Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Drahý golf pro začátečníka?

J

jarmila

Neregistrovaný
Ahoj. Ráda bych se zeptala, když bych začala hrát golf jestli se může začít i po padesátce a co všechno k tomu je k tomu potřeba. Dlouho se mi už golf líbí, ale doposud to prostě nešlo (rodina, práce, chybějící odvaha), tak jsem si řekla, že bych konečně letos ráda začala. S tím ale se neodbytně nabízí otázka, jestli na to vůbec budu mít, když se všude říká, že golf je drahý. Jsem z Prahy, auto nemám k dispozici, tak předpokládám, že bych nejprve začala někde v Praze. Mohl byste mi někdo poradit, co potřebuju do začátku a co potřebuji na první rok a nějak polopaticky vysvětlit, kolik mě to bude všechno stát? Bohužel nemám peněz úplně na rozhazování, ale ráda bych do golfu pronikla, i když nemám ambice být vrcholným sportovcem. Z hlavy mě napadá, že asi bude potřeba nějaké vybavení, pak mi někdo povídal něco o jakési zelené kartě, že bez ní se na hřiště nesmí atp. Děkuji za trpělivý přístup, Jarmila. 
 
Ahoj, začít se může vždy. I bez auta se dá začít hrát, v Praze se dá dojet veřejnou hromadnou dopravou na několik drivingů i hřišť, jen pár z nich: driving Rohanský ostrov (zastávka Liběňský most), Golfaréna Praha (Nádraží holešovice), hřišťě Hodkovičky (Černá kůň), Hostivař (Hornoměcholupská). Na první rok je dobré mít alespon tři začátečnické hole: 7železo, Pitching wedge a putter. Je možno koupit rovnou začátečnický set i s bagem a dřevy. Co se týče vybavení, dámské začátečnické sety se dají sehnat do 5000kč, hrané i za míň. Cena tréninku je různá, v průměru stojí míč na drivingu v Praze 1,5-2,5kč (často záleží na počtu koupených míčů). Na úplný začátek je dobré začít u trenéra nebo cvičitele. Cvičitelé si obvykle berou 400-700kč/hod, trenéři jsou o něco dražší. Zelená karta se dnes již jmenuje osvědčení pro hru na hřišti, které je nutné udělat u trenéra, jsou ale i hřiště, kam osvědčení nepotřebujete. 
 
Každý rok bývá na slevomatu ukázková hodina golfu s trenérem v golfarene v Holešovicích. Cca za 150.
Pak tam mívají různě zaměřené skupinové lekce (max. 4 lidi ve skupině). Např. puttovani, krátká nebo dlouhá hra. Myslím, že hodina stojí 200 Kč. To je myslím úplně na pohodu a pro začátečníka naprosto dostačující.
Chce to takhle zkusit a uvidíš zda tě to baví a chceš to dělat.
Podle toho se zařídit dál.
 
Na rohanskem ostrove maji akci kurz za 990,- v rozsahu tusim 3 lekci, micku a hlavne 3 zakladnich holi, kter sami o sobe by staly vice.
Nasledne si myslim, ze golf bez auta je hlavne o akademiich (zbraslav, hostivar...), adventure golfu a dalsich.
Mozna se z to toho vyklube vice, ale toto je dobry a zabavny zacatek pro vsechny vekove skupiny.
Golf se da hrat celkem levne, problem je se ho levne naucit. :)
 
Vítej Jarmilo. Já bych do začátku doporučoval využít projektu čgf "Hraj golf změň život" (http://www.hrajgolfzmenzivot.cz/), kdy za cca 300 Kč celkem máš možnost 3*50 mins kvalifikovaným trenérem/cvičitelem, neomezené množství míčků, zapůjčení výbavy včetně vstupu do golfového areálu. Pro Prahu (dej vyber hřiště) tam jsou Zbraslav (driving + hřiště), Erpet (driving), Chateau St. Havel (driving), pří. kousek od Prahy Zlonín či Stará Boleslav. Na vyzkoušení to nemusí být špatné. A až pak se dá třeba posunout dál

Btw. kousek na sever od Prahy je i malé veřejné hřiště http://www.golfsnail.cz/, které třeba mě osobně se moc líbí, celým svým pojetím, cenami, přístupem (byť bez auta to tam je trochu komplikované se dostat, ale jede tam z Masarykova nádraží vlak, zastávka Úholičky) a aktivitami, které pro sebe a své okolí pořádají (např. turnaje pro úplné golfové nováčky atp). Tohle na velkých hřištích prostě není.
 
Nevim jak ostatni, ale moji znami meli s hrajgolfzmenzivot spatne zkusenosti. Nikdo se jim nikdy neozval, kurz se nerealizoval. Neustale se "cekalo" na naplneni kapacity. 
 
Já jsem tuto akci využil loni v létě na hřišti Grabštejn, za Libercem a naprosto bez problémů. Resp. rychlá reakce, parádní domluva, veliká spokojenost. Ale dokážu si představit, ze čím víc Praha, resp. bohatá hřiště, tim vic ruznych 'vymluv' stylu nenaplnil se termin, atp.
 
Já jsem tohle na začátku zaplatil synovi v Hořehledech. Nejen že termín udělali podle nás, ale navíc byl na hodině sám. I náplň hodin byla podle toho, co jsme si řekli. Takže super, doporučuji.
 
Jj, úplně stejná zkušenost s tím Grabštejnem, taky lekce individuál... mně to přijde jako akce supr, na začátek na rozkoukání ideální. Cena bezkonkurenční. Osobně jsem měl dojem, že těm cvičitelům/trenérům je to i nějak možná "doplaceno", ale to už netuším, nepátral jsem po tom. Ale v Praze tu zkušenost nemám. My jsme právě tohle seznamování s golfem taky v létě spojili s dovolenou.
 
Dobre vedet. Zkusenost znamych byla v Erpetu a St. Havel. 
 
Aspoň vím, kam nenosit peníze...
 
Díky pánové za takových reakcí, ani jsem nečekala, že jich bude tolik. Zařídím se podle Vašich rad a jakmile tedy bude pěkně a trochu tepleji, tak zkusím využít doporučeného programu Hrajgolfzmenzivot. A potom se pochlubím, jak jsem byla v Praze úspěšná. Líbí se mi i myšlenka spojit to celé s letní dovolenou, třeba nějakým prodlouženým víkendem. Jsem i ráda, že dle Vašich slov to takhle vypadá, že na začátek člověk nemusí zrovna vybrat všechny úspory. Díky moc a těším se, že se někdy v budoucnu potkáme i na hřišti!
 
Musím říci, že i my jsme oťukali golf přes Hraj golf změň život. A zkušenost výborná! Dala jsem poukázku manželovi k narozeninám a připlatila i pro sebe. Absolvovali jsme to na Nové Americe u Jaroměře a bylo to bezvadné. Jsem úplný začátečník, ale nemám pocit, že by golf byl dražší než kterýkoliv jiný sport, na který potřebujete nějaké vybavení. Určitě může do začátku pomoci místní skvělý bazar! :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom