Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Dohráváte na zimních grýnech?

Dohráváte na zimních grýnech?


  • Hlasovalo
    39

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
zimnigryny.png

Koncem sezóny se mnohdy tam, kde je přes zimu otevřeno, objevují tzv. zimní grýny. Jedná se o rovná místa zpravidla na ferveji před klasickým grýnem, které někdy bývá sesekáno na trochu menší kruh, uprostřed bývá vyvrtána a zapíchnuta jamka. Co vy, jak hrajete na zimních grýnech? Dohráváte až do jamky? Patujete? A nebo tak nějak k jamce a pak +1 (gimme)?
 
Upraveno:
jiné: jak kdy

Anketu jsem doplnil o tuto odpověď a vynuloval (zatím byly dva hlasy - bohužel nevím které, protože byly anonymní - tak prosím hlasující: znovu).
Na tuhle vcelku praktickou možnost jsem zapomněl. Díky.
 
Nějak je to nesrozumitelné:”na zimních grýnech téměř nehraji”
- chodím na hřiště hrát, ale na zimní jamky nedohrávám
- v zimním období nechodím hrát,
- v zimním období chodím hrát pouze , když jsou letní grýny
 
Nějak je to nesrozumitelné:”na zimních grýnech téměř nehraji”
- chodím na hřiště hrát, ale na zimní jamky nedohrávám
- v zimním období nechodím hrát,
- v zimním období chodím hrát pouze , když jsou letní grýny
Ted se v tom trochu nevyznam. Co udelas, kdyz hriste pred tim nez vyjedes vykazuje znamky toho, ze se hraje na letni gryny, ale pote co prijedes na hriste, manager naridi hru na zimni gryny? A/ Nehrajes a jedes domu nebo B/ Hrajes na zimni gryny a udelas vyjimku nebo C/ Hrajes na letni gryny ?
 
Když to jde, dohrávám normálně putterem.
Zažil jsem strašidelný zimní greeny, kde to nemělo cenu, takže jakmile jsem se dostal na green, zvednul jsem a šel na další. Ale třeba loni v zimě v Hodkovičkách měli super zimní greeny, kde se dalo patovat úplně normálně.
 
Přiznávám, že jsem ještě v zimě nehrál. Myslím tím tu zimu, kdy není 10 - 15°a svítí sluníčko (cca před 3 lety).
Ale tento rok jsem si řekl, že už to musím změnit.
A pokud to půjde, zkusím si to i na zimních greenech dohrát.
 
Na zimní grýny nehraju. Zjistil jsem, že čím blíž jamce jsem, tím víc mě hra baví...takže ideální hřiště by pro mě bylo takové, kde stačí chip a pat...a to je na zimních grýnech trošku komplikované 😉
 
Zažil jsem strašidelný zimní greeny, kde to nemělo cenu, takže jakmile jsem se dostal na green, zvednul jsem a šel na další. Ale třeba loni v zimě v Hodkovičkách měli super zimní greeny, kde se dalo patovat úplně normálně.

V Praze se to asi vyplatí, nějakým způsobem to udržovat. Ale pár hřišť hrají dle mého i v zimě na letní grýny. Pokud není námraza. Určitě vím, že Hořehledy jedou takhle přes zimu. V Praze a okolí - teď si nejsem jist, ale mám dojem, že i Beřovice (to budou vědět kluci - @Seppper, @JardaK, nebo si to pletu)?

Proč vlastně to někde jde a někde ne? Chápu, že se šetří trávník a "odpočívá", ale je to skutečně potřeba?
 
Jak říkáš, Beřovice celoročně, buď letní když nemrzne nebo nic. Že by to mělo nějaký dopad na kvalitu ploch sem si nikdy nevšiml.
 
Proč vlastně to někde jde a někde ne? Chápu, že se šetří trávník a "odpočívá", ale je to skutečně potřeba?
Ono nejspíš záleží i na tom, jak je grýn založen a jaká směs trav je na grýnu použita.
Ale každopádně v zimním období tráva neregeruje, takže trpí. A na grýnech je ten „provoz” nejkoncentrovanější, takže největší šance na poškození.
Co jsem si všiml, tak pokud jsou v provozu letní grýny, bývá obvykle navrtáno někde u kraje, aby se to zatížení častečně eliminovalo.
 
Ono nejspíš záleží i na tom, jak je grýn založen a jaká směs trav je na grýnu použita.
Ale každopádně v zimním období tráva neregeruje, takže trpí. A na grýnech je ten „provoz” nejkoncentrovanější, takže největší šance na poškození.
Co jsem si všiml, tak pokud jsou v provozu letní grýny, bývá obvykle navrtáno někde u kraje, aby se to zatížení častečně eliminovalo.

Asi budeš mít pravdu. Ale i tak, jak mi výše potvrdil @Seppper, taky mám dojem, že Beřovice sníženou kvalitu grýnů nějak nemají. Ani u Hoře. Je určitě možné, že by to bez zimního provozu bylo lepší, nevím, jestli se to dá poznat. A určitě jsou v Praze a okolí (ale i samozřejmě jinde) hřiště, které mají "kvalitně" založené grýny s ohledem na "narváno" přes rok, tak by to mohly zvládnout dle mého názoru i v zimě.

Nemůže za tím být v těchto případech spíše ekonomika? Tzn. nemusí to nikdo kontrolovat a převrtávat, případně obava, aby lidi nechodili na letní grýn, když je namrzlo - pak chápu, že to trávu likviduje? A je jednodušší říct - od data do data budou zimní grýny a na letní zákaz vstupu, ať je jak je?
 
Upraveno:
My hráváme na Kaskádě a je to hratelné putterem, i když si nikdo nemůže dělat iluze o přesných puttech. Ale mají to sestříhané do kruhu pěkně nakrátko, tak to nějak vzdáleně ten green připomíná. Nicméně chodíme hlavně kvůli dlouhé hře a zábavě. Výborná na Kaskádě je 6j akademie, která je otevřená celoročně i s greeny, podmínka jen, aby nemrzlo. A co si budeme, ty rány kolem 80-100 m od greenu a čipy kolem greenu, na to není nikdy žádnej trénink marnej a to ani v zimě.
Teď je dokonce otevřeno na letní greeny díky počasí, takže stačí kulich, čaj do bagu a jde se.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom