Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Den s profíkem

Já s dovolením zůstanu na fóru u tykání, to ale nic nebrání si naživo vykat, když na tom budeš trvat. Já nijak nezpochybňuji, že mnoho trenérů golfu těžký život má. Mám zkušenost již s několika především z Prahy (ale i odjinud) jak jako účastník jejich lekce, tak i jako pozorovatel a prostě jsem si nevšiml, že profík = automaticky člověk, který se věnuje svému klientovi. Kolikrát jsem viděl, že si profík, zatímco jeho svěřenec trénuje, telefonuje, chatuje na facebooku, případně otráveně krafe s kamarády atp. Pak holt mám dojem, že cenovka je předražená. Na druhou stranu jsem zažil trenéry, kteří za 500 kč na hodinu na drivingu věnovali veškerou péči svému zákazníkovi, každý úder a lekce nebyla nuda a blbý pocit z trenéra. Pak taky bych u profíka očekával, že vždy odhadne, co jeho žák potřebuje. Na co trénovat člověka, který chce jen povzbudit a trochu lépe odpalovat a tak nutit hned do předělávání švihu, když z toho bude člověk potom otrávený, protože pak si hru půl roku neužije? Každý nemá sportovní ambice jít na single atp. Nevím, já za sebe to mám prostě jakoby rozdělené "sportovní trénér" ok - ať je to profík se vším všudy, vědecké metody, příslušné ceny, řešení každé maličkosti... a nebo pak něco, co jsem si pojmenoval jako "hobby trenér", kde prostě chci úplně jiný přístup, pohodu (a jinou cenu). Ano, uznávám, něco je věc nabídky a poptávky - zvlášť z okolí Prahy, která obecně je na vše dražší. Díky levnému golfu i jamce jsem měl to štěstí poznat kolem golfu mnoho skvělých lidí (i z Prahy) kteří často bydlí v podnájmu, nemají auto, pracují za relativně málo peněz, někteří dojíždějí na golf jen autobusem na akademii případně s kamarády, kdo auto má a prostě nemají na to dávat 1000 Kč týdne na profi trenéra za jednu hodinu a jsou to nadšení golfisti, většinou na úrovni hobby. Já se přiznám - nemám na to taky, bydlím v paneláku v Praze, mám dacii duster, na kterou jsem dlouho šetřil a pracuji ve státním, žena je učitelka v mateřské školce, teď tři roky na rodičovské/mateřské. Ale golf mě naprosto chytl, chci ho hrát a chci ho hrát hodně slušně - ale nemám úplně extra sportovní ambice. Bohužel musím přemýšlet, jestli si půjdu zahrát případně i s rodinou (tzn. cesta tam, 2 - 3 x víkendové fee + nějaké jídlo) a nebo budu chodit sem hrát sám, k tomu si budu platit individni lekce nebo ne. Pozor, nijak si nestěžuji, mám se dobře, jsem spokojený, jak to je a uvědomuji si, že možnosti existují. Ale člověk aby se jich dopídil a málokdo se s nimi otevřeně chlubí - protože prostě, kdo hraje golf, musí být milionář, minimálně bmw atp... a pak ta nabídka nereflektuje poptávku.

Víš co by se mi třeba líbilo? Kdysi jsem to řešil, kamarádi to tak dělají v badmintonu. Sdílené "otevřené" lekce třeba pro 4-8. Mají rezervovaný čas, jednoho trenéra, domlouvají se přes internet (www.tymuj.cz), dvakrát týdně hodina či dvě a prostě sazba je třeba 1000 Kč. No a když ten den není potvrzená účast alespoň 3 lidí, tak se ten den trénink nekoná, pokud se pak koná, tak se to rozpočítá na účastníky. Dokážu si to za sebe představit, že by byly i tématické okruhy - 1 tyden v mesici kratka hra, 2 tyden dlouha hra, 3 tyden patovani... atp. A tak pořád dokola. Nedokážu posoudit úspěšnost, ale tohle třeba by mě lákalo mnohem více, než individuální lekce.
Možné je samo vše, jenže si představ, že přijde 8 lidí, to pak máš cca 6min na jednoho. Už to není trénink, ale spíše workshop. Ze zkušenosti vím, že kvalita tréninku, neklesá lineárně s počtem účastníků, ale spíše exponenciálně a tudíž je z mého pohledu max počet jedinců, kdy se tomu ještě dá říkat trenink 2, pak už to skokově ztrácí na efektivitě. Jinak jsem pro každou špatnost, když se dáte dohromady, klidně to můžeme zkusit.
 
Možné je samo vše, jenže si představ, že přijde 8 lidí, to pak máš cca 6min na jednoho. Už to není trénink, ale spíše workshop. Ze zkušenosti vím, že kvalita tréninku, neklesá lineárně s počtem účastníků, ale spíše exponenciálně a tudíž je z mého pohledu max počet jedinců, kdy se tomu ještě dá říkat trenink 2, pak už to skokově ztrácí na efektivitě. Jinak jsem pro každou špatnost, když se dáte dohromady, klidně to můžeme zkusit.

Tohle podepíšu. Trénovat najednou se dají 2, max 3 lidi (a to už musí mít určité pohybové nadání). Ve větším počtu je to spíše zábava propojená s nápady a tipy, ukázkami atd.
 
Treba tak ....

IMG_7992.PNG
 
Upraveno moderátorem:
Ja ty ceny celkem chapu, byt platim svemu o neco mene.
Ono tezko asi cekat, ze by golfovy trener mel 8 hodin denne klienty...
 
Jinak trenink ve dvou je dle meho specialne na zacatku super, neb je tam trosku prostoru si neco sam zkouset a "vydechnout". Navic na chybach druheho se clovek spoustu veci tez nauci a lepe jim porozumi.
 
Já bych to asi zkusil, uvidím, jak se k tomu dostanu. Ale mně je hodně blízká myšlenka právě takových workshopů, prostě chvilku společný trénink, pokec, kafe, hodinka a pak třeba rychlá devítka, přijde mi to takové příjemně společenské. Nepotřebuji vždy, myslím, aby na mě trenér hodinu úplně koukal. Proto bych to viděl spíše obdobně, jako v těch Mstěticích, prostě hodina věnovaná patováni - ok, workshop, zopakovat zásady, doporučit rutinu, nějaký standardní cvik, na konci soutěž, hotovo, pohoda. :) Opravit a zmínit to nejzásadnější a jde se dál.
 
Upraveno:
Já bych to asi zkusil, uvidím, jak se k tomu dostanu. Ale mně je hodně blízká myšlenka právě takových workshopů, prostě chvilku společný trénink, pokec, kafe, hodinka a pak třeba rychlá devítka, přijde mi to takové příjemně společenské. Nepotřebuji vždy, myslím, aby na mě trenér hodinu úplně koukal. Proto bych to viděl spíše obdobně, jako v těch Mstěticích, prostě hodina věnovaná patováni - ok, workshop, zopakovat zásady, doporučit rutinu, nějaký standardní cvik, na konci soutěž, hotovo, pohoda. :) Opravit a zmínit to nejzásadnější a jde se dál.
Tak Ok.
 
Upraveno moderátorem:
byl jsem včera na první hodině po zimě s trenérem. Chodíme s bráchou a ještě s jedním člověkem. Trenér na nás asi 20 míčů koukal, pak něco hromadně ke všem řekl, následně s každým probral co vlastně chce a doporučil na základě těch cca 20 míčů, co upravit. Za sebe to beru jako lepší věc, než do toho bušit sám a dělat třeba něco blbě. Byli jsme tam hodinu a zaplatili 1,000 dohromady.
pro info, byli jsme v Hostivaři a tam se platí 200 vstup za neomezený počet míčů. Stejně si ale myslím, že obyčejný člověk víc jak 100-150 míčů za jeden trenink není schopen dát.. nevím, jeslti je někdo schopný se tam, celý den potulovat aby se mu ten vstup vyplatil.
 
byl jsem včera na první hodině po zimě s trenérem. Chodíme s bráchou a ještě s jedním člověkem. Trenér na nás asi 20 míčů koukal, pak něco hromadně ke všem řekl, následně s každým probral co vlastně chce a doporučil na základě těch cca 20 míčů, co upravit. Za sebe to beru jako lepší věc, než do toho bušit sám a dělat třeba něco blbě. Byli jsme tam hodinu a zaplatili 1,000 dohromady.
pro info, byli jsme v Hostivaři a tam se platí 200 vstup za neomezený počet míčů. Stejně si ale myslím, že obyčejný člověk víc jak 100-150 míčů za jeden trenink není schopen dát.. nevím, jeslti je někdo schopný se tam, celý den potulovat aby se mu ten vstup vyplatil.
v Hostivari si nemuzes jit dat pred hrou 20 micu?? :eek:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom