Doping v golfu

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Diskuse k fairplay me privedla k dalsimu tematu, ktere by me u golfu zajimalo, spise vsak, jak je to v praxi. A tom tematem je doping. Narazil jsem na clanek z lonska, kde par afer je i v golfu.

https://www.golfinfo.cz/golf-ve-svete/strasak-jmenem-doping

Jak je to v praxi, chodi vitezove majoru na dopingove zkousky? Pripadne resi se to i u lepsich turnaju u nas? Urcite v ramci olypmijady kontroly byly, ale jinde vubec netusim. Mnoho latek muze pomoci i u golfu, vyjma vytrvalosti i k vetsimu soustredeni atp...
 

RazoR

Aktivní člen
19.jamka:
Představení
WITB
Jestli zrovna přímo vítězové majorů chodí na testy to netuším, ale obecně určitě dopingové testy probíhají.
U nás určitě v rámci vrcholných amatérských mezinárodních turnajů, kdy jsme minimálně museli mít připravený speciální prostor pro dopingovou kontrolu.
Ale když sem dělal PGA Tour tak jsme doping neřešili ani jednou, ale v rámci HARD CARD (zn. stálá místní pravidla a podmínky soutěže platné pro celou Tour) jsme měli poznámku, že jsou hráči povinni dodržovat a řídit se „Směrnicí pro kontrolu a postih dopingu ve sportu v České republice“ vydanou Antidopingovým výborem ČR (dostupná na www.antidoping.cz).

Jinak v ČR máme již jednu "známou" dopingovou kauzu - Petr Nič, zákaz na dva roky (od loňska opět hraje). Celá kauza byla lehce kontroverzní... Více info např. zde http://www.cgf.cz/ArticleDetail.aspx?IDArticle=409634115&IDMenu=74700507
 

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
alda: S dopingem je to těžké, obecně. Samozřejmě když jsi PRO a golfem se živíš, tak by sis to hlídat měl a měl by si mít všeobecné povědomí. Ale vezmi to kolem a kolem - mnoho ve sportů zakázaných látek se používá například na léčení různých bolavých přetížených vazů atp a fungují. A popravdě řečeno, když člověk vezme vytížení některých sportovců včetně tréninků, tak mnohé látky přímo napomáhají rychlejší regeneraci, soustředění, koncentraci atp. Takže já si dokážu doping i na takovéto úrovni představit - zvlášť, když se hraje o peníze. :) To je mimochodem věc, které jsem na golfu vděčný - amatérský status a jeho podmínky, myslím, že to bylo v minulosti i z tohoto úhlu vizionářské. :)
 

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
K tomu vizionarstvi... Jestli si to dobře pamatuji, začalo to tak, že profesionál byl něco méněcenného, nesměl být ani členem klubu. Prostě caddy nebo trenér, podržtaška pro ty pravé gentlemany.
Až posléze se z toho stal bussines jako je dnes...
 
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom