Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Blog Deníček golfového manažera 33. - Hypertrofovaný smysl pro spravedlnost

Ze včerejšího turnaje další epesní golfový zážitek. V sobotu mi volá člen, že zjistil že není na turnaj přihlášen. Já měl tréninky, takže jsem mu slíbil, že ho přihlásím, což jsem obratem přes mobil provedl.

No a při vyhlašování výsledků turnaje jsme dospěli do následujícího bodu - původně obsadil ve své kategorii první místo, ale při předávání poháru z něj vypadlo, že to je špatně, protože on přece má jiný HCP a že mu to bylo hned divné, když ráno dostal scorekartu.

No ukázalo se, že máme v klubu 2 hráče zcela stejného jména a já je v té rychlosti přihlašování prohodil. On si sice všiml, že má špatně vyplněnou scorku, ale neřešil to. Co byste s tím z pohledu pravidel a férovosti udělali?
 
Ze včerejšího turnaje další epesní golfový zážitek. V sobotu mi volá člen, že zjistil že není na turnaj přihlášen. Já měl tréninky, takže jsem mu slíbil, že ho přihlásím, což jsem obratem přes mobil provedl.

No a při vyhlašování výsledků turnaje jsme dospěli do následujícího bodu - původně obsadil ve své kategorii první místo, ale při předávání poháru z něj vypadlo, že to je špatně, protože on přece má jiný HCP a že mu to bylo hned divné, když ráno dostal scorekartu.

No ukázalo se, že máme v klubu 2 hráče zcela stejného jména a já je v té rychlosti přihlašování prohodil. On si sice všiml, že má špatně vyplněnou scorku, ale neřešil to. Co byste s tím z pohledu pravidel a férovosti udělali?
Tak pravidlově bych řekl, že je to jeho chyba, na začátku si měl zkontrolovat, že má na skórce platný HCP. Ale lidsky bych ho vyhlásil v kategorii, která odpovídá jeho HCP.
 
Ze včerejšího turnaje další epesní golfový zážitek. V sobotu mi volá člen, že zjistil že není na turnaj přihlášen. Já měl tréninky, takže jsem mu slíbil, že ho přihlásím, což jsem obratem přes mobil provedl.

No a při vyhlašování výsledků turnaje jsme dospěli do následujícího bodu - původně obsadil ve své kategorii první místo, ale při předávání poháru z něj vypadlo, že to je špatně, protože on přece má jiný HCP a že mu to bylo hned divné, když ráno dostal scorekartu.

No ukázalo se, že máme v klubu 2 hráče zcela stejného jména a já je v té rychlosti přihlašování prohodil. On si sice všiml, že má špatně vyplněnou scorku, ale neřešil to. Co byste s tím z pohledu pravidel a férovosti udělali?
Pravidla na to pamatují... Hráč je povinnen si zkontrolovat na skorekartě svůj handicap. Asi bych dohledal komunikaci z minulého roku (a konkrétní §), kdy jsem byl za něco obdobného diskvalifikován v Pyšelích. Tam to bylo hodně tvrdé a nesmyslné (celkem DSQ kolem 20 lidí), protože turnaj nebylo možno udělat oficiálně z důvodu COVIDu, tudíž HCM nebyl na skorekartě uveden vůbec a v té době bylo možno změnit HCP pouze velmi teoreticky nesoutěžním výsledkem. Diskvalifikace byla samozřejmě tehdy jen z pořadí "na stableford", na pořadí rány to vliv nemělo.
Ovšem pokud si toho ten konkrétní hráč všiml a neřešil to, tak je to jiná. A specielně pokud ví, že jsou v klubu 2 se stejným jménem. Potom bych to pořadí zkusil oficiálně změnit - což tedy já osobně nevím, jak se dělá...
Ale jinak, vinnen je samozřejmě @mkopcak , protože vyšel vstříc a byl po zásluze potrestán.:devil:
 
Mě minulý týden opravili v Beřovicích výsledek na jedné jamce, měl jsem na kartě o ránu méně ( zapisovatel to měl správně, já ho to nechal opravit ).
Napsal jsme na recepci, že jsem vocas a dostalo se mi dlouhého vysvětlení, že bych měl být správně diskvalifikován ale že šlo jen o relativně bezvýznamný turnaj ( Beřovická neděle ) opraví mi to. Karma mi to oplatila včera :)
 
Tento problém se občas stane. Je tam hned několik věcí, kterých se dotkne :
1. čistě dle pravidel je to dsq hráče. Nicméně tady bych ji neuplatnil. Dsq lze, pokud vím, prominout rozhodnutím soutěžního výboru ( prominout naopak nikdy nelze rozhodnutí rozhodčího, které padlo na hřišti např. o trestných ranách a to i kdyby nebylo v souladu a pravidly ). Vyměnil bych hráče za správného, opravil výsledky a vyhlásil to tak, jako by chybě nedošlo.
2. pokud se tento problém zjistí ještě v den konání turnaje, je to výše popsaným způsobem řešitelné na úrovni klubu. Pokud by se zjistila chyba až následující dny. Chyba už je opravitelná jen přes federační stk ( obvykle D.Procházka). Tady už bych si nebyl jist, zda hráče nediskvalifikovat, respektive, zda by na řešení bez dsq byla shoda
3. výsledky je nutné opravit v každém případě, protože jinak jinému hráči naskočí výsledek, který nehrál. A ten co hrál by výsledek neměl žádný
4. snadno se do pravidel napíše, že si hráč má překontrolovat HCP. V praxi to tak snadné není. Na skorkartách často HCP uveden není, hráč má většinu času skorkartu spoluhráče, mnoho hráčů , ví svůj HCP jen zběžně. Nejčastěji se tak zaměňují rodinní příslušníci se stejným jménem a podobným HCP.
 
Hádanka na pondělí - jak poznáte rozhodčího po course checku, který má 4 roky starou dceru?

6ACCFECF-231D-4523-865B-0B6E6548628D.jpeg
 
Chyba, máš si nechat lakovat nehty na nohách, tam to není vidět, osobní zkušenost.
Anebo vysvětlit dceři, že nehty si lakují holky nebo “jiní” kluci, což já nejsem. U nás doma to bez problémů fungovalo😉
 
A nebo můžu mít radost z toho, že potěším dceru, protože je mi to uplně jedno😉.
 
Je 5:45 a mě začíná 3 denní šichta na prozatím největší akci, co jsem kdy dělal - Mezinárodní mistrovství seniorů v Karlových Varech. Tak držte palce, ať nic nezkonim:)!

5DA8ACE8-2B6B-4E39-B3A8-8D65219DB8C9.jpeg
 
Je 5:45 a mě začíná 3 denní šichta na prozatím největší akci, co jsem kdy dělal - Mezinárodní mistrovství seniorů v Karlových Varech. Tak držte palce, ať nic nezkonim:)!

Zobrazit přílohu 32107

Příliš seriózní fotka! Nemůžeš se tvářit víc poťouchle, tzn normálně? :) Držím palce! A buď na ty geronty přísnej! Vzpomeň si na všechna příkoří, co nám způsobují! Holí nás mlatí! Jsou útoční při slevových akcích! A vůbec! :)

Užij si to! Hřiště asi super?
 
Upraveno:
Příliš seriózní fotka! Nemůžeš se tvářit víc poťouchle, tzn normálně? :) Držím palce! A buď na ty geronty přísnej! Vzpomeň si na všechna příkoří, co nám způsobují! Holí nás mlatí! Jsou útoční při slevových akcích! A vůbec! :)

Užij si to! Hřiště asi super?
A hlavne meli spoustu casu na trenink a cteni pravidel :D
 
Hádanka - copak to je?

D7F49A59-84BB-45D1-B4F4-6101B8DC69A1.jpeg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom