Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Blog Deníček golfového manažera 19. – Petl Ček

Já jsem z principu naivní člověk. Když mi někdo řekne stojí to tolik a tolik, tak buď mi ta věc za to stojí a chci ji, nebo ne. Smlouvat bych i dokázal umět, ale příčí se mi to. Říkám si, že ten člověk, který mi to prodává, z toho přeci taky musí něco mít, tak jako mám já z toho, co prodávám já jiným, a tak si naivně myslím, že má tu cenu nastavenou tak, aby uspokojil moje přání a zároveň na tom netratil. A jak jsem napsal, buď je ta cena pro mě zajímavá nebo si můžu vybrat jinde líp.
Mluvíš mi z duše !!! Pokud se mi cena nelíbí odcházím bez smlouvání. A pokud mi někdo následně nabízí nižší cenu, mám pocit že mne chtěl podvést. A důvěra je v tahu.
 
Smlouvání nemám rád a ani v arabských zemích mi to moc nejde. Měl jsem na mysli tradiční otázku poptávky a nabídky. Uvedu příklad. Jedeme s kamarády ve čtyřech do Českého Krumlova, jíme tam a spíme v jejich super “hotelu”. Kdybych objednával vše standardně, každý zaplatíme řekněmě 5.000 za víkend. Když se s nimi dohodneme předem, tak to třeba vyjde na 4.000.
Protože máme na výběr po cestě dát Písek nebo se stavit na Hluboké, případně zavítat do okolí Nové Bystřice, je to otázka kompletní nabídky a následné volby mezi cenou a službami.
Další věcí je, jestli mám chuť a čas se této kalkulaci věnovat. Naštěstí jeden z nás má času spoustu, takže volím už z navržených kalkulaí :D
 
Já sice nejsem klasický smlouvač, ale za těch několik málo let golfu jsem se něco naučil.
Dřív jsem kupoval tzv. balíčky na golfových slevách nebo slevomatu. A pak mě napadlo se podívat na konkrétní hřiště do nabídky. A ve velké většině případů tam ten balíček mají za stejnou nebo lepší cenu.
A když ne, oslovím je s poptávkou a případnou úpravou na míru, třeba výměnu nepotřebného welness za něco co chci. A většinou nabídnou a jsou ještě rádi. Aby ne, neplatí provizi a všichni kromě parazitického slevoněco jsou spokojení.
Podobně na mě působí slevy na teetime, žádnou jejich další službu nepotřebuju, hřiště dostane míň peněz a pak ještě čtu úvahy o zpoplatnění teetime. Směšné. Na jednom hřišti mi paní na recepci řekla, že když zavolám předem na rezervaci, že se jinak budu rezervovat přes teetime, dají 25-30% slevu a budou rádi.
A to jsem sám nebo jsme dva.
Co mi není jasné proč na ty slevomaty a teetime lezou.
 
No, já se jejich zapojení do tee time nedivím, když si vybírám, na jaké hřiště vyrazím, tak to, co není v tee time je prostě mimo hru...je jednodušší se v mobilu podívat, jak je hřiště plné, jestli nejdu po turnajových flajtech a tak - a rovnou zarezervovat - obvolávat několik recepcí se mně nechce.
 
Podobně na mě působí slevy na teetime, žádnou jejich další službu nepotřebuju, hřiště dostane míň peněz a pak ještě čtu úvahy o zpoplatnění teetime. Směšné. Na jednom hřišti mi paní na recepci řekla, že když zavolám předem na rezervaci, že se jinak budu rezervovat přes teetime, dají 25-30% slevu a budou rádi.

Většina hřišť platí TeeTime za používání barterem právě pomocí fee. A tato fee jsou ta, co tam vidíš se slevou.

Co mi není jasné proč na ty slevomaty a teetime lezou.

Hřišť, které fungují bez TeeTime už je v ČR naprosto mizivé procento. Podařilo se jim vytvořit monopol jediného funkčního odbavujícího systému, zároveň provozují server ČGF a ČGF jim ještě jde na ruku. Takže v podstatě všechno špatně a hřiště z toho vlastně nemá moc šanci nikam utýct.

Proč mají resorty s ubytováním potřebu vyprodávat své kapacity přes slevomaty taky nechápu, dle mého je tahle "móda" už překonána...Na druhou stranu např. fee ve Štiříně nebo náš jednodenní pobyt s golfem jsou akce velmi úspěšné a i přes značnou slevu pro nás zajímavě profitabilní...
 
Podobně na mě působí slevy na teetime, žádnou jejich další službu nepotřebuju, hřiště dostane míň peněz a pak ještě čtu úvahy o zpoplatnění teetime. Směšné. Na jednom hřišti mi paní na recepci řekla, že když zavolám předem na rezervaci, že se jinak budu rezervovat přes teetime, dají 25-30% slevu a budou rádi.

Většina hřišť platí TeeTime za používání barterem právě pomocí fee. A tato fee jsou ta, co tam vidíš se slevou.

Co mi není jasné proč na ty slevomaty a teetime lezou.

Hřišť, které fungují bez TeeTime už je v ČR naprosto mizivé procento. Podařilo se jim vytvořit monopol jediného funkčního odbavujícího systému, zároveň provozují server ČGF a ČGF jim ještě jde na ruku. Takže v podstatě všechno špatně a hřiště z toho vlastně nemá moc šanci nikam utýct.

Proč mají resorty s ubytováním potřebu vyprodávat své kapacity přes slevomaty taky nechápu, dle mého je tahle "móda" už překonána...Na druhou stranu např. fee ve Štiříně nebo náš jednodenní pobyt s golfem jsou akce velmi úspěšné a i přes značnou slevu pro nás zajímavě profitabilní...
A když tu samou akci dáš na váš web, lidi si to nenajdou?
 
A když tu samou akci dáš na váš web, lidi si to nenajdou?

Nemám šanci na takovej zásah...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom