Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Východ Dobrouč

Jamka R. Robot

Robot
Robot 19.jamky
Golf Dobrouč

Info z webu:

Naše 18. jamkové sportovní hřiště se rozkládá na 65 ha malebné krajiny v podhůří Orlických hor. Každý kout má své kouzlo. Přesvědčte se sami. Golf Dobrouč je rodinným projektem, pro který se nadchl Petr Kolář se svou ženou Hankou. Jejich obdiv k malebné krajině a záliba v golfu dala vzniknout tomuto golfovému hřišti. K realizaci jejich krásného snu se připojila jejich mladší dcera Petra Rychetská.

Masterplán (viz popis jednotlivých jamek na https://www.golfdobrouc.cz/slovo-architekta/):
Masterplan_puvodni_golf_dobrouc.jpg


Foto z webu na https://www.golfdobrouc.cz/galerie


dobrouc_golf_odpaliste_7_jamka_retencni_nadrz_10_2019.jpg golf_dobrouc_fairway_8_jamky_retencni_nadrz_10_2019.jpg golf_dobrouc_jamka_3_fairway.jpg golf_dobrouc_od_odpaliste_jamka_5.jpg green_jamka_7_hraz_09_2019.jpeg green_jamka_8_rybnik_09_2019-1.jpg IMG_2406.jpeg odpaliste_jamka_11_green_10_odpaliste_18_dobrouc_golf_09_2019.jpg rybnik_retencni_nadrz_golf_dobrouc_09_2019.jpg
 
Info z aktualit https://www.golfdobrouc.cz/aktuality/ z 29.10.2019
  • ...A proto vás zveme do našeho klubu pro příští sezónu 2020. Naše hřiště chceme, pro prví polovinu příštího roku, otevřít pouze pro členy klubu. V druhé polovině roku předpokládáme plné otevření....
  • ...Výše zaváděcího ročního členství pouze pro rok 2020 je stanovena na 10 000 Kč pro dospělé, pro seniory od 63 let 7 000 Kč, pro studenty do 26.let 4 000 Kč, pro juniory (15-18 let) 2 000 Kč a pro děti do 15. let 1 000 Kč. ...
 
To je super, moc se těším. Ta krajina je tam nádherná, věřím, že to hřiště bude pěkný.
 
Jj škoda že z Prahy tak z ruky. Vypadá to dle fotek moc pěkně. Už se těším, až tam někdy v druhé půlce příštího roku zajedu. Snad to vyjde! :)
 
Jj škoda že z Prahy tak z ruky. Vypadá to dle fotek moc pěkně. Už se těším, až tam někdy v druhé půlce příštího roku zajedu. Snad to vyjde! :)
Ted to tu probirame s manzelem, těšíme se, ale je to tak nějak mimo a z ruky, snad si tam lidí cestu najdou.
Rada se připojím když se sem budeš chystat, mám to tak 40 minut cesty.
 
Nějakej hotel nebude?
 
Jj škoda že z Prahy tak z ruky. Vypadá to dle fotek moc pěkně. Už se těším, až tam někdy v druhé půlce příštího roku zajedu. Snad to vyjde! :)
Až se budete chystat, dej vědět, rád se tam s Vámi podívám.
 
Možná je můj první dojem mylný,ale já tam v pár fotkách vidím podobnost s již neexistujícím hřištěm "Nová Amerika".Nebo se pletu? ;)
 
A
V čem tkví ta podobnost?
Pres toto vlákno jsem se dostal na oficiální stránky nově budovaného resortu,a následně jsem prohlédl nabízenou galerii fotografií a přečetl pohled tvůrce projektu.
A některé scenérie ve mě vyvolaly vzpomínky,když jsem cca v roce 2007-2008,hrál jako méně zkušený pro mě v tu dobu velice náročné hřiště Nová Amerika.
Tuším,že v té době byl Woodland docela strašák i pro lepší golfisty.A tady čekám něco podobného.Nechám hřiště pěkně 2-3 roky dozrát a pak vyrazím na výlet.
Možná mě i částečně ovlivnila i určitá blízkost obou lokalit.
 
Podle fotek to vypadá hezky, ale dost obtížně.....spousta vody, docela úzké fairwaye, les, terén nahoru/dolu..... Bude to asi dost o přesnosti (a tedy nic pro mě :))......aspoň že to není zase tak dlouhý (5576 m ze žlutejch...).
 
Možná je můj první dojem mylný,ale já tam v pár fotkách vidím podobnost s již neexistujícím hřištěm "Nová Amerika".Nebo se pletu? ;)
To bych neřekla, alespoň já tam podobnost nevidím.
 
Podle fotek to vypadá hezky, ale dost obtížně.....spousta vody, docela úzké fairwaye, les, terén nahoru/dolu..... Bude to asi dost o přesnosti (a tedy nic pro mě :))......aspoň že to není zase tak dlouhý (5576 m ze žlutejch...).
Terén ten bude jistě náročný, ale krajina je tam kouzelná, a to se mi na hřištích líbí, i když plivu krev když tlačím vozík do kopce ;) No a jedna fervej mne na fotce taky zaujala, jak se svažuje celá podélně k rybníku. Hned mne napadlo " tam bude míčků!".
 
Pres toto vlákno jsem se dostal na oficiální stránky nově budovaného resortu,a následně jsem prohlédl nabízenou galerii fotografií a přečetl pohled tvůrce projektu.
A některé scenérie ve mě vyvolaly vzpomínky,když jsem cca v roce 2007-2008,hrál jako méně zkušený pro mě v tu dobu velice náročné hřiště Nová Amerika.
Tuším,že v té době byl Woodland docela strašák i pro lepší golfisty.A tady čekám něco podobného.Nechám hřiště pěkně 2-3 roky dozrát a pak vyrazím na výlet.
Možná mě i částečně ovlivnila i určitá blízkost obou lokalit.
Osobně nevidím vůbec žádnou spojitost, Nová Amerika byly pole bez vody a také na to dojelo. Nicméně zmiňovaný Woodland nebyl ani tak těžký, jak nesmyslný... Většina grýnů kopírovala sklon ferveje, prostě dost jamek jen kopírovaly pole.

Zde vidím vzrostlé stromy, rybníky a klidné okolí, připomíná mi to spíš Hazlov.
 
Osobně nevidím vůbec žádnou spojitost, Nová Amerika byly pole bez vody a také na to dojelo. Nicméně zmiňovaný Woodland nebyl ani tak těžký, jak nesmyslný... Většina grýnů kopírovala sklon ferveje, prostě dost jamek jen kopírovaly pole.

Zde vidím vzrostlé stromy, rybníky a klidné okolí, připomíná mi to spíš Hazlov.
Ano s tím přirovnáním jsem se seknul,dohledal jsem postupně informace a jelikož
jsem na Nové Americe hrál jen jednou,a to v roce 2006,jako tenkrát začínající hráč,
bez tolika herních zkušeností a našlapaných tisíců kilometrů po rozlohově větších
resortech,byla to docela krutá hráčská "OSOBNĚ EMOCIONÁLNÍ" zkušenost.
A tohle nové hřiště jednoduše ,tu zapadlou vzpomínku vyvolalo.
Máš pravdu,že hřiště se tedy asi podobat nebudou,ale zážitek zůstane.
Ono se to v textu pro osobně neznající se lidi těžko popisuje a vysvětluje,ale pokusil jsem se.;)
 
Ano s tím přirovnáním jsem se seknul,dohledal jsem postupně informace a jelikož
jsem na Nové Americe hrál jen jednou,a to v roce 2006,jako tenkrát začínající hráč,
bez tolika herních zkušeností a našlapaných tisíců kilometrů po rozlohově větších
resortech,byla to docela krutá hráčská "OSOBNĚ EMOCIONÁLNÍ" zkušenost.
A tohle nové hřiště jednoduše ,tu zapadlou vzpomínku vyvolalo.
Máš pravdu,že hřiště se tedy asi podobat nebudou,ale zážitek zůstane.
Ono se to v textu pro osobně neznající se lidi těžko popisuje a vysvětluje,ale pokusil jsem se.;)

V roce 2006 jsem začínal s golfem a jezdil jsem zde rád, ono proti hřišti ve Zlíně bylo lepší asi všechno... Jezdil jsem za trenérem na Slavkov a hrál především Olomouc a Novou Ameriku.

Jediné co mne tu reálně ničilo byly fakt grýny, které opravdu bez úpravy kopírovaly jen terén (sklon pole). Měli tam ovšem výbornou kávu a na hřišti byl naprostý klid, kteréhož, jako vyhořelý manažer, cenil jsme si nejvíce.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom