Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Drivingové míče

V Rakousku pro necleny klubu, kteri si chodi jen zatrenovat na driving range ma vetsina klubu nejaky poplatek a vstup. Ovsem ne pro sve vlastni cleny. Tam je vetsinou nakup kosiku mozny jen pres zetony, takze k mickum se nejde jen tak dostat. Ale jeste jsem neslysel, ze by nekdo kontroloval jen chipovani nebo puttovani
 
  • To se mi líbí
Reactions: Ott
Koukám jako puk, jak se někteří podivují nad tím, že někde je to jinak, než jsou oni sami zvyklí. A ještě to vypadá, že ty odlišnosti považují takřka za úchylku.
Teda ne, že bych byl takový světoběžník, ale když někam přijedu jako host, kouknu se nejdřív na místní pravidla a snažím se chovat podle nich. Opravdu to není nic náročného.
 
Takže náklady na provoz:
Udrzba cvicneho greenu: 10 000 Kc/ rok
Rohozky: 14 000 Kc/ rok
Udrzba drivingu (sekani, sber micku, natirani, opravy,...): 45 000 Kc/ rok
Micky: 20 000 Kc/ rok
Daň z pozemku: 200 Kc/ rok
Celkem: 89 200 Kc/ rok

Odpisy
2. skupina (auto, sběrač, automat) 30 000 Kc/ rok
5. skupina (zbytek tebou uvedených položek) 21 700 Kc/ rok
Celkem: 51 700 Kc/ rok

Příjmy: 150 000 Kc/ rok
Výdaje: 140 900 Kc/ rok

Takže asi tak …
těch 150 000 je dost málo i na hodně nefrekventovaný driving, nebál bych se napsat 2x tolik.
 
  • To se mi líbí
Reactions: Ott
Co jsem se setkal, tak při nákupu míčků je vstup na plochy zdarma, při například patování nebo čipování vlastními míči, pak poplatek 100,-
 
těch 150 000 je dost málo i na hodně nefrekventovaný driving, nebál bych se napsat 2x tolik.
Vycházel jsem z údaje @mkopcak
 
Navštěvuju průběžně poměrně dost hřišť a snažím se dostat i na driving. Nevím, proč na některých hřištích to jde a na některých to nejde - udržet míčky v jakés takés kvalitě. Je mi velmi nepříjemný, když na cenově dražším hřišti s přihlédnutím k jeho fee dostanu mix humusu, za který bych se styděl i ho komukoli věnovat. Zvlášť, když za to platím. Ta stovka, nebo kolik se dá za to mi nestojí ani za reklamaci a hádky - ale pocit "mají tohle za potřebí" přetrvává a pachuť pak taky. Asi jako když jdete do restaurace a sednete si k špinavému ubrusu. Ano, jíst se z toho dá.

To nic nemění na tom, že ekonomické argumenty chápu, ale je to pro mě vždycky už známka určitého úpadku daného resortu a lajdáctví. Jako když jste někde v hotelu a vidíte na drahých křišťálových lustrech žárovky, které nesvítí.

Dostávám se do fáze, nebo se o to alespoň snažím, že se pokouším se svým golfem něco udělat a snažim se naučit vnímat kontakt hole s míčkem. Ale na mnoha driving range se mi to nedaří, protože i dle mého názoru trefený míč mi sem tam vrátí takový kopanec, nebo ten zvuk je tak "kamenej", že mi to nijak nepomáhá. Vím, říká se - měl by člověk umět hrát z čehokoli a čímkoli. Ale prostě - měkké rohožky, hezké (čisté) míče atp, klid a čisté cvičné plochy. To všechno mě pomůže k tomu s větší radostí trénovat a dané místo k tréninku využít častěji.
 
Upraveno:
Když jsme u toho, tak třeba nerozumím přístupu v Molitorově, kde alespoň ještě v loni měli hnusný tvrdý míče, zanedbaný rohožky a na trávě byla cedule, že je jen pro HCP tuším 10 a lepší... Ono na spoustě drivingů jsou sice tyhle místa jen lépe posekaná louka s drnama, takže není to ideální, ale ta podmínka mě dost překvapila.
Naopak pozitvně hodnotím driving na Zbraslavi, kde hra z trávy je skvělá. Spousta místa a krásná "fervejová" tráva.
 
Podle mě jeden z největších odpadů padá už léta na Slapech, to jsou takový jebky, že nikdy jich víc než za 20 Kč neberu.
 
Pokud jdu na driving jen kvůli rozehřátí, tak mi je v podstatě ukradený do jakýho usmolenýho šutráku tam jebnu. Dám jich 20, maximálně 40 a jdu pryč. Když ale jdu na driving kvůli tréningu tak nejraději na Albatros. Je tam kvalitně (plochy i míčky), prostorně a čisto. Vždy tam strávím tak dvě hoďky.
 
Na okolních hřištích máme teda míče celkem slušné. Bohužel ne vždy je to tak s jejich čistotou. Ničit si dobrovolně hole se mi fakt nechce.
 
těch 150 000 je dost málo i na hodně nefrekventovaný driving, nebál bych se napsat 2x tolik.
Nemám žádné srovnání, netuším kolik se odpálí míčů v Pze a kolik v Dolních Kotěhulkách. U nás je to toliko...
 
Máte moc výhodnou cenu a malý koš. Což bych taky často ocenil. Většinou všude musí člověk vzít 40-50 míčů za 80-100Kč. Mnohdy se mi před 18-tkou fakt nechce dát 50 odpalů jen na drivingu.
 
Pokud jdu na driving jen kvůli rozehřátí, tak mi je v podstatě ukradený do jakýho usmolenýho šutráku tam jebnu.

Vidíš, to u mě je úplně jinak. I na drivingu na rozehřátí se snažím trefit míč hezky, abych to pokud možno i dobře cítil. Dodává mi to pak klid. Pokud strávím 20 nebo 40 míčků mlacením do něčeho, kde to necítím, tak jsem z toho "nejistý" a pochybuju, jestli to nějaký významnější efekt pro mě má. Klid mi to moc nedodá - maximálně ok, rozhýbe se tělo.
 
Upraveno:
Vidíš, to u mě je úplně jinak. I na drivingu na rozehřátí se snažím trefit míč hezky, abych to pokud možno i dobře cítil. Dodává mi to pak klid. Pokud strávím 20 nebo 40 míčků mlacením do něčeho, kde to necítím, tak jsem z toho "nejistý" a pochybuju, jestli to nějaký významnější efekt pro mě má. Klid mi to moc nedodá - maximálně ok, rozhýbe se tělo.
1. Já to opravdu beru jen jako warming :) . Když chci opravdu trénovat, mlátím svýma míčema doma do sítě se Skytrakem nebo jedu na ten Albík.
2. Klid mi to naopak dodá, protože si můžu říct, že téma šutrákama to dobře zahrát nejde, takže na hřišti to určitě půjde líp.😜
 
Máte moc výhodnou cenu a malý koš. Což bych taky často ocenil. Většinou všude musí člověk vzít 40-50 míčů za 80-100Kč. Mnohdy se mi před 18-tkou fakt nechce dát 50 odpalů jen na drivingu.
Pokud to bylo na mne, tak to je asi jediné, co jsem řešil. Že právě malý počet míčků v košíku (20) může vést k tomu, že si lidé vezmou méně. A přemýšlím, že spolu s instalací nového čipového výdejníku udělám od příštího roku změnu - ty co mají čip budu motivovat ponecháním ceny i množství, ale za mince bude míčků méně. Ale trochu se bojím, že to pak bude možná ještě horší:-D...
 
U nás (Roudnička) na drivingu se s novou sezónou objevují i nové míčky.
Po obou stranách odpaliště se nechá trénovat z trávy.
Ale chipování by se mělo trénovat
drivingáči. Na ceduli, která to nařizuje, je ale také napsáno : až
na výjimky. Vzhledem k tomu, že mám k členství neomezený výdej
míčků, jsem si tu vyjímku udělil. 🤪
 
Jeden možná zajímavý poznatek - od počátku letošní golfové sezóny máme na drivingu nový čipový výdejník a já si díky němu zvykl brát míčky pro trénované svěřence z automatu než složitě odemykat sklad. Díky tomu vím, že jsem letos na běžné tréninky (nepočítám do toho dětské tréninky, akademie a jiné hromadné akce, kde se vyndavají celé bedny míčů) vydal už takřka 9 000 míčků. To je celkem slušný počet...
 
Nemám žádné srovnání, netuším kolik se odpálí míčů v Pze a kolik v Dolních Kotěhulkách. U nás je to toliko...
Co se míčů týče, tak souhlasím. Rozporoval jsem to s tím, že míče běžně stojí 1,5-2Kč. Takže 150 000 míčů nebude 150 000Kč, ale 2x tolik.
 
Co se míčů týče, tak souhlasím. Rozporoval jsem to s tím, že míče běžně stojí 1,5-2Kč. Takže 150 000 míčů nebude 150 000Kč, ale 2x tolik.
My mame micky za kacku, takze jasne, v tomto se to muze i zasadne lisit:)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom