Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Blog Deníček golfového manažera 6. – Není nás nějak málo?

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,2
Právě jsem publikoval článek:

Deníček golfového manažera 6. – Není nás nějak málo?

Blog  Deníček golfového manažera 6. – Není nás nějak málo?

V 5:30 vás vzbudí sekačka a tak máte při brzké procházce po hřišti spoustu času přemýšlet. Brouzdáte bosky rosou obalenými stébly trávy a dumáte nad tím, proč od 8 ráno nestojí lidi frontu u recepce, když je na tom golfu tak nádherně... Golfových hřišť je u nás spousta a další větší i menší...

Diskuse a komentáře k článku vítány.
 
Upraveno moderátorem:
Díky za zamyšlení. Pěkný výkop, leč složitější téma, myslím.

Proč je nás tak málo? Protože v moderní době na to není čas. Golf je mraky spotřebovaného času, nejenom na hřišti, ale i cestou na hřiště a kolem dokola. A potom cena, pro běžnou rodinu s dětmi jsou celkové náklady vysoké, v poměru k vydělaným financím. Zmíněné projekty jsem zaregistroval popravdě jenom proto, že poslední dva roky se myslím docela aktivně o golf zajímám - jinak jsem na nic nenarazil a nikdo mi to ani nepřiblížil. Golf není nikde v okolí ani jako kroužek, sport, ve školních družinách - narozdíl od fotbalu, bojových sportů, florball, házené, volejbal, atletika atp. Takže pokud v rodině není zapálený golfista, tak je prostě velká náhoda, že k tomu dítě narazí více, než jednou poznávačkou při nějaké demo hodině.

Proč je nás tak málo? Protože všude je to tak vážné, málokde je u toho od začátku prdel a málokdy to rovnou někomu jde. A všude tlak na to, co potřebujete, nepotřebujete... protože je drahý trenér a nejsou společné tréninkové hodiny za dvě, tři stovky. Protože když už se dostanete na hřiště, často dostanete trenéra, kterého už to dávno nebaví, nebo naopak je všechno špatně a začne všechno předělávat. Protože vám málokdo řekne, jak se na hřišti máte chovat a pak, protože potkáváte často frajery, pro které je důležitější za každou cenu vyhrát a lhát vám do očí, že to aut nebyl a nebo že za tohle trestná není atp.

Já bych hodně rád uvítal a myslím, že by to nakonec bylo dobré, kdyby se více hráli nějaké varianty malého golfu, malá hřiště, kde prostě je prostor na hodinu si zahrát pár jamek, a lehce trénovat.

A v neposlední řadě je nás málo i proto, že zpravidla potřebujete auto. A taky proto, že neexistuje žádný pořádný komunitní web, který by skutečně byl pro amatéry a hobíky - tvoříme to tu :), že neexistuje žádná amaterská vzdálená liga, že prostě gpořád myslí a přemýšlí jen o tom, že klub je všechno a nic jiného než klub - kdežto dnešní doba je i o "nomádství". A taky, že všude jsou ceníkové ceny, ale devadesát procent českých golfistů prostě za ceníkovky nehraje a dává to tomu takovou šedou pachuť.

Toť názor pražáka. :)
 
Upraveno:
Myslím, že jedna ukázka je v podstatě k ničemu - pro děti. Ale díky i tak za to - ale co o tom dítě řekne doma golfovým mudlům? :) Myšleno rodičům negolfistům?

Rozdíl mezi jinými sporty a golfem je v tom, že jsem vlastně neviděl, že by někdo z trenérů golfu alá učitelů hrál s děckama na školním hřišti v rámci nějakého kroužku za pár stovek na rok, jako u ostatních sportů - jsem přesvědčen, že nějaká varianta myšleno příprava by šla. Proč k všemu musí být golfové hřiště, nebo vybavení vybavení? Nemusí. Stačí to správné nadšení na těch správných místech a dá se. Ale prostě, v golfu to takhle zpravidla není. Proč? Protože není moc učitelů, kteří by na golf měli peníze. A trenéři a profíci? Sorry, prostě 500 za jednu hodinu nedám, pro dítě. A vozit někam děcka pořád dokola taky nejde - já to v týdnu nestíhám. Chodím totiž do práce, zpravidla mezi sedmou a pátou doma nejsem. Takže dokud to nebudou přidružené kroužky ke škole, nebo v blízkém okolí, bez šance pro menší děcka. A kroužek, či aktivita, kam děti nemohou dojet autobusem - bez šance. Nemůžou pak jet sami ani když jsou starší.

Takže milé kluby, trenéři... chcete nové golfisty? Dělejte pravidelné tréninky na školních hřištích. A k tomu třeba akce na domovská hřiště, výlety o víkendech. Společné... pak to půjde. Do té doby to bude pořád sport omezené skupiny populace.
 
Já si nemyslím, že levné kroužky pro děti na školních hřištích by vedly k většímu počtu golfistů.
Tyhle kroužky většina rodičů vnímá jen jako odkladiště na děti na odpoledne, kdy jsou ještě v práci a z takových dětí se bohužel golfisté opravu nestanou.
Mluvil jsem o tom i s učitelkou, která vede "Jdu na golf" a dokud to bude pro děti zdarma, je to ztráta času a peněz.
 
"Proč se od projektu Hraj Golf Změň Život nic nevytvořilo, co by do světa křičelo, že golf je super?"

Tak to by měl nejlépe vědět prezident GC Hořehledy, který měl dlouhá léta v ČGF na starosti právě propagaci golfu. Poslední "tichý" projekt Já na to mám ( nebo jak se to jmenovalo ), zaznamenala jen pokladna ČGF - v kolonce výdaje...
 
Ja v tom uplne nesouhlasim. Nerikal jsem zadarmo, ale cenove dostupne a bez nutnosti dopravy. Taky to nutne nemusi delat ucitele, ale kluby mohou posilat sve trenery do skol, stejne jako to delaji/delali atleti, fotbalove kluby atp. A je to o te osobe v cele. Kdyz mohou byt nadsenci a vest skautske oddily atp, uplne stejne by to mohlo byt i u golfu. Proste neco jako golfova druzina.
 
Ta vec okolo PR je dulezita.
Je to jako s kazdym nakupem. Myslenka se v hlave rodi. Pokud o golfu se v pozitivnim svetle nebude mluvit, nebude o nej zajem. A na nove je golf opravdu jen v poradech ala top star.
Btw. Bosak pro golf toho udelal vice nez cela cgf.

Svou konstrukci je to ale old school aktivita, vse co zminil @requo je dulezite. Cas, penize, auto.

Kazdopadne jsem mirny optimista. Kdyz jsem videl ta nadsena decka na golf kempu...
 
No a já v tom vidím další dva faktory.

První je lenost/pohodlnost nás golfistu. Když jsem byl malý a neměl nás kdo trénovat, tak si mezi sebou rodiče vybrali kdo si udělá licenci (hokejová trenérská licence byla po přihlášení klubem dotována stejnym principem jako jsou kurzy golfových rozhodčích - stalo to pouze 1/3 ceny a ještě to platil klub). My si myslíme, ze si za peníze toto opatříme - no přiznejme si ze ne. Koupíme si čas proti trenéra, ale základnu dělají nadšenci, nikoli profíci. Nadšenců jako jsou dva výše přispívající ambasadoři je málo. Ostatní se věnujeme max svým dětem a tím nikdy širokou základnu nevybudujeme.

Druhou věci je rozdělení mezi pro a amatéry. Je mi líto, ale všechno nadšenectví vychází z životního postoje. Chápu, ze skaut duší povede zdarma kroužek. Golfisté jsou trosku jiní a podobných dobrovolníků mezi nimi je daleko méně. A těm co by část svého času obětovali je odepřena hmotná odměna. Když se podíváte na ostatní sporty tak je v nich angažována spousta "poloprofesionalu", kteří by se u sportu naplno neuživili/nechtěli živit. Vim, je tu u nich otázka kvality - ano golf si historicky vybral kvalitu, ktera vyhrála nad kvantitou a zatím se toho drží.

Neříkám tím, že chci měnit amatérsky status, ale v otázce kvantity by to byl krok kupředu. Jen je třeba si přiznat, ze porovnáváme rozdílné světy, ať už finanční náročnosti oproti (basketu například) nebo principech na kterých ten sport stojí.
 
Nadšenectví a dobrovolnictví bych u golfu moc nečekal. Podle mě toto bývá spíš v teamovych sportech nebo aktivitách.
Golf je individuální stejně jako třeba tenis, stojí dost času a peněz hrát sám za sebe, když k tomu zkusíš přivést vlastní děti, nezbývá pak už čas ani na vlastní trenink, natož se věnovat komukoliv dalšímu...
Chodit po lese a dělat skautské aktivity podle mě naprosto nelze srovnávat s golfem, u skauta je smyslem mimo jiné právě ta aktivita v partě v přírodě..
 
Dělal jsem v životě několik sportů na výrazně vyšší úrovni než teď hraju pár let golf, ale naprosto souhlasím s tím co píšeš. Největší důraz bych dal na dobu trvání (12 jamek je fajn počet) a třeba tenis nebo badminton mají hodně vychytaný systém amatérských týmových soutěží, volejbal má AVL. O nich v golfu vůbec nevím a přijde mi, že tyhle soutěže jsou úplný základ dobrého sportu. Turnaje jsou nadstavba.

Díky za zamyšlení. Pěkný výkop, leč složitější téma, myslím.

Proč je nás tak málo? Protože v moderní době na to není čas. Golf je mraky spotřebovaného času, nejenom na hřišti, ale i cestou na hřiště a kolem dokola. A potom cena, pro běžnou rodinu s dětmi jsou celkové náklady vysoké, v poměru k vydělaným financím. Zmíněné projekty jsem zaregistroval popravdě jenom proto, že poslední dva roky se myslím docela aktivně o golf zajímám - jinak jsem na nic nenarazil a nikdo mi to ani nepřiblížil. Golf není nikde v okolí ani jako kroužek, sport, ve školních družinách - narozdíl od fotbalu, bojových sportů, florball, házené, volejbal, atletika atp. Takže pokud v rodině není zapálený golfista, tak je prostě velká náhoda, že k tomu dítě narazí více, než jednou poznávačkou při nějaké demo hodině.

Proč je nás tak málo? Protože všude je to tak vážné, málokde je u toho od začátku prdel a málokdy to rovnou někomu jde. A všude tlak na to, co potřebujete, nepotřebujete... protože je drahý trenér a nejsou společné tréninkové hodiny za dvě, tři stovky. Protože když už se dostanete na hřiště, často dostanete trenéra, kterého už to dávno nebaví, nebo naopak je všechno špatně a začne všechno předělávat. Protože vám málokdo řekne, jak se na hřišti máte chovat a pak, protože potkáváte často frajery, pro které je důležitější za každou cenu vyhrát a lhát vám do očí, že to aut nebyl a nebo že za tohle trestná není atp.

Já bych hodně rád uvítal a myslím, že by to nakonec bylo dobré, kdyby se více hráli nějaké varianty malého golfu, malá hřiště, kde prostě je prostor na hodinu si zahrát pár jamek, a lehce trénovat.

A v neposlední řadě je nás málo i proto, že zpravidla potřebujete auto. A taky proto, že neexistuje žádný pořádný komunitní web, který by skutečně byl pro amatéry a hobíky - tvoříme to tu :), že neexistuje žádná amaterská vzdálená liga, že prostě gpořád myslí a přemýšlí jen o tom, že klub je všechno a nic jiného než klub - kdežto dnešní doba je i o "nomádství". A taky, že všude jsou ceníkové ceny, ale devadesát procent českých golfistů prostě za ceníkovky nehraje a dává to tomu takovou šedou pachuť.

Toť názor pražáka. :)
De
 
Jen malá ukázka, proč je nás málo:
Mám pětiletého synka, kterého chci přivést ke golfu a ukázat mu jeho kouzlo, aby si ho zamiloval jako ja.
Bydlím v Praze a tak jsem s nim chtěl jen projít hřiště a občas odpálit nějaký ten míček. Na hřiště nás nikde nepustili a tak jsme zkusili public. Chtěli po nás 500-1000 Kč a to bylo v týdnu a nikde nikdo. Za hodinovou procházku mi to přijde opravdu hodně.
Na druhou stranu jsme o dovolené zavítali na Osycinu, kde jsme si to opravdu užili a synka to fakt baví!
Další postřeh se týká golfových příměstských táborů. Jsou super, nicméně zase 2x dražší než "konkurencni" sporty. Ať se nám to líbí, je to stále o penězích.
Proč chci, aby můj synek přesto hrál golf? Na turnaji jsem několikrát hrál s mladými lidmi (potažmo dětmi) jejichž chování při hře pro bylo inspirující a úžasné. Tak bych chtěl, aby se můj syn choval i v životě. Zkuste naproti tomu navštívit fotbalový zápas predskolaku!

Hezkou hru všem!
 
Jen malá ukázka, proč je nás málo:
Mám pětiletého synka, kterého chci přivést ke golfu a ukázat mu jeho kouzlo, aby si ho zamiloval jako ja.
Bydlím v Praze a tak jsem s nim chtěl jen projít hřiště a občas odpálit nějaký ten míček. Na hřiště nás nikde nepustili a tak jsme zkusili public. Chtěli po nás 500-1000 Kč a to bylo v týdnu a nikde nikdo. Za hodinovou procházku mi to přijde opravdu hodně.
Na druhou stranu jsme o dovolené zavítali na Osycinu, kde jsme si to opravdu užili a synka to fakt baví!
Další postřeh se týká golfových příměstských táborů. Jsou super, nicméně zase 2x dražší než "konkurencni" sporty. Ať se nám to líbí, je to stále o penězích.
Proč chci, aby můj synek přesto hrál golf? Na turnaji jsem několikrát hrál s mladými lidmi (potažmo dětmi) jejichž chování při hře pro bylo inspirující a úžasné. Tak bych chtěl, aby se můj syn choval i v životě. Zkuste naproti tomu navštívit fotbalový zápas predskolaku!

Hezkou hru všem!
Zkus se stavit v Hořehledech, když hezky poprosíš, určitě s tebou synka na hřiště pustí. Já tam měl sebou párkrát dcerku a i hůl zdarma jí půjčili. Z Prahy jsi tam za hodinu a je tam klid...
 
"Proč se od projektu Hraj Golf Změň Život nic nevytvořilo, co by do světa křičelo, že golf je super?"

Tak to by měl nejlépe vědět prezident GC Hořehledy, který měl dlouhá léta v ČGF na starosti právě propagaci golfu. Poslední "tichý" projekt Já na to mám ( nebo jak se to jmenovalo ), zaznamenala jen pokladna ČGF - v kolonce výdaje...

To je zcela legitimní a oprávněná reakce, byť mé postesknutí směřuje k ČGF jako celku a ne na konkrétní osoby. A chtěl jsem se zeptat už dříve - mohu vědět kdo se pod nickem @wasp ukrývá? Díky, M.
 
Jen malá ukázka, proč je nás málo:
Mám pětiletého synka, kterého chci přivést ke golfu a ukázat mu jeho kouzlo, aby si ho zamiloval jako ja.
Bydlím v Praze a tak jsem s nim chtěl jen projít hřiště a občas odpálit nějaký ten míček. Na hřiště nás nikde nepustili a tak jsme zkusili public. Chtěli po nás 500-1000 Kč a to bylo v týdnu a nikde nikdo. Za hodinovou procházku mi to přijde opravdu hodně.
Na druhou stranu jsme o dovolené zavítali na Osycinu, kde jsme si to opravdu užili a synka to fakt baví!
Další postřeh se týká golfových příměstských táborů. Jsou super, nicméně zase 2x dražší než "konkurencni" sporty. Ať se nám to líbí, je to stále o penězích.
Proč chci, aby můj synek přesto hrál golf? Na turnaji jsem několikrát hrál s mladými lidmi (potažmo dětmi) jejichž chování při hře pro bylo inspirující a úžasné. Tak bych chtěl, aby se můj syn choval i v životě. Zkuste naproti tomu navštívit fotbalový zápas predskolaku!

Hezkou hru všem!
Plot naší zahrady je současně plotem městského stadionu, takže to mám z první ruky. Tolik hovězího dobytka a částí lidského těla jako na tréninku nebo zápase žákovského fotbalu se jen tak někde neslyší.
 
Plot naší zahrady je současně plotem městského stadionu, takže to mám z první ruky. Tolik hovězího dobytka a částí lidského těla jako na tréninku nebo zápase žákovského fotbalu se jen tak někde neslyší.
Jj, syn hrával za mladší žáky a prostředí, které vytvářeli trenéři a někteří rodiče jak vlastního klubu tak soupeře bylo obvykle mírně řečeno nechutné. Jsem rád, že to syna přestalo bavit a s fotbalem skončil.
Od té doby mám potvrzený svůj názor, že kolem fotbalu se motá ta nejprimitivnější část obyvatelstva.
 
Zkusím připojit své komentáře

Čas (golf dlouho trvá + cesta na něj) - tohle je často zmiňovaný argument proti masovějšímu rozšíření golfu, dle mého ovšem zcela lichý. Vezměme jiné poměrně masově rozšířené aktivity - kolo nebo lyže. Jedete snad na kolo na 1,5 hodiny, lyžujete snad 30 minut? Ne, obě tyto aktivity provozujete minimálně na dopoledne, klidně na celý den. Tak proč je to u golfu problém?

Cena - ať už se budeme bavit o trénování, hře, dopravě nebo vybavení. Jistě, golf bude patřit do stejné kategorie jako výše zmíněné lyže nebo kolo a běhání nebo fotbal asi pořídíte levněji. Ale opravdu je to o tolik levněji? Praha je obecně dražší ve všem, proč vše vztahovat jen na pražské ceny? A co tu cenu vztáhnout na časovou osu? Když budu hrát golf 5 hodin a zaplatím za fee 1 000 Kč, tak je to stejně drahý jako squash nebo bowling nebo fotbal. Nebo se pletu?

Auto - v době, kdy je v republice víc aut než lidí to nepovažuji za dostatečný argument.

Školní kroužky - tudy určitě cesta vede, jen je potřeba na to nahlížet tak, že je to běh na 15 a více let. A určitě nebude funkční cesta jednorázových ukázek, stejně jako jen pinkání někde v tělocvičně. Musí tomu jít naproti hřiště, klub, škola i veškerý personál a vytvořit funkční síť, kde mají děti možnost se se sportem seznámit a dále rozvíjet jak ve škole, tak i mimo ní. A tak je i projekt Se školou na golf koncipován. A jistě, nemůže to být zadarmo, ale nemělo by to překročit únosnou mez.

Amatérská liga - interesantní myšlenka. Nekoukal jsem, jestli něco podobného neexistuje, ale to by možná bylo hodně zajímavé. Vytvořit obdobu dětských tour pod ČGF, kde děti hrajou za 300 Kč (a je uplně jedno jaké hřiště, Hořehledy i Dýšiná) a mají v tom jen oběd a pro 3 nejlepší pohárek a 3 míčky. Udělat tohle pro dospělé by bylo bomba!

Nadšenectví - denodenně se setkávám s lidmi, kteří berou golf jako životní postoj. Nadšenců je dostatek!
 
Zkusím připojit své komentáře

Čas (golf dlouho trvá + cesta na něj) - tohle je často zmiňovaný argument proti masovějšímu rozšíření golfu, dle mého ovšem zcela lichý. Vezměme jiné poměrně masově rozšířené aktivity - kolo nebo lyže. Jedete snad na kolo na 1,5 hodiny, lyžujete snad 30 minut? Ne, obě tyto aktivity provozujete minimálně na dopoledne, klidně na celý den. Tak proč je to u golfu problém?

Cena - ať už se budeme bavit o trénování, hře, dopravě nebo vybavení. Jistě, golf bude patřit do stejné kategorie jako výše zmíněné lyže nebo kolo a běhání nebo fotbal asi pořídíte levněji. Ale opravdu je to o tolik levněji? Praha je obecně dražší ve všem, proč vše vztahovat jen na pražské ceny? A co tu cenu vztáhnout na časovou osu? Když budu hrát golf 5 hodin a zaplatím za fee 1 000 Kč, tak je to stejně drahý jako squash nebo bowling nebo fotbal. Nebo se pletu?

Auto - v době, kdy je v republice víc aut než lidí to nepovažuji za dostatečný argument.

Školní kroužky - tudy určitě cesta vede, jen je potřeba na to nahlížet tak, že je to běh na 15 a více let. A určitě nebude funkční cesta jednorázových ukázek, stejně jako jen pinkání někde v tělocvičně. Musí tomu jít naproti hřiště, klub, škola i veškerý personál a vytvořit funkční síť, kde mají děti možnost se se sportem seznámit a dále rozvíjet jak ve škole, tak i mimo ní. A tak je i projekt Se školou na golf koncipován. A jistě, nemůže to být zadarmo, ale nemělo by to překročit únosnou mez.

Amatérská liga - interesantní myšlenka. Nekoukal jsem, jestli něco podobného neexistuje, ale to by možná bylo hodně zajímavé. Vytvořit obdobu dětských tour pod ČGF, kde děti hrajou za 300 Kč (a je uplně jedno jaké hřiště, Hořehledy i Dýšiná) a mají v tom jen oběd a pro 3 nejlepší pohárek a 3 míčky. Udělat tohle pro dospělé by bylo bomba!

Nadšenectví - denodenně se setkávám s lidmi, kteří berou golf jako životní postoj. Nadšenců je dostatek!

Ad cas a cena: dle meho nazoru porovnavas veci, ktere jsou neporovnatelne, cose tyce zazitku. Lyze a golf, resp. kolo a golf. Rozdil je v tom, ze i kdyz rok nestojim na lyzich, resp. nejedu na kole, mam na hobby urovni pozitek v podstate hned pri prvni hodine, ci dni. U golfu to tak byt nemusi. Na sjezdovce i na kole to v podstate nejak jde samo a je tam pohoda - nezdrzuju, muzu si jet vlastnim tempem atp. Kolo mohu vytahnout kdykoli a jet se projet i na sidlisti nebo do prace... golf je preci jen narocnejsi. Moc skupinek nevidam trenovat v parku cipovani, resp. zadnou. Nebo nejake dovednostni hry. Proste jsme exoti, kteri musi za svym sportem jit do peclive pripravene rezervace. A cena - ja chapu, proc je golf drahy, jak drahy je...ale proste populace v prumeru nevydelava tolik, aby si mohla dovolit pravidelneji platit petihodinovy zazitek na hristi pro vice ludi... zvlast, kdyz o tom pozitku pak moc neni... protoze lyzovat a jezdit nejak obstojne umi kazdy. U golfu to tak neni. Proc je squash, badminton atp oblibeny? Protoze proste je toaktivitax ktera nesezete cely den. Hodina bohate staci, nejaka ta cesta, posezeni... tri hodiny. To jsem nekdy sotva v pulce osmnactky.

Chybi mi jiz zminena pristupnost, proste golfove druziny.
 
Ad cas a cena: dle meho nazoru porovnavas veci, ktere jsou neporovnatelne, cose tyce zazitku. Lyze a golf, resp. kolo a golf. Rozdil je v tom, ze i kdyz rok nestojim na lyzich, resp. nejedu na kole, mam na hobby urovni pozitek v podstate hned pri prvni hodine, ci dni. U golfu to tak byt nemusi. Na sjezdovce i na kole to v podstate nejak jde samo a je tam pohoda - nezdrzuju, muzu si jet vlastnim tempem atp. Kolo mohu vytahnout kdykoli a jet se projet i na sidlisti nebo do prace... golf je preci jen narocnejsi. Moc skupinek nevidam trenovat v parku cipovani, resp. zadnou. Nebo nejake dovednostni hry. Proste jsme exoti, kteri musi za svym sportem jit do peclive pripravene rezervace. A cena - ja chapu, proc je golf drahy, jak drahy je...ale proste populace v prumeru nevydelava tolik, aby si mohla dovolit pravidelneji platit petihodinovy zazitek na hristi pro vice ludi... zvlast, kdyz o tom pozitku pak moc neni... protoze lyzovat a jezdit nejak obstojne umi kazdy. U golfu to tak neni. Proc je squash, badminton atp oblibeny? Protoze proste je toaktivitax ktera nesezete cely den. Hodina bohate staci, nejaka ta cesta, posezeni... tri hodiny. To jsem nekdy sotva v pulce osmnactky.

za mne můžu říct: tam se citim nejlépe :p , pokud tam teda jsem.......
 
Upraveno moderátorem:
Zkusím připojit své komentáře

Čas (golf dlouho trvá + cesta na něj) - tohle je často zmiňovaný argument proti masovějšímu rozšíření golfu, dle mého ovšem zcela lichý. Vezměme jiné poměrně masově rozšířené aktivity - kolo nebo lyže. Jedete snad na kolo na 1,5 hodiny, lyžujete snad 30 minut? Ne, obě tyto aktivity provozujete minimálně na dopoledne, klidně na celý den. Tak proč je to u golfu problém?

Cena - ať už se budeme bavit o trénování, hře, dopravě nebo vybavení. Jistě, golf bude patřit do stejné kategorie jako výše zmíněné lyže nebo kolo a běhání nebo fotbal asi pořídíte levněji. Ale opravdu je to o tolik levněji? Praha je obecně dražší ve všem, proč vše vztahovat jen na pražské ceny? A co tu cenu vztáhnout na časovou osu? Když budu hrát golf 5 hodin a zaplatím za fee 1 000 Kč, tak je to stejně drahý jako squash nebo bowling nebo fotbal. Nebo se pletu?

Auto - v době, kdy je v republice víc aut než lidí to nepovažuji za dostatečný argument.

Školní kroužky - tudy určitě cesta vede, jen je potřeba na to nahlížet tak, že je to běh na 15 a více let. A určitě nebude funkční cesta jednorázových ukázek, stejně jako jen pinkání někde v tělocvičně. Musí tomu jít naproti hřiště, klub, škola i veškerý personál a vytvořit funkční síť, kde mají děti možnost se se sportem seznámit a dále rozvíjet jak ve škole, tak i mimo ní. A tak je i projekt Se školou na golf koncipován. A jistě, nemůže to být zadarmo, ale nemělo by to překročit únosnou mez.

Amatérská liga - interesantní myšlenka. Nekoukal jsem, jestli něco podobného neexistuje, ale to by možná bylo hodně zajímavé. Vytvořit obdobu dětských tour pod ČGF, kde děti hrajou za 300 Kč (a je uplně jedno jaké hřiště, Hořehledy i Dýšiná) a mají v tom jen oběd a pro 3 nejlepší pohárek a 3 míčky. Udělat tohle pro dospělé by bylo bomba!

Nadšenectví - denodenně se setkávám s lidmi, kteří berou golf jako životní postoj. Nadšenců je dostatek!
Souhlasim s temer vsim, zejmena akcent na casovou osu. Golf v tomto neni az tak strasny.

Par komentu k tomu:
- golf neni tradicni cesky sport
- jak psal @requo, golf ma obtizny zacatek. Je to podobne jako srovnat kytaru a housle. Proc je kytara popularnejsi? Protoze ma prazce a tim padem si na to zahraje kazde pako, ktere muze byt i hluche. Nicmene zde se muzeme podivat na skate, parkur a jine pomerne narocne discipliny, do kterych mladi cas investuji. Ale maji kde trenovat s je to cool.
- golf neni adrenalin jako lyze i kolo. Krasnou ranu proste jen tak nezahrajete, hezky se ale svezete pomerne brzy.
- dnesni doba nabizi mnoho konkurencnich a vice wow aktivit.
- prave v praze je auto problem, mnoho prazaku jej nema. Jezdi mhd ci na kole. Auto je jedno v rodine.
- golf nabizi neuveritelny relax, to je rozmer, ktery asi mlade nepritahne, ale ma svuj potencial.

Dle meho by golfu prospela nejaka chiping varianta, provozovatelna v parku a mozna s jinym mickem (lehcim). Dale pak alcent na trick shoty a vice crazy aktivity.
S wedgi se daji delat velke veci... kdyz muzu blbnout s hakisakem ci handbagem, proc nemachrovat s wedgi? :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom