Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Dotaz k zelené kartě a členství

pavel.dousa.50

Nováček+
Ahoj všem na jamce. Mám dotaz ohledně zelené karty a členství. Chtěl bych si udělat zelenou kartu v zaří jako dárek k narozeninám a to na hřišti kde zatím hraji pravidelně - Krásný Dvůr. A jde mi o to jestli ihned pak musím být členem někde nebo ještě ne. Protože bych chtěl potom si na příští sezonu zaplatit členství v Golf resortu Ústí nad Labem. Maj tam výhodné členství za 11.000 Kč tzv. First členství - neomezená hra, vstup na cvičné plochy a registrace a poplatek ČGF. Podmínkou ale je že jsem do té doby nebyl nikdy veden u ČGF. A Proto se ptám. Když si udělám zelenou kartu během září, mohu ji mít pouze udělanou do konce roku a hned v lednu 2019 si zaplatit to členství v Ústí ? Je mi jasné že asi na turnaje nebudu moci jít ale to mi nevadí. Přeci jenom když ZK udělám v druhé polovině září tak pak do konce sezony už to vydržím. Spíš mi jde právě o to abych nepřišel o výhodné First členství v Ústí. Normální tam už pak stojí 17.000 Kč a nechci přijít o možnost členství First.
Mám v tom trošku zmatek. Předem děkuji za odpověďi a golfu zdar.
 
Já to měl podobné. Do konce sezony kdy jsem udělal zkoušku jsem hrál jen na ten papír. Členství až další sezónu.
 
Paráda takže to jde. To jsem chtěl vědět. Někde jsem asi četl nebo si blbě pochopil že musím mít ZK a hned být někde registrovaný v klubu. A to právě na ty necelý dva měsíce nechci :) Díky moc
 
Paráda takže to jde. To jsem chtěl vědět. Někde jsem asi četl nebo si blbě pochopil že musím mít ZK a hned být někde registrovaný v klubu. A to právě na ty necelý dva měsíce nechci :) Díky moc

K této tématice docela hezky vznikl kdysi článek původně na LevnémGolfu, který pak byl přesunut sem na Jamku od @JirMar: Osvědčení jako vysvědčení aneb golfová maturita a co pak s ní, přečti si. Osvědčení o golfové způsobilosti postačuje na většinu hřišť, kam se pravděpodobně během prvních pár měsíců s tímto osvědčením dostaneš. Existují dokonce i tzv Veřejná hřiště, kde není osvědčení potřeba - často akademie, menší devítky, ale např. z hlavy mě napadá i 18j Molitorov, kde si lze zahrát i bez osvědčení. Případně tě pustí na hrací plochu se zkušeným hráčem - potřeba ověřit dopředu, aby si nevážil zbytečně cestu. Zároveň sem tam se dá setkat s limitem dosaženého HCP (např. klubový, tzn. 36 a více), kdy takovýto hráč na hrací plochu samostatně nesmí, na druhou stranu - moc striktní v tom nebývají, přeci jen, platící zákazník je platící zákazník.

Tedy jak padlo výše, na zbytek roku si členství nepořizuj, počkej na nabídku, která tě zaujala (Ústí) a pokud někam pojedeš, tak si s sebou ber ten papír s osvědčením, co dostaneš (když by ho náhodou někde chtěli). :)
 
Díky moc @requo za odpověď. Veřejná hřiště už mám zmapovaný i různý akademie a tak kam se dá jet bez zelené karty a využívám jich. Ale článek si přečtu Dekuju moc a se zelenou kartou tedy počkám přes zimu v ,,kapse,, a pak s ni pojedu do Ústí :)
 
Muzes zkusit po prazdninach kontaktovat usti, zda ti jako soucast clenstvi na dalsi rok nedaji i do konce roku... nejeden klub to tak dela.
 
Díky moc @requo za odpověď. Veřejná hřiště už mám zmapovaný i různý akademie a tak kam se dá jet bez zelené karty a využívám jich. Ale článek si přečtu Dekuju moc a se zelenou kartou tedy počkám přes zimu v ,,kapse,, a pak s ni pojedu do Ústí :)

Ještě mě napadlo, pokud sis to mapoval, a máš nějaký celkový seznam, tak ho sem hoď, myslím, že jsme tu to systematicky moc nerozebírali (ono to člověka přestane po získání osvědčení zajímat) a může to inspirovat další budoucí nováčky.
 
Dobra až budu doma večer tak to sem hodim ty veřejná hřiště a kde se dá hrát bez zelené karty a popřípadě i adresy a ceny a kdyby někdo něco měl tak to muže doplnit
 
může být garantem na Osvědčení i někdo jiný než PGA profík? sem slyšel že to může být i single amatér, je to pravda?
 
může být garantem na Osvědčení i někdo jiný než PGA profík? sem slyšel že to může být i single amatér, je to pravda?
To nevím.
Ale co vím, je na uvážení klubu, kam chceš vstoupit, případně hřiště, kde chceš hrát, zda osvědčení získané jinde akceptuje.
Já osobně bych asi osvědčení od amatéra neakceptoval i kdyby ho mohl vydat.
Že by někde neakceptovali osvědčení garantované PGA Pro jsem neslyšel.
 
může být garantem na Osvědčení i někdo jiný než PGA profík? sem slyšel že to může být i single amatér, je to pravda?
Nemusí to být člen Pga, u některých klubů to může být tzv garant (prověřený člen), nebo certifikovaný trenér....
 
může být garantem na Osvědčení i někdo jiný než PGA profík? sem slyšel že to může být i single amatér, je to pravda?

Vzhledem k tomu, že metodika ČGF je v tomhle děravá jak cedník a především proto, že ČGF nemá absolutně žádné páky na provozovatele nebo majitele, kteří z 99,9% rozhodují o tom, kdo se jim za jakých podmínek bude po hřišti procházet, tak garantem osvědčení může být v podstatě kdokoli.

Pozor, nezaměňovat s udělením HCP, které by měl mít v dikci STK klubu a měl by tak být pojistkou, že golfista je skutečně golfistou. Ovšem jak to funguje v reálu víme nebo aspoň tušíme všichni...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom