Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Driver pre začiatočníka s brutálnym slicom?

René

Nováček+
Ahojte, poradíte niekto aký driver si kúpiť na zlepšienie slicu?


Niečo som počul, že existujú rôzne "udelátka" ktoré to vedia zmierniť.
 
A tie rôzne drivre ktoré majú tie závažia?
pokud pises brutalnym slicom, tak ti ziadny driver nepomoze, i keby mal mega zavazie na spici hlavy :D
zkus trenera :) dobry trenere te toho zbavi behem par lekci ;)
 
A tie rôzne drivre ktoré majú tie závažia?
Pokud nehraješ slice i s jinými holemi, tak zkus svůj driver chytit níže.
Pokud slice hraješ i s jinými holemi, tak je třeba se zaměřit na svůj švih (dráhu a pozici hlavy v impaktu).
Spousta firem v zájmu "co nejdelších ran" osazuje drivery zbytečně dlouhými shafty,
a přitom pak mají hráči problém trefovat správně míč a o tu "délku získanou na shaftu" přijdou.
Pokud zkrátíš shaft (i tím, že chytneš driver na gripu níže), tak máš větší šanci míč čistěji trefit, to ti přinese jednak větší vzdálenost a také omezí boční spin.
Nejdřív si zjisti, kde vlastně driver trefuješ (stačí obyčejný dětský zásyp na úderovou plochu), pak hledej nápravu.
Ty "udělátka se závažím" jsou spíše pro hráče, kteří mají konstantní švih, u těch to potom malý význam může mít.
 
Pokud nehraješ slice i s jinými holemi, tak zkus svůj driver chytit níže.
Pokud slice hraješ i s jinými holemi, tak je třeba se zaměřit na svůj švih (dráhu a pozici hlavy v impaktu).
Spousta firem v zájmu "co nejdelších ran" osazuje drivery zbytečně dlouhými shafty,
a přitom pak mají hráči problém trefovat správně míč a o tu "délku získanou na shaftu" přijdou.
Pokud zkrátíš shaft (i tím, že chytneš driver na gripu níže), tak máš větší šanci míč čistěji trefit, to ti přinese jednak větší vzdálenost a také omezí boční spin.
Nejdřív si zjisti, kde vlastně driver trefuješ (stačí obyčejný dětský zásyp na úderovou plochu), pak hledej nápravu.
Ty "udělátka se závažím" jsou spíše pro hráče, kteří mají konstantní švih, u těch to potom malý význam může mít.
Ďakujem, ostatné palice nie sú problém. Skúsim tvoje rady
 
@René co mas za driver??
 
Jak bylo psano vyse (@Mirek_62)... brutalni slice neni holi, nicmene kratsi shaft (klidne palec dolu) ci nejaky model s vice zavrenou hlavou muze pomoci. Nekteri lide spatne snaseji prilis lehke, nebo naopak prilis tezke drivery. Slice je nasledne zpusoben proste tim, ze si to nesedne. Zase jini jedinci maji proste jakysi "limit" delky shaftu, ktery kdyz prekroci, tak se cely svih rozsype...

Otazka spise zni, zda slicujes i jinymi drevy (hybrid ci fw). Preci jen, zeleza se chovaji dost jinak.
 
Pak tu jeste zaznela rada pouzivat micky, ktere ti omezi bocni rotaci, ale to uz je snad uplna blbost :)

Zkus postoj s pravou nohou dozadu....
Micek muze pomoci tez kompenzovat slice, ale brutalni nikoliv a obecne to neni zadna lecba slicu.
 
Na TV GCH ukazovala nácvik, nápřahv úrovni pasu líc otevřená, spustíš u týčka , což je poloha míče impakt =kolmě k zamýšlenému směru zůstaneš na 1 vteřinu , potom pokračuješ a opět do úrovně pasu a líc bude zavřená.
A toto budeš opakovat, mělo by se ti toto zautomatizovat.
 
Jsem zacatecnik, ale z meho pohledu slice u driveru muze byt i spatnym postojem, kdy se v podstate ramenama stoji ve smeru kam pak micek leti (takze to pak vlastne ani slice neni). Vzhledem k vetsimu pomeru vahy na prave noze nez u zelez to dost svadi. Nebo uz driver drzis otevreny a pak do impactu prijde hlava hole otevrena. Ale to je zkusenosti osobni :)
 
Slice - šlajz je způsoben jedině tím, že hlava hole příjde k míči z vnější strany a pokračuje křižně na vnitřní stranu. Tím se míč bočně roztočí a a tato boční rotace pak míč pošle obloukem do prava (pro praváky). Nic jiného to není. Žádný postoj, ramena, otevřená líc a pod. Stačí si toto uvědomit a cíleně se tomu na drivingu věnovat a je po šlajzu.
 
Slice - šlajz je způsoben jedině tím, že hlava hole příjde k míči z vnější strany a pokračuje křižně na vnitřní stranu. Tím se míč bočně roztočí a a tato boční rotace pak míč pošle obloukem do prava (pro praváky). Nic jiného to není. Žádný postoj, ramena, otevřená líc a pod. Stačí si toto uvědomit a cíleně se tomu na drivingu věnovat a je po šlajzu.

Ja třeba hraju šlajs pokaždý, když narazim na přechytralýho kre*éna a po tomhle postu budu šlajzovat i putty. Je přece naprosto zřejmé a z kdejaké příručky snadno odhalitelné, že šlajs může způsobovat celá řada věcí, včetně postoje, roviny švihu, natočení hlavy hole, směřování ramen, pinďoura nebo pěšinky ve vlasech!
 
Tisíc sliců, tisíc příčin..:), mám s tím problém do teď, primárně u mě je to tím že mám rychlý ramena o za mnou pomalou hůl, stačí trochu zvolnit a švihnout holí před sebou..no a trefovat to na sladký..:)
 
Hele, co hráč to jiný problém. Já šlajsoval drajvy pravidelně, ale ostatní rány lítaly přijatelně (včetně dřeva trojky). Až jsem si jednou ze zoufalství na svém R11 pootočil hlavou o dvě čárky směrem k hůku a to mi rány hodně srovnalo a najednou jsem se ocital na fervejích. Když jsem se zlepšil ve švihu, tak jsem si jednu čárku ubral a po nějaké době to zase vrátil zpátky na standardní nastavení.
Takže mě pomohlo nastavení na Taylormade R11 (s tím hraju dodneška). Novější hole téhle značky to nastavení asi také umožňují (aspoň pár novějších drajvrů, co jsem viděl, to umělo). Takže pokud ostatní hole lítají nějak rozumně a je to jen tady, můžeš vyzkoušet, co pomohlo mě.
 
Slice - šlajz je způsoben jedině tím, že hlava hole příjde k míči z vnější strany a pokračuje křižně na vnitřní stranu. Tím se míč bočně roztočí a a tato boční rotace pak míč pošle obloukem do prava (pro praváky). Nic jiného to není. Žádný postoj, ramena, otevřená líc a pod. Stačí si toto uvědomit a cíleně se tomu na drivingu věnovat a je po šlajzu.

Popisuješ "pull-slice", "slice" je prostě otevřená hlava hole, tu musíme změnit nejsnadněji držením, nechci do toho nijak motat "fade", ale slice je základní chyba a těch "cause" důvodů může být klidně více, chce to videoanalýzu a posléze vypíchnout to nejdůležitější a pracovat pouze na tom. ;-)
 
Ja třeba hraju šlajs pokaždý, když narazim na přechytralýho kre*éna a po tomhle postu budu šlajzovat i putty. Je přece naprosto zřejmé a z kdejaké příručky snadno odhalitelné, že šlajs může způsobovat celá řada věcí, včetně postoje, roviny švihu, natočení hlavy hole, směřování ramen, pinďoura nebo pěšinky ve vlasech!

Samozřejmě taky málo utažená tkanička u levé boty (RH), jen jsem doplnil strohý výčet důvodů šlajzu!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom