Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Blog Deníček golfového manažera 32. - Prach na zlatých cihlách

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,0
Právě jsem publikoval článek:

Deníček golfového manažera 32. - Prach na zlatých cihlách

Blog  Deníček golfového manažera 32. - Prach na zlatých cihlách

Probouzíte se do slunečného rána, automatické ovládání domu vám s rozbřeskem roztáhne žaluzie, kávovar dle časovače na vteřinu přesně uvaří prémiové espresso. Slyšíte jemné pravidelné cvakání, jak zahradník v rohu zahrady nůžkami na nehty zastřihuje bonsaje, chůva zodpovědně vypravuje děti do...

Diskuse a komentáře k článku vítány.
 
Upraveno moderátorem:
Podle mého si v úvaze vynechal jeden pohled a to ten, že existuje ještě třetí pilíř té spirály - platby/daně/náročnost/čas /kontroly/předpisy na administrativu a výkaznictví státu. Povede to k tomu, že se to zase začne "ojebávat" jinak. A stát zavede další kontroly - kamery, kreditní systémy (viz čína) - kdy čím víc poručení mimo normu bude, tím víc nám bude osekány životní benefity. Radostná budoucnost nás čeká. :)
 
Podle mého si v úvaze vynechal jeden pohled a to ten, že existuje ještě třetí pilíř té spirály - platby/daně/náročnost/čas /kontroly/předpisy na administrativu a výkaznictví státu. Povede to k tomu, že se to zase začne "ojebávat" jinak. A stát zavede další kontroly - kamery, kreditní systémy (viz čína) - kdy čím víc poručení mimo normu bude, tím víc nám bude osekány životní benefity. Radostná budoucnost nás čeká. :)

Těch pohledů a součástí je určitě daleko víc, to máš pravdu. Tu část co zmiňuješ jsem tu už párkrát nakousnul a časem třeba dojde i na samostatné poplákání si, ale v podstatě jde o tu výdajovou hromádku. Mě by ve skutečnosti fakt zajímal ten motiv podobných provokací. Bylo by fajn, kdyby to bylo třeba rozhýbání nebo udržení finančních toků, aby prostě ekonomika běžela a lidi utráceli peníze. Bohužel se mnohem víc klaním k obyčejné lidské závisti - někdo nám řekl, že v Německu berou 3 000 Eur minimální mzdu a dokud my to nebudeme mít taky, tak to nebude fér...
 
to je psycho ten článek.
 
Na co reagujes ci co resis?
Jako kdyz se podivam na situaci v praglu, tak mam pocit, ze to mnoha lidem presne takto funguje... :D
 
Já z toho článku mám jediný závěr, jestli mi tím chtěl básník něco říci, tak nevím co...
 
Já z toho článku mám jediný závěr, jestli mi tím chtěl básník něco říci, tak nevím co...

Asi sem to neměl psát tak abstraktně
 
Asi sem to neměl psát tak abstraktně
Nemyslel jsem tvojí reakci, ale původní článek idnes... :), moje mozková kapacita na to asi nestačí.. Jedině snad že musí brát všichni 32litrů, jestli je to lempl nebo makáč je asi jedno, hlavně mu to firma musí dát, aby žil spokojeně..
 
V článku míní, že na vyšších příjmech celé společnosti nakonec profitují všichni. Určitě nemyslí, že by měl mít lempl stejně jako makáč, ale celá mzdová hladina by měla být vyšší. V rámci EU jsme země, kde je největší rozdíl mezi produktivitou práce a mzdami. Mzdy by tedy měly být v kontextu celé Evropy vyšší. Opakem je třeba Dánsko, kde mzdy převyšují produktivitu práce. A v Německu není minimální mzda 3000 Euro, ale cca 1650 Euro při plném úvazku. A pokud mají u nás vysokoškoláci mzdu na úrovni německých prodavaček i 30 let od pádu komunismu, tak se někde stala chyba.
 
Tak se mi zdá, ze článek ( ten z odkazu) směřuje svým sdělením k odměňování nikoliv podle zásluh, ale podle potřeb. No, takový pokus tu už jednou byl a nějak se nepovedlo k němu ani přiblížit. A že důstojná mzda je potřeba, aby někdo nezáviděl cosi sousedovi? To si milá neziskovka snad dělá srandu ne? Možná by soudruzi z neziskovky mohli zkusit založit si nějakou firmu, najdou pár lidí, stačí do deseti kousků, a zaplatit jim důstojnou mzdu.
 
Tak se mi zdá, ze článek ( ten z odkazu) směřuje svým sdělením k odměňování nikoliv podle zásluh, ale podle potřeb. No, takový pokus tu už jednou byl a nějak se nepovedlo k němu ani přiblížit. A že důstojná mzda je potřeba, aby někdo nezáviděl cosi sousedovi? To si milá neziskovka snad dělá srandu ne? Možná by soudruzi z neziskovky mohli zkusit založit si nějakou firmu, najdou pár lidí, stačí do deseti kousků, a zaplatit jim důstojnou mzdu.
Proč by soudruzi z neziskovky hledali někoho na práci? Nepotřebují tvořit hodnoty, oni je spotřebovávají, stačí jen správně zdůvodnit a dotace tečou proudem :mad:
 
A pokud mají u nás vysokoškoláci mzdu na úrovni německých prodavaček i 30 let od pádu komunismu, tak se někde stala chyba.
Nestala se chyba nikde, můj nástupní plat byl 1800,- THP OKD! uvěřili jsme slibům o utahování opasků, bláhově se průvodilo, cinkalo klíči a ty nám vzali. Vše rozprodali v kuponech, co jsme měli dobré nám vzali, co nám zůstalo montovny a Nic nedělejte my to za vás levně nakoupíme a draze vám prodáme, kvalita ČSN a ON o tom si musíme nechat zdát, nebo v kavárně si neziskově popovídat.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom