poblíž, tak jsem si mohl dál v klidu užívat nezpruzelý den.
 
Příkaz zněl jasně ... muž z koženou brašnou nesmí projet ...

Chceš mi říct, že tohle je tvoje krédo?
 
Příkaz zněl jasně ... muž z koženou brašnou nesmí projet ...

Chceš mi říct, že tohle je tvoje krédo?

Ty si taky nevidíš do huby. Pár odstavců vedle ti vadí, že lidi pruděj proti novým pravidlům a že by to člověk měl přijmout jak to je. Ale když máš přijmout to, že máš mít hnátu v úrovni ramen, tak s tim máš najednou problém. Neznám nikoho, kdo měří pravej úhel ruky vůči tělu při dropování. Ale už na základním školení rozhodčích se speciálně upozorňovalo na to, že ruka má být prostě v úrovni ramen a její snížení nebo i naopak zvýšení prostě odporuje tomu, co je v pravidlech napsáno.

A pravidla se buď dodržujou nebo nedodržujou. Nic mezi tím neexistuje...
 
Asi sis mojí větu o dání funce blbci vztáhnul na sebe nebo na rozhodčí obecně.Tak jsem to vůbec nemyslel, a jestli to tak vyznělo, tak se všem rozhodčím veřejně omlouvám. A co se týká tebe, evidentně si potřeboval odpustit páru, tak si to užij. Mě už to neba. Pa.
 
Přesně to mě napadlo......a nemusí mít nikdo ani žádnou tělesnou vadu, stačí hedicap daný věkem!! To jsem fakt zvědav, jak se na seniortůrách budou ti sedmdesátníci (a že jich tam je...) ohýbat ke kolenům. Už dneska má hodně z nich kvůli ztíženému ohýbání se takovou tu koncovku na patru pro vyndavání míčku z jamky.
Je to opravdu těžce nedomyšlené pravidlo.....a souhlasím plně s názory, že tam mělo být ne MUSÍ, ale MŮŽE!
Nechci vyznít blbě, ale když zvládnou odehrát 18 jamek a zavázat si tkaničky, 2-3x drop za 18 jamek zvládnou taky. Nevěřím, že existuje někdo, kdo má problém se ohnout k vlastnímu kolenu a přitom odehraje celé hřiště, ta představa je prostě...
 
Asi sis mojí větu o dání funce blbci vztáhnul na sebe nebo na rozhodčí obecně.Tak jsem to vůbec nemyslel, a jestli to tak vyznělo, tak se všem rozhodčím veřejně omlouvám. A co se týká tebe, evidentně si potřeboval odpustit páru, tak si to užij. Mě už to neba. Pa.

O pare nic nevim, ale vzal sem si to osobne. Omluvu beru a povazuji za vyresene. Pa.
 
No... hraje a nehraje. Byly situace kdy se dalo celkem dobře vydropovat do mnohem lepší pozice. Pokud hráč dropovat uměl. Z výšky ramen byl míč o poznání rychlejší a možnost se vydropovat až na 4 délky hole, někdy i do pozice která umožňovala další úlevu, mohl udělat rozdíl mezi horší a skvělou pozicí. Což už teď nepůjde.

Pravidla samozřejmě respektovat budu. [emoji41]
Někde jsem četl, že právě přesně toto (vydropování až na 4 hole) byl ten důvod změny pravidel dropování. Přiznejme si, že tyto situace byly kolikrát hodně na hraně a byly důvodem ke sporům, opakování dropu a prodlužování hry.
 
Přesně to mě napadlo......a nemusí mít nikdo ani žádnou tělesnou vadu, stačí hedicap daný věkem!! To jsem fakt zvědav, jak se na seniortůrách budou ti sedmdesátníci (a že jich tam je...) ohýbat ke kolenům. Už dneska má hodně z nich kvůli ztíženému ohýbání se takovou tu koncovku na patru pro vyndavání míčku z jamky.
Je to opravdu těžce nedomyšlené pravidlo.....a souhlasím plně s názory, že tam mělo být ne MUSÍ, ale MŮŽE!
Zcela evidentně jsi si ten drop z výšky kolene ani nevyzkoušel. Tento nový drop představuje předklon a snížení polohy ruky o cca. 15 cm, což je skoro to samé jako je základní postoj při založení.
 
Jakože si nedovedu představit toho , kdo by viděl chlápka ja dropuje s paží o 10 níže než rameno a chtěl to pravidlově řešit.
Takové lidi bohužel znám, říkám jim pravidloví extremisti. A v dobách minulých byla tendence spíše věřit takovýmto (já říkám) bonzákům - pokud to bylo slovo proti slovu, tak se rozhodčí spíše přikláněli k těm, kteří porušení pravidel nahlásili. Otočilo se to až v té době kdy dostala Lexi 4 trestné za tu vylepšenou pozici při patru, zjištěnou televizním divákem při přímém přenosu. Dnes by to mělo být jasně prokazatelné. V pravidlech je psáno "přiblžně z výšky kolene stojícího hráče?" Co by asi na to "přibližně" řekl Sheldon Cooper???
 
... V pravidlech je psáno "přiblžně z výšky kolene stojícího hráče?" Co by asi na to "přibližně" řekl Sheldon Cooper???
Nemáš pravdu - žádné přibližně v textu není ;)
14.3b Míč musí být spuštěn správným způsobem
Hráč musí míč spustit správným způsobem, což zahrnuje splnění všech tří následujících požadavků:
(1) Míč musí spustit hráč. Míč musí být spuštěn pouze hráčem. Nemůže to udělat ani hráčův nosič, ani nikdo jiný.
(2) Míč musí být spuštěn přímo dolů z výšky kolen, aniž by se dotknul hráče nebo výstroje. Hráč musí míč upustit z místa v úrovni výšky kolen tak, aby míč:
• Spadl přímo dolů, aniž by ho hráč přitom házel, roztáčel nebo kutálel či jiným pohybem případně ovlivňoval, kde se míč zastaví, a
• Se nedotkl žádné části hráčova těla ani jeho výstroje předtím, než dopadne na zem.
„Výška kolen“ znamená úroveň výšky kolene hráče, když stojí.
 
Někde jsem četl, že právě přesně toto (vydropování až na 4 hole) byl ten důvod změny pravidel dropování. Přiznejme si, že tyto situace byly kolikrát hodně na hraně a byly důvodem ke sporům, opakování dropu a prodlužování hry.
To chápu. Byť esteticky je ten nový drop velmi nehezký, jsem vlastně rád za tu úpravu. Myslím, že bude o dost méně špatných dropů. A že jsem jich viděl... na lize se s hráčkou dohadovat o referenčním bodu bylo vyčerpávající. O dropování "žluté vody" ani nemluvím. [emoji849]

Už se těším do erpetu na školení [emoji851]
 
na lize se s hráčkou dohadovat o referenčním bodu bylo vyčerpávající

Jako fakt? To i na české lize se to tak usilovně řeší?
 
Jako fakt? To i na české lize se to tak usilovně řeší?
Řeší se to všude, kde se hraje o výsledek. Ligy a seniorky jsou tím vyhlášené
 
Takové lidi bohužel znám, říkám jim pravidloví extremisti. A v dobách minulých byla tendence spíše věřit takovýmto (já říkám) bonzákům - pokud to bylo slovo proti slovu, tak se rozhodčí spíše přikláněli k těm, kteří porušení pravidel nahlásili. Otočilo se to až v té době kdy dostala Lexi 4 trestné za tu vylepšenou pozici při patru, zjištěnou televizním divákem při přímém přenosu. Dnes by to mělo být jasně prokazatelné. V pravidlech je psáno "přiblžně z výšky kolene stojícího hráče?" Co by asi na to "přibližně" řekl Sheldon Cooper???

V Česku, pokud dojde na pravidlové tvrzení proti tvrzení, rozhodčí skoro vždy rozhodne ve prospěch hráče a vždy tomu tak bylo. Je to totiž doporučovaný postup a je to i pro něj jednodušší.
 
Dnes jsem zkusil na hristi dropovat dle noveho. Nejak nechapu celou tuto debatu nebot stacilo naklonit trup a snizit rameno a jsem u kolena. Snad nemam nijak disproporcni telo nez vetsi a populace
 
Včera v noci jsem koukal na přímák s Desert Classic. Dvakrát jsem viděl záběry s dropováním "od kolen" a ani v jednou případě aktér nedropoval od kolen nýbrž evidentně a očividně výše. Jednou dokonce za přímé asistence rozhodčího, protože s ním předtím řešil místo úlevy. Ještěže už pravidlové orgány nemohou brát ohled na oznámení od diváků. Určitě by se i tady mezi námi našel někdo, kdo by to potřeboval řešit. :p
 
Tak po tom, co byl Rickie Fowler minulý týden po nesprávně provedeném dropu (z výšky ramen) a následném odehrání míče penalizován, tak potrénoval dropování z výšky kolen.
Takto nyní vypadá jeho dropovací technika - včera na Honda Classic.
Jak se vám jeho způsob (či spíše styl) líbí? :D


6654
 
Tak po tom, co byl Rickie Fowler minulý týden po nesprávně provedeném dropu (z výšky ramen) a následném odehrání míče penalizován, tak potrénoval dropování z výšky kolen.
Takto nyní vypadá jeho dropovací technika - včera na Honda Classic.
Jak se vám jeho způsob (či spíše styl) líbí? :D

no ..... líbí. jako ojedinělá recese na téma jak se dá nové pravidlo vnímat mi to přijde trefné.

a i přesto, že pravděpodobně schytám komentář od Mirka, tak projevím svůj názor laika a hobíka. Staré dropování jsem vnímal jako: a) trest dostáváš za to, že hraješ kam nemáš b) máš hrát hřiště jak je a míč jak leží...dostáváš úlevu, tak ji bez řečí ber c) dropem z výšky ramen malinko simuluješ náhodnost odrazu míčku po několika metrovém (setmetrovém) letu, abychom zachovali prvek "vlivu okolí" který nemáš šanci ovlivnit..

Kdyby změnou šlo o rychlost a stavělo se, tak OK pochopím to. Kdyby se rozšířilo rozpětí, odkud můžeš dropovat tak také OK, ať se nemusí řešit jestli to bylo od kolene nebo už od čtyřhlavého svalu /ruka přesně ve výši ramen postaru :) Takhle mi to přijde, že se vlk potřeboval nažrat a nechat kozu celou. :devil:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom