Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

DIY Corner: domácí úpravy holí (délka, gripy...)

Solvent : vzal jsem cyklistickou láhev, Jar, vodu a promíchal. To to klouzalo jedna radost. Kompresor tomu hodně pomůže a usnadní. Na první dobrou všechny gripy.
 
Solvent : vzal jsem cyklistickou láhev, Jar, vodu a promíchal. To to klouzalo jedna radost. Kompresor tomu hodně pomůže a usnadní. Na první dobrou všechny gripy.
Taky to takhle dělám , nejlépe nasadit na grip průhlednou trubku, ta zabrání místnímu nafouknutí gripu. Jde to snadno, čím více jaru/saponátu, tím jde lépe nasadit/ natočit nový grip.
 
Zkusim ozivit toto vlakno. Nedavno jsem se opet dival na videa s vymenou gripu a vzdy pouzili psaku jen s jednou lepici stranou. Objednal jsem si oboustrannou na Aliexpresu a s tou to jde bez dobreho solventu velmi tezko.
Takze - jaka se ma pouzivat paska? jednostranna nebo dvoustranna. Kdyz dvoustranna jak to funguje, kdyz potrebuju 3 vrstvy?
 
Já používal dvoustrannou. Nastřihnu si jeden pásek na délku gripu. Nalepím svisle a pak sundám tu vrchní krycí takže lepí. A pak už nic nemeřím a od spodní části gripu točím kolem dokola až nahoru s asi 1cm mezerou. Stáhnu krycí, dám solvent a natáhnu grip. 3 vrstvy bych dal na sebe stejně, jen přidal jednu navíc. Při lepení svislých pásků je ale těžší aby nevznikly překrytí a tím pádem pocitově nerovnosti.
 
Zkusim ozivit toto vlakno. Nedavno jsem se opet dival na videa s vymenou gripu a vzdy pouzili psaku jen s jednou lepici stranou. Objednal jsem si oboustrannou na Aliexpresu a s tou to jde bez dobreho solventu velmi tezko.
Takze - jaka se ma pouzivat paska? jednostranna nebo dvoustranna. Kdyz dvoustranna jak to funguje, kdyz potrebuju 3 vrstvy?
Není už lepší použít midsize gripy.?
 
Já myslel že se oboustranná používá vždy.. V domácích podmínkách používám jako solvent technický benzín.. Funguje výborně..
 
Doporučuji metodu s kompresorem. Snadno tak sundáte i staré gripy bez poškození. Ideálně tlak okolo 2 barů, protože pokud má někdo silný kompresor a foukne tam 10 barů, tak grip nafoukne :) . A místo solventu normálně vodu s jarem. Myslím, že to je už dlouho ověřená směs pro lepení všech reklamních bannerů, která prostě funguje.
 
doted jsem pouzival midsize abych se vyhnul ten paskam .... ale furt nevim teda jestli staci jednostranna nebo dvoustranna
cas asi 2:58 ... vzdyt to vypada jako jednostranna paska
Máš to v popisku, double tape..
 
Zkusim ozivit toto vlakno. Nedavno jsem se opet dival na videa s vymenou gripu a vzdy pouzili psaku jen s jednou lepici stranou. Objednal jsem si oboustrannou na Aliexpresu a s tou to jde bez dobreho solventu velmi tezko.
Takze - jaka se ma pouzivat paska? jednostranna nebo dvoustranna. Kdyz dvoustranna jak to funguje, kdyz potrebuju 3 vrstvy?
Dvě pásky dáš jednostranně lepící a pouze poslední oboustranná - ta je dražší a hůře se s ní pracuje.
Na vzduch / kompresor použiješ origo pistoli na golfové gripy, nebo upravenou normální ofukovací( úprava spočívá v našroubování delšího tenšího ukončení/nos) nebo jen prostý šlaušek k nafukování sportovních balónú.
Solven nahradíš jarovou/ saponatovou vodou.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom