Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

JanKostalCZE

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Klub
Prague City Golf Vinoř
HI (HCP)
0,2
První prázdninové dny jsem se vydal na další dobrodružství. Tentokráte na východ do Maďarska s malinkatou zastávkou na Slovensku.

1.DEN

Po brzkém vstávání a dlouhé cestě po nejkrásnější dálnici D1 jsem to zapíchl na prvním hřišti.
SEDÍN #220
Zcela nové slovenské hřiště nedaleko Bratislavy.
Hriště má nápad, ale některé jamky jsou nudné, na poli (11-16).
První devítka vede výrazně v lese a vyžaduje přesné rány. Druhá devítka spíše rány dlouhé a rozptyl není moc trestán.

FullSizeRender 19.jpg


DUNAKILITI #221

Mé první maďarské hřiště. Hřiště je ve správě slovenského vedení, platit se dá i eury.
Veliké zklamání. S parem 32 jsem nic moc neočekával.
Po příjezdu první velký problém. I přesto, že jsem měl přes TT zakoupené fee a rezervován čas, bylo mi řečeno, že je ladies day turnaj, že hrají pouze ženy. Nakonec jsme to vyřešili, ale šel jsem za flightem 3 dam v ružovém cca 2hod :(
Další problém je nedostatek vody. Na vyschlých fw míček odskakoval kam chtěl a flekaté greeny tomu už více nepomohli.
Ale za to mají svou Magnolia lane :)

FullSizeRender 18.jpg


2.DEN

Lehce odpočinkovější, jen jedna devítka za celý den.
FOREST HILLS #222
Nejkrásnější devítka jakou jsem hrál. Tedy, je to divnodevítka. 18 odpališť má 9 greenů. Odpaliště jsou velmi rozdílné, např. jamka č.1 je par5 a jamka č.10 je par4.
Krásně střižené všechny plochy a dokonalé greeny, které se kvalitou rovnají Albatrossu v době Czech Masters.
Kdo pojedete na Balaton, povinně se zde zastavte.

FullSizeRender 22.jpg


3.DEN

Nejnáročnější den celé dovolené. 36 jamek a povinná zastávka v Lush :)
Celkem 330km po krásných maďarských cestách.
ST. LÖRINC #223
Devítka na západ od Budapešti postavena na poli. Kvalita odpališť a fw mizerná, ale greeny ve skvělé kondici. Designově nic moc.
BUDAPEST HIGHLAND #224
Typická městská devítka. Krátké jamky, ale par36, které se hrají sem a tam proti sobě. Silný vítr na pohodě nepřidal a domov důchodců předemnou to zazdil úplně. Bohužel žádnou pozitivní zkušenost z hřiště nemám, jen na greenech to nebyl otak špatné.
PANNONIA #225
Konečně!! Na to jsem čekal celý den!! Natěšen jak malé děcko jsem vystoupil z auta na prázdném parkovišti, o důvod víc k radosti, budu mít hřiště pro sebe :)
Omyl :(
Druhá devítka v procesu aerifikace -> zavřeno :(
Po krátkém přemlouvání na recepci mi bylo povoleno jít druhou devítku s tím, že jamku, kde budou pracovníci, přeskočím. Co čert nechtěl, na 14 se jim rozbila děrovací mašinka. Takže jsem to obešel vše :)
Krásné hřiště skvěle zasazeno do krajiny. Fairwaye bych si vzal klidně domů jako koberec, krásné, hebké, za takové by se spousta resortů nemusela stydět, kdyby to měli jako greeny.
Silný vítr neustal. Jamky po větru byly easy, proti větru to byl očistec.
Určitě patří mezi nejlepší hřiště v Maďarsku

FullSizeRender 17.jpg


4.DEN

ROYAL BALATON #226
Náročná osmnáctka podel Balatonu je rozdělena do třech hlavních částí: otevřené jamky, jamky kolem rokle a jamky v borovém lese. Samozřejmě nejhezčí byly ty lesní, velmi mi to připomínalo Turecká hřiště.
Nejhezčí jamka č.10, 410m dlouhý par4 do kopce mezi stromy dal zabrat i mě, první bogie dne. :) :(
Na 13 jsem se odhodlal hrát 260m carry drive přes stromy a lom na green a ... vyšlo to, víckrát bych to nehrál :D

FullSizeRender 15.jpg


5.DEN

ZALA SPRINGS #227
Již tu o něm padla řeč. Krásné rovinaté hřiště mi připomínalo něco mezi Albatrossem a Kunětickou Horou.
Stav na jedničku s hvězdičkou, ale mladost hřiště je ještě znát, především v rafech.
Kolem jamek roste pár budov, ale v budoucnu je v plánu několik desítek domů, nevím, zda to atmosféře spíše neuškodí.
Velmi mi vadilo silnice první třídy na jamkách 8-11 :( A také driving cca 300m od klubovny.
Ve flightu jsem šel se dvěma sousedy ze Slovenska, mají členství na Penatách..... ach :rolleyes:

FullSizeRender 20.jpg


IMPERIAL BALATON #228
Toto hřiště má už bohužel dobu své slávy za sebou. Dříve osmnáctka, teď pouze devítka, ale prý se chystá obnovení, ale znáte to.... :(
Hřiště ve špatném stavu :( Nedostatek financí je znát všude, snad ještě chvíli vydrží.
Takhle krásná lokalita přímo u Balatonu si zaslouží mít 18 jamek :)

FullSizeRender 21.jpg


6.DEN

Poslední den dovolené. Po cestě domu naplánováno poze jedno hřiště.
OLD LAKE #229
Staré hřiště obklopené na všech jamkách není vůbec dlouhé, par 70 a délka pouze 5600m vyhovuje kratším hráčům.
Pár jamek nesmysně umístěných, pár nesmyslně dlouhých na jinak krátkém hřišti. Pary 3 i přes 220m jsou nesmysl!!
Co jsem nepochopil je, že fee se platí v hotelu 300m od klubovny, v klubovně je pouze restaurace, obchod, šatny a sprchy.

FullSizeRender 16.jpg


Hodnocení hřišť v Maďarsku:
1. Pannonia
2. Zala Springs
3. Royal Balaton
4. Forest Hills
5. Old Lake
6. Imperial Balaton
7. Budapest Highland
8. St. Lörinc
9. Dunakiliti

Nechci se nijak rozepisovat, aby to nebylo moc dlouhé.
Pokud chcete, abych více popisoval hřiště a dění na něm, stačí komentář a příště se budu více rozepisovat.
Další kratší výlet chystám na začátek srpna :)
 

Přílohy

  • FullSizeRender 19.jpg
    FullSizeRender 19.jpg
    1,2 MB · Zobrazení: 353
Upraveno moderátorem:
Klidne se rozepis.
Dunakility v tak hroznem stavu prekvapilo.
Nicmene to neni hriste pro tebe tak ci tak. :)
 
Klidne se rozepis.
Dunakility v tak hroznem stavu prekvapilo.
Nicmene to neni hriste pro tebe tak ci tak. :)
neni. ale je do poctu :D
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Jane, jednoznačně se více rozepiš. Beru to jako cestopisy a motivaci pro své výlety, takže jsem zvědav na všechny podrobnosti. Větší délka nevadí, čtení na večer není nikdy dost. Případně možno rozdělit do více článků a mohou to být i online reportáže.

Jinak supr počtení a velká závist. :) Jel bych hned.
 
Při hre v Dunakility mi vypraveli spoluhraci o majiteli toho zamecku. Mladik z Madarska se vydal do světa vlakem a v tom vlaku potkal dceru majitele diamantove burzy v Antverpách a později ji zdedil.
Ted pry tam zije sam s komorníkem ...
Ci to je pravda netusim :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom