Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Blog Deníček golfového manažera 7. – Jak být dobrým maršálem?

Wau, @mkopcak je tuplovanej prezident
emoji146.png

Jj, jedna zlata karta majitele hriste mu nestaci, musel si vytvorit i asociaci. :)

:)

 
- pravidla by měl znát především marshall, který NEMÁ dávat pravidlové rady v turnaji, natož špatné. Není mi např. jasné, jak hráč na turnaji hraném na cizím hřišti zjistí, že marshall není členem soutěžního výboru. Drtivá většina hráčů ani netuší, co to soutěžní výbor je a popravdě proč by to měli vědět... ? Naopak marshall by měl naprosto přesně vědět, kde začínají a končí jeho pravomoci.
No když jdeš někam hrát, nevím proč by si neměl znát místní pravidla, při přihlášení na turnaj na čgf je uveden soutěžní výbor i hlavní rozhodčí, ale proč by se někdo obtěžoval to číst že, povinnosti má vlastně jen marshall, golfista si přišel zahrát.. Takže na fotbale hráč nemusí vědět že se třeba nehraje rukama, protože mu to sudí neřekl, a že třeba za brankou už se taky nehraje... Tím neříkám že by to marshall neměl vědět, ale neměl by to vědět především ten kdo se hry účastní, tedy hráč...? Nakydat to na marshalla je typický český alibismus, já nic to ten druhej...
 
No když jdeš někam hrát, nevím proč by si neměl znát místní pravidla, při přihlášení na turnaj na čgf je uveden soutěžní výbor i hlavní rozhodčí, ale proč by se někdo obtěžoval to číst že, povinnosti má vlastně jen marshall, golfista si přišel zahrát.. Takže na fotbale hráč nemusí vědět že se třeba nehraje rukama, protože mu to sudí neřekl, a že třeba za brankou už se taky nehraje... Tím neříkám že by to marshall neměl vědět, ale neměl by to vědět především ten kdo se hry účastní, tedy hráč...? Nakydat to na marshalla je typický český alibismus, já nic to ten druhej...
Jasně, když někam jedu hrát, měl bych znát místní pravidla, souhlas.
Teď jsem se podíval přes oficiální aplikaci cgf na detail turnaje, který jsem naposledy hrál. A hádej co, ani hlavního rozhodčího ani soutěžní výbor tam nevidím. Tak bych trochu brzdil s tím odsuzovanim. Navíc i kdyby tam byla jména, ještě nikdy jsem nikde neviděl nikoho s jmenovkou, tak jak asi poznám, kdo má pravomoc?
Srovnání s fotbalem moc nesedí, ono jaksi na fotbale platí všude stejná pravidla, nic místního tam nemají.
Pokud místní pravidla nezná místní maršál, který je pak nesprávně interpretuje... no, divný pohled :(
 
Lukáši sorry, ale pokud tenhle názor zastáváš jako promotér turnajů, tak bych se jim osobně zdaleka vyhnul. Je zcela zásadní, aby maršál znal svoje povinnosti v rámci turnaje a pokud někomu nesprávně poradí, tak je to průšvih jak Brno a padá především na jeho hlavu a na hlavu organizátorovi turnaje.

Svalit vinu na hráče je samozřejmě snadné, ale zcela nesprávné!

Ale tohle není svalování viny na hráče, každý hráč je zodpovědný za svou hru a znalost pravidel. Když jsem dělal zelenou kartu, musel jsem znát pravidla a trenér mi říkal, ať se vždy seznámím s místními pravidly, hlavně pak v turnaji.
Pokud se hráči do hry nacpe maršál a začne mu urputně nutit nějaké pravidlové řešení (nikdy jsem se s tím nesetkal), tak má každý hráč právo na jednoduchou otázku: "Vy jste rozhodčí tohoto turnaje?" a to, že se nezeptá, to ho nezbavuje zodpovědnosti. Samozřejmě souhlasím s tím, že ze strany maršála by se toto nemělo stát a měl by znát svou pozici.

Naříkání na maršály od hráčů mi přijde úplně stejné, jako když dítě přinese ze školy špatnou známku a svaluje vinu na učitelku.
 
No když jdeš někam hrát, nevím proč by si neměl znát místní pravidla, při přihlášení na turnaj na čgf je uveden soutěžní výbor i hlavní rozhodčí, ale proč by se někdo obtěžoval to číst že, povinnosti má vlastně jen marshall, golfista si přišel zahrát.. Takže na fotbale hráč nemusí vědět že se třeba nehraje rukama, protože mu to sudí neřekl, a že třeba za brankou už se taky nehraje... Tím neříkám že by to marshall neměl vědět, ale neměl by to vědět především ten kdo se hry účastní, tedy hráč...? Nakydat to na marshalla je typický český alibismus, já nic to ten druhej...

je mi podsouváno něco, co jsem nikdy neřekl, nenapsal a ani si nemyslím :
- Nikdy jsem nikde nenapsal, že hráč se nemá seznámit s místními pravidly, samozřejmě že má
- pokud hraje hráč na cizím hřišti nemá šanci poznat, kdo je a není členem soutěžního výboru, leda by se legitimovali
- osobně jsem neměl nikdy problém v pozici hráče, ale naopak v pozici rozhodčího, kdy hráči (špatně) poradil horlivý mashall, který nebyl nominovaným rozhodčím.
- vůbec nezpochybňuji práci marshalla, vážím si jich a respektuji. Na turnaji marshall, ale prostě NEEXISTUJE, pokud není nominován jako rozhodčí. Marshall, který není zároveň rozhodčím, se má starat v průběhu turnaje jen a pouze o ty, co turnaj nehrají (pokud jsou na hřišti ). S účastníky turnaje může řešit jen věci týkající se provozního řádu ( například ničení zařízení apod. ) V žádném případě však nemá s účastníky turnaje řešit pravidla a to i v případě, že je ovládá. Recepční taky nepůjde radit do kuchyně, jak vařit i když to některá možná umí lépe než kuchaři, je to překročení kompetencí..
 
Upraveno:
Jasně, když někam jedu hrát, měl bych znát místní pravidla, souhlas.
Teď jsem se podíval přes oficiální aplikaci cgf na detail turnaje, který jsem naposledy hrál. A hádej co, ani hlavního rozhodčího ani soutěžní výbor tam nevidím. Tak bych trochu brzdil s tím odsuzovanim. Navíc i kdyby tam byla jména, ještě nikdy jsem nikde neviděl nikoho s jmenovkou, tak jak asi poznám, kdo má pravomoc?
Srovnání s fotbalem moc nesedí, ono jaksi na fotbale platí všude stejná pravidla, nic místního tam nemají.
Pokud místní pravidla nezná místní maršál, který je pak nesprávně interpretuje... no, divný pohled :(

To s tím nezadaným rozhodčím bude asi problém té aplikace... Turnaj na server Cgf totiž nejde technicky zadat bez zadání hlavního rozhodčího.
 
To s tím nezadaným rozhodčím bude asi problém té aplikace... Turnaj na server Cgf totiž nejde technicky zadat bez zadání hlavního rozhodčího.
Je to možné, ale je to oficiální aplikace ne? Samozřejmě asi zase moje chyba :)
 
Ale tohle není svalování viny na hráče, každý hráč je zodpovědný za svou hru a znalost pravidel. Když jsem dělal zelenou kartu, musel jsem znát pravidla a trenér mi říkal, ať se vždy seznámím s místními pravidly, hlavně pak v turnaji.
Pokud se hráči do hry nacpe maršál a začne mu urputně nutit nějaké pravidlové řešení (nikdy jsem se s tím nesetkal), tak má každý hráč právo na jednoduchou otázku: "Vy jste rozhodčí tohoto turnaje?" a to, že se nezeptá, to ho nezbavuje zodpovědnosti. Samozřejmě souhlasím s tím, že ze strany maršála by se toto nemělo stát a měl by znát svou pozici.

Naříkání na maršály od hráčů mi přijde úplně stejné, jako když dítě přinese ze školy špatnou známku a svaluje vinu na učitelku.

Já zásadně trvám na tom, že je povinnost hráče znát pravidla a řídit se jimi. Ale představ si hráče, který s golfem začíná, má za sebou jen pár turnajů a pravidly si v mnoha případech není příliš jist a dá na rady starších. A k tomuhle hráči si to v plné rychlosti přihasí během turnaje někdo v bugině a udělí mu nějaký pokyn. Ten hráč absolutně nezkoumá, kdo to je a zda má právo mu rady či pokyny udělovat, prostě se jimi automaticky řídí.

Měl by pravidla znát lépe a prověřit si, zda mu ten člověk vůbec může radit? Zcela určitě ano. Ale zcela a zásadně by to měl být ten člověk na bugině, který by si měl být 100% jistý, že takto může postupovat. A i výsledek je jasný - pokud k takové situaci dojde, hráč bude naštvaný a už na takový turnaj nepůjde a dost pravděpodobně o tom všem bude vyprávět kam přijde. Takže i z hlediska provozovatele je kontraproduktivní takovou situaci vůbec dopustit.

A věř mi, že se dějou, v tom má Dan @wasp pravdu, sám jsem jich několik osobně zažil. Je jich minimum, ale dějou se.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom