Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Dropování od kolen

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Aneb, nové pravidlo. Od 1.1. se už nedropuje z výše ramen, ale z výše kolen. Myslím, že si to samostatné téma zaslouží :)

Pěkný článek je na golfextra, viz: http://www.golfextra.cz/detail/4991/dropovani-od-kolen-rozdeluje-absurdita-nebo-uzitecna-vec,
ze kterého cituji p. Michaela Jona: "Dropování od kolene mi přijde jako velká škoda. Estetická ale i technická hodnota jsou opravdu, podle mne, pod bodem mrazu. Pro některé hráče, třeba hendikepované, je prakticky nemožné míč takhle dropnout. Tedy oni taky mají specifickou úlevu. Jenže je to opět v šedé zóně. No a třeba na LET to esteticky, myslím styl dropování, rozhodně nebude žádná výhra

Pro pořádek - jak to má vypadat :) Prostě přidřepnout.


Tak co myslíte, líbí? Jsem zvědav na slečny v sukních. .)
 
Mě to celé přijde jako mnoho povyku pro nic.:rolleyes: Když se podívám na některá ta srandašvihová videa, cos přidal do galerie tak je na ně určitě děsivější pohled než na přičáplýho týpka v kraťasech.
A kdyby na LET měla ještě děvčata navíc zakázáno povolovat při dropu kolínka a musela se ohnout hezky v pase, byl by to i příjemný bonus.:p;)
 
Aneb, nové pravidlo. Od 1.1. se už nedropuje z výše ramen, ale z výše kolen. Myslím, že si to samostatné téma zaslouží :)

Pěkný článek je na golfextra, viz: http://www.golfextra.cz/detail/4991/dropovani-od-kolen-rozdeluje-absurdita-nebo-uzitecna-vec,
ze kterého cituji p. Michaela Jona: "Dropování od kolene mi přijde jako velká škoda. Estetická ale i technická hodnota jsou opravdu, podle mne, pod bodem mrazu. Pro některé hráče, třeba hendikepované, je prakticky nemožné míč takhle dropnout. Tedy oni taky mají specifickou úlevu. Jenže je to opět v šedé zóně. No a třeba na LET to esteticky, myslím styl dropování, rozhodně nebude žádná výhra

Pro pořádek - jak to má vypadat :) Prostě přidřepnout.


Tak co myslíte, líbí? Jsem zvědav na slečny v sukních. .)

- mně na tom dropování vadí toto :

1. mělo odstranit problém s tím, že při dropování z roviny ramen se pravidla porušovala tak, že poměrně často někdo dal ruku výše někdo níže, v obou případech to bylo špatně. Nový způsob je možná ještě komplikovanější na provedení. Je při něm totiž nutné dropovat z výše kolen v přirozeném postoji, pokud si tedy hráč podřepne musí odhadovat správnou výši, kde má kolena když stojí...
2. míč musí zůstat v oblasti úlevy , takže se drop bude často opakovat a to i přesto, že se dropuje z nižší výšky. Podle starých pravidel se sice dropovalo z větší výšky, ale míč se zase mohl poměrně výrazným způsobem odkutálet.

Podle mne byl nejlepší návrh, o kterém se uvažoval a nebyl na poslední chvíli schválen - , aby se dropovalo od 1 palce ( 2,5, cm ) nad zemí výše. Urychlilo by to hru, protože by se téměř nikdy nemuselo dropovat 2 x, dropování by nešlo technicky pokazit a kdo by se nechtěl zhýbat, nemusel by tak činit...
 
Mám stejný názor jako p. Jon nebo DeChambeau.
Prostě nemělo být “MUSÍ z výše kolen” ale “MŮŽE z výše kolen, ne níže”.
To vyjádření USGA, je trošku zcestné. I z výšky kolen si, když budu chtít, dropnu tak, že míček opustí “zónu úlevy”. A že to profíci budou zhusta využívat (zejména na těch zmíněných svazích u vody, pardon “trestné oblasti”) je velice pravděpodobné.
 
Aneb, nové pravidlo. Od 1.1. se už nedropuje z výše ramen, ale z výše kolen. Myslím, že si to samostatné téma zaslouží :)

Pěkný článek je na golfextra, viz: http://www.golfextra.cz/detail/4991/dropovani-od-kolen-rozdeluje-absurdita-nebo-uzitecna-vec,
ze kterého cituji p. Michaela Jona: "Dropování od kolene mi přijde jako velká škoda. Estetická ale i technická hodnota jsou opravdu, podle mne, pod bodem mrazu. Pro některé hráče, třeba hendikepované, je prakticky nemožné míč takhle dropnout. Tedy oni taky mají specifickou úlevu. Jenže je to opět v šedé zóně. No a třeba na LET to esteticky, myslím styl dropování, rozhodně nebude žádná výhra

Pro pořádek - jak to má vypadat :) Prostě přidřepnout.


Tak co myslíte, líbí? Jsem zvědav na slečny v sukních. .)
Ten článek na Golfextra je blbej a tendenční. Když řeknu A, musím říct i B s vyjímkou bulváru, ke kterému tento server úspěšně spěje. Mluví se tam o nějaké estetice apod., ale důvod, proč se dropuje od kolen je tam spíše naznačen mezi řádky. Je to z toho důvodu, že míč se nesmí vykutálet z výseče a to pak snížená výška dropu určitě bude eliminovat počet pokusů. A slečny v sukních? Mírný předklon nebo přisednutí určitě neodhalí víc, než dřep při čtení patů, nebo předklon při vyndavání míče z jamky.
 
Obecně to je celý hloupě úsměvný. Je tady někdo, kdo řešil jestli hráč ve flightu má ruku při dropu opravdu ve výši ramen a ne o deset cm níž? Kdybych to chtěl brát ad absurdum, musel bych přeci sebou nosit vodováhu. To přece nikdo s mozkem v hlavě neudělá. Nehledě k tomu, že bych musel řešit, že to bylo nesparvedlivé vůči vysokým hráčům. Mění se snad nějak výrazně s výškou dropu od kolen a výše pravděpodobnost, že míček skončí před drnem, za drnem nebo na drnu? V našich amatérských podmínkách asi nikdo nebude řešit, jestli se někdo ohnul dost, aby jeho ruka byla na úrovni kolena. A profíci jsou dost zdatný, aby to zvládli ;)
 
Ten článek na Golfextra je blbej a tendenční. Když řeknu A, musím říct i B s vyjímkou bulváru, ke kterému tento server úspěšně spěje. Mluví se tam o nějaké estetice apod., ale důvod, proč se dropuje od kolen je tam spíše naznačen mezi řádky. Je to z toho důvodu, že míč se nesmí vykutálet z výseče a to pak snížená výška dropu určitě bude eliminovat počet pokusů. A slečny v sukních? Mírný předklon nebo přisednutí určitě neodhalí víc, než dřep při čtení patů, nebo předklon při vyndavání míče z jamky.
Nevím nakolik je tendenční nebo bulvární, ale vyjádření p. Jona a DeChambeau jsou jasná a logická. Zatímco vyjádření USGA mi přijde jako shánění si alibi “5minut po 12”. Na jedné straně chtěli zjednodušit s urychlit hru a pak definují “zónu úlevy”, kterou míček nesmí opustit. Navíc je ta oblast u free dropu menší (1 hůl) než byla dříve oblast, kterou míček nesměl opustit.
A nejvíc mi vadí, že dropování z výšky kolen není volba ale povinnost.
 
- mně na tom dropování vadí toto :

1. mělo odstranit problém s tím, že při dropování z roviny ramen se pravidla porušovala tak, že poměrně často někdo dal ruku výše někdo níže, v obou případech to bylo špatně. Nový způsob je možná ještě komplikovanější na provedení. Je při něm totiž nutné dropovat z výše kolen v přirozeném postoji, pokud si tedy hráč podřepne musí odhadovat správnou výši, kde má kolena když stojí...
2. míč musí zůstat v oblasti úlevy , takže se drop bude často opakovat a to i přesto, že se dropuje z nižší výšky. Podle starých pravidel se sice dropovalo z větší výšky, ale míč se zase mohl poměrně výrazným způsobem odkutálet.

Podle mne byl nejlepší návrh, o kterém se uvažoval a nebyl na poslední chvíli schválen - , aby se dropovalo od 1 palce ( 2,5, cm ) nad zemí výše. Urychlilo by to hru, protože by se téměř nikdy nemuselo dropovat 2 x, dropování by nešlo technicky pokazit a kdo by se nechtěl zhýbat, nemusel by tak činit...
ať je to jak chce - holt si budeme muset zvyknout, také bych byl radši aby se mohlo dropovat od 1 palce a výše

takhle jak to nyní je - už vidím ty pravidlové extremisty, jak budou remcat že to bylo výše nebo níže než kolena (stejně tak remcali že ty bylo výše než rameno nebo níže ---)
 
Aneb, nové pravidlo. Od 1.1. se už nedropuje z výše ramen, ale z výše kolen. Myslím, že si to samostatné téma zaslouží :)

Pěkný článek je na golfextra, viz: http://www.golfextra.cz/detail/4991/dropovani-od-kolen-rozdeluje-absurdita-nebo-uzitecna-vec,
ze kterého cituji p. Michaela Jona: "Dropování od kolene mi přijde jako velká škoda. Estetická ale i technická hodnota jsou opravdu, podle mne, pod bodem mrazu. Pro některé hráče, třeba hendikepované, je prakticky nemožné míč takhle dropnout. Tedy oni taky mají specifickou úlevu. Jenže je to opět v šedé zóně. No a třeba na LET to esteticky, myslím styl dropování, rozhodně nebude žádná výhra

Pro pořádek - jak to má vypadat :) Prostě přidřepnout.


Tak co myslíte, líbí? Jsem zvědav na slečny v sukních. .)
Co slečny :), ale počkej až si vezmu sukni já :p
 
A nejvíc mi vadí, že dropování z výšky kolen není volba ale povinnost.
Dříve dropování z úrovně natažené ruky byla taky volba? Ne. Bylo to jasně dané jako teď, tak proč tolik povyku pro nic.
 
Stále nechápu to neustále zpochybňování nových pravidel médii a neznalou hráčskou veřejností. Tato nová pravidla dělaly několik let ty největší pravidlové kapacity golfového světa. Považuje se snad někdo z kritiků za něco víc, než jsou oni?
 
Stále nechápu to neustále zpochybňování nových pravidel médii a neznalou hráčskou veřejností. Tato nová pravidla dělaly několik let ty největší pravidlové kapacity golfového světa. Považuje se snad někdo z kritiků za něco víc, než jsou oni?

Ona řada nařízení a pravidel vzniká v područí všemožných kapacit, expertů a odborníků a přesto není výjimkou, že jsou odtržena od reality nebo jsou v nich dokonce faktické či provozní vady a chyby (viz například zákony).

Tím nechci říct, že to je zrovna případ nových pravidel. Ale řádné poválení v ústech místo slepého spolknutí jsme si vycinkali před 30ti lety, tak proč to neuplatnit i na golf:).
 
Pánové, ještě jste si nevšimli, že dámy nosí na golf sukénky, které mají všité kraťásky? Právě pro takové zvědavce, když se dáma ohne, aby nebylo vidět více než je záhodno;)
 
Obecně to je celý hloupě úsměvný. Je tady někdo, kdo řešil jestli hráč ve flightu má ruku při dropu opravdu ve výši ramen a ne o deset cm níž? Kdybych to chtěl brát ad absurdum, musel bych přeci sebou nosit vodováhu. To přece nikdo s mozkem v hlavě neudělá. Nehledě k tomu, že bych musel řešit, že to bylo nesparvedlivé vůči vysokým hráčům. Mění se snad nějak výrazně s výškou dropu od kolen a výše pravděpodobnost, že míček skončí před drnem, za drnem nebo na drnu? V našich amatérských podmínkách asi nikdo nebude řešit, jestli se někdo ohnul dost, aby jeho ruka byla na úrovni kolena. A profíci jsou dost zdatný, aby to zvládli ;)
No, možná to neřešili spoluhráči, ale řešil to rozhodčí, že dropující neměl správně nataženou ruku ve výši ramen:eek:
 
No, možná to neřešili spoluhráči, ale řešil to rozhodčí, že dropující neměl správně nataženou ruku ve výši ramen:eek:
Bože, do čehos to duši dal ... takhle přesně to dopadá, když dáš blbci funkci ... :(
 
Pánové, ještě jste si nevšimli, že dámy nosí na golf sukénky, které mají všité kraťásky? Právě pro takové zvědavce, když se dáma ohne, aby nebylo vidět více než je záhodno;)
To není podstatný . . . podstatný je, že začne pracovat fantazie ... :p:D:D:D
 
Stále nechápu to neustále zpochybňování nových pravidel médii a neznalou hráčskou veřejností. Tato nová pravidla dělaly několik let ty největší pravidlové kapacity golfového světa. Považuje se snad někdo z kritiků za něco víc, než jsou oni?
Souhlasím s tebou, že není co řešit. Pravidla jsou pravidla a hotovo. Amatér holt někdy použije selský rozum a profík je placený , čímž je vykoupena jeho možnost použít selský rozum. Já nechápu spíš ty kritické hlasy co se ozývaj z řad profi hráčů. Mě se nikdo neptal na můj názor ale nechce se mi věřit, že by oni nebyli zahrnuti do procesu tvorby nových pravidel. Tak proč se kritika objevuje až v lednu 2019. Před tím jsem si žádné nevšiml ???
 
Můžu dropovat ze dřepu na celejch chodidlech? Podle mě kolena zůstanou v původní výšce a jsem na tu pozici docela zvyklej :D.
Z pravidel mi to není jasný....
1547060355656.png
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom