Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Blog Deníček golfového manažera 28. - Zimní pumpování

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,0
Právě jsem publikoval článek:

Deníček golfového manažera 28. - Zimní pumpování

Blog  Deníček golfového manažera 28. - Zimní pumpování

Každá golfová sezóna je pro mě trochu jako pečení s pejskem a kočičkou. S nejlepším úmyslem dle receptu chystám dezert už od jara a postupně během roku přihazuju různé ingredience a nápady, abych pak skončil v listopadu s bolením břicha a rozporuplnými pocity, že ta hlava z husy už tam asi...

Diskuse a komentáře k článku vítány.
 
Upraveno moderátorem:
K tomu uklízení věcí, co nemůžou zůstat přes zimu venku... proč se uklízí odpadkové koše? Teď o víkendu jsem měl bag plnej odpadků, nebylo kam vyhodit..
 
K tomu uklízení věcí, co nemůžou zůstat přes zimu venku... proč se uklízí odpadkové koše? Teď o víkendu jsem měl bag plnej odpadků, nebylo kam vyhodit..

  1. Jsou drevene, hnili by.
  2. To mnozstvi snehu, ledu a vody by je beztak prorvalo
  3. Zbytky odpadku vyhrabou a roztahaji zvirata
  4. Krade se
 
Aha.
Chtěl jsem napsat, že když jsou z deraveho plechu, vydrží vše. Zvířata nic nevyhrabou když je po poslední hře vysypes, ale nj, krade se. Pořád zapomínám..
 
Aha.
Chtěl jsem napsat, že když jsou z deraveho plechu, vydrží vše. Zvířata nic nevyhrabou když je po poslední hře vysypes, ale nj, krade se. Pořád zapomínám..

Kdyz jsou z deravyho plechu, tak jsou hnusny a reznou. A ze byla posledni hra vetsinou zjistis tak, ze na hristi lezi 20 cm snehu. A to se ty kose vyvazej dost blbe:).
 
Kdyz jsou z deravyho plechu, tak jsou hnusny a reznou. A ze byla posledni hra vetsinou zjistis tak, ze na hristi lezi 20 cm snehu. A to se ty kose vyvazej dost blbe:).
Když jsou z deravyho nerezoveho plechu jsou hezčí než kdejakej výkřik že dřeva..
Tak jinak, když někdo otevře osmnactku, proč je problém dát aspoň na tři odpaliste koš? :)
 
Před otevřením je potřeba aktualizovat ceny, tzn. projet veškeré kalkulace jídel a nápojů (800 položek). Zpravidla největší péči věnujeme sestavě stálého jídelního lístku, který je už druhý rok takovým naším best of – dáváme do něj nejprodávanější produkty z minulých let, zároveň se snažíme přilepit nějakou tu novinku.
Nebylo by lepší prodávat čerstvé potraviny a jídlo, než to, co je z minulých let? :cool:
 
Když jsou z deravyho nerezoveho plechu jsou hezčí než kdejakej výkřik že dřeva..
Tak jinak, když někdo otevře osmnactku, proč je problém dát aspoň na tři odpaliste koš? :)

Je to asi stejnej problem jako si to odnyst v bagu domu:). A v nasem konkretnim pripade to jeste nemame pripraveny a zaroven ocekavam, ze mezi dneskem a opravdovym zacatkem sezony jeste nasnezi.
 
Nebylo by lepší prodávat čerstvé potraviny a jídlo, než to, co je z minulých let? :cool:

Jasne a ty prosly zbytky mam jako vyhodit? To bych moc nevydelal, kdybych hned hazel 3 mesice starej parek do popelnice...
 
Je to asi stejnej problem jako si to odnyst v bagu domu:). A v nasem konkretnim pripade to jeste nemame pripraveny a zaroven ocekavam, ze mezi dneskem a opravdovym zacatkem sezony jeste nasnezi.
Už jsi viděl šlupku od banánu rozmatlanou v bagu? Asi ne, jinak bys takovou pitomost nenapsal ;-)
 
Už jsi viděl šlupku od banánu rozmatlanou v bagu? Asi ne, jinak bys takovou pitomost nenapsal ;-)

Chodim po svete 33 let a nikdy mi nedelalo problem si sve odpadky odnest domu a tam se jich zbavit. V celych Brdech nenajdes jediny odpadkovy kos presne z tohohle duvodu - aby se kvuli zpovikancum neresili kraviny stylu nevyvezenych odpadkovych kosu, jejich nedostatecneho poctu nebo blbeho umisteni. Kdyz si mel dost energie na prineseni obalu, urcite ti nejaka zbyla i na odnos.
 
Chodim po svete 33 let a nikdy mi nedelalo problem si sve odpadky odnest domu a tam se jich zbavit. V celych Brdech nenajdes jediny odpadkovy kos presne z tohohle duvodu - aby se kvuli zpovikancum neresili kraviny stylu nevyvezenych odpadkovych kosu, jejich nedostatecneho poctu nebo blbeho umisteni. Kdyz si mel dost energie na prineseni obalu, urcite ti nejaka zbyla i na odnos.
Hele klídek, o Brdech se nebavíme, bavíme se o areálu, za jehož užívání se platí. Normálně tam koše jsou, teď ne. Když se zeptám proč, neznamená to, že jsem zpovikanec.
Mluvil jsem o jiném hřišti než tvém jak jsi jistě pochopil, když jsem u tebe nebyl.
 
Hele klídek, o Brdech se nebavíme, bavíme se o areálu, za jehož užívání se platí. Normálně tam koše jsou, teď ne. Když se zeptám proč, neznamená to, že jsem zpovikanec.
Mluvil jsem o jiném hřišti než tvém jak jsi jistě pochopil, když jsem u tebe nebyl.

Byt tebou podam oficialni stiznost napsanou na slupku bananu!
 
Byt tebou podam oficialni stiznost napsanou na slupku bananu!
No, chvíli jsem uvažoval, že se zachovam jako někteří ostatní a budu bordel trousit po hřišti. Ale protože nejsem prase, odvezl jsem si bordel domů.
Tady jsem se poučil, že o něčem takovém s tebou nemá cenu diskutovat, budu si vesele odvážet svoje odpadky, platit za to, abych se brodil v odpadcích ostatních a vážně budu smutný z toho, jak to mají manažeři golf resortu těžký :)
 
No, chvíli jsem uvažoval, že se zachovam jako někteří ostatní a budu bordel trousit po hřišti. Ale protože nejsem prase, odvezl jsem si bordel domů.
Tady jsem se poučil, že o něčem takovém s tebou nemá cenu diskutovat, budu si vesele odvážet svoje odpadky, platit za to, abych se brodil v odpadcích ostatních a vážně budu smutný z toho, jak to mají manažeři golf resortu těžký :)

Nezapomen poslat Berovicim ucet za vycisteni bagu a bejt tebou budu chtit i slevu za vosoupany podrazky a sjety gumy od auta:).
 
Nezapomen poslat Berovicim ucet za vycisteni bagu a bejt tebou budu chtit i slevu za vosoupany podrazky a sjety gumy od auta:).
Neboj, to zvládnu
 
Díky za článek, zajímavé čtení. :)

—-
Volně navážu na diskusi k odpadkovým košům...

Mně osobně nevyhovuje, když má hřiště zimní provoz a pouští na hřiště (což je fajn), vyndavání vzdálenostních kolíků. Chápu, ze se mohou sněhem dřevěné zničit, na druhou stranu nákladové jsou metrové kůly zanedbatelné a komfort/orientaci při hře to pomáhá dle mého hodně, zvlášť na hristi, které nemám nachozené.

Trochu to přeženu, ale docela by mě zajímalo při příchodu na hřiště, když jsou slevy, zimní provoz, někde přehledné vypsané omezení oproti běžnému stavu. Často se to shrne slovem zimní greeny... ale to, ze jsou sloučena odpaliště, nedostanete ani kafe, některé jamky v rekonstrukci cele atd se vlastně dozvíte, až když jste přímo na hristi. Na webu hrist to zpravidla nebývá a nebo rozstrkané v x novinkách (web, Facebook...)... a proste zimní provoz je co resort, to různé pojetí.
 
Díky za článek, zajímavé čtení. :)

—-
Volně navážu na diskusi k odpadkovým košům...

Mně osobně nevyhovuje, když má hřiště zimní provoz a pouští na hřiště (což je fajn), vyndavání vzdálenostních kolíků. Chápu, ze se mohou sněhem dřevěné zničit, na druhou stranu nákladové jsou metrové kůly zanedbatelné a komfort/orientaci při hře to pomáhá dle mého hodně, zvlášť na hristi, které nemám nachozené.

Trochu to přeženu, ale docela by mě zajímalo při příchodu na hřiště, když jsou slevy, zimní provoz, někde přehledné vypsané omezení oproti běžnému stavu. Často se to shrne slovem zimní greeny... ale to, ze jsou sloučena odpaliště, nedostanete ani kafe, některé jamky v rekonstrukci cele atd se vlastně dozvíte, až když jste přímo na hristi. Na webu hrist to zpravidla nebývá a nebo rozstrkané v x novinkách (web, Facebook...)... a proste zimní provoz je co resort, to různé pojetí.

Myslím si, že teď zažíváme z tohoto pohledu takové telecí období. Není to tak dávno, kdy prostě golfová sezóna v ČR končila v půlce listopadu a začínala v dubnu. A nikoho ani nenapadlo chtít v mezidobí hrát na hřišti. To se vlivem řady faktorů (měnící se počasí, větší tlak hráčů, větší snaha vyjít hráčům vstříc, lepší vybavení,...) mění a každý k tomu přistupuje jinak.

Některá hřiště mají personál v pohotovosti mnohem víc a tudíž jsou schopna zajistit mnohem lepší úroveň i v mimosezóním provozu, jiná se snaží vyjít vstříc alespoň v omezeném režimu a některá mají prostě zavřeno a hotovo. Chápu, že orientace je v tom složitá.

Vzdálenostní kolíky - nemyslím si, že kdokoli chce nechat dobrovolně své zařízení chátrat a je jedno, jestli je to kůl za stokoruny nebo koš za tisíce. Prostě to nechci mít zničený. My jsme např. ještě před 7mi lety vyndavali před zimou veškeré značení, uplně všechny kolíky...A např. letos musíme cca 50 ks vyměnit, protože uhnili...
 
když jsou slevy, zimní provoz

Ještě mne napadá v souvislosti i s tím co psal @JardaK - platíte přeci sníženou cenu, právě proto, že kvalita služeb a hřiště je prostě nižší. Já třeba na podzim a na jaře pozoruji, že si u mne zahraje spousta lidí za zlevněnou cenu, které pak během sezóny za plné fee už nevidím. Usuzuji z toho, že lidé raději ušetří s očekáváním slabšího servisu, než aby platili např. i za ty umístěné odpadkové koše plnou cenu. Nebo?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom