Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Blog Deníček golfového manažera 6. – Není nás nějak málo?

No myslím si, že většina trenérů budou neplátci DPH. Takže zde si podnikatel nepomůže a aby dostal peníze z firmy ven tak i při daňové optimalizaci se nedostaneš pod 15%. Takže i přes firmu bude stát trénink ve finále víc než mimo ni:)
Covevce, to je zajimavej rozmer.
Seznam treneru, co jsou platci DPH :D
 
Covevce, to je zajimavej rozmer.
Seznam treneru, co jsou platci DPH :D

I kdyby byl plátce DPH, tak si moc nedokážu představit, jak si tenhle náklad dáš do firmy a obhájíš před finančákem. Tzn. faktura bude "na něco jiného" a jsme zase na začátku...
 
I kdyby byl plátce DPH, tak si moc nedokážu představit, jak si tenhle náklad dáš do firmy a obhájíš před finančákem. Tzn. faktura bude "na něco jiného" a jsme zase na začátku...
K tomu ti neco klidne povim, ale spise osobne :D
 
K tomu ti neco klidne povim, ale spise osobne :D

Už po nás jdou?:) Zrovna čtu jak Babiš sponzoroval ODS...:)
 
I kdyby byl plátce DPH, tak si moc nedokážu představit, jak si tenhle náklad dáš do firmy a obhájíš před finančákem. Tzn. faktura bude "na něco jiného" a jsme zase na začátku...
K tomu ti neco klidne povim, ale spise osobne :D
Veřejně se na to dá zareagovat odhlédnutím od DPH pohledu. Vezmu trénink/sport jako nefinanční benefit pro zaměstnance. Když beru tu část co jsou oficiálně zároveň zaměstnaní ve své firmě. Je to daňově uznatelné a tak za trénink za 1tis zaplatím opravdu pouze 1tis. Nemusím vyplatit 1150kc hrubé mzdy + odvody. Uspora z celkových vyplácených peněz je tedy 34% nebo 15% dle toho jak si vyplacim peníze :p (nelynčujte mě za zjednoduseni)

To jen tak na odlehčení vážné diskuze. Už se těším až téma dostupnosti golfu otevřeme na Kunce osobně.:D
 
Ahoj, znam odpoved proc je v Praze plno .... ikdyz to stoji treba raketu.

Vetsina lidi si necha psat "faktury" a dava do ucetnictvi. Tzn. ze je to nestoji obvykle vubec nic. At uz detsky kemp, vecerni primetime na tenisu za 500/hodina nebo dokonce hodina u trenera golfu za 1.000 :)
Vis jak se jim krasne trenuje zadara?
Tak na zdravi !
Teda promiň, ale na tyhle hlášky, jak si někdo něco dává do účetnictví a tím pádem to má zadarmo, z toho už mám vážně osypky. Zajímavé je, že to VŽDY pronese někdo, kdo nemá o podnikání, potažmo o účetnictví ani páru.
Takže když dotyčný bude OSVČ, bude si chtít dát hodinu golfu do účetnictví, tak a) riskuje, že mu to finančák při kontrole vyhodí, anžto to není jeho daňový náklad, za b) zvýší si tím maximálně (ale nelegálně, riskuje bod A) výdaje, tedy jak už tu zaznělo, zlevní se mu to max. o 15 % daně ale stejně to proboha musí zaplatit! No a když bude s.r.o. dá si to jako benefit sám sobě zaměstnanci, ale zase MUSÍ to stejně zaplatit a ušetří max. na mzdových nákladech.
Stačí?;)
 
Takže to shrnu, problém nebude v tom, že v Praze si dávají trénínky "do účetnictví" a tím pádem jim je šumák co stojí a na venkovně my hlupani, jsme na ještě nepřišli ;)
V Praze je prostě na malém prostoru více lidí, s lepšími výdělky, asi i více lidí na "lepších pracovních pozicích", proto i větší přetlak na hřištích. Víc lidí si to může dovolit.
Mě pořád přijde, že by stačila lepší osvěta...ukázat lidem, že golf je fajn sport a jde provozovat i s přiměřenými náklady, že člověk nemusí být zrovna rentier. Nedávala bych příčinu tomu, že např. lyžování je akčnější, každý to zvládne během dne a podobně. Zrovna to není taky levná záležitost...to lyžování. Taky myslím, že se s novými přírůstky pere více sportů. Ideální je, když nějaký náš sportovec někde vyhraje, je dobrý - pak se spousta mladých hrne do biatlonu a podobně.
Kupa lidí ví o golfu kulový...i mí přátelé mi tvrdí, že je to jen procházka po hřišti, že to není sport. Dokonce to řekl i tělocvikář synovi našich známých z golfu. A co myslíte? Kluk nechce na golf chodit...když to není sport.
A pak položím ještě jednu otázku. Kdyžby se marketing povedl a lidi se začali hromadně dávat na golf, je na to český golf, česká hřiště a vůbec připraven?
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Teda promiň, ale na tyhle hlášky, jak si někdo něco dává do účetnictví a tím pádem to má zadarmo, z toho už mám vážně osypky. Zajímavé je, že to VŽDY pronese někdo, kdo nemá o podnikání, potažmo o účetnictví ani páru.
Takže když dotyčný bude OSVČ, bude si chtít dát hodinu golfu do účetnictví, tak a) riskuje, že mu to finančák při kontrole vyhodí, anžto to není jeho daňový náklad, za b) zvýší si tím maximálně (ale nelegálně, riskuje bod A) výdaje, tedy jak už tu zaznělo, zlevní se mu to max. o 15 % daně ale stejně to proboha musí zaplatit! No a když bude s.r.o. dá si to jako benefit sám sobě zaměstnanci, ale zase MUSÍ to stejně zaplatit a ušetří max. na mzdových nákladech.
Stačí?;)
Nebudu se s Tebou dohadovat.
Kdyz vis tak vis :)
 
A pak položím ještě jednu otázku. Kdyžby se marketing povedl a lidi se začali hromadně dávat na golf, je na to český golf, česká hřiště a vůbec připraven?

Což o to, hřiště připravena jsou. Ale kdo není přípraven jsou samotní stávající golfisté. Protože pokud nastane nějaký zásadní příliv lidí do golfu, tak jedině za podmínek, že se ten vstup zjednodušší (zruší se zkoušky na ZK, extrémně se zjednodušší pravidla, vše se zlevní,...). Tzn. ti lidé, co do golfu přijdou, budou ještě hůře znalostně vybaveni než ti stávající (a i tam je často dost na vážkách, kdo je učil se na hřišti chovat) a budou golf brát uplně stejně jako berou fotbal atd.

Takže bude existovat několik exkluzivních hřišť, kde se nic nezmění. Zbytek bude otevřených pro všechny a to teprve budou stávající golfisté nadávat, jak to stojí na hřištích zaprd...
 
Což o to, hřiště připravena jsou. Ale kdo není přípraven jsou samotní stávající golfisté. Protože pokud nastane nějaký zásadní příliv lidí do golfu, tak jedině za podmínek, že se ten vstup zjednodušší (zruší se zkoušky na ZK, extrémně se zjednodušší pravidla, vše se zlevní,...). Tzn. ti lidé, co do golfu přijdou, budou ještě hůře znalostně vybaveni než ti stávající (a i tam je často dost na vážkách, kdo je učil se na hřišti chovat) a budou golf brát uplně stejně jako berou fotbal atd.

Přesně tak. Proto jsem dříve také tady pokládal otázku, jestli vůbec čeští golfisté stojí o nějaké rozšíření a zahuštění, nebo spíše ne. Komerční subjekty asi ano, tam je motivace jasná.

Ale co samotné kluby, resorty, členové klubů, čgf, trenéři atp?
 
Já se taky podělím o svůj názor, jakožto nový objevitel tohoto krásného sportu, kterému se věnuju půl roku v Praze. Zatím nemám děti, takže k této části vaší debaty nemám co dodat.
Mně se golf jako sport líbí už spoustu let, rád jsem se díval na turnaje PGA v nočních hodinách a už od 20-ti si říkal, že až budu starší, tak budu hrát golf. Proč až budu starší a ne hned?
1. Měl jsem tolik jiných sportovních aktivit (fotbal, tenis, futsal, běhání...) i mimosportovních a pracovních, že jsem prostě na golf neměl čas a to potěšení ze hry by tam prostě nebylo, pokud bych se tomu nevěnoval pořádně (což jsem si nyní ověřil a popíšu to později)
2. Myslel jsem si, že na něj nemám peníze - a ted jsem si ověřil, že jsem fakt neměl
3. Myslel jsem si, že je to sport pro snoby - ted jsem si ověřil, že je to blbost
4. Nikdo z kamarádů a známých ho nehrál

Situace dnes:
1. Ke golfu jsem byl v podstatě donucen z pracovních důvodů, ale zamiloval jsem si ho. Když jsem na hřišti zahrál svůj první PAR, tak mi bylo "jedno", že jsem na ostatních jamkách byl +5, ale v paměti mám pořád ten PAR a příště jsem šel na hřiště s tím, že dám 2. Už mám za sebou i birdie, krásný drive na 280m a pár dalších dalších krásných úderů, které překryjou ty spousty špatných.
Ale upřímně, kdybych si před rokem a půl nepřetrhnul vazy v kolenech, golf by pro mě byl pořád jenom sport, který budu hrát až budu starší. A tak to má naprostá většina mých kamarádů i obchodních partnerů. Vzal jsem jich na driving několik, všichni byli unešení, ale mají tolik aktivit, že na golf nemají čas a sami na tom drivingu vidí, že je potřeba ten čas tomu sportu věnovat.
2. Golf je drahý sport, v porovnání s ostatníma rozhodně. Pominu investici do vybavení, ale když si vezmu svoji aktuální situaci, kdy jdu 2x v týdnu na driving a aspoň jednou na hřiště, tak jsou to tisíce korun měsíčně
3. Potkávám na golfu spoustu super lidí, tady jsem se zmílil nejvíc
4. Přesvědčil jsem bráchu, zamiloval si golf stejně jako já, ale ostatní pořád čekají až vyrostou :)

Co z toho vyplývá? Propagaci golfu ano, ale mé kamarády a známé k němu před 40 rokem života stejně nepřivedete.
A podle mě je golf prostě drahý a tím spoustu lidí odradí. Srovnávali jste tady třeba se squashem a lyžemi. Na squash když půjdu 1x týdně v prime time, tak mě to bude stát 200Kč, krásně se zničím a každý (kdo není úplný antitalent) se bude z týdne na týden zlepšovat a užije si to. U golfu za tento čas a peníze nemá šanci...

Snad jsem vám nějak pomohl :)
 
"Proč se od projektu Hraj Golf Změň Život nic nevytvořilo, co by do světa křičelo, že golf je super?"

Tak to by měl nejlépe vědět prezident GC Hořehledy, který měl dlouhá léta v ČGF na starosti právě propagaci golfu. Poslední "tichý" projekt Já na to mám ( nebo jak se to jmenovalo ), zaznamenala jen pokladna ČGF - v kolonce výdaje...
Opatrně, nebo se dostaneš taky na černou listinu v Hořehledech.
 
Opatrně, nebo se dostaneš taky na černou listinu v Hořehledech.

Tebe to musi hodne zrat, kdyz to pri kazdy vhodny prilezitosti resis, vid?:) @wasp ma alespon konstruktivni kritiku, se kterou v tomto pripade souhlasim...
 
Golf má tři problémy - čas, peníze, složitost:
Peníze -ty jsou až na prvním místě. Ano, golf je drahý sport. Počítejme spolu, nejprve třeba Hořehledy. Jedu hrát s kamarádem, platíme každý svoje. Ráno driving, dva košíky. Ok, na driving chodí jen zbabělci, ale co kdyby tam byla nějaká dobrá rána, co zvedne náladu :) Pak recepce - fee, kafe, plzeň. První rána k ČEL na zahradu, čert vem ProV1, je čas na TopFlite :(. Druhá jamka, třetí a další ok, na osmě jeden do rokle, devítka. Uf. Plzeň, polívka (hru nezdržujem klidně ty nedočkavce pustíme) a druhá runda. Teď pro změnu 4ka na driving a jedno nepřepálený odpaliště, protože jsem čuměl, kde co lítá. Na rány jsem v tom za 100, dáme štamprli, oběd a jsem v tom za tisíc a trochu. Nepočítám benzín. Díky, na Dýšině by to bylo tak 3 500.
Čas - i rychlé kolo v CZ trvá kolem 4 hodin, o víkendu spíš 6. Tady je prostor pro inovace. Žiju poslední 4 roky ve Švédsku (aktuálně Goteborg), tady mají úžasný model. Na hřiště se dá dojet MHD (je nejen v Goteborgu, ale i ve Stockholmu, Kalmar, nebo Kobenhaven - vím, sorry, to je Dánsko.) U většiny hřišť je obdoba "akademie" - pár jamek (většinou 6 až 10), délka 60 až 100 metrů, sem chodí lidi cestou z práce, místo oběda, ráno před prací. Na obejití stačí cca hodina, wedge, devítka a putter. Fee stojí jako dvě piva (mají drahý pivo). HCP nikdo neřeší, hřišťátko má pod palce marshal, plynulost a bezpečnost zvládá většinou s bravurou. Na "velké" hřiště se dá objednat čas kdykoliv. V létě nejraději hraju od 6:00. Říkáme tomu prostatik golf, oficiálně ultra early bird. Objednáte, zaplatíte dopředu, scorku buď máte "pod kamenem" na recepci, v moderních areálech dostanete e-mailem kód na závoru, karty se tisknou u prvního odpaliště u kiosku,.. V devět jsem doma i se zastávkou v pekárně, takže rodina vstává, já nesu čerstvé pečivo a jsem slavný, jak se starám o rodinu.
Složitost - pravidla být musí, ale zdravý rozum chybí. Synovi je šest, trénuje třetí rok, ale logicky HCP nemá (neumí číst). Ve SWE přijdeme na hřiště, zaplatíme a jdem hrát. Zodpovědnost je na rodiči, když hřiště neznáme, udělají nám do scorky značku, kde má odpalovat mladý. Teď v CZ. Vrchol "inteligence" považuju Dýšinu, kam na akademii pro změnu nesmí rodič, pokud není s trenérem,... Takže tady si mladým nezahraju, na velký hřiště ho nepoustí, protože nemá HCP a na malý hřiště nepustí mne. Výjimkou z této logiky jsou třeba Kestřany, kde mají "fér odpaliště" pro děti, nebo třeba Osyčina. Hořehledy nepíšu, tím, jak jsou hore dole kopcom, tak by je neušel, ale máme v plánu je ještě letos zkusit.
Resumé - dospělí - kdo chtěl začít, ten už začal dávno. Jediná šance jsou děti. Nebo rodiče s dětma (to zní skoro jako spartakiáda) Cena fee je v celkovém účtu téměř nepodstatná, jde o celkový dojem (parkování, vzdálenosti přechodů, kvalita jídla, dětské menu, občerstvení cestou po hřišti, personál) a dojem z hřiště - podpořený číslem ze scorky.
V Hořehledech Vám držím palce s dalším rozvojem, před hodně lety jsem tam začínal a rád se párkrát za sezónu vracím,
 
No já nevím.
Peníze - ano. Sice víme, že se dá hrát holema za pár korun a ušetřit všelijakými slevami, ale na parkovišti stejně moc dacií nepotkáte.
Čas - to už nesouhlasím. Jen namátkou z mého okolí - na Černém mostě není problém jít 3 jamky, je tady hromada akademií (třeba Hostivař, Benátky, ...).
Na řadě hřišť jsou různá oranžová a jiná odpaliště.
Já když jdu na golf, tak míň než 9 jamek ani hrát nechci, mám dojem, že na míň to nemá smysl ani vytahovat.
A rozhodně nemusí kolo trvat 4 hodiny, ve dvojici běžně dáváme 3,5 hodiny a sám chodím (pochopitelně ne, když je hřiště plné) 2,5-3 hodiny. No ano, na některých turnajích 6 hodin...
 
No já nevím.
Peníze - ano. Sice víme, že se dá hrát holema za pár korun a ušetřit všelijakými slevami, ale na parkovišti stejně moc dacií nepotkáte.
Čas - to už nesouhlasím. Jen namátkou z mého okolí - na Černém mostě není problém jít 3 jamky, je tady hromada akademií (třeba Hostivař, Benátky, ...).
Na řadě hřišť jsou různá oranžová a jiná odpaliště.
Já když jdu na golf, tak míň než 9 jamek ani hrát nechci, mám dojem, že na míň to nemá smysl ani vytahovat.
A rozhodně nemusí kolo trvat 4 hodiny, ve dvojici běžně dáváme 3,5 hodiny a sám chodím (pochopitelně ne, když je hřiště plné) 2,5-3 hodiny. No ano, na některých turnajích 6 hodin...
Dacii :D @requo :D
 
Golf má tři problémy - čas, peníze, složitost:
Peníze -ty jsou až na prvním místě. Ano, golf je drahý sport. Počítejme spolu, nejprve třeba Hořehledy. Jedu hrát s kamarádem, platíme každý svoje. Ráno driving, dva košíky. Ok, na driving chodí jen zbabělci, ale co kdyby tam byla nějaká dobrá rána, co zvedne náladu :) Pak recepce - fee, kafe, plzeň. První rána k ČEL na zahradu, čert vem ProV1, je čas na TopFlite :(. Druhá jamka, třetí a další ok, na osmě jeden do rokle, devítka. Uf. Plzeň, polívka (hru nezdržujem klidně ty nedočkavce pustíme) a druhá runda. Teď pro změnu 4ka na driving a jedno nepřepálený odpaliště, protože jsem čuměl, kde co lítá. Na rány jsem v tom za 100, dáme štamprli, oběd a jsem v tom za tisíc a trochu. Nepočítám benzín. Díky, na Dýšině by to bylo tak 3 500.
Čas - i rychlé kolo v CZ trvá kolem 4 hodin, o víkendu spíš 6. Tady je prostor pro inovace. Žiju poslední 4 roky ve Švédsku (aktuálně Goteborg), tady mají úžasný model. Na hřiště se dá dojet MHD (je nejen v Goteborgu, ale i ve Stockholmu, Kalmar, nebo Kobenhaven - vím, sorry, to je Dánsko.) U většiny hřišť je obdoba "akademie" - pár jamek (většinou 6 až 10), délka 60 až 100 metrů, sem chodí lidi cestou z práce, místo oběda, ráno před prací. Na obejití stačí cca hodina, wedge, devítka a putter. Fee stojí jako dvě piva (mají drahý pivo). HCP nikdo neřeší, hřišťátko má pod palce marshal, plynulost a bezpečnost zvládá většinou s bravurou. Na "velké" hřiště se dá objednat čas kdykoliv. V létě nejraději hraju od 6:00. Říkáme tomu prostatik golf, oficiálně ultra early bird. Objednáte, zaplatíte dopředu, scorku buď máte "pod kamenem" na recepci, v moderních areálech dostanete e-mailem kód na závoru, karty se tisknou u prvního odpaliště u kiosku,.. V devět jsem doma i se zastávkou v pekárně, takže rodina vstává, já nesu čerstvé pečivo a jsem slavný, jak se starám o rodinu.
Složitost - pravidla být musí, ale zdravý rozum chybí. Synovi je šest, trénuje třetí rok, ale logicky HCP nemá (neumí číst). Ve SWE přijdeme na hřiště, zaplatíme a jdem hrát. Zodpovědnost je na rodiči, když hřiště neznáme, udělají nám do scorky značku, kde má odpalovat mladý. Teď v CZ. Vrchol "inteligence" považuju Dýšinu, kam na akademii pro změnu nesmí rodič, pokud není s trenérem,... Takže tady si mladým nezahraju, na velký hřiště ho nepoustí, protože nemá HCP a na malý hřiště nepustí mne. Výjimkou z této logiky jsou třeba Kestřany, kde mají "fér odpaliště" pro děti, nebo třeba Osyčina. Hořehledy nepíšu, tím, jak jsou hore dole kopcom, tak by je neušel, ale máme v plánu je ještě letos zkusit.
Resumé - dospělí - kdo chtěl začít, ten už začal dávno. Jediná šance jsou děti. Nebo rodiče s dětma (to zní skoro jako spartakiáda) Cena fee je v celkovém účtu téměř nepodstatná, jde o celkový dojem (parkování, vzdálenosti přechodů, kvalita jídla, dětské menu, občerstvení cestou po hřišti, personál) a dojem z hřiště - podpořený číslem ze scorky.
V Hořehledech Vám držím palce s dalším rozvojem, před hodně lety jsem tam začínal a rád se párkrát za sezónu vracím,

Zdravím Aleši, prcka vemte, bude se mu u nás líbit:).

Já samozřejmě souhlasím s částmi toho co píšete. Ale obdobně bych mohl postupovat u řady jiných sportů. Když na golfu ztrácím míčky, tak na squashy praskaj výplety, na kole píchnu duši, na lyžích škrábu skluznici. Myslím si, že jsou to finančně srovnatelné "nedostatky".

To, že si golf mohu prodražit obědem, pivem, polévkou,...je jen moje volba a mohu to samé dělat na kole nebo na lyžích. A protože je to celodenní aktivita, tak je i logické, že u ní jím a piju. Kdybych seděl doma, tak to nedělám? Navíc je to ve výsledku benefit toho sportu, mít možnost ho spojit i s ostatními běžnými aktivitami. Pamatuji celodenní volejbalové turnaje, kde tedy moc jíst nešlo...

Se Švédskem souhlasím, vždyť je společně s Finskem nejčastěji dáváno nám v ČR jako vzor golfové destinace.

Přiznám se, že jsem na problém s dětmi nenarazil tak, jak ho popisujete. Všude, kde jsem byl s prckem na golfu (ČR, Španělsko, Rakousko,...). Ať už na drivingu nebo na hřišti vše v pohodě. Malýho vezmu na buginu, postavím 40 m od greenu a dohraje si do jamky. Když zdržujem, pustíme. Jasně, na hřištích jako Dýšiná nebo Albatross to asi nepůjde, ale tam ani s dítětem nechci.
 
Upraveno:
Pro zajímavost rozložení členské základny ČGF v kusech a procentech...

6849
 
A to je dle sídla klubu? nebo přímo hráče.....
 
A to je dle sídla klubu? nebo přímo hráče.....

To je zajímavá otázka:). Ale pravděpodobně klubu, protože ne každý vyplňuje na server ČGF bydliště hráče. Takže pokud to tak je, tak je to částečně zavádějící tabulka především kvůli virtuálům...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom