• Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo přihlašte.

Deníček golfového manažera – Košík na čumák!

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
9,3
P/L
  1. Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Dneska se po golfovém hřišti toulá kde kdo. Novopečený obchoďák Zentivy, pojišťovací makléř, doktor, dřevorubec, majitel i nemajitel, chytrák, hlupák, Okamura i kdejakej pirát. Dokonce i čápi si na golfu staví svá hnízda! Ovšem občas se mezi ně vklíní i někdo zcela negolfový...
FullSizeRender-16.jpg
Snad každé golfové hřiště jest u všech vstupů i výstupů označeno cedulemi stylu “Zákaz vstupu, soukromý pozemek!“, řada z nich je dokonce elektricky ohrazena. To aby člověk skoro nabyl dojmu, že mu co nevidět musí začít skučet Geigerův plašič, jak vehementně se ho snaží provozovatel upozornit na nevhodnost jeho vstupu.

Golfista samozřejmě vkročit smí, ale může vzít někoho s sebou?

Dvounohý

Ale jistě že ano. Je však nutné počítat s tím, že pokud je to člověk neznalý golfu, je potřeba ho trochu vyškolit a dávat na něj pozor. Kamarád, co mi tlačí vozík, by s ním neměl dojet až k vlajce. Babička s tetou by se neměly rozplývat nad liliodendrovníkem tulipifera u odpaliště 2. jamky v Podbořánkách déle než 10 vteřin a malý bratranec by neměl v bunkru stavět kopii Taj Mahal 1:1.

Čtyřkolový

Ale jistě že ano. Je však nutné si uvědomovat rizika a skutečně přijmout odpovědnost a to i za ostatní. Těžko dítě v kočáru obléct do drátěné košile a dát mu přilbu. Ale stavět ho vždy vhodně vůči směru hry, přetáhnout korbu např. pevnou sítí proti hmyzu a při “FOOOORE“ nekrýt pouze svoji hlavu. A kočárkem nejezdit nikam jinam, než může golfový vozík.

Věřím, že i tohle nechá v tom malém capartovi stopu, abychom tu za pár let měli zase víc golfistů.

Čtyřnohý

Ale jistě že ano. Košík na čumák, vodítko k bagu, pytlíky do kapsy a jdeme na to. Každý pejskař (nepředpokládám, že by někdo bral na golf kočku, hrocha nebo velblouda) samozřejmě ví, že nejlépe mu bude na golfu se čtyřnohým mazlíkem v momentě, kdy tam mnoho jiných nebude. Takže v sobotu dopoledne a na turnaje psy nebereme, ale podvečerní devítka udělá zvířeti určitě víc služby, než zavření do boudy nebo zamčení v bytě.

Ponaučení na závěr? Když nejsme schopni z hřišť vyhnat ty, co na nich permanentně podvádí a ničí je, proč bychom měli vyhazovat ty, kterým se tam líbí a dělá jim to radost?

Upraveno moderátorem:

karlos

Guru fóra
Rok ZK
2013
Klub
BENGK
HI (HCP)
10+
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping, Srixon, Cleveland
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Se vším naprostý souhlas, ale... lidi nemají rozum... Babička se zhruba ročním vnoučkem rozložená na dece 10m za greenem osmnáctky, no to by vás šlak trefil.. Ani jsem jí nevyhodil, jen jsem jí řekl něco o rozumu a samo jí to cvaklo.. Neb je u nás hřiště spojeno s wellnessem, kongresem, cvičením, ubytováním a vším možným negolfovým, tak jsou tam lidé oficiálně vstoupeni, ale mraky z nich vůbec nemá představu o rychlosti a tvrdosti golfového míčku, zřejmě si myslí že to je nějaký soft co je pošimrá.. A o chování na golfovém hřišti, případně reakci na fore nemají ani tušení. Ano, je napsáno v řádu že na hřiště nesmí, takže riziko nese každý sám a resort je z obliga(snad), ale vůbec si nedokážu představit ten mazec kdyby se něco stalo..

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 19
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Martine, díky za článek.

Za mě ok, na turnaj spíše bych doprovod asi nebral, ale jinak - proč ne. Je to volnočasová aktivita. Co jsem si akorát všiml, prostě leckde cesty protínají golfové hřiště, nicméně není u toho ani trochu cedulka, co by takový neznalec měl dělat, kdy se ozve fooor. Nevím, jak udělat nějakou návodnou věc, aby se minimalizovalo riziko pro ty náhodné kolemjdoucí. Cedule pozor golf - asi moc neřekne, co hrozí. Málokdo z negolfovým mudlů si dokáže představit, že míček nemusí letět tím směrem, kterým ho hráč odpaluje. :)

Marta

Guru fóra
Jméno
Marta
Rok ZK
2015
Klub
Golf club Na Vrších
HI (HCP)
33
P/L
  1. Pravák
Značka
Cobra dřeva,železa, putter Wilson
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Na tohle je hrůzostrašný Hrádek u Nechanic...hřiště součástí zámeckého parku..Jako pro golfisty nádhera, pro negolfisty důvod na ty rozcapený golfisty nadávat.:cool:

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
9,3
P/L
  1. Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Martine, díky za článek.

Za mě ok, na turnaj spíše bych doprovod asi nebral, ale jinak - proč ne. Je to volnočasová aktivita. Co jsem si akorát všiml, prostě leckde cesty protínají golfové hřiště, nicméně není u toho ani trochu cedulka, co by takový neznalec měl dělat, kdy se ozve fooor. Nevím, jak udělat nějakou návodnou věc, aby se minimalizovalo riziko pro ty náhodné kolemjdoucí. Cedule pozor golf - asi moc neřekne, co hrozí. Málokdo z negolfovým mudlů si dokáže představit, že míček nemusí letět tím směrem, kterým ho hráč odpaluje. :)

Bavili jsme se o tom tuhle na Slapech (ale těch hřišť je celá řada). Myslím, že jedinou cestou jsou nějaké graficky zajímavé poutače, které člověka kolemjdoucího mohou oslovit a případně ho donutit nad věcí přemýšlet nebo se jít dokonce zeptat. A je pak samozřejmě na samotném hřišti, zda to tak chce vůbec řešit. A určitě to může narazit na právní výklad/ zákon o umístění reklamy u komunikace (bavíme-li se o skutečné silnici, nejen o pěšině či cestě).

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 19
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Bavili jsme se o tom tuhle na Slapech (ale těch hřišť je celá řada). Myslím, že jedinou cestou jsou nějaké graficky zajímavé poutače, které člověka kolemjdoucího mohou oslovit a případně ho donutit nad věcí přemýšlet nebo se jít dokonce zeptat. A je pak samozřejmě na samotném hřišti, zda to tak chce vůbec řešit. A určitě to může narazit na právní výklad/ zákon o umístění reklamy u komunikace (bavíme-li se o skutečné silnici, nejen o pěšině či cestě).

Třeba když vezmu Štiřín, parkové hřiště, a občas, kdy tam někoho vidím - nechci se dotknout, je hezké, kdy tam se v parku lidi prochází, ale skutečně nemám pocit, že by občas vůbec tušili, že tam lítají míčky. A že to takovým míčkem dost bolí. A občas se taky vynoří v naprosto nečekaných místech - to jsem třeba zažil v Motole. Nevím, co tam jednou ten pán dělal, asi hledal houby. Nicméně naprosto v pohodě se procházel uprostřed ferveje a viditelně si vůbec neuvědomoval, co mu hrozí.

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
9,3
P/L
  1. Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Třeba když vezmu Štiřín, parkové hřiště, a občas, kdy tam někoho vidím - nechci se dotknout, je hezké, kdy tam se v parku lidi prochází, ale skutečně nemám pocit, že by občas vůbec tušili, že tam lítají míčky. A že to takovým míčkem dost bolí. A občas se taky vynoří v naprosto nečekaných místech - to jsem třeba zažil v Motole. Nevím, co tam jednou ten pán dělal, asi hledal houby. Nicméně naprosto v pohodě se procházel uprostřed ferveje a viditelně si vůbec neuvědomoval, co mu hrozí.

Ty bys zase chtěl za ty lidi přemejšlet viď?

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 19
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Ty bys zase chtěl za ty lidi přemejšlet viď?

Nerozumím? Jestli je to myšleno tak, že kdy tam jde, tak má vědět - no, s tím souhlasím. Ale pokud tomu tak není, tak to omezuje jako hráče mě a těžko s tím mohu něco dělat. A hrát přes něj taky, když vůbec netuší.

Guarneri

Aktivní člen
Jméno
Ivo
Přijmení
Růžička
Rok ZK
2008
Klub
Čechie
HI (HCP)
11
P/L
  1. Pravák
Značka
Titleist, Odyssey
19.jamka:
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0

Nejlepší zážitek je svatební fotka ženicha, nevěsty a svatebních hostů na fairwayi za vodou na deváté jamce na Štiříně s výhledem směrem k devátému greenu...my byli první flajt...za náma postupně další 4...gestikulace a křičení se v té chvíli zdály poněkud nevhodné...jak se nám pak odpalovalo přes tu vodu před poněkud rozladěnými dalšími flajty po půl hodině čekání asi ani nemusím vysvětlovat :)

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
  1. Pravák
Značka
Mizuno, Cobra, Cleveland, Bettinardi
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Stirin je legendarni... na jamce c. 4 (PAR3 pres vodu) vidim partu 10ti duchodcu, jak studuji green... volame, mavame... nic... asi byli hluchy... po 5m si me nekdo vsiml jak tam poskakuji s holi v ruce a zamaval mi. :D

Ad kocarky: ja mam z tohoto obrovsky strach. Kocarku jsem uz par videl, sitku proti hmyzu nikdy (beztak vetsinou byva velmi volna) a vetsinou i striska jen tak hala bala. A muzeme si rikat co chceme o tom, ze je odpovednost na rodici... ale predstava, ze dam slice a sejmu 8mi mesicni mimino... brrr... ja osobne bych to nedovolil. Tohle je o zivot.

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 19
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Stirin je legendarni... na jamce c. 4 (PAR3 pres vodu) vidim partu 10ti duchodcu, jak studuji green... volame, mavame... nic... asi byli hluchy... po 5m si me nekdo vsiml jak tam poskakuji s holi v ruce a zamaval mi. :D

Ad kocarky: ja mam z tohoto obrovsky strach. Kocarku jsem uz par videl, sitku proti hmyzu nikdy (beztak vetsinou byva velmi volna) a vetsinou i striska jen tak hala bala. A muzeme si rikat co chceme o tom, ze je odpovednost na rodici... ale predstava, ze dam slice a sejmu 8mi mesicni mimino... brrr... ja osobne bych to nedovolil. Tohle je o zivot.

Hele, zrovna dneska Štiřín. Jsem na dvojce, chci odpalovat a v tom slyším takový dost hlasitý hovor... kouknu před sebe, dvě paničky, jedna tahne na šňuře dva psy, druhá tři něcopsy... každá huláká do svého telefonu a jdou s nima přes fervej, naprosto bez zájmu, že jsou na hřišti. Volám, volám... stojím tam s holí a švihám... naštěstí pochopili a odešli, ale tedy, neměl jsem z nich pocit, že by si cokoli tedy uvědomovali. :)

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
9,3
P/L
  1. Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Hele, zrovna dneska Štiřín. Jsem na dvojce, chci odpalovat a v tom slyším takový dost hlasitý hovor... kouknu před sebe, dvě paničky, jedna tahne na šňuře dva psy, druhá tři něcopsy... každá huláká do svého telefonu a jdou s nima přes fervej, naprosto bez zájmu, že jsou na hřišti. Volám, volám... stojím tam s holí a švihám... naštěstí pochopili a odešli, ale tedy, neměl jsem z nich pocit, že by si cokoli tedy uvědomovali. :)

Moment moment, tys je odehnal mimo FW?! Vždyť právě v jejím prostředku jsou u tvýho odpalu nejvíc v bezpečí...

WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2022 patří (více info):