Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Drivingové míče

Stále mi nikdo nevysvětlil, jaký je faktický rozdíl mezi míčkem v košíku a míčkem na podložce? Něčím podstatným v majetkových vztazích se od sebe liší? Myslím že i pan Fara někde deklaroval, že je blbost míčky zanechané k odehrání označovat, nicméně podle mého soudu je to daleko logičtější, než svévolně rozhodovat o tom, komu míčky vezmu a komu ne, už nehovoříce o tom, že vlastně tím sám míčky "označuje". Ano je mi hloupé se opakovat, ale kde se tohle samozvané soudcování vlastnických práv zastaví? U míčku, buggy, nevyužitého pokoje v hotelu, nevyužitého auta na parkovišti? Přerozdělíme zase nemovitosti podle potřeb? Ono leckdy i drobnosti naznačují, kam mohou lidé v budoucnu směřovat. Pro někoho vzít sušenku z regálu není krádež, protože Kááálousek nakradl víc.
Kam se na tebe hrabe Bohouš 🙈
 
ja uz jsem tak zblbly s tech komentaru, ze jsem nevedel co s tim kosikem a zbytkem micku udelat. nechal jsem to tak a utikal na start
6D51EA2A-BD19-40DA-B9E3-AB32C995B727.jpeg


Myslite, ze je v poradku, kdyz najdu neporusene teecko a pouziji ho pri odpalu? Nemel bych ho vzit na recepci? Nekdy dokonce veznu i zlomene teecko a to se nastrada za rok…
 
Musím se pochlubit jak jsem na to dnes vyzrála. Zakecaly jsme se před hrou a tak můj špatný časový odhad způsobil, že ze zakoupených 30 míčků jsem polovinu nestihla na drivingu odpálit. Naštěstí na sousední rohožce trénoval teenager, tak jsem mu s úsměvem, a omluvou za vyrušení, košík s míčky věnovala. (Je fakt, že na mě trochu nevěřícně zíral.) Očekávám pochvalu. Nebo sprdunk. 🤦‍♀️ Už se tu v tom nevyznám.
 
A co třeba místo toho vysilování mi konečně odpovědět na prostou otázku - o kterou platnou normu opíráš své rozhodování o tom, které míčky už nemají vlastníka/nájemce a tudíž ti byly svěřeny k využití? Zatím jsem se doslech něco o dennodenní praxi , ale to skutečně není odpověď na mou otázku.
Z logického úsudku normálně myslícího člověka :)
 
Myslite, ze je v poradku, kdyz najdu neporusene teecko a pouziji ho pri odpalu
Tady oproti míčkům na drivingu je jeden podstatný rozdíl a to vlastnický - týčko je majitele a ten ho tam zanechal .
Drivingové míče jsou majetkem resortu , v celem areálu resortu a ten , který je tam zanechal/ nevyužil se pro ně může vrátit protože k nim má jistý vlastnicko/užívací vztah , kdežto ten , který k nim přijde bez tohoto vztahu se dopouští újmy dočasnému majitěli a vůči resortu také protože za ně nezaplatil ani mu je ten co je zaplatil k užití nepředal.
Ano @Dana to udělala zcela správně.
Tato plodná diskuze, sice pro některé nepodstatná přeci jen nese ovoce a mnozí nad tím přemýšlí a je vidět, že někde jsou i resorty, kde i toto co není nikde dáno je při výuce golfu uváděno .
Je to správné jako je správné po sobě uhrabat bunkr , opravit dopad míčku , dát správně hrábě či slušně pozdravit.
A ano mnozí to nedělají, protože si přece službu zaplatili tak ať to uklidí resort.
Naše rozprava k problému slušného chování na drivingu tady na golfovém diskusním fóru 19. Jamky nemá být osobní , ale kolektivně najít slušné a správné řešení .
Ps: “Když mám v práci nějaký problém, vždy se jdu poradit s kolegou”
 
A nechcete se radši podívat na zpomalený videa švihu Nelly Kordy? Nebo rovnou jak to umí Paige Spiranac? Tohle nikam nevede a přimlouvám se za to, jak tu někdo napsal, že nejlepší je používat zdravý selský rozum. Nekazte si zbytečně život, lidi. Už tak je to někdy těžký.
 
Dneska jsem před hrou byl na drivingu. Zbylo mi 20 míčku. Se 14 stránkovou darovací smlouvou, kterou mi vypracovali právníci s ohledem na platné zákony jsem tyto míčky chtěl přenechat pánovi, který odpaloval vedle mě. Nevím, co jsem udělal špatně, ale klepal si na čelo a říkal něco o pr... Tak nevím jak příště postupovat!
 
Dneska jsem před hrou byl na drivingu. Zbylo mi 20 míčku. Se 14 stránkovou darovací smlouvou, kterou mi vypracovali právníci s ohledem na platné zákony jsem tyto míčky chtěl přenechat pánovi, který odpaloval vedle mě. Nevím, co jsem udělal špatně, ale klepal si na čelo a říkal něco o pr... Tak nevím jak příště postupovat!
Přidávej k tomu koblihu:cool:
 
Vzít či nevzít, to je oč tu běží...Zobrazit přílohu 26297
To je ono, alespoň o tom přemýšlíš, proto
tady je ta diskuze . Jak označit míče na drivingu, které již nechci hrát a může si je použít někdo jiný . košík na boku a míče vysypané, Zůstali v košíku , nejednoznačné , přinesl si je a jenom si odskočil a asi je bude dále hrát. Košík dnem vzhůru na vysypaných míčích , jsou moje , budu je ještě hrát - není to obvyklá poloha košíků. Vysypané a košík tam už není - volné míče - může je použít další s mým svolením. Jiná situace je , když tam někdo je - dám mu je .
Toto jsem chtěl tady k prodiskutování, ale jsou tady zuříví odmítači ,nevím proč se takhle chovají , vždyť to je situace, která je běžná na drivingu a může předejít nepříjemnostem.
 
Aktualne realizovany pokus. V 10:20 nechany na drivingu 3 skupinky cca 10 micku:

1. Na rohozce bez kybliku = jsou pryc
2. Vedle rohozky v kybliku = jsou pryc
3. Pod striskou zcela v rohu vedle stolu spolu s treninkovou rohozkou a provazem v kybliku = jsou pryc
 
Aktualne realizovany pokus. V 10:20 nechany na drivingu 3 skupinky cca 10 micku:

1. Na rohozce bez kybliku = jsou pryc
2. Vedle rohozky v kybliku = jsou pryc
3. Pod striskou zcela v rohu vedle stolu spolu s treninkovou rohozkou a provazem v kybliku = jsou pryc
To je pokus nanic😉
Mě jsi je očipovaný? Bez toho nevíme, jestli jsou vystřílený na drivingu, nebo si je někdo dal do auta. A jestli si je dal do auta, tak kde je vystřílí. Anebo jestli jsou různě po hřišti ve vodě a v křoví.
Dávej si na těch pokusech víc záležet😁
 
… jako pochopil bych tuto diskusi v zime. Ale fakt toto resime v srpnu? 🙈
PS: Rad se k tematu vratim v lednu. Zatim nashle 🤣
 
Já mám pocit, že se tady hlavně řeší nějaký abstraktní golfista, který nechává kdekoliv na drivingu míče s tím, že když se za dvě hodiny vrátí, míče tam budou. Zatím nikdo z vás (kromě jednoho PRO u kterého to dává smysl) nenapsal, že by tohle praktikoval. Já se s tím ani nesetkal nikde jinde ani u žádného golfisty, kterého znám. Prostě míče u kterých v dosahu 200m nikdo není, jsou k dispozici a hotovo. Párkrát jsem některé takhle vzal a sám jsem je takhle nechával (v košíku, někdy u rohožky, někdy u automatu). Popravdě mě nikdy a ninenapadlo řešit co se s nimi dál stalo. Za 10min. nevím, že jsem někde nechal míče na driving. :D Kdyby na mě někdo vystartoval, že jsem mu vzal míče, rád mu zaplatím nový koš s omluvou. Takhle rozsáhlá debata je absurdní. :D

Na rohanu jich mimochodem zůstáva mraky v blízkosti chipping greenů. Když vidím, že tam není nikdo, kdo tam hraje, beru všechno. :D Kamenujte mě.:D
 
Poslal jsem dotaz 2 Kanaďanům a jednomu Američanovi, co by udělali v této situaci... Stay tuned... ;)
 
Já mám pocit, že se tady hlavně řeší nějaký abstraktní golfista, který nechává kdekoliv na drivingu míče s tím, že když se za dvě hodiny vrátí, míče tam budou. Zatím nikdo z vás (kromě jednoho PRO u kterého to dává smysl) nenapsal, že by tohle praktikoval. Já se s tím ani nesetkal nikde jinde ani u žádného golfisty, kterého znám. Prostě míče u kterých v dosahu 200m nikdo není, jsou k dispozici a hotovo. Párkrát jsem některé takhle vzal a sám jsem je takhle nechával (v košíku, někdy u rohožky, někdy u automatu). Popravdě mě nikdy a ninenapadlo řešit co se s nimi dál stalo. Za 10min. nevím, že jsem někde nechal míče na driving. :D Kdyby na mě někdo vystartoval, že jsem mu vzal míče, rád mu zaplatím nový koš s omluvou. Takhle rozsáhlá debata je absurdní. :D

Na rohanu jich mimochodem zůstáva mraky v blízkosti chipping greenů. Když vidím, že tam není nikdo, kdo tam hraje, beru všechno. :D Kamenujte mě.:D

You should not grab other man's balls......;):p:up:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom