Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Dropování autu (od 2019)

doktordee

Guru fóra
Bavili jsme se s náčelníkem ohledně možnosti dropování autu. Nějak jsme se nedopátraili kolikátou ránu bych hrál, pokud bych z tee zahrál aut a následně zvolil variantu dropu na ferveji.

Verze 1:
1. rána z tee do autu
+2 rány za drop na fw
tedy hraju 4. ránu

nebo

Verze 2:
1. rána z tee do autu +1 trestná za zmíněný aut
+2 rány za drop na fw
tedy hraju 5. ránu

Jak to bude?
 
Bavili jsme se s náčelníkem ohledně možnosti dropování autu. Nějak jsme se nedopátraili kolikátou ránu bych hrál, pokud bych z tee zahrál aut a následně zvolil variantu dropu na ferveji.

Verze 1:
1. rána z tee do autu
+2 rány za drop na fw
tedy hraju 4. ránu

nebo

Verze 2:
1. rána z tee do autu +1 trestná za zmíněný aut
+2 rány za drop na fw
tedy hraju 5. ránu

Jak to bude?

Zajimave. Me tam jeste vic zaujala zminka, ze se dropuje v urovni predpokladane pozice toho puvodniho mice. Tzn. ne v miste vstupu do autu.
 
Bavili jsme se s náčelníkem ohledně možnosti dropování autu. Nějak jsme se nedopátraili kolikátou ránu bych hrál, pokud bych z tee zahrál aut a následně zvolil variantu dropu na ferveji.

Verze 1:
1. rána z tee do autu
+2 rány za drop na fw
tedy hraju 4. ránu

nebo

Verze 2:
1. rána z tee do autu +1 trestná za zmíněný aut
+2 rány za drop na fw
tedy hraju 5. ránu

Jak to bude?
Mě selský rozum říká 4, protože cílem opatření není další trest ale zrychlení hry.
 
Bavili jsme se s náčelníkem ohledně možnosti dropování autu. Nějak jsme se nedopátraili kolikátou ránu bych hrál, pokud bych z tee zahrál aut a následně zvolil variantu dropu na ferveji.

Verze 1:
1. rána z tee do autu
+2 rány za drop na fw
tedy hraju 4. ránu

nebo

Verze 2:
1. rána z tee do autu +1 trestná za zmíněný aut
+2 rány za drop na fw
tedy hraju 5. ránu

Jak to bude?
Z logiky věci to bude čtvrtá rána.
Teď to máš tak, že zahraješ do autu, máš trestnou a třetí ranou z původního místa jsi na fw. Odtamtud hraješ čtvrtou.
Nově zahraješ do autu, dojdeš tam, máš dvě trestné a hraješ čtvrtou. Jen je to rychlejší.
To kde a jak se dropuje neřeším, nezkoumal jsem, nevím...
Pokud by to byla varianta dvě, ztratí ta úprava smysl.
 
Z logiky věci to bude čtvrtá rána.
Teď to máš tak, že zahraješ do autu, máš trestnou a třetí ranou z původního místa jsi na fw. Odtamtud hraješ čtvrtou.
Nově zahraješ do autu, dojdeš tam, máš dvě trestné a hraješ čtvrtou. Jen je to rychlejší.
To kde a jak se dropuje neřeším, nezkoumal jsem, nevím...
Pokud by to byla varianta dvě, ztratí ta úprava smysl.
To se mi nezdá pravděpodobné - vemte si, zahraju do autu a s nervozitou mám jít hrát třetí ránu... Proč bych to dělal, když bych pak hrál 4. ránu bůhví odkud (možná náhodou i z té FW), když můžu s jistotou hrát 4. ránu z ferweje :D
 
To se mi nezdá pravděpodobné - vemte si, zahraju do autu a s nervozitou mám jít hrát třetí ránu... Proč bych to dělal, když bych pak hrál 4. ránu bůhví odkud (možná náhodou i z té FW), když můžu s jistotou hrát 4. ránu z ferweje :D
Já ti dám z ferweje, řekl bych, že to bude dvě hole od autu , ne blíž jamce:p
 
Já ti dám z ferweje, řekl bych, že to bude dvě hole od autu , ne blíž jamce:p
I kdyby, u vstupu často nebejvá špatná pozice :p :D. Tu "FW" jsem bral z Martinova pohledu na věc :D
Zajimave. Me tam jeste vic zaujala zminka, ze se dropuje v urovni predpokladane pozice toho puvodniho mice. Tzn. ne v miste vstupu do autu.
Vlastně by se při slušné čtvrté ráně někde od autu běžnému golfistovi nevyplatilo hazardovat s rizikem, že to dalším drivem pošle znova kamsi... :D
 
Já ti dám z ferweje, řekl bych, že to bude dvě hole od autu , ne blíž jamce:p

Muzes jit klidne doprostred FW
 
To se mi nezdá pravděpodobné - vemte si, zahraju do autu a s nervozitou mám jít hrát třetí ránu... Proč bych to dělal, když bych pak hrál 4. ránu bůhví odkud (možná náhodou i z té FW), když můžu s jistotou hrát 4. ránu z ferweje :D
Pokud to bude druhá varianta, stejně každej bude hrát z původního místa. Nikdo si dobrovolně o ránu nepohorsi.
Pokud jsi na tom herně tak, že po autu se bojíš zahrát novou ránu že to bude zase aut, je to za a) stejně fuk, protože zahrajes 10 a bod stejně nemáš a za b) ti nikdo ještě neřekl, že DDKK? a za c) dělal bys to proto, abys už jednou konečně pěkně odpálil ne?
 
Pokud to bude druhá varianta, stejně každej bude hrát z původního místa. Nikdo si dobrovolně o ránu nepohorsi.
Pokud jsi na tom herně tak, že po autu se bojíš zahrát novou ránu že to bude zase aut, je to za a) stejně fuk, protože zahrajes 10 a bod stejně nemáš a za b) ti nikdo ještě neřekl, že DDKK? a za c) dělal bys to proto, abys už jednou konečně pěkně odpálil ne?
Z logiky věci to bude čtvrtá rána.
Teď to máš tak, že zahraješ do autu, máš trestnou a třetí ranou z původního místa jsi na fw. Odtamtud hraješ čtvrtou.
Nově zahraješ do autu, dojdeš tam, máš dvě trestné a hraješ čtvrtou. Jen je to rychlejší.
To kde a jak se dropuje neřeším, nezkoumal jsem, nevím...
Pokud by to byla varianta dvě, ztratí ta úprava smysl.

Po dropu se hraje 4. rána, tak jak píšeš. Na turnajích však toto pravidlo musí být vysloveně povoleno místním pravidlem a navíc jej lze povolit třeba jen a pouze na některých jamkách ( tedy ne celém hřišti ). Na mistrovských soutěžích zase povolit ani nelze... Myslím, že v tom bude slušný chaos...
 
Na fairway ano. Na střed fairwaye určitě ne ( tedy pokud není 4 hole široká ...).

- dropuje se ve stejné vzdálenosti jako místo vniku míče do autu od jamky ( po kružnici )

viz http://www.usga.org/content/usga/ho...nges/golfs-new-rules-stroke-and-distance.html

Díky za link a video.

Chápu, že se bude hrát 4, z ferveje... není mi moc jasné, proč je zaváděna tato novinka a nemůže se to dropovat stejně, jako voda - další vyjímka, chápu princip urychlení hry, ale to potom bych tak nějak očekával, že toto dropování bude zavedeno jako možnost i u vody - podle mě by pravidla a řešení překážek mělo být vždy stejné (může se lišit výše "trestu" - 1 nebo 2 rány)

Fakt nezávidím začátek roku, pár lidí bude mít v hlavě: jee, může se dropovat aut, potom dalších pár jééé, může se dropovat na ferveji, a až poté se bude řešit, že to bude muset být v místních pravidlech - a to ještě ten, kdo je docela slušně edukován. No, bude v tom slušný chaos.
 
Upraveno:
Díky za link a video.

Chápu, že se bude hrát 4, z ferveje... není mi moc jasné, proč je zaváděna tato novinka a nemůže se to dropovat stejně, jako voda - další vyjímka, chápu princip urychlení hry, ale to potom bych tak nějak očekával, že toto dropování bude zavedeno jako možnost i u vody.

Fakt nezávidím začátek roku, pár lidí bude mít v hlavě: jee, může se dropovat aut, potom dalších pár jééé, může se dropovat na ferveji, a až poté se bude řešit, že to bude muset být v místních pravidlech - a to ještě ten, kdo je docela slušně edukován. No, bude v tom slušný chaos.
uz ted je v tom chaos, cely rok se setkavam s lidmi, kteri mysli, ze uz to plati. Asi je to zapricinene prilisnou propagaci
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom