Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Drivingové míče

A seberete micky na hristi v rafu? Nebo taky cekate, jestli si pro ne nekdo prijde?
Já je odevzdávám na lampárně v „oddělení ztrát a nálezů” 🤭
 
Tak moji kamarádi z USA a Kanady mi napsali, že by si takové míčky vzali.... ;)
 
Mno, do takových debat se moc nezapojuji, ale tohle mi fakt už nedá 😅
Mě by opravdu strašně zajímalo kdo má jako fakt potřebu řešit zbylé míčky na driving range (cizí, vlastní, ufounů 🧚‍♂️😅)...jako k*rvva VOCOGO a jako fakt????? 😵😂
Pokud se Vy, tak striktní zastánci majetkoprávních vztahů, máte potřebu tímto tématem zaobírat a bít se o to, jak je neskutečně nepřijatelné aby někdo sáhl na opuštěné míčky, které volně leží na rohožce, v kbelíku, atd. a které jsou navíc v imaginární hodnotě max pár desetikorun, je mi vás sakra líto....tohle musí být opravdu těžký a smutný život. Jak si vlastně můžete vůbec užívat golf jako takový?? 😯
Zkuste zapojit selský rozum a nehledat v tom něco co tam opravdu není...
 
Myslím, že tu nikdo pár míčků v hodnotě desetikorun neřeší. K problému jsme se dostali ze situace, kdy si někdo vezme vícero míčků (vyšší desítky) a musí pak z nějakého důvodu driving před jejich odpálením opustit - míčky si sebou vzít nemůže (většinou to provozovatel přímo zakazuje nebo by byl minimálně podezříván z toho, že je krade) a na místě mu je lidí vystřílí. A zatímco jsou mezi vámi tací, kterým se taková situace stane 1-2x za život a neřešíte ji, tak pro mne nebo @davidfara to je denní chleba. A já ani David to neřešíme, já rád podpořím každého, kdo si chce zatrénovat a David to vysockuje z jinejch košíků, když jejich majitelé odejdou telefonovat nebo na svačinu (sranda!!!).

A protože to není systémový problém, nemá ani systémové řešení - nikdy se na mne neobrátil žádný můj návštěvník, že mu někdo vystřílel míče. Dokážu si představit, že bych na drivingu nechal volně k dispozici např. 2-3 cedulky "prosím neberte mi mé míče, vrátím se dotrénovat", které by pro tento případ (odchod na delší čas s návratem) hráč mohl použít a na rohožku spolu s míčky položit. Ale to se samozřejmě týká jen mého drivingu, za ostatní mluvit nemohu.
 
Myslím, že tu nikdo pár míčků v hodnotě desetikorun neřeší. K problému jsme se dostali ze situace, kdy si někdo vezme vícero míčků (vyšší desítky) a musí pak z nějakého důvodu driving před jejich odpálením opustit - míčky si sebou vzít nemůže (většinou to provozovatel přímo zakazuje nebo by byl minimálně podezříván z toho, že je krade) a na místě mu je lidí vystřílí. A zatímco jsou mezi vámi tací, kterým se taková situace stane 1-2x za život a neřešíte ji, tak pro mne nebo @davidfara to je denní chleba. A já ani David to neřešíme, já rád podpořím každého, kdo si chce zatrénovat a David to vysockuje z jinejch košíků, když jejich majitelé odejdou telefonovat nebo na svačinu (sranda!!!).

A protože to není systémový problém, nemá ani systémové řešení - nikdy se na mne neobrátil žádný můj návštěvník, že mu někdo vystřílel míče. Dokážu si představit, že bych na drivingu nechal volně k dispozici např. 2-3 cedulky "prosím neberte mi mé míče, vrátím se dotrénovat", které by pro tento případ (odchod na delší čas s návratem) hráč mohl použít a na rohožku spolu s míčky položit. Ale to se samozřejmě týká jen mého drivingu, za ostatní mluvit nemohu.
No bohužel mám pocit, že celá diskuze sklouzla od toho co popisuješ, právě ke zbylým pár míčům...
Tvůj nápad s cedulkami je super a velice konstruktivní, za to palec nahoru (myšleno vážně, ne jako sarkasmus).

Bohužel mám pocit, že někteří zde diskutující tu hledají problém, nikoliv řešení (To už je obecně, nevztahuju to na tvůj příspěvek 😉).
Obecně si myslím, že pokud jakýkoliv golfista musí z nějakého důvodu opustit driving kde má míče a plánuje se vrátit a dohrát je, je to právě jeho zodpovědnost, aby si našel nějaké řešení jak o emíče nepřijít (např dohraju je, nechám tam hůl, bag, rukavici, vodu,...). To považuji za jasný signál "hodlám se vrátit". Pokud takový signál pak někdo nepochopí a míče odehraje tak je hold lama no. když se vrátím tak mu to řeknu, problém opět vyřešen.
Každopádně, nemůžu přeci chtít po ostatních, po golfistech přicházejících v mé nepřítomnosti, aby řešili můj problém.
Je to jako v hospodě s pivem....nechám na stole rozpité pivo a na hodinu odejdu...taky asi nečekám, že když se vrátím tak tam to pivo na mě bude čekat...
 
Obecně si myslím, že pokud jakýkoliv golfista musí z nějakého důvodu opustit driving kde má míče a plánuje se vrátit a dohrát je, je to právě jeho zodpovědnost, aby si našel nějaké řešení jak o emíče nepřijít
Tohle je jednoduchý. Já bych se zachoval tak, že ty míče prostě nechám na recepci. Pokud se jedná o menší driving, kde nikdo není, tak mám bohužel smůlu a tam by přicházel v úvahu jedině nápad @mkopcak s cedulkami.
 
Tak dle hledani jsou Srixony v Hodko jednovrstve, cena pri velkem mnozstvi cca 10kc/ks
pry se vyznacuji az 4 nasobnou vydrznosti :)
Vim ze reaguju na par let starej prispevek, ale nahodou sem tenhle zlutej srixon na hristi nasel, myslim ze to bylo na 9. v berovicich, nekdo si asi neveril pres vodu :) Tak sem si ho nechal na trenovani do site a ma za sebou uz dobre pres 300 odpalu, spis delsi zeleza, wedge malo, ale vypada naprosto paradne. ProV1 sice nechava po impaktu hezkou znacku a ze zacatku mel takovej lepsi odraz a po cca 100 odpalech je odrbanej a prasklej. Takze tyhle mice na drivingach lidi urcite driv rozeberou nez se omlatej :rolleyes::D

60B266CD-3B6F-4900-A57E-AB46E745C1D7.jpeg
 
Myslím, že tu nikdo pár míčků v hodnotě desetikorun neřeší. K problému jsme se dostali ze situace, kdy si někdo vezme vícero míčků (vyšší desítky) a musí pak z nějakého důvodu driving před jejich odpálením opustit - míčky si sebou vzít nemůže (většinou to provozovatel přímo zakazuje nebo by byl minimálně podezříván z toho, že je krade) a na místě mu je lidí vystřílí. A zatímco jsou mezi vámi tací, kterým se taková situace stane 1-2x za život a neřešíte ji, tak pro mne nebo @davidfara to je denní chleba. A já ani David to neřešíme, já rád podpořím každého, kdo si chce zatrénovat a David to vysockuje z jinejch košíků, když jejich majitelé odejdou telefonovat nebo na svačinu (sranda!!!).

A protože to není systémový problém, nemá ani systémové řešení - nikdy se na mne neobrátil žádný můj návštěvník, že mu někdo vystřílel míče. Dokážu si představit, že bych na drivingu nechal volně k dispozici např. 2-3 cedulky "prosím neberte mi mé míče, vrátím se dotrénovat", které by pro tento případ (odchod na delší čas s návratem) hráč mohl použít a na rohožku spolu s míčky položit. Ale to se samozřejmě týká jen mého drivingu, za ostatní mluvit nemohu.
No já bych skoro nesouhlasil s tím, že tu někdo neřeší pár desetikorun. ti co se tu nejvíc a nejsarkastičtěji ozývají proti vlastnickým vztahům pár stránek nazpět vehementně řešili, jak je resorty okrádají o desetikoruny omlácenými balonky, s kterými oni a Tiger Woods nemohou plnohodnotně trénovat.;)
Btw. Ta cedulka, nebo jiný pokyn k tomu, že míčky jsou volné, je IMHO dobrý nápad. Lepší, než aby za jiné, kdo kdy dotrénoval, rozhodovali ostatní.;)
 
No já bych skoro nesouhlasil s tím, že tu někdo neřeší pár desetikorun. ti co se tu nejvíc a nejsarkastičtěji ozývají proti vlastnickým vztahům pár stránek nazpět vehementně řešili, jak je resorty okrádají o desetikoruny omlácenými balonky, s kterými oni a Tiger Woods nemohou plnohodnotně trénovat.;)
Další demagog, který překrucuje vše, co nevyhovuje jeho jedině správnému názoru. :down:
 
dnes pred jamkovkou se @sob1662 jsme byli na drivingu, kdyz Jirka nahle odesel, rikal jsem si, muzu si tech 8 micku co tam nechal vzit? Jirka mi to ulehcil a rekl mi, ze je muzu dohrat, ale co cert nechtel, nedohral jsem ani dvoje micky a tak tam ty hromadky micu byly dve. Nechtel bych byt v kuzi dalsich hracu, kteri budou premyslet co s nima, …… pockat, nebudou premyslet, proste je odpali!! 😂😂
 
Aktuální dnešní zážitek - warmup před 1.jamkou na Zbraslavi (Praha). Za 20 Kč má vypadnout 12 míčků. Výsledek:

5EA8013D-4D2E-4D0D-8E7E-05B8E733FC02.jpeg 7F965B91-E2A9-452D-9119-DF9BB7E602B4.jpeg

8 míčů. Z toho dva nehratelné - prasklé a jeden z poloviny chyběl. Zbytek ať si každý posoudí případně sám.

---
Kolem jedoucího Maršala jsem na to upozornil, prý se to občas ten špatný počet stává, omluvil se a že dá vědět někam někomu k seřízení. Reakce asi ok. Ten zbytek jsem neřešil, čert vem tu dvacku. Ale nemůžu si pomoct - pocitově mi to docela hodně sráží kvalitu resortu. To kdyby tam ten warmup nebyl, tak je to snad na vysledný dojem lepší, než tohle (chápu komplikace s udržením kvality, ale stejně).
 
Upraveno:
Aktuální dnešní zážitek - warmup před 1.jamkou na Zbraslavi (Praha). Za 20 Kč má vypadnout 12 míčků. Výsledek:

Zobrazit přílohu 26467Zobrazit přílohu 26468

8 míčů. Z toho dva nehratelné - prasklé a jeden z poloviny chyběl. Zbytek až každý posoudí sám.

---
Kolem jedoucího Maršala jsem na to upozornil, prý se to občas ten špatný počet stává, omluvil se a že dá vědět někam někomu k seřízení. Reakce asi ok. Ten zbytek jsem neřešil, čert vem tu dvacku. Ale nemůžu si pomoct - pocitově mi to docela hodně sráží kvalitu resortu. To kdyby tam ten warmup nebyl, tak je to snad na vysledný dojem lepší, než tohle (chápu komplikace s udržením kvality, ale stejně).
To je přesně to, co jsem říkal - šetření na nesprávném místě 😡
 
Aktuální dnešní zážitek - warmup před 1.jamkou na Zbraslavi (Praha). Za 20 Kč má vypadnout 12 míčků. Výsledek:

Zobrazit přílohu 26467Zobrazit přílohu 26468

8 míčů. Z toho dva nehratelné - prasklé a jeden z poloviny chyběl. Zbytek ať si každý posoudí případně sám.

---
Kolem jedoucího Maršala jsem na to upozornil, prý se to občas ten špatný počet stává, omluvil se a že dá vědět někam někomu k seřízení. Reakce asi ok. Ten zbytek jsem neřešil, čert vem tu dvacku. Ale nemůžu si pomoct - pocitově mi to docela hodně sráží kvalitu resortu. To kdyby tam ten warmup nebyl, tak je to snad na vysledný dojem lepší, než tohle (chápu komplikace s udržením kvality, ale stejně).
Jojo, před měsícem mi jich taky vypadlo jen 10. A když jsem chtěl další košík, už mi to nevzalo dvacku. U toho nízkýho objemu na tomhle drivingu by to chtělo lepší kontrolu. Přece jen když máš výslovně uvedeno že jich máš vystřílet jen 12, měly by bejt v pořádku.
Dnes jsme byli před hrou na velkym drivingu, z dvou košů (100?) byly tři míče rozsekaný. To jde. A bylo to tak půl na půl starší a novější žluté míčky. Plus jich 6 leželo na kraji odpaliště z trávy. A pokud je někdo neodpálil, leží tam i teď. ;)
 
Po delší době jsem si do bagu přidal lovítko, protože jsem byl hrát na hřišti, kde je voda čistá a má to smysl. Byl jsem hodně překvapen a stalo se mi to poprvé: Několik míčků jsem vylovil. Těšil jsem se na provéčka! A ouha! Odhadoval bych, že možná i více než polovina míčků ve vodě kolem greenů jsou DRIVING RANGE BALLS. Že by byli golfisté chudší, než byli v nedávné minulosti? Nebo jsou hůře vychovaní?
 
Po delší době jsem si do bagu přidal lovítko, protože jsem byl hrát na hřišti, kde je voda čistá a má to smysl. Byl jsem hodně překvapen a stalo se mi to poprvé: Několik míčků jsem vylovil. Těšil jsem se na provéčka! A ouha! Odhadoval bych, že možná i více než polovina míčků ve vodě kolem greenů jsou DRIVING RANGE BALLS. Že by byli golfisté chudší, než byli v nedávné minulosti? Nebo jsou hůře vychovaní?

Vcelku běžně nacházím drivingáče u jamek s vodní překážkou (nebo hustým křovím a tak). Různá hřiště. To si měl spíš kliku, že se ti to doposud nestalo. A nebo hraješ jen po fervejích a nehledáš. :)
 
Vcelku běžně nacházím drivingáče u jamek s vodní překážkou (nebo hustým křovím a tak). Různá hřiště. To si měl spíš kliku, že se ti to doposud nestalo. A nebo hraješ jen po fervejích a nehledáš. :)
Tak jasně, občas se najdou. Ale to množství mě udivilo, skoro šokovalo!
 
Kolem ostrovních grýnů je to bohužel nehorázně běžné. Minulý týden jsem tři vylovil na Čerňáku. Tam bych to fakt nečekal.🤔
 
U nás ( Roudnička) na strovní 9ce
je to tak 5 : 1 ve prospěch drivingáčů. A to je na první jamce
cedule jak 🐖, že kdo bude přistižen na hřišti s drivingáčem bude vykázán z hřiště a vyloučen z klubu. Inu, lidé jsou různé.
 
Vzit si jiný míček kvůli hře přes vodu (strž, …) je nejlepší cesta, jak tam ten míček poslat 🙈
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom