Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Drahá fee, stojí to za to??

JanKostalCZE

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Klub
Prague City Golf Vinoř
HI (HCP)
0,2
Často se diskutuje o ceně fee na českých hřištích. Některá jsou za hubičku, některá nesmyslně drahá. Pokusím se zhodnotit pár hřišť s vysokým, až nesmyslným hracím green fee, která jsem hrál.
U hřišť budu uvádět pultovou cenu s kurzem v období mé návštěvy. Neznamená to, že jsem to za takovou částku hrál ;)
Vybral jsem vždy nejdražší hřiště v zemi, které jsem měl možnost navštívit :)

lokace hrist.png


1. Karlštejn
Lokace:
Karlštejn, Česká republika
Greenfee: 3000 CZK
Další poplatky: žádné
Co je obsaženo: greenfee
Stálo to za to?: NE

Toto hřiště všichni dobře znáte. Nejdražší green fee u nás. Kopcovité hřiště s kýčovitým výhledem na hrad Karlštejn. Těžké a záludné jamky doplňují ještě záludější greeny. Kdo byl, dá mi za pravdu. Za plnou cenu fee to nestojí.

Karlstejn.JPG


2. Falsterbo
Lokace:
Falsterbo, Malmö, Švédsko
Greenfee: 1200 SEK = 3350 CZK
Další poplatky: žádné
Co je obsaženo: greenfee
Stálo to za to?: ANO (platil jsem zlevněné, studentské fee, 275 SEK :D )

Skotský links na uplném jihu Švédska je přesnou kopií linksů za mořem. Hluboké bunkery s metrovou stěnou, tvrdé fairwaye, členité greeny, neustálý vítr vanoucí od moře, to vše si zde můžete vychutnat. Falsterbo je hodnoceno jako jedno z nejlepších hřišt ve Švédsku. Určitě stojí za návštěvu.

falsterbo.JPG


3. Penha Longa
Lokace:
Sintra, Lisabon, Portugalsko
Greenfee: 150 EUR = 4050 CZK
Další poplatky: žádné
Co je obsaženo: greenfee, voda do bagu
Stálo to za to?: ANO

Krásné hřiště rozprostírající se v borových lesích nedaleko hlavního města nadchne především svou starobylou atmosférou. Klubovna je obehnána klášterem a na dvou jamkách jsou pozůstatky hradeb. K tomu všemu skvěle designované a upravené hřiště.

penha longa.JPG


4. Fontana
Lokace:
Atzenbrugg, Vídeň, Rakousko
Greenfee: 155 EUR 4200 CZK
Další poplatky: žádné
Co je obsaženo: greenfee
Stálo to za to?: ANO

Fontanu určitě někdo z Vás hrál, snad se mnou budete souhlasit. Po Adamstalu nejhezčí hřiště v Rakousku. Fairwaye v kvalitě greenu, hluboké bunkery a greeny, o kterých se nám v česku ani nesnilo, to vše zde najdete. Na posledních dvou vodních jamkách si vychutnáte pohled na klubovnu, jednu z nejikoničetějších kluboven co jsem kdy viděl.

fontana.JPG


5. Montgomerie Maxx Royal
Lokace:
Belek, Antalya, Turecko
Greenfee: 160 EUR = 4300 CZK
Další poplatky: žádné
Co je obsaženo: greenfee
Stálo to za to?: ANO

Nejlepší hřiště v Beleku, také nejdražší. Široké fairwaye jsou obklopeny píniovými lesy, které Vám mohou přidat mnoho ran. Svou kvalitou se zasloužilo o pořádání několika turnajů European Tour. Především jamky 4 a 5, které se hrají celé kolem vodních překážek dokážou velmi potrápit.

maxx royal.JPG


6. Angkor
Lokace:
Siem Reap, Kambodža
Greenfee: 700 000 KHR = 4300 CZK
Další poplatky: caddy tip cca 400 CZK
Co je obsaženo: greenfee, buggy, caddy, voda do bagu
Stálo to za to?: ANO

Jedno ze tří hřišť, které se nachází u města Siem Reap nese jméno budhistického a hinduistického chrámu Angkor Wat, který leží jen pár kilometrů od hřiště. Lepší úroveň služeb jsem nikde nezažil, vyndání bagu z kufru u příjezdu je na mnoha hřištích samozřejmostí, ale jméno na šatní skřínce jsem měl poprvé :) A naposled :( Hřiště plné vodních překážek, které jsou i kolem celého resortu, aby zabránili kolemjdoucím nechtěný vstup na hřiště. Zajímavé řešení bezpečnosti hráčů.

angkor skrinka.JPG angkor.JPG
angkor wat.JPG


7. Red Mountain
Lokace:
Phuket, Thajsko
Greenfee: 6100 THB = 4300 CZK
Další poplatky: caddy tip cca 300 CZK
Co je obsaženo: greenfee, buggy, caddy, míče na DR, transfer na hřiště, voda do bagu
Stálo to za to?: ANO

Podle názvu je zde charakteristická červená hora nebo také skála. Kopcovité hřiště uprostřed pralesa působí až božsky. Připadáte si jako v ráji, nikde žádný ruch, jen vy, prales, jamky a no… povinný caddy. Žádná jamka není stejná a každá je něčím specifická, zapamatujete si je, možná také podle toho, kolik jste na jaké jamce ztratili míčků :D

red mountain.JPG


8. Abu Dhabi
Lokace:
Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty
Greenfee: 795 AED = 5550 CZK
Další poplatky: žádné
Co je obsaženo: greenfee, buggy, míče na DR, voda do bagu, tee, markovátko, vypichovátko
Stálo to za to?: ANO

Nejznámější hřiště v emirátech, především kvůli své sokolí klubovně. Hostitelské hřiště Abu Dhabi HSBC Championship je vždy ve skvělé kondici, za kterou si připlatíte. Ceny fee v zemi jsou všude podobné, někde i vyšší, za hřiště Majlis v Emirates GC v Dubai zaplatíte 1200 dirhamů, tedy přes 7000 korun.

abu dhabi.JPG


9. Trump National Doral
Lokace:
Doral, Miami, FL, Spojené státy americké
Greenfee: 390 USD = 9500 CZK
Další poplatky: forecaddy fee 30 USD = 750 CZK
Co je obsaženo: greenfee, buggy, míče na DR, voda do bagu, tee, markovátko, vypichovátko
Stálo to za to?: ANO (nehrál jsem za plnou cenu)

Vlajkový resort amerického prezidenta je známkou luxusu. Pozlacené kouhoutky, mohutné koberce, několik restaurací a také pět hřišť. To nejznámější z nich, Blue Monster dlouhá léta hostilo turnaje série WGC. Blue monster je opravdu monster, vodní překážky na každé jamce a modelované greeny o rychlosti závodního vozu potrápí i skvělé hráče. Cena 390 dolarů je právě za Blue Monster, nejlevnější hřiště stojí kolem 130 dolarů

doral.JPG


10. Corales
Lokace:
Punta Cana, Dominikánská republika
Greenfee: 435 USD = 10800 CZK
Další poplatky: caddy tip
Co je obsaženo: greenfee, buggy, caddy, míče na DR, voda a svačina do bagu, tranfer na hřiště, tee, markovátko, vypichovátko
Stálo to za to?: ANO

Mé nejdražší hřiště, postavené na korálových útesech na břehu moře, nepřekypuje honosností. Klubovna o velikosti menšího baráčku neznamená, že hřiště za to nestojí. Stojí!! Pohádkové hrací plochy a skvěle vycvičený caddy dodá hře jistý půvab a pocit profesionalismu. Caddy čte greeny a opravdu radí, jak hrát. Ano, cena je šílená, za necelých 11000 korun to nejspíše nestojí, ale jako zkušenost je to skvělé. Ano, jsem blázen, zde jsem platil plné fee :eek: A jelikož jsem šel sám brzo ráno, měl jsem za 2,5hod dohráno :( :D

corales.JPG


Hráli jste také nějaké hřiště s nesmyslným fee?? Podělte se s námi do diskuse :)
 
Upraveno moderátorem:
Super! Moc pekne cteni a naladilo me to na dalsi sezonu! :D
St. Andrews nic?
 
Super! Moc pekne cteni a naladilo me to na dalsi sezonu! :D
St. Andrews nic?
o tom jsem psal clanek zvlast, a jelikoz jsem hral New Course za 75 liber, tak jsem ho nezaradil :)
 
Tak kromě Karlštejna koukám všechno za ty prachy stálo...:rolleyes: Kolem Sintry jsem se mihla...
 
Nebrat jako hejt!

Teď doplnit co stojí letenka apod. Zahrát si tam určitě není jen o ceně fee. Že. Myslím, že za tu cenu nebude stát ani jedno hřiště ze zmíněných. ;) Nicméně pokud tam už člověk je tak proč ne. Každopádně Karlštejn, byť za rohem, za 3k určitě nestojí - souhlas.

Máš tu někde geograficky dostupnější hřiště s takovýmto "filtrem"?
 
Nebrat jako hejt!

Teď doplnit co stojí letenka apod. Zahrát si tam určitě není jen o ceně fee. Že. Myslím, že za tu cenu nebude stát ani jedno hřiště ze zmíněných. ;) Nicméně pokud tam už člověk je tak proč ne. Každopádně Karlštejn, byť za rohem, za 3k určitě nestojí - souhlas.

Máš tu někde geograficky dostupnější hřiště s takovýmto "filtrem"?
Myslis autem dostupna draha hriste??
 
Byt sam vim, ze prodavat fee pod 1000 Kc u jakehokoli hriste je ekonomickej nesmysl, tak vyplaznout 3000 a vic za ten srot co hraju mi rve srdce. To snad jedine, ze bych hral s @requo a rozesmivalo by me to jeho puttovani...
 
Mě trochu zaráží to, proč hra na Karlštejně v Honzovo porovnání za ty peníze nestála. To hřiště je opravdu velmi kvalitní v krásné přírodě a v porovnání s těmi ostatními je to pořád nejlevnější, které za to stály. Nechci Karlštejn nějak zásadně obhajovat, ale u nás je to pořád špička. Ta cena fee je jejich věc, třeba tam nechtějí davy lidí, stačí jim platící členové, nebo komerční turnaje. Hrál jsem tam jen 3x, nikdy za peníze, ale vždycky to byl zážitek. A vždycky tam bylo plno i mimo turnaj, takže asi to nějaký smysl má.
 
Mě trochu zaráží to, proč hra na Karlštejně v Honzovo porovnání za ty peníze nestála. To hřiště je opravdu velmi kvalitní v krásné přírodě a v porovnání s těmi ostatními je to pořád nejlevnější, které za to stály. Nechci Karlštejn nějak zásadně obhajovat, ale u nás je to pořád špička. Ta cena fee je jejich věc, třeba tam nechtějí davy lidí, stačí jim platící členové, nebo komerční turnaje. Hrál jsem tam jen 3x, nikdy za peníze, ale vždycky to byl zážitek. A vždycky tam bylo plno i mimo turnaj, takže asi to nějaký smysl má.
nepovazuji karlstejn za spicku, zahranicnim hristim se to nemuze vyrovnat. Je to mozna i tim, ze je v cr a na nase pomery je drahe a nestoji za to, kdyby byl karlstejn za 3000 na Phuketu, byl by nejlevnejsi hriste a urcite by za to stal, beru to i z toho pohledu, s porovnanim, co je kolem.
V emiratech nejdou fee pod 4000, vyjimecne 3000-3500, mluvim o regulernim fee, ale splhaji se i na 7500, proto mi 5000 prijde adekvatni na tu lokaci a kvalitu, kterou nabizeji
 
Mě trochu zaráží to, proč hra na Karlštejně v Honzovo porovnání za ty peníze nestála. To hřiště je opravdu velmi kvalitní v krásné přírodě a v porovnání s těmi ostatními je to pořád nejlevnější, které za to stály. Nechci Karlštejn nějak zásadně obhajovat, ale u nás je to pořád špička. Ta cena fee je jejich věc, třeba tam nechtějí davy lidí, stačí jim platící členové, nebo komerční turnaje. Hrál jsem tam jen 3x, nikdy za peníze, ale vždycky to byl zážitek. A vždycky tam bylo plno i mimo turnaj, takže asi to nějaký smysl má.

Karlštejn jsem i další rozebírali více tady: https://www.19jamka.cz/threads/karlstejn.910/, případně. Za sebe tady ke Karlštejnu jen už stručně a to, taky nepovažuju Karlštějn za špičku. Ano, cenová ano, ale kvalita neodpovídá ani ceně a ani porovnání s jinými resorty, které jsem v ČR měl tu šanci a čest hrát už za +-poloviční fee. Hřiště pěkné, ale poměr cena - výkon za mě, ani náhodou. Zklamání.

Za to ta další hřiště, která @JanKostalCZE vypsal, vypadjí úžasně, snad se alespoň na některá z nich dostanu. A přimlouvám se k prosbě @doktordee - nějaký Jane výběr po okolních zemích. A zajímal by mě i tvůj pohled na ta nejlevnější hřiště v ČR. :)
 
Mě trochu zaráží to, proč hra na Karlštejně v Honzovo porovnání za ty peníze nestála. To hřiště je opravdu velmi kvalitní v krásné přírodě a v porovnání s těmi ostatními je to pořád nejlevnější, které za to stály. Nechci Karlštejn nějak zásadně obhajovat, ale u nás je to pořád špička. Ta cena fee je jejich věc, třeba tam nechtějí davy lidí, stačí jim platící členové, nebo komerční turnaje. Hrál jsem tam jen 3x, nikdy za peníze, ale vždycky to byl zážitek. A vždycky tam bylo plno i mimo turnaj, takže asi to nějaký smysl má.
No právě že to špička není.
Hrál jsem tam za ani ne poloviční cenu a stejně jsem nebyl nadšený.
Kvalita hracích ploch nic moc, greeny plné pitchmarků, služby - restaurace vyloženě blbá (Kolkovna na hřišti, kde fee stoli co stojí - jako fakt?, otrávenej pomalej ping - jako fakt?). Albatros opodál hrací plochy parádní, maršál skvělej, restaurace a servis taktéž. Plná cena (znatelně levnější než Karlštejn) a půjdu klidně zas.
 
No právě že to špička není.
Hrál jsem tam za ani ne poloviční cenu a stejně jsem nebyl nadšený.
Kvalita hracích ploch nic moc, greeny plné pitchmarků, služby - restaurace vyloženě blbá (Kolkovna na hřišti, kde fee stoli co stojí - jako fakt?, otrávenej pomalej ping - jako fakt?). Albatros opodál hrací plochy parádní, maršál skvělej, restaurace a servis taktéž. Plná cena (znatelně levnější než Karlštejn) a půjdu klidně zas.
Asi jsem měl tenkrát štěstí na vše okolo těch turnajů. Taky se člověk jinak kouká na nové hřiště kde se mu vyloženě zadaří, oproti utrápené hře v dešti. To asi víme všichni.
 
Asi jsem měl tenkrát štěstí na vše okolo těch turnajů. Taky se člověk jinak kouká na nové hřiště kde se mu vyloženě zadaří, oproti utrápené hře v dešti. To asi víme všichni.
No já šel prostě na dvě hřiště, která mám v podstatě za plotem, žádný turnaj atd. a tohle jsou dojmy. Nevylučuju, že někdo to může zažít jinak...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom