• Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo přihlašte.

ČR - Východ Dobrouč

Jamka R. Robot

admin
Robot 19.jamky

Feedback
+0 / 0 /-0
Golf Dobrouč

Info z webu:

Naše 18. jamkové sportovní hřiště se rozkládá na 65 ha malebné krajiny v podhůří Orlických hor. Každý kout má své kouzlo. Přesvědčte se sami. Golf Dobrouč je rodinným projektem, pro který se nadchl Petr Kolář se svou ženou Hankou. Jejich obdiv k malebné krajině a záliba v golfu dala vzniknout tomuto golfovému hřišti. K realizaci jejich krásného snu se připojila jejich mladší dcera Petra Rychetská.

Masterplán (viz popis jednotlivých jamek na https://www.golfdobrouc.cz/slovo-architekta/):
Masterplan_puvodni_golf_dobrouc.jpg

Foto z webu na https://www.golfdobrouc.cz/galerie

dobrouc_golf_odpaliste_7_jamka_retencni_nadrz_10_2019.jpg golf_dobrouc_fairway_8_jamky_retencni_nadrz_10_2019.jpg golf_dobrouc_jamka_3_fairway.jpg golf_dobrouc_od_odpaliste_jamka_5.jpg green_jamka_7_hraz_09_2019.jpeg green_jamka_8_rybnik_09_2019-1.jpg IMG_2406.jpeg odpaliste_jamka_11_green_10_odpaliste_18_dobrouc_golf_09_2019.jpg rybnik_retencni_nadrz_golf_dobrouc_09_2019.jpg

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 19
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Info z aktualit https://www.golfdobrouc.cz/aktuality/ z 29.10.2019
  • ...A proto vás zveme do našeho klubu pro příští sezónu 2020. Naše hřiště chceme, pro prví polovinu příštího roku, otevřít pouze pro členy klubu. V druhé polovině roku předpokládáme plné otevření....
  • ...Výše zaváděcího ročního členství pouze pro rok 2020 je stanovena na 10 000 Kč pro dospělé, pro seniory od 63 let 7 000 Kč, pro studenty do 26.let 4 000 Kč, pro juniory (15-18 let) 2 000 Kč a pro děti do 15. let 1 000 Kč. ...

Marta

Guru fóra
Jméno
Marta
Rok ZK
2015
Klub
Golf club Na Vrších
HI (HCP)
33
P/L
  1. Pravák
Značka
Cobra dřeva,železa, putter Wilson
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
To je super, moc se těším. Ta krajina je tam nádherná, věřím, že to hřiště bude pěkný.

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 19
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Jj škoda že z Prahy tak z ruky. Vypadá to dle fotek moc pěkně. Už se těším, až tam někdy v druhé půlce příštího roku zajedu. Snad to vyjde! :)

Marta

Guru fóra
Jméno
Marta
Rok ZK
2015
Klub
Golf club Na Vrších
HI (HCP)
33
P/L
  1. Pravák
Značka
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Jj škoda že z Prahy tak z ruky. Vypadá to dle fotek moc pěkně. Už se těším, až tam někdy v druhé půlce příštího roku zajedu. Snad to vyjde! :)
Ted to tu probirame s manzelem, těšíme se, ale je to tak nějak mimo a z ruky, snad si tam lidí cestu najdou.
Rada se připojím když se sem budeš chystat, mám to tak 40 minut cesty.

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,7
P/L
  1. Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Nějakej hotel nebude?

Marta

Guru fóra
Jméno
Marta
Rok ZK
2015
Klub
Golf club Na Vrších
HI (HCP)
33
P/L
  1. Pravák
Značka
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Nějakej hotel nebude?
Myslíš přímo v Dobrouči? Jinak hotel je v Ústi n. Orl. (UNO), je to kousek.

Paudr

Mazák fóra
Jméno
Pavel
Rok ZK
2017
Klub
Parkgolf H.K.
HI (HCP)
22
P/L
  1. Pravák
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Až se budete chystat, dej vědět, rád se tam s Vámi podívám.

Martin73

Aktivní člen
Jméno
Martin
Přijmení
Novotný
Rok ZK
2003
Klub
Hodkovičky,CGK
HI (HCP)
9,4
P/L
  1. Levák
Značka
Callaway,Titleist,Nike
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Možná je můj první dojem mylný,ale já tam v pár fotkách vidím podobnost s již neexistujícím hřištěm "Nová Amerika".Nebo se pletu? ;)

Martin73

Aktivní člen
Jméno
Martin
Přijmení
Novotný
Rok ZK
2003
Klub
Hodkovičky,CGK
HI (HCP)
9,4
P/L
  1. Levák
Značka
Callaway,Titleist,Nike
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
A
V čem tkví ta podobnost?
Pres toto vlákno jsem se dostal na oficiální stránky nově budovaného resortu,a následně jsem prohlédl nabízenou galerii fotografií a přečetl pohled tvůrce projektu.
A některé scenérie ve mě vyvolaly vzpomínky,když jsem cca v roce 2007-2008,hrál jako méně zkušený pro mě v tu dobu velice náročné hřiště Nová Amerika.
Tuším,že v té době byl Woodland docela strašák i pro lepší golfisty.A tady čekám něco podobného.Nechám hřiště pěkně 2-3 roky dozrát a pak vyrazím na výlet.
Možná mě i částečně ovlivnila i určitá blízkost obou lokalit.

ligi

Mazák fóra
Jméno
Libor
Přijmení
Klus
Rok ZK
2008
Klub
Český golfový klub
HI (HCP)
25,2
19.jamka:
Představení

Feedback
+0 / 0 /-0
Podle fotek to vypadá hezky, ale dost obtížně.....spousta vody, docela úzké fairwaye, les, terén nahoru/dolu..... Bude to asi dost o přesnosti (a tedy nic pro mě :))......aspoň že to není zase tak dlouhý (5576 m ze žlutejch...).

Marta

Guru fóra
Jméno
Marta
Rok ZK
2015
Klub
Golf club Na Vrších
HI (HCP)
33
P/L
  1. Pravák
Značka
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Možná je můj první dojem mylný,ale já tam v pár fotkách vidím podobnost s již neexistujícím hřištěm "Nová Amerika".Nebo se pletu? ;)
To bych neřekla, alespoň já tam podobnost nevidím.

Marta

Guru fóra
Jméno
Marta
Rok ZK
2015
Klub
Golf club Na Vrších
HI (HCP)
33
P/L
  1. Pravák
Značka
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Podle fotek to vypadá hezky, ale dost obtížně.....spousta vody, docela úzké fairwaye, les, terén nahoru/dolu..... Bude to asi dost o přesnosti (a tedy nic pro mě :))......aspoň že to není zase tak dlouhý (5576 m ze žlutejch...).
Terén ten bude jistě náročný, ale krajina je tam kouzelná, a to se mi na hřištích líbí, i když plivu krev když tlačím vozík do kopce ;) No a jedna fervej mne na fotce taky zaujala, jak se svažuje celá podélně k rybníku. Hned mne napadlo " tam bude míčků!".

Trenér

Guru fóra
Jméno
Jiří
Rok ZK
2005
Klub
GC Čechie
HI (HCP)
5,0
P/L
  1. Pravák
Značka
Srixon
Rozhodčí ČGF
III.třída
Golf. trenér
PRO
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Pres toto vlákno jsem se dostal na oficiální stránky nově budovaného resortu,a následně jsem prohlédl nabízenou galerii fotografií a přečetl pohled tvůrce projektu.
A některé scenérie ve mě vyvolaly vzpomínky,když jsem cca v roce 2007-2008,hrál jako méně zkušený pro mě v tu dobu velice náročné hřiště Nová Amerika.
Tuším,že v té době byl Woodland docela strašák i pro lepší golfisty.A tady čekám něco podobného.Nechám hřiště pěkně 2-3 roky dozrát a pak vyrazím na výlet.
Možná mě i částečně ovlivnila i určitá blízkost obou lokalit.
Osobně nevidím vůbec žádnou spojitost, Nová Amerika byly pole bez vody a také na to dojelo. Nicméně zmiňovaný Woodland nebyl ani tak těžký, jak nesmyslný... Většina grýnů kopírovala sklon ferveje, prostě dost jamek jen kopírovaly pole.

Zde vidím vzrostlé stromy, rybníky a klidné okolí, připomíná mi to spíš Hazlov.

Martin73

Aktivní člen
Jméno
Martin
Přijmení
Novotný
Rok ZK
2003
Klub
Hodkovičky,CGK
HI (HCP)
9,4
P/L
  1. Levák
Značka
Callaway,Titleist,Nike
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Osobně nevidím vůbec žádnou spojitost, Nová Amerika byly pole bez vody a také na to dojelo. Nicméně zmiňovaný Woodland nebyl ani tak těžký, jak nesmyslný... Většina grýnů kopírovala sklon ferveje, prostě dost jamek jen kopírovaly pole.

Zde vidím vzrostlé stromy, rybníky a klidné okolí, připomíná mi to spíš Hazlov.
Ano s tím přirovnáním jsem se seknul,dohledal jsem postupně informace a jelikož
jsem na Nové Americe hrál jen jednou,a to v roce 2006,jako tenkrát začínající hráč,
bez tolika herních zkušeností a našlapaných tisíců kilometrů po rozlohově větších
resortech,byla to docela krutá hráčská "OSOBNĚ EMOCIONÁLNÍ" zkušenost.
A tohle nové hřiště jednoduše ,tu zapadlou vzpomínku vyvolalo.
Máš pravdu,že hřiště se tedy asi podobat nebudou,ale zážitek zůstane.
Ono se to v textu pro osobně neznající se lidi těžko popisuje a vysvětluje,ale pokusil jsem se.;)

Trenér

Guru fóra
Jméno
Jiří
Rok ZK
2005
Klub
GC Čechie
HI (HCP)
5,0
P/L
  1. Pravák
Značka
Srixon
Rozhodčí ČGF
III.třída
Golf. trenér
PRO
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Ano s tím přirovnáním jsem se seknul,dohledal jsem postupně informace a jelikož
jsem na Nové Americe hrál jen jednou,a to v roce 2006,jako tenkrát začínající hráč,
bez tolika herních zkušeností a našlapaných tisíců kilometrů po rozlohově větších
resortech,byla to docela krutá hráčská "OSOBNĚ EMOCIONÁLNÍ" zkušenost.
A tohle nové hřiště jednoduše ,tu zapadlou vzpomínku vyvolalo.
Máš pravdu,že hřiště se tedy asi podobat nebudou,ale zážitek zůstane.
Ono se to v textu pro osobně neznající se lidi těžko popisuje a vysvětluje,ale pokusil jsem se.;)

V roce 2006 jsem začínal s golfem a jezdil jsem zde rád, ono proti hřišti ve Zlíně bylo lepší asi všechno... Jezdil jsem za trenérem na Slavkov a hrál především Olomouc a Novou Ameriku.

Jediné co mne tu reálně ničilo byly fakt grýny, které opravdu bez úpravy kopírovaly jen terén (sklon pole). Měli tam ovšem výbornou kávu a na hřišti byl naprostý klid, kteréhož, jako vyhořelý manažer, cenil jsme si nejvíce.

WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2022 patří (více info):