Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfDigest.cz Dobrý golf a jeho typické znaky

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Dobrý golf a jeho typické znaky (GolfDigest.cz)

KOMENTÁŘE > Stojíte na odpališti, vítr vám fouká do zad, ferveje jsou vyschlé a jamka před vámi se navíc stáčí tak, že si ji můžete trochu zkrátit. Rána vám vyjde a vy jste jen 80 metrů od greenu. Váš drive měřil neuvěřitelných 280 metrů a vaši spoluhráči nešetří chválou.

Pokračovat ve čtení...
 
Jako principiálně s tím nelze nesouhlasit, ale já bych se asi unudil k smrti a brzy by mě golf přestal bavit. V běžném životě se považuji za člověka rozvážného, opratrného až trochu přizdisráče a golf je pro mě úžasná protiváha.
 
Hele, o čem vlastně je ten článek? Že nemám hrát riskantní rány? Že někdo je dlouhej a někdo ne, ale je potřeba umět i krátkou hru? Že to nemám rvát, ale hrát lehce? Nebo že nemám riskovat?
Moc nevím, na co reagovat. Ale vím, že asi nikdy nebudu hráč, který hraje nějak opatrně, aby nezkazil ránu nebo neztratil míček.

Když jsem šel s trenérem na hřiště po získání osvědčení (dřív ZK), došel jsem do nějakého doglegu a chystal si wedžku, že si jen nahraju. On na mě kouknul a povídá: Hele, jednou až budeš starej, tak nebudeš vzpomínat na to, jak jsi to jistil po ferveji devítkou. Ale heroickou ránu přes džihád, rybník, nebo les si budeš pamatovat a budeš na ní vzpomínat s nadšením. Vem dřevo a pošli to tam
No, a podle toho většinou hraju dodneška, když teda nehraju nějaký významnější turnaj na rány. Třikrát to vyjde, dvakrát nevyjde - ale o čem by to jinak bylo? Kde je ten adrenalín? A že to někdy narvu víc než bylo zdrávo, to k tomu patří

Dobrý golf pro mě: Byla pohoda na hřišti, vracím se domů unavený ale s úsměvem a těším se na další hru
 
Jasně ... Když je jen okrajová šance něco přepálit, jdu do toho. 😜

7-ka na Slapech - po mnoha pokusech se mi vloni podařilo přestřelit ten remízek a skončit na svahu pod grýnem ... co na tom, že to bylo až DDKK;)

17-ka Albatros - taky po mnoha pokusech a taky DDKK jsem vloni na podzim konečně ten zas...ej potok přepálil.;)

A ten les na dvojce na Grabštejně taky jednou přepálim.;)
 
Hele, o čem vlastně je ten článek? Že nemám hrát riskantní rány? Že někdo je dlouhej a někdo ne, ale je potřeba umět i krátkou hru? Že to nemám rvát, ale hrát lehce? Nebo že nemám riskovat?
Moc nevím, na co reagovat. Ale vím, že asi nikdy nebudu hráč, který hraje nějak opatrně, aby nezkazil ránu nebo neztratil míček.

Když jsem šel s trenérem na hřiště po získání osvědčení (dřív ZK), došel jsem do nějakého doglegu a chystal si wedžku, že si jen nahraju. On na mě kouknul a povídá: Hele, jednou až budeš starej, tak nebudeš vzpomínat na to, jak jsi to jistil po ferveji devítkou. Ale heroickou ránu přes džihád, rybník, nebo les si budeš pamatovat a budeš na ní vzpomínat s nadšením. Vem dřevo a pošli to tam
No, a podle toho většinou hraju dodneška, když teda nehraju nějaký významnější turnaj na rány. Třikrát to vyjde, dvakrát nevyjde - ale o čem by to jinak bylo? Kde je ten adrenalín? A že to někdy narvu víc než bylo zdrávo, to k tomu patří

Dobrý golf pro mě: Byla pohoda na hřišti, vracím se domů unavený ale s úsměvem a těším se na další hru
No tak oni i novináři se musí nějak živit a mají své “kvantitativní ukazatele”, takže kvótu splnil a že je to takové “všeobjímající”? Hlavně, že na to někdo klikl a peníze za reklamu přistanou na účtu.

My ostatní víme, že “po ferveji hraje jen srab” 🤭 :D
Ale je pravda, že mi trvalo dost dlouho, než jsem přišel na to, že nízká čísla mi nezajistí dlouhý drive, ale přesná rána do grýnu a spolehlivé patování 😇
 
A ten les na dvojce na Grabštejně taky jednou přepálim.;)
Když nefouká proti a jdeš ze žlutých, tak “no problema” i na trojce 🤔🤭
 
Abych nebyl tak jednostrannej, musím uznat, že radost z povedenýho čipu je srovnatelná s radostí z rovnýho dlouhýho drivu. :)
 
ale já bych se asi unudil k smrti a brzy by mě golf přestal bavit.
Nemohu souhlasit, když se mi to náhodou daří tak mě ten golf stejně nenudí..;)
 
Nemohu souhlasit, když se mi to náhodou daří tak mě ten golf stejně nenudí..;)
Každej máme holt jinou náturu ... zaplaťpánbu. :) Mám pár kámošů, co hrajou tenhle "holčičí golf" :p a často jim i závidím, když se po drajvu těžko vyhrávám druhou a třetí ránou z džihádu na fairway 50 m za jejich druhou ránou. Ale mě to tak prostě baví, co naděláš.:eek::p
 
Já to mám asi oběma směry. Když si chci užít adrenalin, hraji různě tvarované rány a riskuji. V případě turnaje (zvlášť na rány), se více snažím hrát na pozice jak na FW, tak na green.
Článek mě nijak neurazil, taky raději chodím s hráči, kteří nehledají každou druhou ránu :)
 
Já mám tedy hodně čerstvé zážitky z hry, kdy v podstatě hraju srabácky - komplet jsem předělal ránu driverem a v podstatě místo snahy o co největší šlupku s překlopením zápěstí, předstírám že to snad ani nechci odpálit. A světe div se, není to rovný ani náhodou, ale ten oblouk takřka 100% dopadá tam, kde potřebuju a o vzdálenost nepřicházím. Když jsem v džihádu tak místo dřívějších pokusů o nemožný rány se jen na jistotu vyklepávám. Protože se můžu opřít o 50 - 100 m rány do greenu, ty mi choděj spolehlivě. No a tradičně mě držej velmi dobrý chipy.

Takže byť jsem zastáncem totál riskantní hry a pálení nazdařbůh, tak snížení z HCP 12,9 na 11 za poslední měsíc mi přinesla hra opatrná a bezpečná.
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom