Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Den s profíkem

upřímně, nechtěl bych se tím živit. Respektive si nedokážu úplně představit v našich podmínkách, že se tím někdo uživí fulltime.
při představě, že aby si něco vydělal, musí mít alespoň 3-4 hodiny denně 5krát týdně a to 52 krát za rok... kolik může být v čechách trenérů, kteří to mají jako zaměstanání....

ale jinak souhlas s RobertSlajs, je to věc nabídky a poptávky
 
upřímně, nechtěl bych se tím živit. Respektive si nedokážu úplně představit v našich podmínkách, že se tím někdo uživí fulltime.
při představě, že aby si něco vydělal, musí mít alespoň 3-4 hodiny denně 5krát týdně a to 52 krát za rok... kolik může být v čechách trenérů, kteří to mají jako zaměstanání....

ale jinak souhlas s RobertSlajs, je to věc nabídky a poptávky
Když jsem se rozhodoval jestli to budu dělat, tak jedna z věcí, o kterých jsem přemýšlel byla, že k tomu musím mít ještě jinou práci. Rozhodl jsem se, že ne. Protože když to chci dělat poradně, tak nesmím myslet na to, že mne čeká ještě jiná práce. A kolik nás je? Pro je v ČR cca 240, kolik to dělá fultime? 20% můj hrubý odhad
 
1. zvládám to celkem v pohodě, ale chápu, že ne vždy jsou na to podmínky
2. nene, trénuju ročně cca 500 hodin bez nároku na odměnu
3. jsem si vědom
4. v pořádku, šlo jen o mou osobní zpětnou vazbu
To znamená, že trenujete 10h týdně? Tzn 2h každý den kromě víkendů? Nevěřím
 
Hmmm a že jsem tak smělý, kolik by Vám přišlo akorát?
Docela zajímavá debata...Kolik lidí se tak dá zvládnout za jeden den? Jsou reální třeba 4 lidičkové? A je takový zájem, aby se dalo říci, že každý den přijdou 4 lidi na trénink? Podle mne to bude hodně záležet na lokalitě. Vůbec bych se neodvažovala pouštět do debaty jestli je tolik a tolik peněz hodně nebo málo. Jak tu zaznělo, pokud se najdou zájemci ochotní to zaplatit, není v tom potíž. Poptávka X nabídka. Myslím, že je potřeba si i uvědomit jaké náklady takový trenér má - jak už tu zaznělo - "rohožkovné", doprava, vybavení...vlastní vzdělávání. Nemalá byla jistě i investice do toho, aby toto mohl člověk vůbec profesionálně dělat.
 
To znamená, že trenujete 10h týdně? Tzn 2h každý den kromě víkendů? Nevěřím

Je pravda, že v loňském roce jsem toho natrénoval výrazně méně, ale přikládám jednu reprezentativní analýzu z roku 2015, kdy jsem za 4 dny v srpnu dal 29 hodin tréninků.

A ano, je to přesně tak jak píšete, dokonce o trochu více.

Snímek obrazovky 2017-04-05 v 9.31.04.png Snímek obrazovky 2017-04-05 v 9.31.16.png Snímek obrazovky 2017-04-05 v 9.31.40.png Snímek obrazovky 2017-04-05 v 9.31.46.png
 
Je pravda, že v loňském roce jsem toho natrénoval výrazně méně, ale přikládám jednu reprezentativní analýzu z roku 2015, kdy jsem za 4 dny v srpnu dal 29 hodin tréninků.

A ano, je to přesně tak jak píšete, dokonce o trochu více.

Zobrazit přílohu 903 Zobrazit přílohu 904 Zobrazit přílohu 905 Zobrazit přílohu 906
Hustě, ale v zimě asi nic, co? Koukám, ze to jedete o víkendech, rodina Vás zná? Protože moje zena si stěžuje, ze nejsem vůbec doma.
 
Docela zajímavá debata...Kolik lidí se tak dá zvládnout za jeden den? Jsou reální třeba 4 lidičkové? A je takový zájem, aby se dalo říci, že každý den přijdou 4 lidi na trénink? Podle mne to bude hodně záležet na lokalitě. Vůbec bych se neodvažovala pouštět do debaty jestli je tolik a tolik peněz hodně nebo málo. Jak tu zaznělo, pokud se najdou zájemci ochotní to zaplatit, není v tom potíž. Poptávka X nabídka. Myslím, že je potřeba si i uvědomit jaké náklady takový trenér má - jak už tu zaznělo - "rohožkovné", doprava, vybavení...vlastní vzdělávání. Nemalá byla jistě i investice do toho, aby toto mohl člověk vůbec profesionálně dělat.
Pokud budete chtít, mohu to spočítat. Třeba teď v pondělí jsem učil od 9 do 20h s 1h přestávky.
 
Pokud budete chtít, mohu to spočítat. Třeba teď v pondělí jsem učil od 9 do 20h s 1h přestávky.
To nemusíte počítat (jsem trochu nervozní z vykání, jsem zvyklá, že v diskuzích na netu si lidi většinou tykají). Spíš jsem chtěla mít představu. A v zimě to bude asi slabší - i když vy asi trénujete i na indooru. Sama jako OSVČ vím, že to není sranda a proto nijak nerozporuji vaši cenu, jestli je oprávněná nebo ne. Spíš si myslím, že budou dny, které jsou nabité k prasknutí (jako to pondělí) a budou i slabší dny, kdy není do čeho "praštit".
Lidé budou chtít tréninky spíše odpoledne a navečer (ti co jsou zaměstnaní)...Jeden by řekl, že je to super, že jste pořád na golfu, a je super mít koníčka jako práci...ale je to práce. Pak chápu i tu rybařinu.
 
Za mě je cena 500 Kč/hod (ať už je to 45,50 nebo 55 min) ok. U supr treneru možno dvojnásobek. Nicméně nesouhlasím úplně s tvrzením, že vše je věcí nabídky a poptávky. To by bylo tak, pokud by byl trh trenérů otevřený a na nižší úrovni (rozuměj pro začátečníky a věčné začátečníky) by bylo možné trénování bez patosu "profík". Pokud ale trenérskou licenci, jestli se nepletu, u nás vydává pouze jedna organizace a většina hřišť si hýčká svých pár vyvolených trenérů (tzn. nemůžete tam přijít s někým jen tak z ulice, aby vás hodinu trénoval, nebo za rohožkovné atp ), tak se moc o konkurenční prostředí - kde by i nabídky mohli konkurovat a jít přirozeně s cenou dolů, mluvit nedá. Nemluvě o tom, že pro mnoho trenérů není trénování určitě jediným zdrojem příjmů... Souhlasím s tím, že je rozdíl mít to jako hlavní činnost nebo bokem, chápu to a jako hlavní činnost bych to mít nechtěl. :)
 
Upraveno:
Hustě, ale v zimě asi nic, co? Koukám, ze to jedete o víkendech, rodina Vás zná? Protože moje zena si stěžuje, ze nejsem vůbec doma.

Zima nic, ale jak jsem psal, dělám to bez nároku na mzdu, tzn. není to má obživa. Někdy víkendy, v létě je to takhle i ve všední dny. Manželka moc nadšená není...
 
Znám cca 15 trenérů ve větších resortech a troufnu si tvrdit, že si bez problémů vydělají opravdu velice slušné peníze. Všichni to mají samozřejmě jako hlavní zdroj příjmů. Nikdo z nich opravdu nemá potřebu pracovat jinde. Vedlejší zdroje příjmů jsou vždy spojené s trénováním - prodej a fitting holí svým klientům, tréninkové kempy v zimě.
 
Já si taky myslím, že je to čistě věc nabídky a poptávky. Ale hezky se do sebe chlapci pustili, což? o_O
Všiml jsem si, že Yahuu vyká. Myslel jsem, že si tu tykáme (a případně si říkáme soudruhu :D:D:D)
 
Já si taky myslím, že je to čistě věc nabídky a poptávky. Ale hezky se do sebe chlapci pustili, což? o_O
Všiml jsem si, že Yahuu vyká. Myslel jsem, že si tu tykáme (a případně si říkáme soudruhu :D:D:D)

To já naprosto souhlasím, proto jsem taky psal že je to můj osobní názor a že je mi do toho kulové. Já osobně bych rád k profíkovi čas od času zašel, ale za tyhle peníze to neudělám.

A oceňuju Bohoušovu kultivovanou odpověď, protože věřím, že řada lidí by mne poslala do háje mnohem ostřeji:).
 
Ceník trenéru na golf.cz, nevím, jak aktuální. Btw. při filtrování pozor - není trenérská hodina, jako hodina (25/30/50/55/60 min)

http://www.golf.cz/treneri/
 
Já osobně bych rád k profíkovi čas od času zašel, ale za tyhle peníze to neudělám.
Já bych ty peníze taky nedal. Jednorázově to sice nejsou nějaký nezkousnutelný ceny, ale aby to podle mělo smysl, musel bys k trenérovi chodit pravidelně a to už může být finančně bolestivé.
Dostal jsem ale darem víkend s trenérem na Konopišti. Dalibor Směšný, znáte ho někdo?
 
Příklad z dnešního dne. Na hřišti s trenérem, totální šrot, chyby z předvádění se, přemotivovanost a vůbec :oops:. Dostal jsem pořádnou čočku a pár dobře míněných rad. Dal jsem si druhé kolo s místním klubovým repre. a ejhle slušných +4 za 9j. A teď vyplatilo se to nebo ne? Za mě ano.:)
 
Příklad z dnešního dne. Na hřišti s trenérem, totální šrot, chyby z předvádění se, přemotivovanost a vůbec :oops:. Dostal jsem pořádnou čočku a pár dobře míněných rad. Dal jsem si druhé kolo s místním klubovým repre. a ejhle slušných +4 za 9j. A teď vyplatilo se to nebo ne? Za mě ano.:)
Dík za pochvalu Jirko.
 
Já si taky myslím, že je to čistě věc nabídky a poptávky. Ale hezky se do sebe chlapci pustili, což? o_O
Všiml jsem si, že Yahuu vyká. Myslel jsem, že si tu tykáme (a případně si říkáme soudruhu :D:D:D)
To je profesionální deformace, neznám dobře, vykám.
 
Za mě je cena 500 Kč/hod (ať už je to 45,50 nebo 55 min) ok. U supr treneru možno dvojnásobek. Nicméně nesouhlasím úplně s tvrzením, že vše je věcí nabídky a poptávky. To by bylo tak, pokud by byl trh trenérů otevřený a na nižší úrovni (rozuměj pro začátečníky a věčné začátečníky) by bylo možné trénování bez patosu "profík". Pokud ale trenérskou licenci, jestli se nepletu, u nás vydává pouze jedna organizace a většina hřišť si hýčká svých pár vyvolených trenérů (tzn. nemůžete tam přijít s někým jen tak z ulice, aby vás hodinu trénoval, nebo za rohožkovné atp ), tak se moc o konkurenční prostředí - kde by i nabídky mohli konkurovat a jít přirozeně s cenou dolů, mluvit nedá. Nemluvě o tom, že pro mnoho trenérů není trénování určitě jediným zdrojem příjmů... Souhlasím s tím, že je rozdíl mít to jako hlavní činnost nebo bokem, chápu to a jako hlavní činnost bych to mít nechtěl. :)
Trenérskou licenci vydává pga přes výukový program na FTVS. Samozřejmě, že Vás základy může naučit i slušný amatér, jen je to pak většinou dost dřina to opravit. Stejně jako Vám nikdo nezaručí, že pro Vám bude schopen pomoct. A konkurence je veliká nemyslete si, na Zbraslavi je 10pro, klub nám klienty neprihrává, takže je to jen o kvalitní práci a doporučení. Jen jednou si zkazite jméno a už se to blbě napravuje. Jinak i ve světě si nemůžete přijít do klubu a začít tam trénovat, ani když jste pro. A pokud si myslíte, že trh je samospásný a vyřeší "předražené" lekce, tak se pletete.
 
Trenérskou licenci vydává pga přes výukový program na FTVS. Samozřejmě, že Vás základy může naučit i slušný amatér, jen je to pak většinou dost dřina to opravit. Stejně jako Vám nikdo nezaručí, že pro Vám bude schopen pomoct. A konkurence je veliká nemyslete si, na Zbraslavi je 10pro, klub nám klienty neprihrává, takže je to jen o kvalitní práci a doporučení. Jen jednou si zkazite jméno a už se to blbě napravuje. Jinak i ve světě si nemůžete přijít do klubu a začít tam trénovat, ani když jste pro. A pokud si myslíte, že trh je samospásný a vyřeší "předražené" lekce, tak se pletete.

Já s dovolením zůstanu na fóru u tykání, to ale nic nebrání si naživo vykat, když na tom budeš trvat. Já nijak nezpochybňuji, že mnoho trenérů golfu těžký život má. Mám zkušenost již s několika především z Prahy (ale i odjinud) jak jako účastník jejich lekce, tak i jako pozorovatel a prostě jsem si nevšiml, že profík = automaticky člověk, který se věnuje svému klientovi. Kolikrát jsem viděl, že si profík, zatímco jeho svěřenec trénuje, telefonuje, chatuje na facebooku, případně otráveně krafe s kamarády atp. Pak holt mám dojem, že cenovka je předražená. Na druhou stranu jsem zažil trenéry, kteří za 500 kč na hodinu na drivingu věnovali veškerou péči svému zákazníkovi, každý úder a lekce nebyla nuda a blbý pocit z trenéra. Pak taky bych u profíka očekával, že vždy odhadne, co jeho žák potřebuje. Na co trénovat člověka, který chce jen povzbudit a trochu lépe odpalovat a tak nutit hned do předělávání švihu, když z toho bude člověk potom otrávený, protože pak si hru půl roku neužije? Každý nemá sportovní ambice jít na single atp. Nevím, já za sebe to mám prostě jakoby rozdělené "sportovní trénér" ok - ať je to profík se vším všudy, vědecké metody, příslušné ceny, řešení každé maličkosti... a nebo pak něco, co jsem si pojmenoval jako "hobby trenér", kde prostě chci úplně jiný přístup, pohodu (a jinou cenu). Ano, uznávám, něco je věc nabídky a poptávky - zvlášť z okolí Prahy, která obecně je na vše dražší. Díky levnému golfu i jamce jsem měl to štěstí poznat kolem golfu mnoho skvělých lidí (i z Prahy) kteří často bydlí v podnájmu, nemají auto, pracují za relativně málo peněz, někteří dojíždějí na golf jen autobusem na akademii případně s kamarády, kdo auto má a prostě nemají na to dávat 1000 Kč týdne na profi trenéra za jednu hodinu a jsou to nadšení golfisti, většinou na úrovni hobby. Já se přiznám - nemám na to taky, bydlím v paneláku v Praze, mám dacii duster, na kterou jsem dlouho šetřil a pracuji ve státním, žena je učitelka v mateřské školce, teď tři roky na rodičovské/mateřské. Ale golf mě naprosto chytl, chci ho hrát a chci ho hrát hodně slušně - ale nemám úplně extra sportovní ambice. Bohužel musím přemýšlet, jestli si půjdu zahrát případně i s rodinou (tzn. cesta tam, 2 - 3 x víkendové fee + nějaké jídlo) a nebo budu chodit sem hrát sám, k tomu si budu platit individni lekce nebo ne. Pozor, nijak si nestěžuji, mám se dobře, jsem spokojený, jak to je a uvědomuji si, že možnosti existují. Ale člověk aby se jich dopídil a málokdo se s nimi otevřeně chlubí - protože prostě, kdo hraje golf, musí být milionář, minimálně bmw atp... a pak ta nabídka nereflektuje poptávku.

Víš co by se mi třeba líbilo? Kdysi jsem to řešil, kamarádi to tak dělají v badmintonu. Sdílené "otevřené" lekce třeba pro 4-8. Mají rezervovaný čas, jednoho trenéra, domlouvají se přes internet (www.tymuj.cz), dvakrát týdně hodina či dvě a prostě sazba je třeba 1000 Kč. No a když ten den není potvrzená účast alespoň 3 lidí, tak se ten den trénink nekoná, pokud se pak koná, tak se to rozpočítá na účastníky. Dokážu si to za sebe představit, že by byly i tématické okruhy - 1 tyden v mesici kratka hra, 2 tyden dlouha hra, 3 tyden patovani... atp. A tak pořád dokola. Nedokážu posoudit úspěšnost, ale tohle třeba by mě lákalo mnohem více, než individuální lekce.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom