Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Blog Deníček golfového manažera 31. – Normování

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,0
Právě jsem publikoval článek:

Deníček golfového manažera 31. – Normování

Blog  Deníček golfového manažera 31. – Normování

Dnes nebudu ani vtipný (pokud jsem někdy byl), ani drze urážející či vztahovačně urážlivý. Budu popisně nudný, faktický a reportérský. Protože jako se nemá dělat sranda z královny Anglie a rakoviny, tak se nevtipkuje o normování hřišť! Jsem si jist, že po golfových internetech najdete habakuk...

Diskuse a komentáře k článku vítány.
 
Upraveno moderátorem:
Pecka, musím říci, že se mi moc líbí znormovaná dětská odpaliště. Prckové si budou moci zahrát plnohodnotný turnaj, zahrát si i par - a to je super.
 
Super popis. Velmi zajimave cteni, neb o tomto vetsina z nas vi tuzku (ne ze by to jinde bylo jinak :) ).
Na kolik to vyjde? Budou z toho i nove parametry pro garmin gps?
Ostatne uz updatovali horehledy (garmin)?
 
Super popis. Velmi zajimave cteni, neb o tomto vetsina z nas vi tuzku (ne ze by to jinde bylo jinak :) ).
Na kolik to vyjde? Budou z toho i nove parametry pro garmin gps?
Ostatne uz updatovali horehledy (garmin)?

Cenu se přiznám netuším, asi tam nějaký poplatek v řádu tisíc bude.
Samozřejmě by případnou změnu normy (pokud k ní dojde) měli postupně převzít i ostatní, kteří s ní pracují. Byť nejde o změnu fyzických parametrů jamek, pouze případnou změnu indexů jamek a hřiště, sloužících k výpočtu hracího HCP, případně zisku STB.
Garmin nemám, takže netuším. Ale upřímně jsem komunikaci s nimi vzdal, protože přes moji veškerou snahu jim dodat vše co potřebují, se nikdy nikdo neobtěžoval ani odpovědět na email.
 
Super článek. Jen se chci zeptat, museli jste teď udělat něco na co pak v sezoně není úplně čas, chuť, potřeba?
 
Super popis. Velmi zajimave cteni, neb o tomto vetsina z nas vi tuzku (ne ze by to jinde bylo jinak :) ).
Na kolik to vyjde? Budou z toho i nove parametry pro garmin gps?
Ostatne uz updatovali horehledy (garmin)?

Zřejmě to vyjde na 22 000 bez DPH ( viz příloha )
 

Přílohy

  • Normovani - Proces a metodika - 2018.pdf
    68,9 KB · Zobrazení: 505
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Super popis. Velmi zajimave cteni, neb o tomto vetsina z nas vi tuzku (ne ze by to jinde bylo jinak :) ).
Na kolik to vyjde? Budou z toho i nove parametry pro garmin gps?
Ostatne uz updatovali horehledy (garmin)?
Poslední aktualizaci Garmin jsem dělal včera - a Hořehledy jsou UPDATE.
 
Cenu se přiznám netuším, asi tam nějaký poplatek v řádu tisíc bude.
Samozřejmě by případnou změnu normy (pokud k ní dojde) měli postupně převzít i ostatní, kteří s ní pracují. Byť nejde o změnu fyzických parametrů jamek, pouze případnou změnu indexů jamek a hřiště, sloužících k výpočtu hracího HCP, případně zisku STB.
Garmin nemám, takže netuším. Ale upřímně jsem komunikaci s nimi vzdal, protože přes moji veškerou snahu jim dodat vše co potřebují, se nikdy nikdo neobtěžoval ani odpovědět na email.
Mozna hloupy dotaz, ale fakt nedojde v prubehu casu k mirne zmene vzdalenosti napriklad odpaliste/green nebo sirce fw?
 
Mozna hloupy dotaz, ale fakt nedojde v prubehu casu k mirne zmene vzdalenosti napriklad odpaliste/green nebo sirce fw?

Tak u greenu a odpalist pochybuju, leda by se prestavovalo. FW se da menit pomerne snadno jen tim, jak sekas.
 
A máme i novou indexaci jamek. Původně jsem ji chtěl měnit dle herních statistik, ale pak mi došlo, že každého z nás trápí jiná jamka, tak proč to nenechat tak, jak to vyšlo.

Snímek obrazovky 2019-03-29 v 9.19.27.png
 
A sdělili ti také pánové, proč na většině českých hřišť mají ženy vyšší hrací hcp, než muži? :) Tenhle nesmysl mě vždycky zajímal.
 
A sdělili ti také pánové, proč na většině českých hřišť mají ženy vyšší hrací hcp, než muži? :) Tenhle nesmysl mě vždycky zajímal.
Ještě větší je nesmysl, že „muži” do 12 let sice hrají z červených, ale na mužskou normu. 🙈
Takže 8letý kluk nastoupí proti 15leté slečně a aniž by odpálil míček, tak už je běžně o 4 a více STB pozadu.
Fakt by byl problém mít „žákovské” normy pro kategorii do 12 let?
 
A sdělili ti také pánové, proč na většině českých hřišť mají ženy vyšší hrací hcp, než muži? :) Tenhle nesmysl mě vždycky zajímal.
Proč by to měl být nesmysl?
 
Ještě větší je nesmysl, že „muži” do 12 let sice hrají z červených, ale na mužskou normu. 🙈
Takže 8letý kluk nastoupí proti 15leté slečně a aniž by odpálil míček, tak už je běžně o 4 a více STB pozadu.
Fakt by byl problém mít „žákovské” normy pro kategorii do 12 let?
Vzdyt vetsina deti hraje ve svych kategoriich dle HCP a veku, navic na rany…
 
Vzdyt vetsina deti hraje ve svych kategoriich dle HCP a veku, navic na rany…
Ano, na rány, ale s mužským CR a SR.
Co to znamená z pohledu výpočtu HI ti nemusím asi vysvětlovat.

Ale je tu např. kategorie D 28-45, ta hraje na STB.
 
Ano, na rány, ale s mužským CR a SR.
Co to znamená z pohledu výpočtu HI ti nemusím asi vysvětlovat.

Ale je tu např. kategorie D 28-45, ta hraje na STB.
Ja to naopak vnimam jako plus. Kluci soutezi spolu s holkama. V rade jinych sportu se to oddeluje. To ze je holka obecne slabsi a tudiz by mela mit vyhodu je pro mne bez diskuze…
 
Ja to naopak vnimam jako plus. Kluci soutezi spolu s holkama. V rade jinych sportu se to oddeluje. To ze je holka obecne slabsi a tudiz by mela mit vyhodu je pro mne bez diskuze…
Já si stojím za tím, že by měly být žákovské normy (pro kluky a pro holky do 12let).
Nebo nemít společnou kategorii do 18 let, kde se opravdu potkávají 10letí s 18letými a hrají na STB.
 
Proč by to měl být nesmysl?
Přijde mi jako nesmysl, že ženy hrající z už tak kratších odpališť (což má být to vyrovnání mezi muži a ženami) mají ještě jiný hrací hcp a to z 90% vyšší, než muži. Např muž s HCP 0 má hrací hcp 1 a žena s HCP 0 má hrací hcp 3 - proč? Neměla by platit stejná tabulka pro ženy i muže se svých odpališť? Pak jsou smíšené kategorie nefér a i samotný hcp je dost neodpovídající.
 
Ještě větší je nesmysl, že „muži” do 12 let sice hrají z červených, ale na mužskou normu. 🙈
Takže 8letý kluk nastoupí proti 15leté slečně a aniž by odpálil míček, tak už je běžně o 4 a více STB pozadu.
Fakt by byl problém mít „žákovské” normy pro kategorii do 12 let?

To, co píšeš mi nedává smysl a to poměrně z hodně důvodů :
1. problém vůbec nesouvisí s normováním. Řazení do kategorií a přidělení odpališť je výlučná věc soutěžního výboru, který buď dokáže nebo nedokáže rozumně nastavit kategorie a odpaliště.
2. Předpokládám, že vytvořit žákovskou normu by byl problém a to dost veliký. Ty děti se v tomto věku fakt dost fyzicky mění a napasovat na to obecnou normu, která by byla spravedlivá pro všechny bych považoval za naprostý zázrak
3. pokud snad připustím možnost, že je dívka skutečně zvýhodněna, bude to jen na jejich prvních turnajích. Později se ale rány navíc musí zákonitě projevit v jejím HI, takže se výhoda smaže, což je však ale i základní myšlenka HI.
4. Pokud si vezmu tvůj příklad. Tak nespravedlnost pohlaví definuješ na příkladu - turnaji smíšeném, od 8 do 15 let, kdy všichni hrají z červených odpališť. Když otočím tvou otázku. Je pak spravedlivé, aby 8-letá holčička hrála ze stejných odpališť ( tj. plnohodnotných odpališť pro ženy bez ohledu na věk ) jako 15 letý kluk a to jen s náskokem 4 stb. bodů ( který hraje z odpališť určených pro ženy ) ?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom