Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Driver pre začiatočníka s brutálnym slicom?

Samozřejmě taky málo utažená tkanička u levé boty (RH), jen jsem doplnil strohý výčet důvodů šlajzu!
A mozna bych nezapomnel na to si dat micek na tycko napisem nahoru. Jakakoliv odchylka zpusobuje rotaci danym smerem. Takze na to pozor!
 
Hele, co hráč to jiný problém. Já šlajsoval drajvy pravidelně, ale ostatní rány lítaly přijatelně (včetně dřeva trojky). Až jsem si jednou ze zoufalství na svém R11 pootočil hlavou o dvě čárky směrem k hůku a to mi rány hodně srovnalo a najednou jsem se ocital na fervejích. Když jsem se zlepšil ve švihu, tak jsem si jednu čárku ubral a po nějaké době to zase vrátil zpátky na standardní nastavení.
Takže mě pomohlo nastavení na Taylormade R11 (s tím hraju dodneška). Novější hole téhle značky to nastavení asi také umožňují (aspoň pár novějších drajvrů, co jsem viděl, to umělo). Takže pokud ostatní hole lítají nějak rozumně a je to jen tady, můžeš vyzkoušet, co pomohlo mě.
Presne tak som to myslel. Ďakujem za odpoveď.
 
Ja třeba hraju šlajs pokaždý, když narazim na přechytralýho kre*éna a po tomhle postu budu šlajzovat i putty. Je přece naprosto zřejmé a z kdejaké příručky snadno odhalitelné, že šlajs může způsobovat celá řada věcí, včetně postoje, roviny švihu, natočení hlavy hole, směřování ramen, pinďoura nebo pěšinky ve vlasech!
Tak teď nevim, ale jestli myslíš toho přechytralýho kreténa mě, tak to ti řeknu na rovinu, že už si asi ztratil úplně soudnost a že už se pohybuješ za hranicí. Ale možná jsem si to jen blbě vysvětlil.
Pokud příjdeš k míči s otevřenou hlavou, tak to není šlajz, ale vyhozená rána. Pokud otevřená hlava hole přijde z vnějšku, tak to bude vyhozený šlajz. Na to nemusím být přechytralý, to je jednoduchá fyzika. Postoj, držení, rovina, natočení, ramena, tkaničky apod. jsou spíše příčiny, proč ta hůl k míči přijde takto chybně.
 
Tak teď nevim, ale jestli myslíš toho přechytralýho kreténa mě, tak to ti řeknu na rovinu, že už si asi ztratil úplně soudnost a že už se pohybuješ za hranicí. Ale možná jsem si to jen blbě vysvětlil.
Pokud příjdeš k míči s otevřenou hlavou, tak to není šlajz, ale vyhozená rána. Pokud otevřená hlava hole přijde z vnějšku, tak to bude vyhozený šlajz. Na to nemusím být přechytralý, to je jednoduchá fyzika. Postoj, držení, rovina, natočení, ramena, tkaničky apod. jsou spíše příčiny, proč ta hůl k míči přijde takto chybně.

Chytrému napověz...
Pokud švihnu zcela perfektně v ideální rovině bez jakékoli další chyby, jen u toho budu mít otevřenou hůl např. o 10°, tak z toho bude ukázkovej banán...
 
Tak teď nevim, ale jestli myslíš toho přechytralýho kreténa mě, tak to ti řeknu na rovinu, že už si asi ztratil úplně soudnost a že už se pohybuješ za hranicí. Ale možná jsem si to jen blbě vysvětlil.
Pokud příjdeš k míči s otevřenou hlavou, tak to není šlajz, ale vyhozená rána. Pokud otevřená hlava hole přijde z vnějšku, tak to bude vyhozený šlajz. Na to nemusím být přechytralý, to je jednoduchá fyzika. Postoj, držení, rovina, natočení, ramena, tkaničky apod. jsou spíše příčiny, proč ta hůl k míči přijde takto chybně.
100% souhlas, jak jsem již psal je to pouze dráha švihu vůči hlavě hole. Prostě to sekneš. Rada typu dej si zadní nohu sem nebo tam apod. je vse k nicemu, řeš dráhu švihu ať nejde zvenčí dovnitř a nemusíš řešit ani výměnu driveru. u želez to sekáš úplně stejně jen se ti to projevuje jako fade a to se ti zdá rána ok tak neřešíš.

Stoupni si na driving a trenuj drahy švihu tim ze se budes pokouset zahrat vsechny drahy 2x hook, 2x draw, 2 rovne, 2x fade a 2x slice a vse ti bude jasne. ne vzdy se ti vse povede, ale tim ze nad tim zacnes premyslet si odstranis ty nejvetsi chyby. Zkus trenera poradi ti, vymena driveru a ponechani chybne drahy svihu je cesta do pekel.
 
Chytrému napověz...
Pokud švihnu zcela perfektně v ideální rovině bez jakékoli další chyby, jen u toho budu mít otevřenou hůl např. o 10°, tak z toho bude ukázkovej banán...

dráha švihu vůči hlavě hole kdyz svihnes 10 stupnu ven a budes mit hlavu hole 10 stupnu ven bude to nejrovnejsi rana co jsi kdy zahral, samozrejme vyhozena.
 
dráha švihu vůči hlavě hole kdyz svihnes 10 stupnu ven a budes mit hlavu hole 10 stupnu ven bude to nejrovnejsi rana co jsi kdy zahral, samozrejme vyhozena.
už tady v jiném vlákně proběhla diskuze ze školní fyziky nad těžištěm a teď přichází druhá .....

100% rovina švihu a 10% otevření hole samozřejmě způsobí rotaci míčku. zkus se podávat na pinec....tam se rotace neprojeví v krátkém letu, ale až při dopadu. Strk do biliárové koule je stejný případ -> rovná dráha úderu trefená mimo těžiště.... Nicméně princip směru úderu a vzniklé rotace je stejný. Golfový míček díky jiné délce letu a jinému povrchu na rotaci reaguje jinak než malý plastový míček nad pinkpongováým stolem a zahne. Bude to tedy mírně vyhozený banánek. ,
 
Není nad názorný obrázek ;)

6723
 
Slice - šlajz je způsoben jedině tím, že hlava hole příjde k míči z vnější strany a pokračuje křižně na vnitřní stranu. Tím se míč bočně roztočí a a tato boční rotace pak míč pošle obloukem do prava (pro praváky). Nic jiného to není. Žádný postoj, ramena, otevřená líc a pod. Stačí si toto uvědomit a cíleně se tomu na drivingu věnovat a je po šlajzu.
Třeba trošku poupravíš svůj názor nebo si doplníš vědomosti ;)
6728
 
Krásné , jen chybí hraní krčkem a špičkou.
Jakým způsobem je ovlivněna dráha míčku, když ho trefím špičkou? Tedy kromě vzdálenosti? :oops:
 
Hele Kopčáku, už mě opravdu S****. To že máš jiný názor než já, tě neopravňuje k tomu, že mě můžeš nazývat přechytralým kreténem. Jestli se neumíš chovat, tak sem na tohle fórum nelez.
A co na tvůj kámoš @requo? To ho (Kopčáka) tady necháš takhle řádit?

Víš ono je to těžký. Samozřejmě není uplně dobrý lidem nadávat. Na druhou stranu dobře zvolená urážka je občas vhodnější než tisíc vět vysvětlování.

Kdybys k tomu napsal třeba něco ve stylu "...dle mého názoru..." nebo "...já si myslím...", tak to beru jako tvůj osobní blbej názor. Jenže když tvrdíš úplnou blbost, kterou pokládáš za jedinou 100% pravdu, tak si prostě kret*n a nic s tím nenaděláš. Je to jako bys říkal, že gravitace neexistuje. Dozajista to dělat můžeš, ale musíš počítat s tím, že stejně jako v případě tvého popisu šlajzu, tak i v tomto případě tě budou všichni kolem považovat za hlupáka. Který navíc nemá žádnou sebereflexi.

A je mi jasný, že z tohohle textu si nic nevezmeš a že mě nemáš rád, sem namyšlenej, bla bla bla bla. A přitom já ti chtěl vlastně jen pomoct:).

@requo prosimtě srovnej si mě nebo to tu srovnám se zemí!
 
Upraveno moderátorem:
  • To se mi nelíbí
Reactions: PFP
prosím všechny, aby se zdželi všech urážek a vulgarit!!
prispevky budu bez milosti mazat, prispevek @Petr M. jsem jiz smazal, vulgarity toho typu nebudeme tolerovat!!
 
prosím všechny, aby se zdželi všech urážek a vulgarit!!
prispevky budu bez milosti mazat, prispevek @Petr M. jsem jiz smazal, vulgarity toho typu nebudeme tolerovat!!

To je zas jak kdybys mi nadržoval...mám to svoje vyeditovat na "píp" nebo co s tím mám udělat, aby zase nefňukal?
 
To je zas jak kdybys mi nadržoval...mám to svoje vyeditovat na "píp" nebo co s tím mám udělat, aby zase nefňukal?
bud pip nebo vyhvezdickovat, necetl jsme to predtim cele, kdyz to vezmes do dusledku, K.....n je clovek, ktery je intelgenci na urovni ditete, takze je to vubec nadavka?? :rolleyes:
 
bud pip nebo vyhvezdickovat, necetl jsme to predtim cele, kdyz to vezmes do dusledku, K.....n je clovek, ktery je intelgenci na urovni ditete, takze je to vubec nadavka?? :rolleyes:

Teď si to hodně vylepšil:):):), z tohohle bude @Petr M. určitě nadšenej!
 
Chytrému napověz...
Pokud švihnu zcela perfektně v ideální rovině bez jakékoli další chyby, jen u toho budu mít otevřenou hůl např. o 10°, tak z toho bude ukázkovej banán...

Ač nerad, úplně nerad, ale musím souhlasit! @mkopcak má z "profesionálního pohledu" naprostou pravdu!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom