Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Blog Deníček golfového manažera 19. – Petl Ček

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,0
Právě jsem publikoval článek:

Deníček golfového manažera 19. – Petl Ček

Blog  Deníček golfového manažera 19. – Petl Ček

V Egyptě jsem byl snad desetkrát. Ale nikdy nezapomenu na první návštěvu. Mamce doběhlo stavební spoření a protože veškeré rodinné závazky i budovatelské plány byly v té době dovršeny, rozhodla se pozvat celou family na poznávací zájezd k pyramidám. Koupání v Hurgádě, autobus do Gízy, vlak, lodí...

Diskuse a komentáře k článku vítány.
 
Upraveno moderátorem:
Ja už to zkoušel a jde to:)
Každy dobrý obchodnik raději prodá s přiměřený ziskem než ztrátou zákazníka. Chce to ale jednat s manažerem a ne “pipi” na recepci (recepční prominou, ale jejich postupy jsou obvykle dane).
Jeste lépe je to probrat dopředu po telefonu, manager nemusí byt vždy přítomen.
 
To je nápad, zkusíme to v Hořehledech. Znám mistního manažera, je to měkoň, couvne na první zadupání.:cool:

Sem slyšel, že v Turecku se stávaj nehody...smrtelný...
 
Tak dlouhý prsty nemáš. Jediná spojka, kterou bys tu mohl získat je @RobertSlajs a ten nevidí neslyší :p
 
Tak dlouhý prsty nemáš. Jediná spojka, kterou bys tu mohl získat je @RobertSlajs a ten nevidí neslyší :p

To zní skoro jako ideální kamufláž...
 
Leda že bys byl domluvenej s jeho Terezkou. Ta by ho dokázala zpracovat ... Nu dobrá, to s tim Hořehledskym manažerem odvolávám a při návštěvě si rád necham naúčtovat výchovný příplatek...:rolleyes:
 
"Líná huba, holé neštěstí" Rád bych to vždycky vyzkoušel, ale jsem ňákej měkkej, možná je to proto, že jsem zdeformovaný prací, aneb "ne, nemůžu Vás ubytovat za 350kč i s plnou penzí". Ale v tomhle je tenhle obor nejhorší, ten neotrhlejší kok*t s koulema o velikosti uranu si dokáže vydupat snad jídla i pobyty zdarma. Nejednou sem zažil ve své hotelové kariéře, zdarma jídlo, pití, kompenzace, upgrade do vyšší třídy, jen aby zavřel konečně tlamu a náhodou nenapsal špatnou recenzi. Tak proto, já vždycky snesu, že můj steak fakt není o 2 stupně víc propečený a že jsem asi málo prachatej na to, aby se na mě usmívaly recepční/servírky a vůbec objednávaly :D. South Park na to udělal super díl o Yelpu
 
"Líná huba, holé neštěstí" Rád bych to vždycky vyzkoušel, ale jsem ňákej měkkej, možná je to proto, že jsem zdeformovaný prací, aneb "ne, nemůžu Vás ubytovat za 350kč i s plnou penzí". Ale v tomhle je tenhle obor nejhorší, ten neotrhlejší kok*t s koulema o velikosti uranu si dokáže vydupat snad jídla i pobyty zdarma. Nejednou sem zažil ve své hotelové kariéře, zdarma jídlo, pití, kompenzace, upgrade do vyšší třídy, jen aby zavřel konečně tlamu a náhodou nenapsal špatnou recenzi. Tak proto, já vždycky snesu, že můj steak fakt není o 2 stupně víc propečený a že jsem asi málo prachatej na to, aby se na mě usmívaly recepční/servírky a vůbec objednávaly :D. South Park na to udělal super díl o Yelpu

My si budeme rozumet:).
 
Ja už to zkoušel a jde to:)
Každy dobrý obchodnik raději prodá s přiměřený ziskem než ztrátou zákazníka. Chce to ale jednat s manažerem a ne “pipi” na recepci (recepční prominou, ale jejich postupy jsou obvykle dane).
Jeste lépe je to probrat dopředu po telefonu, manager nemusí byt vždy přítomen.

A bacha na to, fungovalo by to i obracene. “Jo, dneska mame plno a odpoledne turnaj, takze pokud se chcete fakt zahrat, bude to za 2 200 Kc...”
 
No něco na tom bude, jednou na turnaji na Diamondu se stala tato prihoda.
Sel jsem v predposlednim flightu a sedeli jsme na obcerstveni po první devítce, a ze se vypravime na odpal na 10 jamku. Za turnajem sly nejake dve damy ze Svedska a setkali jsme se s nima na odpalisti. Spoluhrac je vyhodil ze slovy, ze je turnaj, ze musí počkat. Damy se nastvaly a vyrazily za managerem hriste. A ten nas dojel a museli jsme damy pustit před nas ..... Vazne zrejme staci si otevřít usta :)
 
Také jsem první den v Turecku byla z nákupů otrávená, proč u toho musí hrát to divadlo, kruci, proč to nejde zrovna prodat za tu cenu, na kterou jak prodavač moc dobře ví, se dostane i se smlouváním. No, ale ke konci pobytu jsem byla zdatný smlouvač, argumentovala jsem třemi hladovými dětmi doma, posledními drobnými před odjezdem a fungovalo to. Celá rozjetá jsem v Čechách po návratu si šla koupit šaty na synovu prodlouženou do tanečních a jen tak zkusmo povídám prodavačce (když mi chválila opálení - v půli října) jak se hezky v Turecku smlouvá, jestli by i ona nebyla k tomu přístupná. A vida! S tím, že ví, že se jí spokojené zákaznice vrací, slevu dá. A dala. Takže vážně - líná huba, holé neštěstí.;)
 
No něco na tom bude, jednou na turnaji na Diamondu se stala tato prihoda.
Sel jsem v predposlednim flightu a sedeli jsme na obcerstveni po první devítce, a ze se vypravime na odpal na 10 jamku. Za turnajem sly nejake dve damy ze Svedska a setkali jsme se s nima na odpalisti. Spoluhrac je vyhodil ze slovy, ze je turnaj, ze musí počkat. Damy se nastvaly a vyrazily za managerem hriste. A ten nas dojel a museli jsme damy pustit před nas ..... Vazne zrejme staci si otevřít usta :)

Tohle je zvláštní přístup. Kdyby před vámi byla 3 jamky díra, tak to pochopím. Ale dávat někoho do turnaje a tím ho vlastně prodlužovat mi moc logické nepřijde...
 
Smlouvat jako v Egyptě? A opravdu chceme být na tom stejně jako v Egyptě?
Přijít na hřiště a dupnout si, že chci rovnou slevu mi připadá takové trochu "vidláctví". Chci slevu, tak tomu něco musím obětovat, třeba neatraktivní tee time, nebo plný flajt apod.
 
No něco na tom bude, jednou na turnaji na Diamondu se stala tato prihoda.
Sel jsem v predposlednim flightu a sedeli jsme na obcerstveni po první devítce, a ze se vypravime na odpal na 10 jamku. Za turnajem sly nejake dve damy ze Svedska a setkali jsme se s nima na odpalisti. Spoluhrac je vyhodil ze slovy, ze je turnaj, ze musí počkat. Damy se nastvaly a vyrazily za managerem hriste. A ten nas dojel a museli jsme damy pustit před nas ..... Vazne zrejme staci si otevřít usta :)

To by mě zajímalo co tomu manažerovi slíbili... jako dokážu si představit nějakou situaci, kdy do turnaje pustí, ale přesně tohle nedodržování pravidel a zvyklostí dělá z hulvátů ještě větší hulváty... pro mě je to zatím spíše známka pochybení manažera, který naopak by takovéto vyskakování neměl tolerovat - vůči ostatním hráčům a záakaníkům (zvlášť když ta situace je veřejně viděná).
 
Smlouvat jako v Egyptě? A opravdu chceme být na tom stejně jako v Egyptě?
Přijít na hřiště a dupnout si, že chci rovnou slevu mi připadá takové trochu "vidláctví". Chci slevu, tak tomu něco musím obětovat, třeba neatraktivní tee time, nebo plný flajt apod.

Vydupávat si automaticky slevy nemá se smlouváním nic společného. U smlouvání není předem stanovena cena, tudíž zda je výsledkem sleva nebo přirážka ví jen prodávající. A pokud akce posloužila svému účelu, tudíž že klient nakoupil, tak je to vlastně jedno. Protože prodávající byl ochoten prodat, ať už důvod byl jakýkoli...
 
Já jsem z principu naivní člověk. Když mi někdo řekne stojí to tolik a tolik, tak buď mi ta věc za to stojí a chci ji, nebo ne. Smlouvat bych i dokázal umět, ale příčí se mi to. Říkám si, že ten člověk, který mi to prodává, z toho přeci taky musí něco mít, tak jako mám já z toho, co prodávám já jiným, a tak si naivně myslím, že má tu cenu nastavenou tak, aby uspokojil moje přání a zároveň na tom netratil. A jak jsem napsal, buď je ta cena pro mě zajímavá nebo si můžu vybrat jinde líp.

Co se mi ale (a v golfu je to také) hodně nelíbí je rozdílnost přístupu k různým skupinám zákazníků. Pocházím z chudých poměrů a i když se moje životní situace zlepšila (jinak bych nikdy nemohl poznat tuto úžasnou hru), nikdy nezapomenu na to, jak to mají lidé bez peněz těžké. A o to víc mě štve, když prodejce nabídne slevu očividně dobře zajištěnému jedinci a obyčejný člověk musí platit plnou cenu.

Samozřejmě jiný přístup chápu v případě stálých zákazníků, kteří u mě dlouhodobě odebírají, či zákazníků, ze kterých mám nějakým způsobem jiný prospěch. Ale jenom kvůli tomu, že tenhle má velký ego (nevím čeho všeho je schopný), zná nějaké lidi, tak mu tam tu slevu šoupnu, to fakt ne.

Takže jsem v dnešním světě bohužel odsouzen k zániku. Protože bez korupce to dneska prostě nejde. Nebo jsem na omylu? Ne nejsem...
 
Tak já vám nevím. V Turecku to beru jako sport a chvíli mě to i bavilo, ale opravdu jen chvili. V podstatě jsem byl rád, ze můžu utéct zpět do resortu.

Teď jsem se přemluvil, zkusil to u auta a vyplatilo se. Jenže fee je pro mě spotřební zboží a v každodenním životě to nechci dělat. Vím, že se tím připravuji o některé možnosti. Doufám, že je nás takových víc a donutíme obchodníky na nás reagovat a zastavit spirálu podpultových cen. Ale tuším, že mě realita doběhne a budu se muset přizpůsobit většině :mad:
 
Já shopping obecně bytostně nesnáším. Moje drahá kupodivu taky. Pro domácnost jezdíme jednou týdně na tzv. velký nákup. V Turecku teď jsem a rozhodně nic nikde kupovat nebudu. Stresuje mě nakupování a když ani navíc nevím za kolik, to bych se zhroutil. o_O Co jde, nakupuju přes internet. S šoférama PPL a DHL už bych si možná mohl začít tykat.:p
 
Ja už to zkoušel a jde to:)
Každy dobrý obchodnik raději prodá s přiměřený ziskem než ztrátou zákazníka. Chce to ale jednat s manažerem a ne “pipi” na recepci (recepční prominou, ale jejich postupy jsou obvykle dane).
Jeste lépe je to probrat dopředu po telefonu, manager nemusí byt vždy přítomen.
Mno jasny, soupni managerovi peti kilo se slovy : “Nechci slevu zadarmo”
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom