Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

HrejGolf.cz Deset vychytávek, které zvednou vaši hru

Trefovat greeny
K tomu, abyste se dostali na jednociferný handicap, potřebujete na osmnácti jamkách až třináctkrát trefit green. Pokud tento aspekt, postavený především na pečlivém plánování, zvládnete, můžete umenšit čas investovaný do tréninku krátké hry. A to se přece vyplatí.

Nevím, kde autor bere jistotu k některým tvrzením, takže to beru s velkou rezervou. Znovu jsem si o víkendu uhrál single hcp (po změně počítání přes osm nejlepších her z dvaceti posledních jsem to nečekal). A moje statistiky? Obvykle 4-6 zasažených fervejí a 5-8 grýnů v regulaci. Mám to tak několik let.
Klíčová je pro mě naopak krátká hra (pro mě rány od nějakých 70 metrů do grýnu), kterou autor radí upozadit
 
Trefovat greeny
K tomu, abyste se dostali na jednociferný handicap, potřebujete na osmnácti jamkách až třináctkrát trefit green. Pokud tento aspekt, postavený především na pečlivém plánování, zvládnete, můžete umenšit čas investovaný do tréninku krátké hry. A to se přece vyplatí.
mám prumer trefených greenu v regulaci 12,75 a mam hcp 0, takze neni potreba na single tolik trefovat :)
 
Statistiky si nevedu, ale poslední dva turnaje (oba hrané na single PO a se single HI) jsem měl 8 GIR z 18. Asi je to jako u reklamy "sleva AŽ XX%" - "AŽ 13x trefit green".
 
Super rady od odborníka, který golf nehraje a hrdě to pod článkem přizná... Myslím, že autor je horký adept na spolupracovníka akce Bav se golfem, od nich chodí podobná moudra ( za peníze členů CGF ).
Výbornej medailonek u autora, jen co je pravda. Trochu mi to přijde, jak díl MASHe, kdy Klinger vydával noviny Mashí šum a lanařil přispěvatele...:D
 
Super rady od odborníka, který golf nehraje a hrdě to pod článkem přizná... Myslím, že autor je horký adept na spolupracovníka akce Bav se golfem, od nich chodí podobná moudra ( za peníze členů CGF ).
Ne ze bych autora hajil, ale v uvodu je uvedeno, ze je to prevzato z golf.com. Autorova hodnota spociva v prekladu. Uvadi, ze chvili byl v Britanii...
 
@macdav: Dobrý postřeh :up:

Jinak originál článku je k nalezení tu: https://golf.com/instruction/10-skills-golfers-need-mid-low-handicap/, autorka originálu Kellie Stenzel, PGA & LPGA, Golf Magazine Top 100 Teacher, PGA Master Professional. Kdo z nás to o sobě může říct. Článek mě nijak ani jeho překlad neuráží. Zdroj na originál je hned v prvním odstavci zřetelně uveden. A co se týče českého "autora", dobrý postřeh a nějaká trefná souvislost může být i od nepraktikujícího golfisty - je pravda, že zvolená česká terminologie je trochu zvláštní, ale nic, co by mě nějak zásadně vadilo. A co se týče obsahu, jsou to základy, které je dobré i kdyby jen titulkovou formou, slyšet co nejčastěji. A i kdyby mě jedna věta někam posunula, je to pro mě dobře. A když ne, tak třeba posune někam někoho jiného.

---

Já třeba si z toho beru hned první bod. A to konkrétně "Konzistentní drajvy s dostatečnou délkou". Ano, musím. Chtěl bych. Prostě jak se mi jednou, dvakrát dařilo - byl to úplně jiný golf a dalo se pomýšlet na nějaký pěkný bodový zisk a útok. Bez toho drajvování je to pro mě spíše dlouhodobě bogey golf, par spíše náhodou na mnoha jamkách, a to mě nějak přestává uspokojovat.
 
Tak upřímně - co čekáte od článku z touto tématikou? Těžko v něm budou konkrétní rady na vaši osobní hru. Je to stejné jako články "Jak vybrat správný vysavač?" nebo "Jak vydělat hodně peněz?". Osobně tyhle témata ignoruju, protože se skutečně málokdy dozvím něco jen trochu zajímavého...

Co považuji za nevyužitý potenciál je právě osoba autora/ překladatele. Proč z teoretického nedostatku (negolfista) neudělat přednost a netvořit alespoň část obsahu tak, aby byl uchopitelný a čitelný i pro negolfisty nebo začátečníky? Udělat nějaký blog/ seriál seznamování s golfem, popsat dojmy, pocity, obavy z 1. návštěvy drivingu, hřiště,...
 
@macdav: Dobrý postřeh :up:

Jinak originál článku je k nalezení tu: https://golf.com/instruction/10-skills-golfers-need-mid-low-handicap/, autorka originálu Kellie Stenzel, PGA & LPGA, Golf Magazine Top 100 Teacher, PGA Master Professional. Kdo z nás to o sobě může říct. Článek mě nijak ani jeho překlad neuráží. Zdroj na originál je hned v prvním odstavci zřetelně uveden. A co se týče českého "autora", dobrý postřeh a nějaká trefná souvislost může být i od nepraktikujícího golfisty - je pravda, že zvolená česká terminologie je trochu zvláštní, ale nic, co by mě nějak zásadně vadilo. A co se týče obsahu, jsou to základy, které je dobré i kdyby jen titulkovou formou, slyšet co nejčastěji. A i kdyby mě jedna věta někam posunula, je to pro mě dobře. A když ne, tak třeba posune někam někoho jiného.

---

Já třeba si z toho beru hned první bod. A to konkrétně "Konzistentní drajvy s dostatečnou délkou". Ano, musím. Chtěl bych. Prostě jak se mi jednou, dvakrát dařilo - byl to úplně jiný golf a dalo se pomýšlet na nějaký pěkný bodový zisk a útok. Bez toho drajvování je to pro mě spíše dlouhodobě bogey golf, par spíše náhodou na mnoha jamkách, a to mě nějak přestává uspokojovat.

Podle mne ten článek shrnuje všechny pravdy, ale je naprosto obecný povrchní, tuctový. Je to jakoby Lewis Hamilton napsal, že abyste stal mistrem světa v F1 musíte disponovat skvělým vozem, jezdit nejrychleji po rovinkách. Rychle, ale obezřetně v zatáčkách. Dát si pozor na havárie a být v nejlepším týmu. Prostě všechno je to sice pravda, ale přínos nulový.
Od odborného média, možná naivně, očekávám, že v něm pracují nebo pro něj překládají lidé, kteří dané tématice rozumějí. Pokud článek jen někdo na zakázku překládá, nic proti, ale pak mi přijde nadbytečné mít u jména medailónek. Ukončení - přeložil XY nebo ještě lépe - převzato ze zahraničního by asi bylo lepší.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom