Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Drivingové míče

My mame micky za kacku, takze jasne, v tomto se to muze i zasadne lisit:)
To palec nahoru. Například Hostík už je 50míčů za 130Kč.

Na druhou stranu to chápu, protože driving mají i tak stále plný. Tam by mě taky celkem zajímaly čísla.
 
Ale chipování by se mělo trénovat
drivingáči. Na ceduli, která to nařizuje, je ale také napsáno : až
na výjimky.

Trénovat čipování drivingáči, je prostě škoda času a je smutné, že si to "zodpovědný vedoucí" neuvědomuje. Buďto není golfista nebo mu je "koruna bližší než kabát".

Právě při čipování je velmi důležitá zpětná vazba a proto by měl člověk tuto činnost trénovat míčky, kterými hraje (nebo aspoň velice podobnými).
S drivingáči si prostě ten cit nevybuduješ.
 
Proč se v Hořehledech vydává méně míčků? No to je jasné. Dokud jsem bloudil pracovně po vlastech českých, několikrát jsem tam přespal a hlavně trénoval.😂😂😂 (stejně nešťastní jsou asi i na Ještědu 😂)

Vážně: Je super navečer vzít košík míčků a na prázdném drivingu moci v klidu trénovat chipy a pitche, aniž by někdo pičoval😉.
A vo vo vo tom to je. Třeba v Hostivaři jde takřka o nemožnou věc, mít driving, putting, chiping jen pro sebe a to kdykoliv od začátku do konce provozní doby. Leda snad, že by chcalo a chcalo. Jenže to je trénink trochu nezáživný.

A v tom se pro Pražáky a i většinu Středočížků asi skrývá to tajemství, jak je možné, že některé rezorty počítají každou korunu a nemění třeba drivingové míče každou sezónu. A nedejbože, ani nemají všechny stejné značky.
Tzn. pokud chcete kvalitu, nedivte se, že je třeba si ji i zaplatit.
 
Trénovat čipování drivingáči, je prostě škoda času a je smutné, že si to "zodpovědný vedoucí" neuvědomuje. Buďto není golfista nebo mu je "koruna bližší než kabát".
Možná to někoho překvapí, ale větší golfové rezorty nefungují jako charitativní organizace, tudíž to, že dotyčný vedoucí je nebo není golfista nehraje žádnou roli, jde pouze a jen o byznys. Vítězí koruna !! :up::up:
 
Upraveno:
Tak všichni asi víme, že existují hřiště, na jejichž driving nemá cenu vstupovat kvůli nekvalitě míčků ani za účelem "jen rozhýbání" se!😃
 
Možná to někoho překvapí, ale větší golfové rezorty nefungují jako charitativní organizace, tudíž to, že dotyčný vedoucí je nebo není golfista nehraje žádnou roli, jde pouze a jen o byznys. Vítězí koruna !! :up::up:
Nikdo nechce, aby resorty byly charita, ale drivingáče (v podání většiny českých resortů) pro trénink čipování prostě nejsou vhodné.
Já taky nejsem charita, takže takový resort ode mne žádnou korunu neuvidí i kdybys do příspěvku nacpal milion palců nahoru.
 
Možná sleva pro členy spřízněných klubů - nebo ke hře. Jinak už jsou tam nejmíň 2 roky za 130
tak to jo, já to měl asi ke hře.
 
Nikdo nechce, aby resorty byly charita, ale drivingáče (v podání většiny českých resortů) pro trénink čipování prostě nejsou vhodné.
Já taky nejsem charita, takže takový resort ode mne žádnou korunu neuvidí i kdybys do příspěvku nacpal milion palců nahoru.
Z čeho vychází tvoje tvrzení, že přes 50% českých golfových hřišť má drajvingáče na nic?
 
Z čeho vychází tvoje tvrzení, že přes 50% českých golfových hřišť má drajvingáče na nic?
No je to smutný, ale musím souhlasit :D a ne vždy jsou to low cost resorty.

Naopak mě VELMI, VELMI mile překvapilo Čertovo břemeno.
 
No je to smutný, ale musím souhlasit :D a ne vždy jsou to low cost resorty.

Naopak mě VELMI, VELMI mile překvapilo Čertovo břemeno.
Jenže to by muselo znamenat, že jsi navštívil jen letos nejméně 1/4 hřišť a jejich drivingů. A na více než polovině byly opravdu míče nevhodné pro chiping.
 
Jenže to by muselo znamenat, že jsi navštívil jen letos nejméně 1/4 hřišť a jejich drivingů. A na více než polovině byly opravdu míče nevhodné pro chiping.
Vycházím ze zkušeností ;) nejsem placený za to, abych objížděl každý rok drivingy a hodnotil míče.

A upřímně 50% kvalitních je i tak moc, řekl bych, že se to blíží k 20%. Ale to je čistě můj názor.

Navíc nevhodné míče čistě pro chipping jsou téměř všechny - nejlepší je trénovat vlastními.
 
Vycházím ze zkušeností ;) nejsem placený za to, abych objížděl každý rok drivingy a hodnotil míče.
Ty jsi to nenapsal, ale mnou zpochybněné tvrzení bylo "na většině". Proto se tak ptám.

Já jen nemám pochopení pro nadsazená, nepodložená tvrzení na straně jedné a dogmatismus na straně druhé. Jak to projevují mnozí z diskutérů. A dále jsem háklivý na projevy typu "u nás je všechno blbě, v zahraničí je všechno lepší".

Takže by bylo velmi vhodné, kdyby výtky i pochvaly byly adresné, jako to tvoje hodnocení Čertova Břemene.
 
Ty jsi to nenapsal, ale mnou zpochybněné tvrzení bylo "na většině". Proto se tak ptám.
Ano, na většině hřišť, co jsem měl tu čest navštívit, to tak bylo.
 
Na driving moc nechodím, kazí to postavu. Ale na Kotlině jsou míče relativně nové. A čipuje se vlastníma. Za 50,-- malý kbelík, za 20,-- pár míčků na rozvrkočení.
 
  • To se mi líbí
Reactions: Ott
Ano, na většině hřišť, co jsem měl tu čest navštívit, to tak bylo.
Potom nezbývá, než ti vyjádřit účast.

Nebudu raději zkoumat, jestli to byla pocitová nebo faktická záležitost. Každopádně přeju, abys našel místo, které ti vyhovovat bude.
 
Z čeho vychází tvoje tvrzení, že přes 50% českých golfových hřišť má drajvingáče na nic?
Z návštěvy těch hřišt.
 
Ty jsi to nenapsal, ale mnou zpochybněné tvrzení bylo "na většině". Proto se tak ptám.

Já jen nemám pochopení pro nadsazená, nepodložená tvrzení na straně jedné a dogmatismus na straně druhé. Jak to projevují mnozí z diskutérů. A dále jsem háklivý na projevy typu "u nás je všechno blbě, v zahraničí je všechno lepší".

Takže by bylo velmi vhodné, kdyby výtky i pochvaly byly adresné, jako to tvoje hodnocení Čertova Břemene.
Tak hlavně, že ty máš ve svých příspevcích vše podložené.
 
  • Pobavilo, díky!
Reactions: Ott
Trénovat čipování drivingáči, je prostě škoda času a je smutné, že si to "zodpovědný vedoucí" neuvědomuje. Buďto není golfista nebo mu je "koruna bližší než kabát".

Právě při čipování je velmi důležitá zpětná vazba a proto by měl člověk tuto činnost trénovat míčky, kterými hraje (nebo aspoň velice podobnými).
S drivingáči si prostě ten cit nevybuduješ.
Zodpovědný vedoucí má singel HI.
V tom to asi nebude.😃
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom