Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Blog Deníček golfového manažera 17. – Lidl nebo Herejk?

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,2
Právě jsem publikoval článek:

Deníček golfového manažera 17. – Lidl nebo Herejk?

Blog  Deníček golfového manažera 17. – Lidl nebo Herejk?

Přes vánoční svátky jsem se ponořil do online streamovaného hudebního světa a vylezl ven zcela udiven, jak za symbolických 200 Kč měsíčně je možné zásobit celou svoji rodinu v podstatě neomezenou hudební knihovnou. A vnitřně mne zahřálo, v jak úžasném světě žijeme. Knihy Julese Verna a Arthura...

Diskuse a komentáře k článku vítány.
 
Upraveno moderátorem:
Pozor, není virtuál jako virtuál.
Jsem také členem tohoto tzv. virtuálního klubu - Golf Clubu Klínovec Fichtelberg. Podle regulí ČGF jsme jasný virtuál bez vlastního hřiště. Nikoho nezajímá realita.
Klub byl založen s jasnou vizí vybudování hřiště v katastru obce Boží Dar jako jedna z variant letních aktivit. Obec jako realizátor výstavby, vyčlenila pozemky na 9-ti jamkové hřiště, zpracovala projekt a bylo vydáno územní rozhodnutí, stavební povolení a stavba hřiště byla dokonce i symbolicky zahájena. Obec počítala se získáním dotace a následně s přidáním se dalšího silného investora. To se bohužel nepodařilo, takže hřiště je zatím pouze na papíře.
Ale klub jede od samého začátku i bez tohoto hřiště. Jen v prvních dvou letech měl klub 150 členů. V současnosti jich má skoro 70 aktivních. Klub pořádá každým rokem 8-10 vlastních klubových i Open turnajů na spřátelených hřištích, zúčastňujeme se ligy, máme vlastní mistry klubu, pořádáme vlastní vícedenní soustředění, hrajeme vlastní zimní indoorovou soutěž. Který z těch "pravých" golfových klubů o sobě tohle může říct?
 
Pozor, není virtuál jako virtuál.
Jsem také členem tohoto tzv. virtuálního klubu - Golf Clubu Klínovec Fichtelberg. Podle regulí ČGF jsme jasný virtuál bez vlastního hřiště. Nikoho nezajímá realita.
Klub byl založen s jasnou vizí vybudování hřiště v katastru obce Boží Dar jako jedna z variant letních aktivit. Obec jako realizátor výstavby, vyčlenila pozemky na 9-ti jamkové hřiště, zpracovala projekt a bylo vydáno územní rozhodnutí, stavební povolení a stavba hřiště byla dokonce i symbolicky zahájena. Obec počítala se získáním dotace a následně s přidáním se dalšího silného investora. To se bohužel nepodařilo, takže hřiště je zatím pouze na papíře.
Ale klub jede od samého začátku i bez tohoto hřiště. Jen v prvních dvou letech měl klub 150 členů. V současnosti jich má skoro 70 aktivních. Klub pořádá každým rokem 8-10 vlastních klubových i Open turnajů na spřátelených hřištích, zúčastňujeme se ligy, máme vlastní mistry klubu, pořádáme vlastní vícedenní soustředění, hrajeme vlastní zimní indoorovou soutěž. Který z těch "pravých" golfových klubů o sobě tohle může říct?
Odpověď na otázku na konci - každý?
 
Pozor, není virtuál jako virtuál.
Jsem také členem tohoto tzv. virtuálního klubu - Golf Clubu Klínovec Fichtelberg. Podle regulí ČGF jsme jasný virtuál bez vlastního hřiště. Nikoho nezajímá realita.
Klub byl založen s jasnou vizí vybudování hřiště v katastru obce Boží Dar jako jedna z variant letních aktivit. Obec jako realizátor výstavby, vyčlenila pozemky na 9-ti jamkové hřiště, zpracovala projekt a bylo vydáno územní rozhodnutí, stavební povolení a stavba hřiště byla dokonce i symbolicky zahájena. Obec počítala se získáním dotace a následně s přidáním se dalšího silného investora. To se bohužel nepodařilo, takže hřiště je zatím pouze na papíře.
Ale klub jede od samého začátku i bez tohoto hřiště. Jen v prvních dvou letech měl klub 150 členů. V současnosti jich má skoro 70 aktivních. Klub pořádá každým rokem 8-10 vlastních klubových i Open turnajů na spřátelených hřištích, zúčastňujeme se ligy, máme vlastní mistry klubu, pořádáme vlastní vícedenní soustředění, hrajeme vlastní zimní indoorovou soutěž. Který z těch "pravých" golfových klubů o sobě tohle může říct?
To je fajn, že jste takhle aktivní. A je nějaká šance, že se dočkáte vlastního? Tady u nás je na tom podobně ValMez (Valašské Meziříčí). I když Ti mají alespoň vlastní driving, chipping a putting... ale taky pořádají turnaje, hrají dokonce golfovou ligu
 
Napsáno určitě správně, i když odpověď nemusí být jednoznačná. Srovnání s Lidlem je jasné - mohu si koupit něco, co připomíná značku, ale značka to není. Otázka je, jestli to splní účel a jestli mi to stačí..
Když jsem hledal svoji cestu k členství, tak jsem procházel spoustu nabídek a podmínek na golfových klubech. Nakonec jsem zvolil plnohodnotné členství. Byla to otázka nabídky, možností, dostupnosti a dalších faktorů. Hlavně mi ale přišlo normální být standardním členem standardního klubu a mít za sebou hmatatelné zázemí...
Ale v dnešní době bitcoinů a jiných virtuálních měn, akcií IT firem se nemůžeme divit že jsou i členství tzv. "kamenná" a virtuální... Každý ať si to zváží po svém...
 
Postřeh v článku je docela trefný. Pokud kamenný klub má takovéto členství za babku, tak to skutečně je docela zvláštní kočkopes, ještě víc podporující tu zvláštnost - že nikdo skorem vlastně nehraje za pultové ceny. Pokud za 1000 získám slevy na fee v dalších deseti klubech/hřištích, tak je to na pováženou, jestli by se naopak druhému klubu/hřišti nevyplatilo rovnou o 20 procent zlevnit fee všem a na jakékoli reciprocity se vybodnout.
 
Postřeh v článku je docela trefný. Pokud kamenný klub má takovéto členství za babku, tak to skutečně je docela zvláštní kočkopes, ještě víc podporující tu zvláštnost - že nikdo skorem vlastně nehraje za pultové ceny. Pokud za 1000 získám slevy na fee v dalších deseti klubech/hřištích, tak je to na pováženou, jestli by se naopak druhému klubu/hřišti nevyplatilo rovnou o 20 procent zlevnit fee všem a na jakékoli reciprocity se vybodnout.

To není tak jednoduché. Chceš-li si udržet atraktivitu u členů, tak musíš reciprocity nebo nějaké výhody nabízet, protože to konkurence také dělá. Podobná logika by byla funkční právě jen ve chvíli, kdyby se slevy zrušily plošně. Což by ve výsledku přivítali dle mého všichni, hřiště i hráči, ale v realitě to je neproveditelné, protože se vždy najde někdo, kdo to poruší.

Ono je právě vcelku pikantní všímat si těch detailů. Jirka Novosad z Lorety je velmi hlasitým a důrazným odpůrcem virtuálních klubů (a má moji plnou podporu). Jenže zároveň Loreta nabízí tohle startovací členství za 1 550 Kč. Za to člověk dostane 1x fee na 18 jamek, 1 x fee na 9 jamek, registraci v ČGF, 20% slevu na fee PO a ÚT a reciproční slevy ve výši 20% na 20 hřištích v ČR, mezi které patří mimo jiné Dýšiná, Karlovy Vary, Kaskáda, Ostravice, Kynžvart nebo Sokolov.

Takže když pominu to, že už za tu cenu dostanu víc, než kolik to normálně stojí, tak pokud jsem průměrně hrající golfista (10 her/ rok), tak je pro mne finančně výhodnější koupit si členství na Loretě a hrát a bydlet přitom třeba v Brně nebo Plzni!!! a na Loretě se ani neukázat.
 
Takže když pominu to, že už za tu cenu dostanu víc, než kolik to normálně stojí, tak pokud jsem průměrně hrající golfista (10 her/ rok), tak je pro mne finančně výhodnější koupit si členství na Loretě a hrát a bydlet přitom třeba v Brně nebo Plzni!!! a na Loretě se ani neukázat.

O tom přesně mluvím. A to je taky důvod, kdy podle mého je celý tento reciproční systém tím základním "kamenem úrazu". Jasně, někteří kamenáři (manažeři klasických klubů) proklamující, jak zatočí s virtuály s nimi nespolurpacují a nějakou slevu jim neumožní, na druhou stranu... loretě (zástupci se start členství) jí klidně nabídnou - bez ohledu na to, jestli je to gold člen, start člen, nebo náhodný kolemjdoucí z Plzně v životě v Loretě nehrající.
 
Aha, takže boj proti virtuálům je klasický hon na čarodějnice a více škodí takovéto nesmyslné nabídky, kdy klub (hřiště) to moc nestojí, ale výhody jsou na jiných hřištích, kde to platí někdo jiný. No tak to tleskám Pyšelům za opravdu vyčů...nou nabídku. Asi vím, kam nemám jezdit.
 
Aha, takže boj proti virtuálům je klasický hon na čarodějnice a více škodí takovéto nesmyslné nabídky, kdy klub (hřiště) to moc nestojí, ale výhody jsou na jiných hřištích, kde to platí někdo jiný. No tak to tleskám Pyšelům za opravdu vyčů...nou nabídku. Asi vím, kam nemám jezdit.

V podstate mas pravdu, byt podobne jako Loreta se chovaji desitky klubu v CR vcetne vsech prazskych...

A kdyz to vezmu ad absurdum, kde je ta hranice mezi “virtualni nabidkou” klasickeho klubu s hristem a beznym clenstvim?
 
Možná jsem mimo, ale konkrétně z mýho úhlu pohledu jsou virtuály jednoznačným přínosem. Hraju relativně hodně, ale nechci hrát stále na jednom hřišti. Trénuju v Bítozevsi (1-2x týdně 9-ku) ale jinak chci za golfem cestovat. Za rok zahraju cca 15-20 různých hřišť v Čechách + něco malinko v cizině. Na hřiště, kde se mi líbilo, se během roku vracím i několikrát ale rozhodně nemám potřebu hrát i to nejoblíbenější hřiště furt dokola. Co tedy se mnou?
 
To by si pak musel být feečkař, jenže při cenách tady v Praze a okolí bych třeba já šel na golf tak 1x max. 2x měsíčně. Takže i když už virtuály nevyužívám, jejich existenci určitě vítám.
 
To by si pak musel být feečkař, jenže při cenách tady v Praze a okolí bych třeba já šel na golf tak 1x max. 2x měsíčně. Takže i když už virtuály nevyužívám, jejich existenci určitě vítám.
Dík, jsem rád, že nejsem jediný ... chvílema už jsem si začínal připadat provinile, když jsem za jejich existenci tiše vděčný.:)
 
Dík, jsem rád, že nejsem jediný ... chvílema už jsem si začínal připadat provinile, když jsem za jejich existenci tiše vděčný.:)
Já jsem na tom podobně jako @Jerry, asi kdybych byl v pozici Martina K., díval bych se na to jinak, ale mně prostě vyhovuje hrád na vícero hřištích a být feečkař si nemůžu dovolit.
 
Já jsem na tom podobně jako @Jerry, asi kdybych byl v pozici Martina K., díval bych se na to jinak, ale mně prostě vyhovuje hrád na vícero hřištích a být feečkař si nemůžu dovolit.

Chran buh panove, pozici hracu a predevsim prazskych zcela chapu a ja bydlet stale v Pze, choval bych se patrne stejne. Jde mi spis o pozici hrist a klubu, ktere dle meho kazi vodu a piji vino...
 
Nojo, jenže osobně si myslím, že to řešení moc nemá. Spíše by mě zajímalo, co si od toho hřiště slibují, jestli to vnímají prostě jek jako START členství na zkoušku, nebo už trvale - kdyby to mělo být jen na zkoušku, jakoby ochutnávku, tak to omezí kamenný klub na rok na dva a pak prostě už daný člověk žádný takový start členství u stejného klubu nezíská. Nějaký přínos to pro ty kamenné kluby mít přeci musí.
 
Tak jelikoz to Loreta uz dela dele, pak se ji to asi vyplaci. U klubu, kde clenstvi je uz drazsi to ma smysl. Clovek prijde, vyzkousi, neco spapa, asi neprijde sam... znam nekolik swingaru (sam jim jsem), kteri toto clenstvi maji a odehraji tam nasobne vice her. Kdybych byl clen jinde, asi hraji turu tez jinde. Na velke clenstvi nepomyslim: hraji rad i jinde. Uprimne, asi bych si beztak nekoupil velke clenstvi nekde, kde nemam sanci videt jak to skutecne funguje. Naopak to, ze se tam ke me chovaji normalne je moc prima. A nejen ja na Loretu vodim i mnoho spoluhracu.

Dokud jsou ceny fee umele nastrelene, pak smysl virtualu je velky. Jak pise Martin, v Praze by si clovek jinak moc nezahral...
 
Nojo, jenže osobně si myslím, že to řešení moc nemá. Spíše by mě zajímalo, co si od toho hřiště slibují, jestli to vnímají prostě jek jako START členství na zkoušku, nebo už trvale - kdyby to mělo být jen na zkoušku, jakoby ochutnávku, tak to omezí kamenný klub na rok na dva a pak prostě už daný člověk žádný takový start členství u stejného klubu nezíská. Nějaký přínos to pro ty kamenné kluby mít přeci musí.

Samozřejmě, že je to stálá nabídka, většina klubů tyhle produkty nabízí co já jsem v golfu. A jistě to nějaký ekonomický přínos má, když takhle nalákají 200 lidí, tak je to 200 000 Kč do kapsy, takže něco to zaplatí. Bohužel pro mne je tam stále ta pachuť podrážení cen. Byť možná neodůvodněně, protože jsem zastáncem tržního prostředí a tento produkt v něm očividně našel své místo.
 
Samozřejmě, že je to stálá nabídka, většina klubů tyhle produkty nabízí co já jsem v golfu. A jistě to nějaký ekonomický přínos má, když takhle nalákají 200 lidí, tak je to 200 000 Kč do kapsy, takže něco to zaplatí. Bohužel pro mne je tam stále ta pachuť podrážení cen. Byť možná neodůvodněně, protože jsem zastáncem tržního prostředí a tento produkt v něm očividně našel své místo.

200 000 Kč do kapsy asi není na zahození, prostě to parazituje na úplně jiném subjektu. Předpokládám, že tyto START členství mají kamenáři jenom u větších měst, resp. kde jejich běžná cena je nereálná. Takže když si to shrnu, tak výhodné to může být pro kamenné kluby, kde běžné členství je prostě drahé, v řádu desítek tisíc... protože ten, kdo si tam koupí start členství za tisícovku+, stejně pro ně není klient pro klasické členství. A kluby, které mají běžné členství kolem 10000, ty si to dovolit moc nemůžou, protože by si ubrali vlastní členy. Takže vlastně velké kluby kradou běžné členy především těm malým/menším?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom