Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Blog Deníček golfového manažera 6. – Není nás nějak málo?

Pro zajímavost rozložení členské základny ČGF v kusech a procentech...

Zobrazit přílohu 6849
To je zajímavá otázka:). Ale pravděpodobně klubu, protože ne každý vyplňuje na server ČGF bydliště hráče. Takže pokud to tak je, tak je to částečně zavádějící tabulka především kvůli virtuálům...
Počet je pouze mateřské členství,nebo počítají pouze ty 300,- poslané.
 
Bohumile, prosim tě, piš česky. Dělej tečky a čárky pokud možno tam, kam patří. Rozvíjej své věty. A uplně na konci, než to odešleš, si to po sobě přečti a představ si, že jsi někdo uplně tupý. Rozumíš tomu? Super, pak to teprve pošli. Protože pochopit z tohohle, cos tim vlastně chtěl říct, na to moje školy nestačí.
@bohumil.koval
 
Někdo má i více členství, kde jedno je mateřské a další přidružené/ skutečný oddíl , dokonce i virtuální, ale platí pouze jeden poplatek doČGF a ten je těch zmiňovaných 300,-.

Za kazde clenstvi se plati CGF, tzn. mas-li clenstvi ve 4 klubech, vsechny za tebe odvedou poplatek CGF.
 
Za kazde clenstvi se plati CGF, tzn. mas-li clenstvi ve 4 klubech, vsechny za tebe odvedou poplatek CGF.
Takže, platíš tolik registračních poplatků, kalikrát jsi člen klubu? Já měl za to, že jen v mateřském, proto se motá tolik stejných jmen na TTime a jen jedno máHCP. Přeci jsi jenom jeden člen ČGFs jedním reg. Číslem, tak nevím proč platit za každé přidružené/virtuální, když jsem už jednou zaplatil. Tak potom ty čísla cos uvedl budou mylná.
 
Takže, platíš tolik registračních poplatků, kalikrát jsi člen klubu? Já měl za to, že jen v mateřském, proto se motá tolik stejných jmen na TTime a jen jedno máHCP. Přeci jsi jenom jeden člen ČGFs jedním reg. Číslem, tak nevím proč platit za každé přidružené/virtuální, když jsem už jednou zaplatil. Tak potom ty čísla cos uvedl budou mylná.

Neplatíš ty, platí klub.
Nemyslím si, že v celkové ceně členského poplatku hraje odvod ČGF významnou roli.
TeeTime nemá s poplatky ČGF nic společného.
Předpokládám, že tabulka je generována na základě RČ, tzn. každý hráč je tam jen jednou, bez ohledu na to, kolik má členství.
 
Upraveno:
Takže, platíš tolik registračních poplatků, kalikrát jsi člen klubu? Já měl za to, že jen v mateřském, proto se motá tolik stejných jmen na TTime a jen jedno máHCP. Přeci jsi jenom jeden člen ČGFs jedním reg. Číslem, tak nevím proč platit za každé přidružené/virtuální, když jsem už jednou zaplatil. Tak potom ty čísla cos uvedl budou mylná.


  1. každý jednotlivý klub, ve kterém jsi členem za tebe platí příspěvky. Ty jsou buď ve výši 300 Kč ( pro kluby ), jak jsi psal, ale jsou také ve výši 600 kč ( pro přidružené kluby ). Máš pravdu, že je poněkud nelogické, že i ve druhém( třetím atd. ) klubu se za hráče platí poplatky, protože tento klub nemá, na rozdíl od domovského klubu, s hráčem téměř žádné administrativní náklady ( jen distribuci federační karty, kterou hráč stejně má ve svém domovském klubu )
  2. na technickém serveru ( vstup přes heslo pro kluby ) lze velice jednoduše přepnout, zda se zobrazují hráči jen v domovských klubech ( hráč se zobrazí tedy jednou ) nebo ve všech klubech, kde má členství. Pro statistiky ČGF se používá jen členství v domovských klubech.
 
  1. každý jednotlivý klub, ve kterém jsi členem za tebe platí příspěvky. Ty jsou buď ve výši 300 Kč ( pro kluby ), jak jsi psal, ale jsou také ve výši 600 kč ( pro přidružené kluby ). Máš pravdu, že je poněkud nelogické, že i ve druhém( třetím atd. ) klubu se za hráče platí poplatky, protože tento klub nemá, na rozdíl od domovského klubu, s hráčem téměř žádné administrativní náklady ( jen distribuci federační karty, kterou hráč stejně má ve svém domovském klubu )
  2. na technickém serveru ( vstup přes heslo pro kluby ) lze velice jednoduše přepnout, zda se zobrazují hráči jen v domovských klubech ( hráč se zobrazí tedy jednou ) nebo ve všech klubech, kde má členství. Pro statistiky ČGF se používá jen členství v domovských klubech.
Vyčerpávající odpověď, a jak je na tom, to moderní, členství na zkoušku. Bude-li mít federační kartičku s členstvím na zkoušku, tak zaplať.kocourkov ala Švejk .
 
V 5:30 vás vzbudí sekačka a tak máte při brzké procházce po hřišti spoustu času přemýšlet. Brouzdáte bosky rosou obalenými stébly trávy a dumáte nad tím, proč od 8 ráno nestojí lidi frontu u recepce, když je na tom golfu tak nádherně...
Zobrazit přílohu 1954
Golfových hřišť je u nás spousta a další větší i menší vznikají nebo se alespoň plánují. Golfistů je oproti tomu málo, respektive méně a méně. Hřiště, která jsou solidně obsazena po větší část dne, spočítáte na prstech jedné ruky. Všude, kam přijdete, tak slyšíte že hráčů dřív bývalo víc a že by se s tím mělo něco dělat. Ale co?

Golfisté

Myšlenka, která má svou logiku. Sami golfisté jsou přece chodící reklamou a mají známé a přátele a kamarády, tak bychom to mohli nějak vymyslet, aby je ke golfu lákali. Takže uděláme projekty a akce a motivace. Tak proč tohle nefunguje?

ČGF

Zde by měla být motivace jasná, její ekonomika je založena na množství členů jednotlivých klubů. Navíc o směřování rozhodují samotní golfoví činovníci. Tak proč nejsou spoty v TV, reklamy nebo rozhovory v rádiích, články v novinách? Proč se od projektu Hraj Golf Změň Život nic nevytvořilo, co by do světa křičelo, že golf je super?

A pozor, ony projekty vznikají, ale jsou takové potiché. Se školou na golf je bomba projekt, každé dítě je nadšené, když vezme hůl do ruky a odpálí míček. Tak proč si o tom nepřečtu ráno u kafe na iDnesu? Proč není Facebook zaplaven fotkami hrajících dětí?

Kluby a hřiště

Zde o zájmu o nárůst množství golfistů nemůže být pochyb, přesto narazíte na situace, kdy vám na poptávku o pořádání víkendové akce z deseti resortů odpoví čtyři. Navíc každý, kdo si může v českém golfu dovolit širokospektrální reklamu, si to rozmyslí. Naposledy to udělal CZ Golf a koukněte jak dopadl. Ono totiž platit reklamu, která sice zasáhne “každého“ je určitě cestou ke zvýšení počtu golfistů, ale jaksi nutně neznamená, že ten golfista přijde zrovna ke mě. A přeci nebudu platit reklamu konkurenci. A ruku na srdce, těch co na to mají, taky není mnoho.

Takže budeme čekat, jestli ČGF něco nevymyslí a hráče mi nevyrobí? Ale pozor, nováček mi poničí hřiště a neumí se na něm chovat, takže pěkně s ním do kurzu a trenéra je přece potřeba zaplatit.

Aby to neskončilo tím, že sice budeme mít krásná a bezchybná golfová hřiště, ale nikdo na nich nebude hrát...

Co s tím?

Takže přestože máme všichni stejné zájmy, nějak to nefunguje. A ano, můžeme se bránit štítem klišé, že golf má nálepku snobského sportu, je drahé vybavení, žere to čas,...Ale věří tomuhle skutečně ještě někdo? Nebo že bychom už opravdu vyčerpali potenciál populace? Nemyslím si.

Takže přátelé, co s tím?

Tak s tou rosou můžu jen souhlasit...

1 / Osvěta ze strany ČGF by měla být samozřejmostí a na denním pořádku, vždyť je to jejich chléb (píšeš správně)!

2 / Trenér drahý je, protože se vzdělává, má pomůcky a tudíž měl by vědět, co hlásá...

3 / Fíčko je taky drahé, poněvadž je potřeba zaplatit mzdy manažera atp. možná taky sekačky a hnojiva...

4 / Byť golfista nepřijde zrovna k Tobě, tak může přijít někam jinam a potom si v Hořehledech vyzkoušet dropování "outů" a hru drivingovými míči.

5 / Prvotní potenciál jsme vyčerpali a promrhali, nicméně jsme v realitě, musíme makat a vymýšlet, nebo dělat dobře to, co jej již vymyšleno!

6 / Dnešním dnem se hlásím k "hrajgolfzměňživot.cz", doufám v úspěch.

Závěrem jsem tomu věnoval pár desítek komentářů v rámci veřejných hřišť, někteří si mě díky tomu dokonce blokli a mysleli si jací jsou borci!
 
Upraveno:
Takže, platíš tolik registračních poplatků, kalikrát jsi člen klubu? Já měl za to, že jen v mateřském, proto se motá tolik stejných jmen na TTime a jen jedno máHCP. Přeci jsi jenom jeden člen ČGFs jedním reg. Číslem, tak nevím proč platit za každé přidružené/virtuální, když jsem už jednou zaplatil. Tak potom ty čísla cos uvedl budou mylná.

Nebudou, v každém klubu dostaneš kartičku, na které máš klubové číslo.
 
Upraveno:
Ta vec okolo PR je dulezita.
Je to jako s kazdym nakupem. Myslenka se v hlave rodi. Pokud o golfu se v pozitivnim svetle nebude mluvit, nebude o nej zajem. A na nove je golf opravdu jen v poradech ala top star.
Btw. Bosak pro golf toho udelal vice nez cela cgf.

Svou konstrukci je to ale old school aktivita, vse co zminil @requo je dulezite. Cas, penize, auto.

Kazdopadne jsem mirny optimista. Kdyz jsem videl ta nadsena decka na golf kempu...

Bosák, a čím smím li vědět?
 
Tak já jsem třeba začal docela hodně kvůli Bosákovi, začal jsem koukat na golf na ČT a po dvou letech jsem začal hrát.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom