Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Drahý golf vs plná hřiště?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Narazil jsem na to v několika diskuzích zde na jamce (PGC, Pyšely, ceny hry...), kde z různých úhlu diskutujeme nad nápady, novinkami a tu a tam probleskne stesk: to je super, jak se snaží lidi přilákat ke golfu, ale prostě plný hřiště, nemůžu si jít zahrát... tak jak to tedy s námi je:
  • Chceme mít více golfistů a všeobecně populární golf nebo raději chceme mít možnost si jít zahrát, když máme chuť, ať nám to hlavně neblokujou nováčci?
  • A jak vyřešit otázku - chci prázdné hřiště a levnou hru anebo - nějak jsem si zařídil členství, tak proč dáváte slevy ostatním?
  • Členi nebo fíčkaři... jak to zkloubit dohromady, kdo je víc? :)
 
Já k tomu podotknu jedno, Ať chce kdo chce co chce, řídí se to jen a jen nabídkou a poptávkou. Až bude golfistů tolik, že se na hřiště nevejdou, začne naprostá většina těch, co nyní vzlykají nad udržitelnosti, bez uzardění zdražovat, protože jim to poptávka dovolí. A bude jim úplně jedno, zda je to dlouhodobě udržitelné či nikoliv.
 
Já k tomu podotknu jedno, Ať chce kdo chce co chce, řídí se to jen a jen nabídkou a poptávkou. Až bude golfistů tolik, že se na hřiště nevejdou, začne naprostá většina těch, co nyní vzlykají nad udržitelnosti, bez uzardění zdražovat, protože jim to poptávka dovolí. A bude jim úplně jedno, zda je to dlouhodobě udržitelné či nikoliv.
Přesně tak.......
 
Přesně tak, ono se i vytížení hřišť řídí nabídkou a poptávkou. Já třeba když si mám vybrat mezi přeplněným hřištěm v sobotu blízko, nebo o něco vzdálenějšímu hřišti, ale bude tam volno a nebudu pořád čekat, tak často volím druhou variantu. Na to ale potřebuju ten (taky tady diskutovaný tee time), kde vidím, jaká je obsazenost. Pár hřišť má toto jinak (třeba Konopiště), ale na to jesm pak už líný to hledat bokem. Než abych volal někam na recepci. A ještě třeba vyzvídal, jak je v okolních časech plno.
 
Přesně tak, ono se i vytížení hřišť řídí nabídkou a poptávkou. Já třeba když si mám vybrat mezi přeplněným hřištěm v sobotu blízko, nebo o něco vzdálenějšímu hřišti, ale bude tam volno a nebudu pořád čekat, tak často volím druhou variantu. Na to ale potřebuju ten (taky tady diskutovaný tee time), kde vidím, jaká je obsazenost. Pár hřišť má toto jinak (třeba Konopiště), ale na to jesm pak už líný to hledat bokem. Než abych volal někam na recepci. A ještě třeba vyzvídal, jak je v okolních časech plno.
Konkrétně Konopí to má přímo na webu, můžeš vidět obsazenost obou hřišť..
 
Jo, vím. Ale jsem línej to tam hledat, TT mám v telefonu a je tam skoro všechno. Prostě co tam není má mnohem menší šanci, že k nim vydám.
 
Teda ještě tam je 2000 nebo kolik za fee...
 
Já k tomu podotknu jedno, Ať chce kdo chce co chce, řídí se to jen a jen nabídkou a poptávkou. Až bude golfistů tolik, že se na hřiště nevejdou, začne naprostá většina těch, co nyní vzlykají nad udržitelnosti, bez uzardění zdražovat, protože jim to poptávka dovolí. A bude jim úplně jedno, zda je to dlouhodobě udržitelné či nikoliv.

Tak pokud se vše řídí nabídkou a poptávkou, tak je logické, že v aktuální době (převis nabídky) se hřiště snaží vymýšlet cesty, jak si vydělat na chleba. A pokud se to obrátí, tak toho (opět logicky) využijí. A je možná na místě si říci, kdo bude původcem toho převisu poptávky? Pokud někdy nastane, budou to pravděpodobně hřiště, která bude sklízet to, co před lety zasela.
 
Narazil jsem na to v několika diskuzích zde na jamce (PGC, Pyšely, ceny hry...), kde z různých úhlu diskutujeme nad nápady, novinkami a tu a tam probleskne stesk: to je super, jak se snaží lidi přilákat ke golfu, ale prostě plný hřiště, nemůžu si jít zahrát... tak jak to tedy s námi je:
  • Chceme mít více golfistů a všeobecně populární golf nebo raději chceme mít možnost si jít zahrát, když máme chuť, ať nám to hlavně neblokujou nováčci?
  • A jak vyřešit otázku - chci prázdné hřiště a levnou hru anebo - nějak jsem si zařídil členství, tak proč dáváte slevy ostatním?
  • Členi nebo fíčkaři... jak to zkloubit dohromady, kdo je víc? :)

Líbí se mi provokativnost toho tématu. A rád si v tom nechám od zdejších expertů poradit, protože:

V Hořehledech jsem se před 8lety při svém příchodu rozhodl, že teda lidem ukážu, jak se ten golf dá dělat levně a že těch lidí mi sem budou jezdit mraky. Zavedli jsme celodenní fee ve všední den za 200 Kč (!!!) a o víkendu za 400 Kč (!!!), měli superlevné menu v restauraci a kávu jsme se báli zdražit na 25 Kč. A zázrak se nestal. Čím to?
 
Obecne reci o nabidce a poptavce preskocim...

Za me asi takto: plne hriste nesnasim, mj. proto nemusim ani moc turnaje. Nejde o novacky ci cokoliv, jen mam rad plynulou hru. Nicmene diky problemu s casem taktez chci, aby hriste melo kvalitu a zazitek byl komplexni. Takze se to snazim nejak namixovat. :)
 
Líbí se mi provokativnost toho tématu. A rád si v tom nechám od zdejších expertů poradit, protože:

V Hořehledech jsem se před 8lety při svém příchodu rozhodl, že teda lidem ukážu, jak se ten golf dá dělat levně a že těch lidí mi sem budou jezdit mraky. Zavedli jsme celodenní fee ve všední den za 200 Kč (!!!) a o víkendu za 400 Kč (!!!), měli superlevné menu v restauraci a kávu jsme se báli zdražit na 25 Kč. A zázrak se nestal. Čím to?

Oni totiz by tu vasi cenovou politiku chteli lidi na 18j, v centru prahy, na metru a idealne, aby to bylo tajne a chodili tam sami. Nebo je tu alternativa, ze by si jim za odehrani hry zaplatil. Proc ti tam mam hrat a delat ti “reklamu”. To si pak koupis auto bez strechy, co? Tuuudle!! :D

V restauraci ti chybi Michelin star k menicku za kilo. A kafe za 25... to jsi zlodej, neb mi svagr koupil kilo zrni za 400,- v makru!!
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom